Insanlarin dusuncesizliginden biktim usandim..

Kizlar hepinize tek tek teşekkür ederim beni cok rahatlattiniz.. hayir demenin insani kötü biri yapmadigini anladim.. 😁😁😁
Bir aydinlanma geldi bana..🤣
Insanllah bu gazla gelmek isteyene direkt olarak pandemi var suan olmaz diyecegim..
Biraz da sakinlestim..
Iyi oldu dertlesmek sagolun varolun🤩🤩🤩

Ay harika gercekten.. keske bende boyle olabilsem.. hayatimin hic bir aninda boyle net sekilde istediklerimi de istemediklerimi de soyleyemedim..
Cok sıkıntisini cektim hala cekiyorum..
Gelmek isteyenlere de gelmeyin bile diyemiyorum ima ederek anlatmaya çalışıyorum..
Bir konuda.cok dogru soylediniz istemediklerinizi dile getirdiginiz halde insanlar yadirgamiyor seviyolarlar..
Ben bir kere hayir dedim kötü oldum..
Çünkü herseye evet derim.. hatta kendimi zor duruma sokacak.olsam bile tamam derim..
Asiri yumusal yüzlüyum.. o sebepten sıkıntı yaptim kendime gelmeyin demeyi..
Nasil hayir denir insanlari kirmadan bilemiyorum..
Yada belki kirmak mi gerekiyor 😇
Insanimiz hayir demeyi hic kabul edemiyor
Gecenlerde tarkan yildiz tilbenin challenge ina istemiyorum dedi diye bir sürü linc yedi..
Ben resmen ozendim adam istemediği icinden gelmedigini cok guzel ifade etti.. sirf kırmamak için yapsa kendisine saygisizlik olarak gorecekti..
Herkes elestirirken kendini ifade edebilmeso cok hosuma gitti..
Sisin durumda ayni ozendim vallahi.. ben olsam muhtemelen istemesem bile o paraları verip sonra kendi kendimi yerdim..😔😔
Tarkan'ın olayında ben de aynı şeyi düşündüm..bizim ülke insanı hayir'in bir cevap olduğunu bilmiyor. Oysa bir soru sorulunca evet kadar hayır cevabı da alınabilir.
Mesela benim ablam (ki yaşı yakın iki kardeşiz ve aramız oldukca iyi). Pandemide cidden çok dikkat ediyor, market dışı gezmeyerek süreci yaşayanlardan. Bu yasaklardan önce vakaların yine arttığı dönemde bir gün izin almıştım işten. 'ogleden sonra size geleyim mi?' dedim, 'yok ablacım, vakalar arttı -az olan asosyalligimi sıfıra indirdim' dedi. Ben de 'tamam' dedim,başka arkadaşımi aradım,onla plan yaptım,izin günümü keyifli gecirdim. Oysa imalı imalı konuşsa anlamayacaktim. Ya da bana tamam diyip sonra storisinde 'virus varken ev ziyaretine gelen' insanlarla ilgili yazı yazsa , ya da gittiğimde kıl olsa pasif agresif bir durumla karsilaşsam...
Yani daha mı hoş olurdu?
Bir de imalar beni çok yoruyor. Zaten anlayamıyorum ne ima ne degil. Yıllar önce üniversitede bir donem ev arkadaşlığı yaptığım, çok yakın olduğum ve iki senedir uzak sehirlerde olduğum kizi aramıştım, "tatilde beraber plan yapsak" diye. O da denize nazır x şehrinde arkadaşına gideceğini soyledi. Ben de dedim ki 'aaa süper, ben zaten x şehrine de gitmeyi düşünüyordum, ben orada kamp yaparim,senle de buluşuruz hem,belki bir gece beraber geçiririz,sonra ben y şehrine giderim' dedim. 'aaa ne iyi olur,özledim ,canım cicim' falan dedi.
Neyse x şehrine gittim,zaman belirlemek için aradım ama açmadı. Ben de tatilde yani, müsait olamamıştır dedim, akşam aradım. Yine açmadı. Dedim sarhoş falan oldu heralde ,müsait olunca arar, tatilime devam ettim:) en sonunda haberleştik. Benim bulunduğum yer çok alakasız bir ilceydi. Tek minibüsle Otogara geçip direkt y şehrine gitmek yerine önce minibüsle şehir merkezine , otobüsle tramvaya, tramvay 2 aktarmayla onun dediği merkeze geldim. Bir de kaç dk yürüdüm buluşma mekanına ,sırtımda kaç kilo çantayla. Arkadaşım da evinde kaldığı kızla gelmiş. kucakladı beni, çok mutlu olduğunu söyledi,eski günlerden falan hahara hihiri geçti günümüz. Ben oradan y şehrine gittim ama tüm bu süreçte in bin uygun araba bekle falan,benim o günüm yollarda ölmüş oldu. Yine de güzeldi. Derken zamanla ben o yanında getirdiği kızla arkadaş oldum ve öğrendim ki benim kendi arkadasim gelmemi istememiş. Ben aradikca 'pofff, kalacak yer bulamadı ya, ondan ariyo heralde' falan demiş, bilerek açmamış 🤪 telefonla konuşurken o yuzden bana 'arkadasimdayim, hihi arkadasimlayim' falan demiş bin defa.
Yani bana aslında kendince imalarda bulunmuş. Ama ben ne bileyim, inan hiç birini anlamadım bile. Oysa kız bana net bir şekilde 'yaa,arkadaşıma geldim,onla hep plan yaptık. Ben katılamayacagim sana' deseydi benim için hem hiç problem olmayacaktı, hem sabah güzelce bir yüzüp otogara geçip,güneşin yakıcı saatlerini yolda geçirip uygun saatte gündüz gözüyle y şehrine gitmis olacaktım, her şey benim için daha kolay olacaktı .
Ama işte...
O yüzden sevmiyorum imalari. İmaya, kabul edip sonra mutsuz olmaya, pasif agresif tavırlara hiç gerek yok .
Ben yerinde olsam 'musait değilim' deyip bahaneler de bulamazdim. Çünkü 'yaa çok isterim ama eşimin ailesi de geldi, yer de yok. Tüh' dersen mesela bir ay sonra tekrar arayacakalrdir , nasılsa eşinin ailesi gitti diye.
Ya da hamilelik desen seneye arayacaklardir.
Net olursan bunların büyük ölçüde önüne geçersin.
Mesela ben olsam senin yerinde hiç kırılıp bükülmez, 'aaa merhaba Nurtaç teyze. Buraya mi ?? E teyze bilmiyor musun ben yedi aylık hamileyim, nasıl misafir ağırlayim? Zaten hamilelerde çok riskli Allah korusun , bakkala bile girmiyorum,kimseyle görüşmüyorum virüs korkusuna. Ama deniz vallahi cok güzel, gelseniz ne iyi olur. Dur benim tanıdık bir emlakçı var,günlük ev kiralıyor. Onun numarasını atayım, benim adımı verin,indirim de yapar. Güzelce yaparsınız tatilinizi. Tamam,enişteme çok selam söyle' diye kapatırdim telefonu.
Zaten ilk mesajimda dikkat ettiysen hep bri yardımcı olma çabam oluyor. 'arkadasin gelmesin ama istersen yarın vereyim hamağı,termosu . Yarın da siz yapın pikniği' , 'yok,sen bizim planimiza dahil olma. Ama çok istiyorsan ben sana çadırımi yatağımı vereyim,güvendiğim bildiğim yere de rezervasyon yapalım git'
Genelde böyle çözüm yolları buluyorum.
Sen de bunu dene. Ver bir gunluk ev kiralayan emlakçı numaraisni, merak etme 'rengeyigi önerdi sizi' dese adam 'aaa öyle mi? Buyrun hangi tarihler' der. Çünkü yazlık emlakcisi, elbet bir rengeyigi tanımistir🤪🤪
Herkesi ona yönlendir . Gerçi ben senin yeinde olsam bir emlakçı bulur, benim adımı verip kayıt yaptıranlardan cüzi miktar komisyon isterdim . Belki bir faydası dokunur pis belesçilerin:confused: :confused:

Benim annemde öyle aslında benm genlerimdede var ama bastırmayı öğremdim. Gerek annemin gerek benim hayır diyemediğimiz için gördüğümüz zararları ölçüp tarttıkça bu kıvama geldim. Herkese aynı yumuşak değilim kim ne hak ediyosa ona hak ettiğini vermeyi öğrendim aksi taktirde olan bana oluyo ve o fedakarlık yaptığım insanlar bırakın yardım etmeyi teşekkür dahi etmediler 😊 artık herşeyin dozu belli bende yani hayır demenin kolay olduğunu sanmayın kendimi kötü hissediyorum hala hayır derken ama bu böyle olmak zorunda bi kere hayır diyince devamı geliyo alışıyosunuz 😁

Dozunda ve zamaninda hayir diyebilmek gercekten cok onemli..
Önceden daha beterdim az az degisiyorum artik ama hala bu misafir cevirmeyi ogrenemedim..
Baskasi icin kendimi paralarim yeter ki kötü olmayalim diye ama cok hatali bir davranismis daha iyi anladim.. nasilsa kimsenin gözünde mukemmel olmayacagiz.. hatta belki arkamdan evine gittik dogru duzgun agirlamadi diyecekler..
Baskasini kendinden fazla düşünmek saflik biraz galiba..
Neyse aydinlaniyorum bende biraz biraz😄😄

Tarkan'ın olayında ben de aynı şeyi düşündüm..bizim ülke insanı hayir'in bir cevap olduğunu bilmiyor. Oysa bir soru sorulunca evet kadar hayır cevabı da alınabilir.
Mesela benim ablam (ki yaşı yakın iki kardeşiz ve aramız oldukca iyi). Pandemide cidden çok dikkat ediyor, market dışı gezmeyerek süreci yaşayanlardan. Bu yasaklardan önce vakaların yine arttığı dönemde bir gün izin almıştım işten. 'ogleden sonra size geleyim mi?' dedim, 'yok ablacım, vakalar arttı -az olan asosyalligimi sıfıra indirdim' dedi. Ben de 'tamam' dedim,başka arkadaşımi aradım,onla plan yaptım,izin günümü keyifli gecirdim. Oysa imalı imalı konuşsa anlamayacaktim. Ya da bana tamam diyip sonra storisinde 'virus varken ev ziyaretine gelen' insanlarla ilgili yazı yazsa , ya da gittiğimde kıl olsa pasif agresif bir durumla karsilaşsam...
Yani daha mı hoş olurdu?
Bir de imalar beni çok yoruyor. Zaten anlayamıyorum ne ima ne degil. Yıllar önce üniversitede bir donem ev arkadaşlığı yaptığım, çok yakın olduğum ve iki senedir uzak sehirlerde olduğum kizi aramıştım, "tatilde beraber plan yapsak" diye. O da denize nazır x şehrinde arkadaşına gideceğini soyledi. Ben de dedim ki 'aaa süper, ben zaten x şehrine de gitmeyi düşünüyordum, ben orada kamp yaparim,senle de buluşuruz hem,belki bir gece beraber geçiririz,sonra ben y şehrine giderim' dedim. 'aaa ne iyi olur,özledim ,canım cicim' falan dedi.
Neyse x şehrine gittim,zaman belirlemek için aradım ama açmadı. Ben de tatilde yani, müsait olamamıştır dedim, akşam aradım. Yine açmadı. Dedim sarhoş falan oldu heralde ,müsait olunca arar, tatilime devam ettim:) en sonunda haberleştik. Benim bulunduğum yer çok alakasız bir ilceydi. Tek minibüsle Otogara geçip direkt y şehrine gitmek yerine önce minibüsle şehir merkezine , otobüsle tramvaya, tramvay 2 aktarmayla onun dediği merkeze geldim. Bir de kaç dk yürüdüm buluşma mekanına ,sırtımda kaç kilo çantayla. Arkadaşım da evinde kaldığı kızla gelmiş. kucakladı beni, çok mutlu olduğunu söyledi,eski günlerden falan hahara hihiri geçti günümüz. Ben oradan y şehrine gittim ama tüm bu süreçte in bin uygun araba bekle falan,benim o günüm yollarda ölmüş oldu. Yine de güzeldi. Derken zamanla ben o yanında getirdiği kızla arkadaş oldum ve öğrendim ki benim kendi arkadasim gelmemi istememiş. Ben aradikca 'pofff, kalacak yer bulamadı ya, ondan ariyo heralde' falan demiş, bilerek açmamış 🤪 telefonla konuşurken o yuzden bana 'arkadasimdayim, hihi arkadasimlayim' falan demiş bin defa.
Yani bana aslında kendince imalarda bulunmuş. Ama ben ne bileyim, inan hiç birini anlamadım bile. Oysa kız bana net bir şekilde 'yaa,arkadaşıma geldim,onla hep plan yaptık. Ben katılamayacagim sana' deseydi benim için hem hiç problem olmayacaktı, hem sabah güzelce bir yüzüp otogara geçip,güneşin yakıcı saatlerini yolda geçirip uygun saatte gündüz gözüyle y şehrine gitmis olacaktım, her şey benim için daha kolay olacaktı .
Ama işte...
O yüzden sevmiyorum imalari. İmaya, kabul edip sonra mutsuz olmaya, pasif agresif tavırlara hiç gerek yok .
Ben yerinde olsam 'musait değilim' deyip bahaneler de bulamazdim. Çünkü 'yaa çok isterim ama eşimin ailesi de geldi, yer de yok. Tüh' dersen mesela bir ay sonra tekrar arayacakalrdir , nasılsa eşinin ailesi gitti diye.
Ya da hamilelik desen seneye arayacaklardir.
Net olursan bunların büyük ölçüde önüne geçersin.
Mesela ben olsam senin yerinde hiç kırılıp bükülmez, 'aaa merhaba Nurtaç teyze. Buraya mi ?? E teyze bilmiyor musun ben yedi aylık hamileyim, nasıl misafir ağırlayim? Zaten hamilelerde çok riskli Allah korusun , bakkala bile girmiyorum,kimseyle görüşmüyorum virüs korkusuna. Ama deniz vallahi cok güzel, gelseniz ne iyi olur. Dur benim tanıdık bir emlakçı var,günlük ev kiralıyor. Onun numarasını atayım, benim adımı verin,indirim de yapar. Güzelce yaparsınız tatilinizi. Tamam,enişteme çok selam söyle' diye kapatırdim telefonu.
Zaten ilk mesajimda dikkat ettiysen hep bri yardımcı olma çabam oluyor. 'arkadasin gelmesin ama istersen yarın vereyim hamağı,termosu . Yarın da siz yapın pikniği' , 'yok,sen bizim planimiza dahil olma. Ama çok istiyorsan ben sana çadırımi yatağımı vereyim,güvendiğim bildiğim yere de rezervasyon yapalım git'
Genelde böyle çözüm yolları buluyorum.
Sen de bunu dene. Ver bir gunluk ev kiralayan emlakçı numaraisni, merak etme 'rengeyigi önerdi sizi' dese adam 'aaa öyle mi? Buyrun hangi tarihler' der. Çünkü yazlık emlakcisi, elbet bir rengeyigi tanımistir🤪🤪
Herkesi ona yönlendir . Gerçi ben senin yeinde olsam bir emlakçı bulur, benim adımı verip kayıt yaptıranlardan cüzi miktar komisyon isterdim . Belki bir faydası dokunur pis belesçilerin:confused: :confused:
🤣🤣🤣🤣 cok hossunuz gercekten sizden ogrenecegim cok sey var benim🤣🤣
Vallahi o kadar haklisiniz ki uzerine ne diyeyim bilemiyorum..
Ozellikle ima konusunda.. bugun yine birine bana gelmeyin virus var yazamadim ima ettim.. sonra da düşündüm belki imayi anlamadi bile.. yarin birgun pat diye ben geldim diyebilir..
Net olmak güzel sey.. mesela abimin esi de siz gibidir.. cok nettir.. söylediği her söz cok aciktir..
Acik kapi birakmaz..yeni bebegi oldugunda direkt olarak opmeyin kucaginiza almayin diyebiliyordu..
Garip geliyordu bana ayipliyordum ama benimde cocugum olunca anladım.. yeni dogmus bebek opulmez sevilmezmis..
Onu bile diyemedim insanlara mesela..
Ama yengem kötü olmadi herkes "x zaten boyledir cekinmez söyler" dediler..
Ben soyle dusunurdum simdi boyle soylesem kotu insan diyecekler bana..
Bilmiyorum benim sadece misafir meselesi degil daha büyük sorunlarım var sanirim..
Once kendini düşünen biri olmam gerekiyor.. bu sonradan ogrenilir mi onu da bilemedim..
Ama dertlesmek cok iyi geldi..
Hayir diyen insanlarin kötü olmadigini anladim😅😅😅

😄😄😄ay vallahi gelmek isteyen olursa bir daha aynen böyle bende oyle diyecegim.. ben ciddiye aliyorum diye..
cok gaz aldim burdan.. silerlerse görüşmek istemezlerse de canima minnet..
Bakmak zorunda oldugum baska yavrumda var niye kendimi tehlikeye atayim.. cok haklisiniz gercekten
Merak etmeyin bizim milletimiz bazı kesimleri ile yazlikli aileleri pek silmeye gönülleri el vermez 😁 bı gün bozulurlar sonra gecer

🤣🤣🤣🤣 cok hossunuz gercekten sizden ogrenecegim cok sey var benim🤣🤣
Vallahi o kadar haklisiniz ki uzerine ne diyeyim bilemiyorum..
Ozellikle ima konusunda.. bugun yine birine bana gelmeyin virus var yazamadim ima ettim.. sonra da düşündüm belki imayi anlamadi bile.. yarin birgun pat diye ben geldim diyebilir..
Net olmak güzel sey.. mesela abimin esi de siz gibidir.. cok nettir.. söylediği her söz cok aciktir..
Acik kapi birakmaz..yeni bebegi oldugunda direkt olarak opmeyin kucaginiza almayin diyebiliyordu..
Garip geliyordu bana ayipliyordum ama benimde cocugum olunca anladım.. yeni dogmus bebek opulmez sevilmezmis..
Onu bile diyemedim insanlara mesela..
Ama yengem kötü olmadi herkes "x zaten boyledir cekinmez söyler" dediler..
Ben soyle dusunurdum simdi boyle soylesem kotu insan diyecekler bana..
Bilmiyorum benim sadece misafir meselesi degil daha büyük sorunlarım var sanirim..
Once kendini düşünen biri olmam gerekiyor.. bu sonradan ogrenilir mi onu da bilemedim..
Ama dertlesmek cok iyi geldi..
Hayir diyen insanlarin kötü olmadigini anladim😅😅😅
İnşallah zamanla öğrenirsiniz . Gerçekten de net insanların kimse sınırlarını zorlamaya çalışmıyor. O öyle diye kabul ediyorlar. Kimseyle de kötü olmuyor net insan.
Ben biraz iyiyim bu konularda çünkü benim annem benden beter. Yıllar önce apartmanda yeniyken toplasip 'sen gelmiyorsun,biz geldik' diyen komşu topluluğunda 'aaa niye habersiz geldiniz,ben de tam çıkıyordum' diye kapıyı kapatmış bir insanın evladiyim 😂😂 annemi elestirdigim çok şey var ama 'elalem ne ner' anlayışıni bize normal kabul ettirmedigi için de minnettarım:)

Tıpkı biz ! Eline mayosunu alan bizdeydi. Millete yemek yap, çamaşır yıka evin kumunu temizle illallah ettik kiraya verdik evi. İşin tuhafi evin kumundan bıkıp biz bile denize girmezken millet denize bize geliyordu.

Ben bu durumu yaşıyorum, ben de yazlık bir ilçede oturuyorum. Eşim koah, henüz aşı da olamadık. Neredeyse pandemi başından beri yaşıyorum bu sorunu. Dolaylı yoldan değil doğrudan söylüyorum kabul edemiyeceğimi. "Sizi ağırlamak isterdik ama kimseyle görüşmüyoruz, eve kimseyi sokmuyoruz, biz de evden çıkmıyoruz, sizi kabul edemem" diyorum. Çok ısrar eden olursa da "Keşke bu pandemi olmasaydı, biz de çok üzülüyoruz ama yapacak bir şey yok, pandemi bitene kadar durum böyle, isterseniz günü birlik gelin, açık havada bir yerde, uzaktan merhabalaşırız" diyorum. O zaman vazgeçiyorlar. Küsenler olmuyor mu? oluyor, umurumda değil. Sonra o küsenler istisnasız bir süre sonra bizim kararlılığımızı görünce anlayış gösterip barışıyorlar yine.

müsait değilim demeyin bence. öyle derseniz 10 gün sonra gene ararlar.
riskli gebeliğim var ve doktor coronadan dolayı insan içinde olmamam gerektiğini söyledi. aynı durum doğumdan sonra da devam edecek diyin.

hem hamile olduğunu bilip koronadan ölen hamilelerin haberlerine rağmen hala sanageleyim gezeyim vs yapmaya çalışanlara gerçekten okzluğun oskarı verilmeli.
gebeliğinizin riskli olup olmasından çok zaten pandemi de gebelik başlı başına riskli. yani nasıl bir sıfat kullanacağımı bilemedim o tiplere

Arkadaslar yildim yemin ediyorum.. bu donemde yatili misafir olmak isteyen herkesten yildim.. yazlik bir yerde yaşıyorum.. pandemiden dolayi herkes daraldi bende dahil anliyorum.. ama dusuncesizlikten biktim usandim.. bu kacinci misafir geri cevirisim sayamadim son bir ayda..

Zaten cok zor bir hamilelik geciriyorum.. 7 ayim yatarak gecti.. degerlerim cok cok düşük bir virusu kaldirabilecek durumda degilim belki de.. ama yok insanlar anlamiyor..
Yasaklarin da kalkmasiyla iyice beter oldu hergün baska biri ariyor..

Yeter ki onlar gezebilsin gelsinler birileri onlari agirlasin.. hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.. direkt gelmeyin de diyemiyorum size gelecegiz demiyorlar biz gelicez diyolar.. taa 15 yil once gördüğüm insanlar bile bana yazmaya basladi..

Gercekten dayanacak gücüm kalmadi.. en son akrabalarima gelmeyin dedim yoldan döndüler resmen..

Bazen instagtamdan bir post paylasayim oturun poponuzun ustunde benim kimseyi agirlayacak ne halim ne sabrim var yazayım diyorum..

Siz bu durumlarda neler yapiyorsunuz..
8 yildir telefonla bile görüşmediğim biri oturduğum sehire gelecegini yazmış facebooktan (tabi oncesinde bir suru soru sordu vs konuşturdu beni), öyle soyleyince cevap vermedim ben de. kasım ayindaydi, biz kimseyle görüşmüyoruz, ama onlar yatili misafirliğe gelecek. sonra trip mesajı atmış. ayni kisi gecen hafta yine mesaj attı geliyoruz diye (tripin uzerinden konuşmadık bile), ben de dışarda piknik yaparız dedim, bir daha sesleri cikmadi. dertleri bizi görmek degil, otel niyetine kullanmak.

Arkadaslar yildim yemin ediyorum.. bu donemde yatili misafir olmak isteyen herkesten yildim.. yazlik bir yerde yaşıyorum.. pandemiden dolayi herkes daraldi bende dahil anliyorum.. ama dusuncesizlikten biktim usandim.. bu kacinci misafir geri cevirisim sayamadim son bir ayda..

Zaten cok zor bir hamilelik geciriyorum.. 7 ayim yatarak gecti.. degerlerim cok cok düşük bir virusu kaldirabilecek durumda degilim belki de.. ama yok insanlar anlamiyor..
Yasaklarin da kalkmasiyla iyice beter oldu hergün baska biri ariyor..

Yeter ki onlar gezebilsin gelsinler birileri onlari agirlasin.. hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.. direkt gelmeyin de diyemiyorum size gelecegiz demiyorlar biz gelicez diyolar.. taa 15 yil once gördüğüm insanlar bile bana yazmaya basladi..

Gercekten dayanacak gücüm kalmadi.. en son akrabalarima gelmeyin dedim yoldan döndüler resmen..

Bazen instagtamdan bir post paylasayim oturun poponuzun ustunde benim kimseyi agirlayacak ne halim ne sabrim var yazayım diyorum..

Siz bu durumlarda neler yapiyorsunuz..
Gelmeyip yoldan mı döndüler? Oteller niye var ya? Yoldan döneceklerine niye otele gitmiyorlar. Cidden bu insanların beleşçiliği beni deli ediyor. Üç kuruş para veremeyeceksen tatil de yapma arkadaş

Sırf bu yüzden daha deniz kenarına taşınmadan insanlara ne söyleyeceğinizi düşündük şaka gibi.
Insanların bu rahatlığı sinirlerimi bozuyor.
Çünkü sizi arıyorlar, otele para vermek istemiyorlar. E evde hizmet eden biride olacak daha ne ıstesinler. Akraba arasında da rengeyiğini ziyarete gittik derler ama arkadaşlarıyla konusurken tatile gittik denir çünku niyet tatil, sizi görmek değil.
Biz eşimle, evimiz 1+1 yani misafir ağırlayacak durumda değil ama isterseniz çok güzel oteller var oraya yönlendirelim diyeceğiz kök aile dışında gelmek isteyenleri.
Eşimin dayısının eşi akrabaları gittiği zaman yemek yapmıyor eve ekmek bile almıyormuş. Hatta esimin ablasinada yapmış aynısını 7 yıldır onu söylüyor utanmaz bidaha gitmem evine diye.
Hahahah herkesin ayağını kesmiş kadın 😂 yapma tarzı kötü olabilir ama bıkmıştır artık yıllardır anlayabiliyorum
Annemler yıllar önce yazlık almaya niyetlendiler, nerden duydularsa herkes aramaya başlamıştı geliyoruz adres verin diye.

Tatil bölgesinde uzun zaman yaşadım ama böyle birşey başıma gelmedi..arkadaşım ve kuzenim birkez geldi yaşadığım yere.. onlar da otellerini önden ayarlayıp haber verdiler şu tarihler arasında oradayım müsait bir akşam dışarıda buluşalım diye..ama arkadaşım tam da sizin dediğiniz şeyleri yaşıyordu..hatta en son salondaki klimayı söktürüp kendi odasına taktirdı sefasını ben süreyim diye :) en sonunda da kendi akrabaları arayınca eşinin misafirinin geldiğini ,eşinin akrabası arayınca da kendi ailesinin geldiğini söylemeye başladı🤷‍♀️

Birini seversin, birlikte vakit geçirmek istersin,ve özellikle ikiniz de bekarsınızdır, gidersin bir, en fazla 2 gün kalır dönersin. Bu insanlar başkalarının evinde nasıl rahat ediyor anlamıyorum. Bunun duşu var, serilip yatma isteği var. Üstelik günlük kiralık evler de var oh mis. Oradan tanıdığınız birinin böyle bir evi varsa ben müsait değilim ama bir tanıdığımın böyle bir evi ya da çok güzel bir pansiyon var, isterseniz numarasını atabilirim diyin. Boşverin. Bu insanlar eminim herşeye para buluyorlardır. 3-5 gün otel parasını da biriktirsinler bir zahmet.

Benim yaptığımi yap bütün sülalenin kulağına gidecek şekilde bir tanesine patla 😂. Annem 2 sene önce deniz kenarında yazlik yaptirdık.1 kat benim 1 kat annemin. Ben bile gittiğimde anneme yük olmam.yasli insanlar benim çocuğum var kafalari çekmeyebilir. Teyze kızım aradı zeynep biz geliyoruz diye. (Kendisi eşi 2 çocuğu annesi babasi ve 1 bekar abisi)Hemde 10 günlüğüne. Ben kusura bakmayın, benim annem artık yaşlandı ,bu saatten sonra bizde kafa dinlemek istiyoruz . kabul edemeyiz dedim. Bana biz akrabayız yaptığın çok ayıp terbiyesizlik misafir geri çevirdin dedi. Meğer yola çıkmışlar yüzsüzler. Bende tabi bedava tatil imkanı verseydik benden iyisi olmazdı git başka kapıya bedavacı diye ağzima geleni saydım . Bütün sülaleye seni anlatacağım dedi. Allah razı olsun herkese anlatmış. Ogünden beri kimse gelelim demiyor. 😂.
Diger teyzemde başka bur ilde tatil kasabasinda 2 yıldır ona sarmıslardi. Geçen sene o da patlamış gidin otele demiş. 😂

Cok mantikli 🤣🤣🤣🤣 altin da cok cikti bari otel parasini alayim..
Allahim ne günlere kaldik misafir sikayet ediyorum.. ama gercekten artik bunaldim..
Tatil beldesinde yasamakta zor gercekten..

Allah yardimciniz olsun. 9,5 aylik bebegim var. Gecici bir gorev icin 6 ayligina turistik bir sehire geldik. Pandemi yasaklari varken bile 7 kat el arayip ziyaret etmek istediklerini soyluyorlardi. İnsan haliyle dusunuyor; bebek gormeye pandemi gerekcesiyle gelmeyip (ki olmasi gereken bu, gelmek isteyenlere hayir dedim) gezmek icin ayni hassasiyeti gostermeyince, gerekceleri pandemi degil de menfaatleriymis.

Hayirli dogumlar olsun. 💕

Ah ah bende cok dertliyim bu konuda kayınvalidemlere her hafta sonu kalmaya gidiyoruz sürekli birileri gelip duruyor ve benı de misafirliğe götürüyorlar allahım yardımcımuz olsun
neden gidiyorsunuz her hafta sonu kalmaya?
eşiniz ailesinde her hafta kalacaksa neden evlenmiş ki o zaman
hayır diyemiyor musunuz?

X