İnsanlar taş kalpli mi

Anneniz ve ablaniz yerden göge kadar hakli olabilirlerdi ve evet bakmak zorunda degiller ama söz verildiyse en azindan söz verdikleri vakte kadar bakmamalilardi.

Ek olarak söz verdikleri vakte kadar bakmislar galiba ama sonrasini yapmak istememisler yanlis anlamadim degil mi? Bu durumda haksiz goremedim ben.

Cocuk bakmak kolay birsey degil hele de belli yaştan sonra cidden çekilmez ben 26 yasimda tahammul edemiyorum cocuklara cogu zaman ki cocugum yok.
65 yasinda biri cocuk bakmaktansa konfeksiyonda calisip para vermeyi teklif ediyorsa bikmistir cocuklardan artik. Yapacak birsey yok.

bakmıyor iştee ne bilim hep böyle kalıcam zannediyo bilmiyo ki düşdüğünde yine ben yanında olucam
Doldurmak istemiyorum ama
Çok yanlış yaptığı ya
Yazık değil mi ufacık çocuk
Ne zararı olucak ona
Onunda evladı değil mi ya

Başta size verdikleri sözü tutmuşlar zaten. Sonradan zorlanmış olabilirler. Çocuk bakmak hiç de dışarıdan göründüğü gibi basit bir iş değil. Kaldı ki çocukların düzeni değişmiş, babaları yanlarında değil.. Özellikle de 2 yaşındaki çocuk için çok zor bu durum.
Kendi açımdan bakıyorum, eşim iş için yurt dışında, 1 aydır yok. Çocuklar darmadağın oldu. Kendi evlatlarım oldukları halde tükeniyorum. Biriyle baş etmekte zorlanıyorum, ötekinin babayı sayıklamasından içim eziliyor.. Demem o ki, annenizle ablanız da zorlanmış olmalılar, anlayış göstermeye çalışın..
Çocuklarınızın okul masraflarını da babaları karşılasın. Nafaka ödemiyor mu?

üfff çok zor babasız çocuk büyütmek biz o evreleri geçtik çok şükür insan oğlu herşeye alışıyo yavrularım alıştılar görüşsünler de babalarıyla yeter bana
yok ödemiyo ödese zaten hiç bi sorunumuz kalmayacak

Bu sitede gordugum kadinlardaki bencilligi kimsede gormedim. ölsek su vermezler su vermek zorunda değilim derler. Kadını kandırmışlar bakarız demişler kadın bunlar yüzünden bağcılardan pahalı bi yere taşınmış şimdi de tüm paranı kreşe ver akşamda çocuklarınla açlıktan inliye inliye öl diyorlar. Benim aile anlayışımda insanlar bir birine iyi günde kötü günde destek olur. Adı üstünde aile. yaşlanınca anne babanızı da huzur evine verirsiniz bakmak zorunda değilim diye.

Inşallah herşey yoluna girer üzülme. Sanirim ben soyle yapardim, işime yakın evler daha uygunsa o civardaki devlet anaokullarini araştırırdım.3 yaş alıyorsa birkaç ay daha annemden bakmasını rica eder sonra taşınırdım. Öğlenci olarak kaydeder,sabah bakması için de guvenilir bir komşumla anlasirdim

Ne olur sanki baksa hasta değil bişey değil evlat ortada kalmış bu kadın hangisine yetsin hiçmi canın bişey çekmez hiçmi giysi almazsın

65 yaşında bir kadının 2,5 yaşında bir çocuğun enerjisine yetişmesi pek mümkün gözükmüyor ,elinden geldikçe yardımda bulunmuş ,düşene tekme vurmak gözüyle bakmayın ,onuda anlamaya çalışın, ablanız için bir şey diyemem konumu nasıl ,kendi çocukları ev sorumluluğu ,çalışıyormu yorum yapamıycam ,fakat ellerinden geldikçe bakmışlar ,kimseye güvenip bu yola çıkmadınız ,haklısınız maddi imkanlar vs hayat şartları zorluyor insanı ,ancak herkesin kendine göre bir yaşam şekli var ,ekstra sorumluluk kimsenin pek işine gelmiyor ,bence fazla gönül koymayın ,neticede aileniz

merhaba hanımlar
Bir kaç kez konu açmıştım ben 9 ay önce eşimden boşandım eskort bir kadınla aldatıldığım için tek neden bu diil sorumsuzluk alkol falan daha bir sürü şey
2,5 yaşında kızım 9 yaşında oğlum var boşanmadan önce küçük ablam ben kızına bakarım gel bu tarafa taşın dedi tamam dedim zaten okula veririz yarım gün bakarsın dedim tabi bu 9 aylık süreçte küçüktü eylül de vermeyi planlıyorum bu zamana kadar tam gün baktı Allah razı olsun sadece o diil annemle birlikte baktılar kim müsaitse o baktı
Sonra bi gün diğer ablam geldi dedi ki artık kızına bakamıcakmış tam gün ver okula dedi tamam dedim bi öğrendim fiyatı 1.200 tl sabah 7,30 akşam 19,00 aldığım maaş 2.750 - 500 tl eski eşin borcundan dolayı kesiliyo - 1.200 kira ve aidat geri kalan parayı okula verirsem ne yiyip içicem yarım gün sabah 7,30-15,30 600 tl onu bile nasıl öderim derken şimdi bunu çıkardılar başıma neyse
annem dedi ki ben her türlü yanınızdayım ben bakarım gelir kalırım falan ooo tabi ben sevindim
bayramdan sonra bendeydi annem bakıyo çocuklara( bu arada annem yalnız ayrı babamdan ) ee sen kızı sabahtan akşama kadar ver okula ben yardım ederim neyine güvenip yardım edeceksin konfeksiyon var annemin evinin orda çalışır veririm sana para 300 lira verecekmiş şu çocuklara bakmamak için orda mı çalışacaksın dedim annem 65 yaşında bu arada ee ben hastayım bakamıyorum güvenemiyorum kendime geçen yıl kışın hep bende kaldı baktı ama bu yıl bakamıyomuş bir yıl geçmiş yaşlanmış 3 saat yanında duracak bu çocuk senin dedim hepiniz haklısınız bakmak zorunda diilsiniz dedim Allah razı olsun en kötü günümde yanımda oldunuz inkar edemem asla dedim
ağladım zırladım aradık babaneyi sana geliyoruz diye çocuklarımı giydirip çıktım gittim, biz daha evden çıkmadan annem çıktı gitti ( babane bizim eve 13 km metro otobüs yaparak gittim )annem rahatsız dedim çocukları oraya bıraktım eve geçtim 23,30 du eve geldiğimde
ve ben şimdi ne yapacağımı bilmiyorum
resmen beni ortada bıraktılar ne kadar zormuş hayat ya düşene bir tekme de biz vuralım diyolar kanından canından olsalar da öyle bir kıyıp vuruyolar ki şok üstüne şok yaşıyosun bu dünya da gerçekten kimseye güvenmeyeceksinn

Allah yardım etsin arkadaşım. Devletin anaokullari var cok daha uygun fiyata yasadigin yerde vardir belki de bi araştır istersen. Bir de annen yalnız mi yaşıyor babandan ayrıldığını soyledin ya. Hani ayri bir eve kira vermekten se bir süreliğine annenin evine taşınsan en azından verecegin kiranin yarısını birikim yapip yarısını da ev icin harcarsin. Tabi bunlari durumlari tam bilmeden fikir olsun diye yazıyorum. Bir de ben devletin boşanmış kadınlara cocuk kres vs destegi olduğunu duymuştum bunlari da araştır istersen. Allah bir çıkış yolu gösterir illaki. Sana sırtını dönen insanlara da hiç takma haklisin konunda ama onlara takılıp üzülürsen çözüm bulamassin. enerjini çözüm icin harca. Sana sırtını dönen insanlardan gun gelir cok daha iyi konuma gelirsin hic üzülme. Bir de baba dan nafaka falan almıyor musun gerekirse eski esin ailesinden de destek iste sonucta onların torunları hic çekinme

Son düzenleme:
malasef bulunduğum yerde hep özel ve özeller tam gün çok yüksek oluyor.ama araştırıyorum hala ilginize teşekkürler
Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne başvuruda bulunursanız çocuğunuz için tam gün ücretsiz gündüz bakımevi (anaokulu) yardımı alabilirsiniz.
Bizzat gidin il müdürlüğüne,onlar size yardımcı olup dilekçe yazdırırlar.

evet yardımcı oldular zaten onu asla inkar edemem konumda da söyledim zaten ama ben bağcılar da oturuyodum sırf onlara güvenerek kayaşehire gittim İstanbul'u biliyo musunuz bilmiyorum ama işimde bağcılar da sırf çocuğuma bakacaklar diye oraya gittim ve orası bu tarafa göre çok daha pahalı bir yer
Sahsi fikrim kayasehir bagcilardan iyidir ve kayasehirde bir arkadasin bahsettigi bagimsiz anaokulları daha cok vardir. Ama çiş olayi bitti degil mi?

Bu kadar zor durumda bir anneye yardim edilmeli kaldi ki anane bu kadin. Evet yaslaninca cok zor evet biz bilr mazen tahammül edemiyoruz ama çaresiz ya.

annem istemiyo defalarca söyledim gel birlikte oturalım diye istemiyor dur bakalım diyip duruyo
evet belediyeyi aradım sadece 1 mayısta kayıt başlamış 2 mayısta dolmuş nasıl bişeyse :KK43:
Anladım etrafa baksanız belkı dusuk paralı bırılerı bakar benım halam ıkı cocuga 500 e bakıyo belkı onun gıbı bırılerı cıkar

X