İnsanlar taş kalpli mi

Dusmez kalkmaz bir allah yani zor durumda bana annem babam yardim etmeyecekse kim etsin? yada kardeslerim bende onlar dustugunde sirtimi ceviririm. Kirilmazdim diyenler bence boyle bisey yasamadigi yada yasamayacalarini dusundugu icin bukadar rahat konusuyorlar.
Herşey insanlar için ben ailemle çocuklarımı istemiyorlar diye görümuyorum
Su aileler destek olacağı yerde köstek olmayı pk iyi beceriyolar
İki ay zorda olsa bakamiyolar atsın o zmn bu kadın o zmn çocuğu ne yani laf iste

yani cidden kendim bakmayacaksam ya da baktırmaya elverişli maddi durumum yoksa kimseden ne bakmasını beklerim ne yardım etmesini.

anneniz ve ablanız yeterince bakmış, görevleri oymuş gibi insanlar taş kalpli mi tekme attılar demişsiniz, yazık değil mi, size anne diyecek,ileride herşeyiyle benim kızım diye gururlanacağınız çocuğunuza insanlar sadece kan bağı var diye görevleriymiş gibi tam gün bakmak zorunda mı?

ben şimdiki bazı anne modellerini anlamıyorum açıkçası, ne kayınvalidem ne annem çocuğuma bakmak zorunda değil, kendime bakacağıma ya da para vererek baktıracağıma güvenmiyorsam çocuk yapmazdım, insanlar benim neslimi devam ettirmek için bile isteye sahip olduğum bir çocuğun sorumluluğunu istemedikleri taktirde 1 dk bile almak zorunda değiller. ki sizinkiler tam gün kaç ay bakmışlar.

insanların iyiliklerini görevleri gibi görmeye başlamasak daha iyi.
ben bu konuda mesela annenizi ya da ablanızı taş kalpli olarak hiç görmüyorum hatta ne fedakarlar ne güzel bakmışlar diyorum. bence bakış açınızı değiştirin.

Laf ola beri gele
Kadınlar burada konu açtığında boşan diyoruz,çocuklarına bakacak biri elbet bulunur diyoruz,maddi bağımsızlığını eline al diyoruz
Çocuğa annem bakmıyor maddiyatim kötü deyince de e bakmak zorunda değiller.

Hayır bakmak zorundalar,bu kadının kendi ayaklari üzerinde durabilmesi icin,çocuklarıyla kendine iyi bir gelecek hazirlayabilmesi için en azindan 1 sene daha bakmak zorundalar.

Yok öyle vaat verip sonra mirin kırın etmek.
Yazıktır günahtır, böyle böyle kadınlar boşanmaya korkuyorlar

Yani bunu ben bilememki? Annenizin size sunduğu bahane bana yeterli gelmedi. Bunu annenize sorun.
Hani başta bakarım deyip şimdi karar değiştirmesi.
Acaba sizden maddi bir beklentisi olmuş olabilir mi?
sordum hastayım yaşlandım artık dedi ama konfeksiyon da çalışabilmeyi gözü kesiyor
maddi zorluğumun olduğunun farkındalar babaları nafaka falan verse hiç zorluğum olmaz zaten

Dusmez kalkmaz bir allah yani zor durumda bana annem babam yardim etmeyecekse kim etsin? yada kardeslerim bende onlar dustugunde sirtimi ceviririm. Kirilmazdim diyenler bence boyle bisey yasamadigi yada yasamayacalarini dusundugu icin bukadar rahat konusuyorlar.
tabi ki kırılıyosun kırılmamak elde diil öyle canım yandı ki
gecenin bir körü çocukları alıp götürmek ne demek
onlara muhtaçlığımı bildikleri halde yapıyolar bunu ve ben artık insanları kaldıramıyorum kolay mı ya 10 yıldır deli gibi sevdiğin adamdan boşanmak yanında zannettiğin insanların aslında yanında olmadıklarını bilmen hiç kolay diil

Önce, boşan biz senin yanındayız diyen aile zoru görünce toz olmuş ..

Durumunuz çok zor.
Keşke eşiniz adam olsaymış da bu günleri görmeseymişsiniz.

Peki şöyle yapsanız kızınız toparlayana kadar yarım gün bir işte çalışsanız. 4 yaş gibi olduğunda devlet ana okuluna verseniz en azından onların fiyatları daha uygun oluyor.

İş olarak da yarım gün çalisacağınız ;
Ev işi olur, merdiven temizleme olur, vardiyalı bir fabrika işi olur ..

geçinemem ki öyle
evim kira 4.sınıfta oğlum var
çok şükür mesleğim var 1 yıldır çalışıyorum ama işte maaş yetmiyo tek başına :KK43:

sordum hastayım yaşlandım artık dedi ama konfeksiyon da çalışabilmeyi gözü kesiyor
maddi zorluğumun olduğunun farkındalar babaları nafaka falan verse hiç zorluğum olmaz zaten

Yani bahanenin üstüne çalışmak sanki biraz para için ve "bak bana vermiyorsun ama kreşe verirsen şu kadar paran gidecek" demeye gelmiş gibi.
Bu benim düşüncem,
Çünkü benzer olayı arkadaşım yaşamıştı. Anne maddi beklentiye girmişti bunu açıkça söyleyememişti. Sonra sonra başkalarından duymuştu arkadaş.
Evet belki şu anda maddi olarak zor durumdasınız ama annenize bu konuyu bir açın derim.

Konu sahibi ömür boyu bakılmasını talep etmiyor
Sadece zor bir dönem geçiriyor, ve bu konuda ailesinin de sözüyle onlara güvenmiş

Eğer zor durumlarda birbirimize destek olmayacaksak aile kavramının ne önemi var değil mi ?
malasef artık aile kavramı diye bişey yok herkes sadece kendini düşünüyor
ve bu böyle de gidecek düşene bi tekme de biz vuralım hesabında herkes

Yani bahanenin üstüne çalışmak sanki biraz para için ve "bak bana vermiyorsun ama kreşe verirsen şu kadar paran gidecek" demeye gelmiş gibi.
Bu benim düşüncem,
Çünkü benzer olayı arkadaşım yaşamıştı. Anne maddi beklentiye girmişti bunu açıkça söyleyememişti. Sonra sonra başkalarından duymuştu arkadaş.
Evet belki şu anda maddi olarak zor durumdasınız ama annenize bu konuyu bir açın derim.
Eeee devlet onlara da para veriyor artik bunu da araştırın isterseniz

Bu benim düşüncem,

bende düşündüm bunu kreşe verecek parası var bana verecek parası yok diye düşünmüş olabilir ama zaten yaz boyu onun ihtiyaçlarını karşıladım ben elimden geldiğince
ya zaten tek sorun para param olsa tam gün verirdim kreşe oldu bitti kimseye minnet etmezdim biraz daha yüksek olsaydı maaşım ne yapaıl inşallah şu kreş yardımı alırım da çok iyi olur

neden vermiyor nafaka?
yokmuş parası güya resmi çalıştığı bi yer yok ikametgahı yok kayıp yani resmi evraklar da
ama çocuklarla konuşuyo gelip alıyo onları ilgileniyo paraya gelince yok diyo geçiyor
bende icra açtırdım yakalama çıkartıcaz o zaman mecbur verecek ailesi

yokmuş parası güya resmi çalıştığı bi yer yok ikametgahı yok kayıp yani resmi evraklar da
ama çocuklarla konuşuyo gelip alıyo onları ilgileniyo paraya gelince yok diyo geçiyor
bende icra açtırdım yakalama çıkartıcaz o zaman mecbur verecek ailesi
evet başka o...larla yemeye gelince var çocuklara gelince yok ALLAH onları cayır cayır yaksın hem bu dünyada hem ahirette..ne kadar bağlanmıştı 2 çocuk için

evet başka o...larla yemeye gelince var çocuklara gelince yok ALLAH onları cayır cayır yaksın hem bu dünyada hem ahirette..ne kadar bağlanmıştı 2 çocuk için

aminnnn
2000 anlaşmalı olduğu için protokolü ben hazırlattım avukata oda imza attı yeter ki boşanayım diye

aminnnn
2000 anlaşmalı olduğu için protokolü ben hazırlattım avukata oda imza attı yeter ki boşanayım diye
ödemedikten sonra zaten verse o parayı kimseye muhtaç değilsin vermeyecegi için miktarı kabul etmiş belliki gerekirse içerde yatsın dönme icra talebinden.

merhaba hanımlar
Bir kaç kez konu açmıştım ben 9 ay önce eşimden boşandım eskort bir kadınla aldatıldığım için tek neden bu diil sorumsuzluk alkol falan daha bir sürü şey
2,5 yaşında kızım 9 yaşında oğlum var boşanmadan önce küçük ablam ben kızına bakarım gel bu tarafa taşın dedi tamam dedim zaten okula veririz yarım gün bakarsın dedim tabi bu 9 aylık süreçte küçüktü eylül de vermeyi planlıyorum bu zamana kadar tam gün baktı Allah razı olsun sadece o diil annemle birlikte baktılar kim müsaitse o baktı
Sonra bi gün diğer ablam geldi dedi ki artık kızına bakamıcakmış tam gün ver okula dedi tamam dedim bi öğrendim fiyatı 1.200 tl sabah 7,30 akşam 19,00 aldığım maaş 2.750 - 500 tl eski eşin borcundan dolayı kesiliyo - 1.200 kira ve aidat geri kalan parayı okula verirsem ne yiyip içicem yarım gün sabah 7,30-15,30 600 tl onu bile nasıl öderim derken şimdi bunu çıkardılar başıma neyse
annem dedi ki ben her türlü yanınızdayım ben bakarım gelir kalırım falan ooo tabi ben sevindim
bayramdan sonra bendeydi annem bakıyo çocuklara( bu arada annem yalnız ayrı babamdan ) ee sen kızı sabahtan akşama kadar ver okula ben yardım ederim neyine güvenip yardım edeceksin konfeksiyon var annemin evinin orda çalışır veririm sana para 300 lira verecekmiş şu çocuklara bakmamak için orda mı çalışacaksın dedim annem 65 yaşında bu arada ee ben hastayım bakamıyorum güvenemiyorum kendime geçen yıl kışın hep bende kaldı baktı ama bu yıl bakamıyomuş bir yıl geçmiş yaşlanmış 3 saat yanında duracak bu çocuk senin dedim hepiniz haklısınız bakmak zorunda diilsiniz dedim Allah razı olsun en kötü günümde yanımda oldunuz inkar edemem asla dedim
ağladım zırladım aradık babaneyi sana geliyoruz diye çocuklarımı giydirip çıktım gittim, biz daha evden çıkmadan annem çıktı gitti ( babane bizim eve 13 km metro otobüs yaparak gittim )annem rahatsız dedim çocukları oraya bıraktım eve geçtim 23,30 du eve geldiğimde
ve ben şimdi ne yapacağımı bilmiyorum
resmen beni ortada bıraktılar ne kadar zormuş hayat ya düşene bir tekme de biz vuralım diyolar kanından canından olsalar da öyle bir kıyıp vuruyolar ki şok üstüne şok yaşıyosun bu dünya da gerçekten kimseye güvenmeyeceksinn
Ben kızımı 3 yasında devletin anaokuluna vermiştim
Sadece yemek parası 250 lira ödüyorduk
Bi arastırın
Yine senin annen bi süre bakmış
Benim annem boşanırım basına kalırım diye irtibatı kopardı benle,görüşmüyoruz bi seneye yakın

Annenin bakmaması niye?
65 yaşında çocuk bakabilir
Ben anlamıyorum bazı insanları

Ben kızımı 3 yasında devletin anaokuluna vermiştim
Sadece yemek parası 250 lira ödüyorduk
Bi arastırın
Yine senin annen bi süre bakmış
Benim annem boşanırım basına kalırım diye irtibatı kopardı benle,görüşmüyoruz bi seneye yakın
Yok artık

Gecen sene eşimle tartışmamız sonucu bir ay baba evinde kldım,bir ay boyunca hep surat astı,başımuza kaldın iki cocukla deyip durdu.yedigim lokmaları saolsun bogazıma dizdi hergün
Neyse işte barıştık ettik eşimle,baska bir zaman annem bi hata yaptı.hatta konu acmıştım burda.görümceme söylememesi gereken seyi söylüyor.bende sinirlendigim için iki gün aramadım annemi.canına minnet kadın zaten onu bekliyomuş.kendiside hiç aramadı.
Bayramlarda yinede gittim,elini bile vermiyo.yani siz olsanız ne anlarsınız.torunlarının dogumgününde ararlardı.şimdi ne annem ne babam nede iki kardesim bütün irtibatı kopardılar

X