Insanlarin dusuncesizliginden biktim usandim..

Bizim insanimizda ayıp olmasin diye bahane uydurma huyu var, çok kötü.
Aslında icinizden geleni net bir şekilde söyleseniz defalarca bahane bulup açık kapi bırakmanın ve sonunda en kötü sizin olmanizin önüne geçersiniz..
Ben bu şekilde yapıyorum , çok memnunum. Bir sure sonra sizi zaten olduğunuz gibi kabul ediyorlar..
Mesela ben bu işe birkaç sene önce başladım, iş yerinin bir adeti var,biri evleneceği zaman haraç keser gibi altın parası topluyorlar. Hani herkes otuz,kırk verse neyse ama yüz ,ikiyuz, hatta daha da fazla toplanıyor, ve çok fazla lafı ediliyor. Yani bakarız falan desen önce kızın odasındaki para toplayan kızlar sorar, sonra onlar odandakilere söyler odandaki kızlar elinde kağıtla sorar, temizlikçi ablalar elinde listeyle gezer, yetmedi telefon açılır falan. On ayrı defa konusu geçer yani.
Ben de nefret ederim birine bir şey takmaktan, bana ne yani. Zaten evlenenen işten ayrılıyor 🤪🤪 kaldı ki ben evlenince hangisiyle hala arkadaş olacam da çağıracagim da onlar da kalkıp giyinip süslenip gelecek,takisini hazır edecek. Fuzuli şey.
O yüzden ilk istediklerinde gayet net bir şekilde 'ay yok yaaa,ben prensip olarak düğünüme çağıracagim.yakinlikta olmadığım kimseye takı takmiyorum' dedim.
Sonuç olarak en başta yadirgansam da param cebimde kaldı. Bu haftalarda bizim odadan bir arkadaş evleniyor, ona kendi aralarinda para toplamışlar, ben nasılsa vermem diye sormamislar mesela ❤️❤️ gönlümden koptu da altına yuvarlayabilsinler diye yüz lira ekledim. Oysa ben de "kem küm,ay isterdim ama, ay nasıl yapsak ki bu ay elim sıkışık" deseydim herkes gibi ikiyuz, ikiyuz elli lira ödeyecektim durduk yere. Her seferinde de sorulacakti bana,stres olacaktim:))
Genelde hayatımın her alanında böyleyim, ve çoook işime yarıyor
Cidden herkese tavsiye ederim.
Mesela istemediğim bir yere davet edildiğim zaman 'bakariz' falan demiyorum, 'yok ya,ben çok kalabalık ortamları sevmiyorum' diyorum. Geçenlerde hamakli akşam pikniği yapacaktım, ne zamandır bana katilmak isteyen bir kizi davet ettim . Çok sevindi, gitmiş başkasini da çağırmış. Ben de gerçekten hoşlanmam yani kalabaliktan,kızı cagirmam bile benim için bir adım. 'yok ya, ben kendimi biliyorum hiç eglenemem bu şekilde' dedim, 'ayip olur' falan deyince de, "istersen ben bugün kendi pikbigime gideyim, yarın da malzemeleri getiririm, hamağı sandalyeyi sen alır arkadaşınla gidersin" dedim :) sonuç olarak arkadaşı gelmedi 😊😊
Aynı şekilde bir kız arkadaşımla bir kamp plani yaptık yakın tarihli, iş yerinden bir kız (uzun zamandır kampa gitmek istiyordu) sanki onu davet etmişim gibi 'aaa çok guzeeel,ne zaman? Dur ben de izin alayim' falan dedi:)
Ben de 'yaaa yok,biz iki kişi olacağız, ama geçen bahsettiim yer var ya, oraya istersen senin için rezarvasyon yapalım diğer hafta,ben malzemelerimi sana vereyim' dedim, yine aynı tatil için bir başka arkadaş katılmak istediğini söylemiş cagirdigim kıza. O da beni ortaya atmış 'yengenci biliyorsun kalabalık sevmez ama bir sor' diye. O da ağzımı yokladı, ben de gayet net bir şekilde kalabalık kamptan hoşlanmadığımi, iki kişinin bile benim için çok bir sayı olduğunu söyledim, "bakalım nasıl olacak" falan dedim :p
Biraz daha konuştuk kapattık.
Sonuç olarak (ilginç ama) etrafımdaki insanlar beni çok seviyorlar ve gerçekten bu dediklerime alınıp gücenmiyorlar. Çünkü çok netim.
Neden?
Çünkü istemiyorum,çünkü o şekilde keyif almayacagim
Bu kadar basit.
Bence herkesin aradıkları şey.
Ne yalan söylüyorum, ne oyalayip heveslendirip sonra iptal ediyorum, ne çağırıp beraber kötü zaman geçiriyoruz...
Keşke diğer insanlar da bana açık olsalar, hayat bayram olur vallahi

Ay harika gercekten.. keske bende boyle olabilsem.. hayatimin hic bir aninda boyle net sekilde istediklerimi de istemediklerimi de soyleyemedim..
Cok sıkıntisini cektim hala cekiyorum..
Gelmek isteyenlere de gelmeyin bile diyemiyorum ima ederek anlatmaya çalışıyorum..
Bir konuda.cok dogru soylediniz istemediklerinizi dile getirdiginiz halde insanlar yadirgamiyor seviyolarlar..
Ben bir kere hayir dedim kötü oldum..
Çünkü herseye evet derim.. hatta kendimi zor duruma sokacak.olsam bile tamam derim..
Asiri yumusal yüzlüyum.. o sebepten sıkıntı yaptim kendime gelmeyin demeyi..
Nasil hayir denir insanlari kirmadan bilemiyorum..
Yada belki kirmak mi gerekiyor 😇
Insanimiz hayir demeyi hic kabul edemiyor
Gecenlerde tarkan yildiz tilbenin challenge ina istemiyorum dedi diye bir sürü linc yedi..
Ben resmen ozendim adam istemediği icinden gelmedigini cok guzel ifade etti.. sirf kırmamak için yapsa kendisine saygisizlik olarak gorecekti..
Herkes elestirirken kendini ifade edebilmeso cok hosuma gitti..
Sisin durumda ayni ozendim vallahi.. ben olsam muhtemelen istemesem bile o paraları verip sonra kendi kendimi yerdim..😔😔

adres verin ben geliyorummmm :rolleyes: edit:şaka yaptım virüs korkusundan 1 yıldır market hariç eve hapsoldum
İşte meselesı şu ki ev kayınvalidenin:)
😀 😂 güya bize ait yerde var ust katta 1+1
Ama yine de annemi bile çağırmaya cekiniyorum, bişi söyleyemese bile imali bakar diye.

Kendi kardeşini istemeyen benimkini de istemez 😀
Ne şamın şekeri ne arabın yüzü demişler 😂😂

Ama yine de annemi bile çağırmaya cekiniyorum, bişi söyleyemese bile imali bakar diye.

misafirin misafir çağırdığı bir ülkeden bahsediyoruz.misafir misafiri sevmez ev sahibi hiçbirini sevmez :confused:

Otelde kalacak paraları yoksa tatilede girmesinler. Ben olsam paylaşım yaparım güzel bi dille anlatırım bencillikten başka bi şey değil yaptıkları. Size mi güvenmişler ayrıca ağırlamak zorunda mısınız hele ki şu dönemde

Birde agirlamayi geçtim kendilerini gezdirmemizi bekliyorlar.. turistik bir yer gorulecek yeri cok ve hepsi birbirine uzak.. gelince bizi nereye gotureceksin diye soruyorlar ya sabir cekiyorum resmen.
Kendimi otel sahibi turist rehberi gibi hissediyorum artik..
Gecen burada yasayan bir arkadaşım aradi aglamakli ona da kalabalik bir turist kafilesi geliyormus 10 günlugune.. kizin ailesi zaten kalabalik evde en az 10 kisi olacaklar..
Burada yaşayan herkesin problemi bu maalesef..
Bedava otel hizmeti sagliyoruz..

Birde agirlamayi geçtim kendilerini gezdirmemizi bekliyorlar.. turistik bir yer gorulecek yeri cok ve hepsi birbirine uzak.. gelince bizi nereye gotureceksin diye soruyorlar ya sabir cekiyorum resmen.
Kendimi otel sahibi turist rehberi gibi hissediyorum artik..
Gecen burada yasayan bir arkadaşım aradi aglamakli ona da kalabalik bir turist kafilesi geliyormus 10 günlugune.. kizin ailesi zaten kalabalik evde en az 10 kisi olacaklar..
Burada yaşayan herkesin problemi bu maalesef..
Bedava otel hizmeti sagliyoruz..
Evet bende on yıl Bodrum'da yaşadım durum aynıydı ama ben gezdirmeyi yedirmeyi içirmeyi severdim sıkıntı olmuyordu hamile olsam virüs olsa yinede gelelim deseler hadi ordan derdim çnkü bu durumda sze gelmek istemeleri tamamen bencillik size eziyetten başka bi şey olmaz bunu düşünemicek kadar küçük olduklarını sanmam

adres verin ben geliyorummmm :rolleyes: edit:şaka yaptım virüs korkusundan 1 yıldır market hariç eve hapsoldum
Inanin bende ayniyim..hic evden cikmadim 7 ay oldu.. stresten bir kere kanama geçirdim hastanede yattim.. ama disaridan herkes söyle söyluyor cok guzel yerde yasiyorsun cok sanslisin.. artik hic sansli göremiyorum kendimi..
Potonsiyel tatil rehberiyim ben.. ve herkesi agirlamak zorundayim..

Evet bende on yıl Bodrum'da yaşadım durum aynıydı ama ben gezdirmeyi yedirmeyi içirmeyi severdim sıkıntı olmuyordu hamile olsam virüs olsa yinede gelelim deseler hadi ordan derdim çnkü bu durumda sze gelmek istemeleri tamamen bencillik size eziyetten başka bi şey olmaz bunu düşünemicek kadar küçük olduklarını sanmam
Normal zamanlarda cok misafir agirladim inanin.. hemde seve seve.. gezdirdim hatta ucak biletini ödediğim insanlar bile var.. ama bu dönemde insanlara utana sıkıla kendimi anlatmaya calismak yoruyor beni.. canimi sıkıyor.. zaten zor zamanlar geciriyorum birde insanlara kendimi anlatmaya uğraşıyorum

Normal zamanlarda cok misafir agirladim inanin.. hemde seve seve.. gezdirdim hatta ucak biletini ödediğim insanlar bile var.. ama bu dönemde insanlara utana sıkıla kendimi anlatmaya calismak yoruyor beni.. canimi sıkıyor.. zaten zor zamanlar geciriyorum birde insanlara kendimi anlatmaya uğraşıyorum
Meselede sizin onları düşünmeniz ama onların bencillik etmesi. Yeri geldiği zaman kim ne düşünür ne hisseder umursamamak lazım çnkü gördüğüm kadarıyla onlar umursamıyo. Geldikleri zaman size yarar sağlamayacaklar aksine zarar olacak bunu bile bile sırf hava değişimi tatil için gelmek istiyolarsa sizde düşünmeyin fazla fedakarlık sadece size zarar verir bu durumda

Kayinvalideleri degisebilir miyiz.. 😁benimki de herkese diyor ki rengeyigi'ne gidersiniz gezmeye.. belki o da benim gibi zamaninda cok cekmistir..o yuzden hayir diyordur.. cok hakli aslinda.. hayir diyebilmesine de imrendim resmen😄

Meselede sizin onları düşünmeniz ama onların bencillik etmesi. Yeri geldiği zaman kim ne düşünür ne hisseder umursamamak lazım çnkü gördüğüm kadarıyla onlar umursamıyo. Geldikleri zaman size yarar sağlamayacaklar aksine zarar olacak bunu bile bile sırf hava değişimi tatil için gelmek istiyolarsa sizde düşünmeyin fazla fedakarlık sadece size zarar verir bu durumda
Cok.haklisiniz artik buradan aldigim gazla bir kere daha mesaj yazan arayan olursa musait degilim diyecegim.. iyi oldu konu acmam birazda sakinlestim.. niye kendimi yoruyorum bilmiyorum.. cok ince dusunceli olmak kotu bir ozellik.. hayir diyenilen net insanlara hayranim.. kendini dusunen biri olabilirsem sorunum kalmayacak aslinda..

Kayinvalideleri degisebilir miyiz.. 😁benimki de herkese diyor ki rengeyigi'ne gidersiniz gezmeye.. belki o da benim gibi zamaninda cok cekmistir..o yuzden hayir diyordur.. cok hakli aslinda.. hayir diyebilmesine de imrendim resmen😄
Ama o cimriliğinden hayır diyor:)
Gelen giden olmasın masraf olmasın

Cımrılıgını anlatsam " allah uzak etsın" dersınjz. tam bir varyemez 😂

Cok.haklisiniz artik buradan aldigim gazla bir kere daha mesaj yazan arayan olursa musait degilim diyecegim.. iyi oldu konu acmam birazda sakinlestim.. niye kendimi yoruyorum bilmiyorum.. cok ince dusunceli olmak kotu bir ozellik.. hayir diyenilen net insanlara hayranim.. kendini dusunen biri olabilirsem sorunum kalmayacak aslinda..
Şahsen ben beni düşünen insanlar için her türlü fedakarlığı yaparım. Ama beni düşünmeyen bencil olan insanlra karşı oldukça donuk ve netimdir fedakarlıkta yapmam istekte bulunacak cesareti vermem ve bu dengem her zaman huzur getirdi. Şaşmam bu dengeden tavsiye ederim 😁

Bu ay o kadar cok kisiye gelmeyin dedim ki artik utanıyorum.. hayir diyebilen bir insan da değilim hic kendime sıkıntı ediyorum ayip oldu diye.. bu saatte canimi sıkti yine birisi..ona da musait degilim dedim..
Aslinda sorun genel olarak insanlarin vurdumduymazligi..
Toptan kapatip gidecegim evi o olacak..
Utanması gereken siz değilsiniz ki. Hamile bir kadını kendi rahatları için zorlayan insanlar. Hayır demek çok hayırlıdır. Kullanmalıyız bence :)

Ama o cimriliğinden hayır diyor:)
Gelen giden olmasın masraf olmasın

Cımrılıgını anlatsam " allah uzak etsın" dersınjz. tam bir varyemez 😂
Hahah o zaman almiyim.. cimri insan da cekilmez simdi😄😄 benimkinin eli acik ama oda herkesi davet eder gidin gezin der..
Bilemedim hangisi daha iyi😄

Arkadaslar yildim yemin ediyorum.. bu donemde yatili misafir olmak isteyen herkesten yildim.. yazlik bir yerde yaşıyorum.. pandemiden dolayi herkes daraldi bende dahil anliyorum.. ama dusuncesizlikten biktim usandim.. bu kacinci misafir geri cevirisim sayamadim son bir ayda..

Zaten cok zor bir hamilelik geciriyorum.. 7 ayim yatarak gecti.. degerlerim cok cok düşük bir virusu kaldirabilecek durumda degilim belki de.. ama yok insanlar anlamiyor..
Yasaklarin da kalkmasiyla iyice beter oldu hergün baska biri ariyor..

Yeter ki onlar gezebilsin gelsinler birileri onlari agirlasin.. hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.. direkt gelmeyin de diyemiyorum size gelecegiz demiyorlar biz gelicez diyolar.. taa 15 yil once gördüğüm insanlar bile bana yazmaya basladi..

Gercekten dayanacak gücüm kalmadi.. en son akrabalarima gelmeyin dedim yoldan döndüler resmen..

Bazen instagtamdan bir post paylasayim oturun poponuzun ustunde benim kimseyi agirlayacak ne halim ne sabrim var yazayım diyorum..

Siz bu durumlarda neler yapiyorsunuz..
Pandemiden bu zamana hiçbir arkadaşımla görüşmedim görüşmek isteyenede ben gitmiyorum kimseyi de kabul etmiyorum ben ciddiye alıyorum bı hastaligi dedim açık açık. Bazen net konuşmak gerekiyor karşıdakinin minnoş yüreğini düşünecek zamanda değiliz sizede tavsiye ederim

Şahsen ben beni düşünen insanlar için her türlü fedakarlığı yaparım. Ama beni düşünmeyen bencil olan insanlra karşı oldukça donuk ve netimdir fedakarlıkta yapmam istekte bulunacak cesareti vermem ve bu dengem her zaman huzur getirdi. Şaşmam bu dengeden tavsiye ederim 😁

Hayranim net olabilen insanlara ne diyeyim..
Yahu taa 15 sene once gördüğüm insan ben gelecegim diyor.. simdi zamaninda bi hukukumuz vardi ama simdi kizi yolda gorsem zor tanirim.. ama ona bile hayir diyemedim.. kendini cok ezen bir insanim.. annemde böyledir.. genetik sanirim..
Bizden once hep baskalari gelir..
Isin kotusu esimde böyledir o benden de beter..
Mesela biri yolda durdurup cebindeki butun parayi istesin verir.. borc isteyene hibe eder parayi..
O yuzden de biraz butun yük bende..
Ne bileyim degismeye calisacagim artik insallah bundan sonra hayir demeyi öğreneceğim..

Pandemiden bu zamana hiçbir arkadaşımla görüşmedim görüşmek isteyenede ben gitmiyorum kimseyi de kabul etmiyorum ben ciddiye alıyorum bı hastaligi dedim açık açık. Bazen net konuşmak gerekiyor karşıdakinin minnoş yüreğini düşünecek zamanda değiliz sizede tavsiye ederim
😄😄😄ay vallahi gelmek isteyen olursa bir daha aynen böyle bende oyle diyecegim.. ben ciddiye aliyorum diye..
cok gaz aldim burdan.. silerlerse görüşmek istemezlerse de canima minnet..
Bakmak zorunda oldugum baska yavrumda var niye kendimi tehlikeye atayim.. cok haklisiniz gercekten

Hayranim net olabilen insanlara ne diyeyim..
Yahu taa 15 sene once gördüğüm insan ben gelecegim diyor.. simdi zamaninda bi hukukumuz vardi ama simdi kizi yolda gorsem zor tanirim.. ama ona bile hayir diyemedim.. kendini cok ezen bir insanim.. annemde böyledir.. genetik sanirim..
Bizden once hep baskalari gelir..
Isin kotusu esimde böyledir o benden de beter..
Mesela biri yolda durdurup cebindeki butun parayi istesin verir.. borc isteyene hibe eder parayi..
O yuzden de biraz butun yük bende..
Ne bileyim degismeye calisacagim artik insallah bundan sonra hayir demeyi öğreneceğim..
Benim annemde öyle aslında benm genlerimdede var ama bastırmayı öğremdim. Gerek annemin gerek benim hayır diyemediğimiz için gördüğümüz zararları ölçüp tarttıkça bu kıvama geldim. Herkese aynı yumuşak değilim kim ne hak ediyosa ona hak ettiğini vermeyi öğrendim aksi taktirde olan bana oluyo ve o fedakarlık yaptığım insanlar bırakın yardım etmeyi teşekkür dahi etmediler 😊 artık herşeyin dozu belli bende yani hayır demenin kolay olduğunu sanmayın kendimi kötü hissediyorum hala hayır derken ama bu böyle olmak zorunda bi kere hayır diyince devamı geliyo alışıyosunuz 😁

X