İnsanlar taş kalpli mi

bende düşündüm bunu kreşe verecek parası var bana verecek parası yok diye düşünmüş olabilir ama zaten yaz boyu onun ihtiyaçlarını karşıladım ben elimden geldiğince
ya zaten tek sorun para param olsa tam gün verirdim kreşe oldu bitti kimseye minnet etmezdim biraz daha yüksek olsaydı maaşım ne yapaıl inşallah şu kreş yardımı alırım da çok iyi olur
Cocukların şu an babaannedeler mi

zorundalar mı?
neticede allah korusun anne babanız olmayabilirdi değil mi? öyle bir ihtimal de vardı. ki insanlar kendi paralarından 2000 lirayı da hoşluk olsun diye bırakmışlar hiç icabetmediği halde, o kadar yıl besleyen büyüten anne babanızdan için "anladım ki eşim var sadece yapayanlızım" diyorsunuz.size verilen 20-25 yıllık emekte de eşiniz mi vardı.

insanlara sorumlulukları olmayan zorunda olmadıkları şeyleri sanki görevleriymiş gibi hissettirmeyin. ben çok üzülüyorum bu devrin dede ve ninelerine. bizim zamanımızda dedeler nineler sadece çocukları severdi ilgilenirdi, şimdi zavallı insanlar bakması,okulu, yedirmesi içirmesiyle uğraşıyolar 50 yaşından sonra. o yaşta çocuk yapsalar nasıl bakacak aaa bu yaşta diye ayıplayacak insanlar o yaşta torun baktırıyolar.
1 dk bile bakmak zorunda değil insanlar. kk da bu konuda sosyal sorumluluk projesi gibi çalışıcam. dedelere,ninelere torun baktırılmasın istemiyolarsa yazıktır.
Yoo zorunda degiller.
Ay neyi ne kadar yasadigimi nerden biliyosunuz ki. Ben o evden ciktigimda 12 yasindaydim. Hic bir zor animda yanimda degiller anca lafta. Varlik icindeler isleri gücleri yerinde. Gelsin cocuk baksin demiyorum. Ama biz dış kapinin dıs mandali degilir. 1 aylarini ayirip kizim gelelim hic bilmediginiz bir yer bakiciniz nasil bi gorelim diyebilirler. Para istemiyorum. Cocuk bakimi istemiyorum. Manevi destek istiyorum cok mu zor ya ? Benim istedigim cok mu zor ? Sahipsiz miyiz biz ? Evet gördüm yalnızim esim destek bunu soylemekte mi suc ? Bu ne sacmalik ya. Dogum yaparim ortada yoklar hasta olurum yok ameliyat olurum yok. Nerde benim anam babam derkende mi sucluyum ?

Gecen sene eşimle tartışmamız sonucu bir ay baba evinde kldım,bir ay boyunca hep surat astı,başımuza kaldın iki cocukla deyip durdu.yedigim lokmaları saolsun bogazıma dizdi hergün
Neyse işte barıştık ettik eşimle,baska bir zaman annem bi hata yaptı.hatta konu acmıştım burda.görümceme söylememesi gereken seyi söylüyor.bende sinirlendigim için iki gün aramadım annemi.canına minnet kadın zaten onu bekliyomuş.kendiside hiç aramadı.
Bayramlarda yinede gittim,elini bile vermiyo.yani siz olsanız ne anlarsınız.torunlarının dogumgününde ararlardı.şimdi ne annem ne babam nede iki kardesim bütün irtibatı kopardılar
Yaşlanınca da huzur evine gitsinler o zaman

sorun sizin b planınızın olmaması, ve bakmadıkları için insanlara taş kalpli tekme vurdular demeniz.

çocukları daha önce en fazla birkaç gün ya da birkaç saat yanlarında tutan anneanne veya teyze bakmışlar tam gün çok yorucu oluyor vazgeçmişler, ki seçenek de sunmuş anneniz ben konfeksiyonda çalışır yardım ederim diye.

insanlar nasıl ezilmişlerdir size taşın biz bakarız dedikten sonra bakamayacağız derken tahmin bile edemiyorum, ki ezilmek zorunda değiller, konu başında da bahsettiğiniz gibi sizin çocuğunuz. onların sadece kan bağı yoluyla akrabaları o kadar.

yerinizde olsam annem ve ablama teşekkür eder,asla trip yapmaz ve mutlaka ama mutlaka kendi başımın çaresine bak

Ben kızımı 3 yasında devletin anaokuluna vermiştim
Sadece yemek parası 250 lira ödüyorduk
Bi arastırın
Yine senin annen bi süre bakmış
Benim annem boşanırım basına kalırım diye irtibatı kopardı benle,görüşmüyoruz bi seneye yakın
hadi yaaa çok üzüldüm gerçekten :KK43:

Bu kadinlar kulubunde sunu ogrendim butun dertli sikintida olan kadinlara herkes hemen bosan diyor.kadin cocuklariyla bi hirsa gelerek bosaniyor.sonrada bu kadinlara ailen sana yardimci olmak zorunda degil ne yaparsan yap kendi basinin caresine bak deniliyor.Ailemiz destek olmak zorunda degiller yardimci olurlarsa tesekkur etmeliyiz.Aile demek ne demek anlamadim gitti yaslaninca iyice ailelerimiz onlarda bize hic guvenmesinler o zaman bakmak zorunda degiliz herkes kendi basinin caresine baksin.Bizler turk ve muslumansak eger bizim dinimizde de kulturumuzdede aile kavramina buyuk onem verilir.Vermek istemeyenler avrupaya ozenenlerde kendi bilir.

Ben kızımı 3 yasında devletin anaokuluna vermiştim
Sadece yemek parası 250 lira ödüyorduk
Bi arastırın
Yine senin annen bi süre bakmış
Benim annem boşanırım basına kalırım diye irtibatı kopardı benle,görüşmüyoruz bi seneye yakın
Aman hicccc görüşmede zaten anne diyon sayıyon onlarında ettiğine bk

Gecen sene eşimle tartışmamız sonucu bir ay baba evinde kldım,bir ay boyunca hep surat astı,başımuza kaldın iki cocukla deyip durdu.yedigim lokmaları saolsun bogazıma dizdi hergün
Neyse işte barıştık ettik eşimle,baska bir zaman annem bi hata yaptı.hatta konu acmıştım burda.görümceme söylememesi gereken seyi söylüyor.bende sinirlendigim için iki gün aramadım annemi.canına minnet kadın zaten onu bekliyomuş.kendiside hiç aramadı.
Bayramlarda yinede gittim,elini bile vermiyo.yani siz olsanız ne anlarsınız.torunlarının dogumgününde ararlardı.şimdi ne annem ne babam nede iki kardesim bütün irtibatı kopardılar
Bodver konuşma inan kafan böyleyken daha rahat oluyor

Bu kadinlar kulubunde sunu ogrendim butun dertli sikintida olan kadinlara herkes hemen bosan diyor.kadin cocuklariyla bi hirsa gelerek bosaniyor.sonrada bu kadinlara ailen sana yardimci olmak zorunda degil ne yaparsan yap kendi basinin caresine bak deniliyor.

Tam olarak budur durum.
Bugun bu konuda da çok net anladim böyle düşünüldüğünü.

Bu kadinlar kulubunde sunu ogrendim butun dertli sikintida olan kadinlara herkes hemen bosan diyor.kadin cocuklariyla bi hirsa gelerek bosaniyor.sonrada bu kadinlara ailen sana yardimci olmak zorunda degil ne yaparsan yap kendi basinin caresine bak deniliyor.Ailemiz destek olmak zorunda degiller yardimci olurlarsa tesekkur etmeliyiz.Aile demek ne demek anlamadim gitti yaslaninca iyice ailelerimiz onlarda bize hic guvenmesinler o zaman bakmak zorunda degiliz herkes kendi basinin caresine baksin.Bizler turk ve muslumansak eger bizim dinimizde de kulturumuzdede aile kavramina buyuk onem verilir.Vermek istemeyenler avrupaya ozenenlerde kendi bilir.

aynen öyle

evet haklısın kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda diil ama benim ki çok zarüri nedenlerden keyfimden çalışmıyorum veya keyfimden baktırmıyorum çocuğuma asla istemediğim şeydi zaten birilerine baktırmak ama mecbur kaldım ve ben teklif etmeden onlar dedi biz bakarız ederiz sen üzülme diye
Başta size verdikleri sözü tutmuşlar zaten. Sonradan zorlanmış olabilirler. Çocuk bakmak hiç de dışarıdan göründüğü gibi basit bir iş değil. Kaldı ki çocukların düzeni değişmiş, babaları yanlarında değil.. Özellikle de 2 yaşındaki çocuk için çok zor bu durum.
Kendi açımdan bakıyorum, eşim iş için yurt dışında, 1 aydır yok. Çocuklar darmadağın oldu. Kendi evlatlarım oldukları halde tükeniyorum. Biriyle baş etmekte zorlanıyorum, ötekinin babayı sayıklamasından içim eziliyor.. Demem o ki, annenizle ablanız da zorlanmış olmalılar, anlayış göstermeye çalışın..
Çocuklarınızın okul masraflarını da babaları karşılasın. Nafaka ödemiyor mu?

X