Insanlarin dusuncesizliginden biktim usandim..

Allah yardimciniz olsun. 9,5 aylik bebegim var. Gecici bir gorev icin 6 ayligina turistik bir sehire geldik. Pandemi yasaklari varken bile 7 kat el arayip ziyaret etmek istediklerini soyluyorlardi. İnsan haliyle dusunuyor; bebek gormeye pandemi gerekcesiyle gelmeyip (ki olmasi gereken bu, gelmek isteyenlere hayir dedim) gezmek icin ayni hassasiyeti gostermeyince, gerekceleri pandemi degil de menfaatleriymis.

Hayirli dogumlar olsun. 💕
Cok tesekkur ederim.. bebeginizi saglikla büyütün.. normalde yazlik bir yerde yasamak avantaj gibi görunsede maalesef dezavantaj..
Artik yaşadığım sehirden sogudum.. bir de haber
vermeden gezmeye gelip kalacak yer arayanlar var ki.. onlara hic tahammülüm yok..
Dediginiz gibi 7 kqt el mesaj atiyor ben geleceğim diye.. zaten amaci kalacak yer olmasa gelir otelini tutar haber vermez.. Bilmiyorum insanlar degismiyor galiba benim degismem gerekiyor..

Burada yazdiginiz yaziyi facebook a yazacaksiniz aslinda..ne münasebet hamile kadinin evinde tatil yapmak. Hani pandemi bir kenara o basli basina terbiyesizlik.

Degil mi ama zaten okul caginda çocuğum da var.. bir kase corbayi zor pişiriyorum ona..
Yatiyorum surekli.. az kaldi biraz daha sabrim tasarsa onu yapacagim.. acik acik gelmeyin otel degil burasi diyecegim..

“Tatile gelmek isteyen dostlarim, bu aralar limoniyim. 2 ay sonra musait olacagim. Ceyregini kapan gelebilir”. Yazin, paylasin. 🤷🏻‍♀️
+100000 tam da bu konu sahibi
bunu paylaşın :)

bu yoldakilere gerekçe olarak ne söylediniz ne dediler
Allah tan eşiniz de baskıcı değil anladığım kadarıyla :)
ifirit oluyorum böyle insanlara yaa.. bu ne yüzsüzlük

Benim yaptığımi yap bütün sülalenin kulağına gidecek şekilde bir tanesine patla 😂. Annem 2 sene önce deniz kenarında yazlik yaptirdık.1 kat benim 1 kat annemin. Ben bile gittiğimde anneme yük olmam.yasli insanlar benim çocuğum var kafalari çekmeyebilir. Teyze kızım aradı zeynep biz geliyoruz diye. (Kendisi eşi 2 çocuğu annesi babasi ve 1 bekar abisi)Hemde 10 günlüğüne. Ben kusura bakmayın, benim annem artık yaşlandı ,bu saatten sonra bizde kafa dinlemek istiyoruz . kabul edemeyiz dedim. Bana biz akrabayız yaptığın çok ayıp terbiyesizlik misafir geri çevirdin dedi. Meğer yola çıkmışlar yüzsüzler. Bende tabi bedava tatil imkanı verseydik benden iyisi olmazdı git başka kapıya bedavacı diye ağzima geleni saydım . Bütün sülaleye seni anlatacağım dedi. Allah razı olsun herkese anlatmış. Ogünden beri kimse gelelim demiyor. 😂.
Diger teyzemde başka bur ilde tatil kasabasinda 2 yıldır ona sarmıslardi. Geçen sene o da patlamış gidin otele demiş. 😂

Ay tövbeler olsun daha neler duyacagim😄😄😄
Habersiz yola çıkma olayi da yeni cikti..
Bizim akraba da oyle yoldan döndu resmen..
Dun en son bi arkadasim yazmis artik o kadar yildim ki sabaha kadar sinirden uyuyamadım..
Insanlarin bu beleş tatil sevdasi ne zaman bitecek hic bilmiyorum.. insani misafirden soğutuyorlar..
Artik bundan sonra bende öyle.. bir daha gelecegiz diyen olursa gelmeyin hic musait degilis diyecegim😀

Bizim insanimizda ayıp olmasin diye bahane uydurma huyu var, çok kötü.
Aslında icinizden geleni net bir şekilde söyleseniz defalarca bahane bulup açık kapi bırakmanın ve sonunda en kötü sizin olmanizin önüne geçersiniz..
Ben bu şekilde yapıyorum , çok memnunum. Bir sure sonra sizi zaten olduğunuz gibi kabul ediyorlar..
Mesela ben bu işe birkaç sene önce başladım, iş yerinin bir adeti var,biri evleneceği zaman haraç keser gibi altın parası topluyorlar. Hani herkes otuz,kırk verse neyse ama yüz ,ikiyuz, hatta daha da fazla toplanıyor, ve çok fazla lafı ediliyor. Yani bakarız falan desen önce kızın odasındaki para toplayan kızlar sorar, sonra onlar odandakilere söyler odandaki kızlar elinde kağıtla sorar, temizlikçi ablalar elinde listeyle gezer, yetmedi telefon açılır falan. On ayrı defa konusu geçer yani.
Ben de nefret ederim birine bir şey takmaktan, bana ne yani. Zaten evlenenen işten ayrılıyor 🤪🤪 kaldı ki ben evlenince hangisiyle hala arkadaş olacam da çağıracagim da onlar da kalkıp giyinip süslenip gelecek,takisini hazır edecek. Fuzuli şey.
O yüzden ilk istediklerinde gayet net bir şekilde 'ay yok yaaa,ben prensip olarak düğünüme çağıracagim.yakinlikta olmadığım kimseye takı takmiyorum' dedim.
Sonuç olarak en başta yadirgansam da param cebimde kaldı. Bu haftalarda bizim odadan bir arkadaş evleniyor, ona kendi aralarinda para toplamışlar, ben nasılsa vermem diye sormamislar mesela ❤️❤️ gönlümden koptu da altına yuvarlayabilsinler diye yüz lira ekledim. Oysa ben de "kem küm,ay isterdim ama, ay nasıl yapsak ki bu ay elim sıkışık" deseydim herkes gibi ikiyuz, ikiyuz elli lira ödeyecektim durduk yere. Her seferinde de sorulacakti bana,stres olacaktim:))
Genelde hayatımın her alanında böyleyim, ve çoook işime yarıyor
Cidden herkese tavsiye ederim.
Mesela istemediğim bir yere davet edildiğim zaman 'bakariz' falan demiyorum, 'yok ya,ben çok kalabalık ortamları sevmiyorum' diyorum. Geçenlerde hamakli akşam pikniği yapacaktım, ne zamandır bana katilmak isteyen bir kizi davet ettim . Çok sevindi, gitmiş başkasini da çağırmış. Ben de gerçekten hoşlanmam yani kalabaliktan,kızı cagirmam bile benim için bir adım. 'yok ya, ben kendimi biliyorum hiç eglenemem bu şekilde' dedim, 'ayip olur' falan deyince de, "istersen ben bugün kendi pikbigime gideyim, yarın da malzemeleri getiririm, hamağı sandalyeyi sen alır arkadaşınla gidersin" dedim :) sonuç olarak arkadaşı gelmedi 😊😊
Aynı şekilde bir kız arkadaşımla bir kamp plani yaptık yakın tarihli, iş yerinden bir kız (uzun zamandır kampa gitmek istiyordu) sanki onu davet etmişim gibi 'aaa çok guzeeel,ne zaman? Dur ben de izin alayim' falan dedi:)
Ben de 'yaaa yok,biz iki kişi olacağız, ama geçen bahsettiim yer var ya, oraya istersen senin için rezarvasyon yapalım diğer hafta,ben malzemelerimi sana vereyim' dedim, yine aynı tatil için bir başka arkadaş katılmak istediğini söylemiş cagirdigim kıza. O da beni ortaya atmış 'yengenci biliyorsun kalabalık sevmez ama bir sor' diye. O da ağzımı yokladı, ben de gayet net bir şekilde kalabalık kamptan hoşlanmadığımi, iki kişinin bile benim için çok bir sayı olduğunu söyledim, "bakalım nasıl olacak" falan dedim :p
Biraz daha konuştuk kapattık.
Sonuç olarak (ilginç ama) etrafımdaki insanlar beni çok seviyorlar ve gerçekten bu dediklerime alınıp gücenmiyorlar. Çünkü çok netim.
Neden?
Çünkü istemiyorum,çünkü o şekilde keyif almayacagim
Bu kadar basit.
Bence herkesin aradıkları şey.
Ne yalan söylüyorum, ne oyalayip heveslendirip sonra iptal ediyorum, ne çağırıp beraber kötü zaman geçiriyoruz...
Keşke diğer insanlar da bana açık olsalar, hayat bayram olur vallahi
benim büyük kızım da sizin gibi sanki :)
birde bişey soracağım gerçekten herkesin düğünü için 150 200 para mı toplanıyor yaaa
ohaaaa demek istedim o neymiş öyle :)
hadi toplayın en fazla 50 tl
bizde 40 gibi bişey toplanıyor mesela
oda samimi olduğu düşünüldüğü insanlardan isteniyor

Ay tövbeler olsun daha neler duyacagim😄😄😄
Habersiz yola çıkma olayi da yeni cikti..
Bizim akraba da oyle yoldan döndu resmen..
Dun en son bi arkadasim yazmis artik o kadar yildim ki sabaha kadar sinirden uyuyamadım..
Insanlarin bu beleş tatil sevdasi ne zaman bitecek hic bilmiyorum.. insani misafirden soğutuyorlar..
Artik bundan sonra bende öyle.. bir daha gelecegiz diyen olursa gelmeyin hic musait degilis diyecegim😀

Valla canım hamile hamile sen sinir olacağına bırak onlar sinir olsun. Bazen gemileri yakmak gerekiyor. Ben yaktım kurtuldum. Şimdi annem bana dua ediyor. Çünkü onu arasalar hayır diyemezdi birde hizmet ederdi.

+100000 tam da bu konu sahibi
bunu paylaşın :)

bu yoldakilere gerekçe olarak ne söylediniz ne dediler
Allah tan eşiniz de baskıcı değil anladığım kadarıyla :)
ifirit oluyorum böyle insanlara yaa.. bu ne yüzsüzlük

Boyle soylesem eminim kimse adimini atmaz.. ceyrek olmus 850 lira 😄😄😄 cok güzel fikir aslinda keske yapabilsem

Valla canım hamile hamile sen sinir olacağına bırak onlar sinir olsun. Bazen gemileri yakmak gerekiyor. Ben yaktım kurtuldum. Şimdi annem bana dua ediyor. Çünkü onu arasalar hayır diyemezdi birde hizmet ederdi.
Kiyamam ya yasli kadin..dusuncesiz insanlar..
birde misafir misafiri davet ediyor o daha beteri.. benimde dün tepem atti artik resmen.. kibar kibar anlatmaya calismaktan ezilip buzulmekten yoruldum.
Karsi taraf gelecegiz deyip topu atiyor.. biz uzulmekten bi hal oluyoruz..
Ay yok bitti gemileri yakıyorum bende😄
Misafir seven insani soguttular..
Artik direkt olarak söyleyecegim

Benim yaptığımi yap bütün sülalenin kulağına gidecek şekilde bir tanesine patla 😂. Annem 2 sene önce deniz kenarında yazlik yaptirdık.1 kat benim 1 kat annemin. Ben bile gittiğimde anneme yük olmam.yasli insanlar benim çocuğum var kafalari çekmeyebilir. Teyze kızım aradı zeynep biz geliyoruz diye. (Kendisi eşi 2 çocuğu annesi babasi ve 1 bekar abisi)Hemde 10 günlüğüne. Ben kusura bakmayın, benim annem artık yaşlandı ,bu saatten sonra bizde kafa dinlemek istiyoruz . kabul edemeyiz dedim. Bana biz akrabayız yaptığın çok ayıp terbiyesizlik misafir geri çevirdin dedi. Meğer yola çıkmışlar yüzsüzler. Bende tabi bedava tatil imkanı verseydik benden iyisi olmazdı git başka kapıya bedavacı diye ağzima geleni saydım . Bütün sülaleye seni anlatacağım dedi. Allah razı olsun herkese anlatmış. Ogünden beri kimse gelelim demiyor. 😂.
Diger teyzemde başka bur ilde tatil kasabasinda 2 yıldır ona sarmıslardi. Geçen sene o da patlamış gidin otele demiş. 😂

Ya yola çıktıktan sonra aramak ne demek
Belki evde yoksunuz
Bu nerenin yüzsüzü böyleÇ

Arkadaslar yildim yemin ediyorum.. bu donemde yatili misafir olmak isteyen herkesten yildim.. yazlik bir yerde yaşıyorum.. pandemiden dolayi herkes daraldi bende dahil anliyorum.. ama dusuncesizlikten biktim usandim.. bu kacinci misafir geri cevirisim sayamadim son bir ayda..

Zaten cok zor bir hamilelik geciriyorum.. 7 ayim yatarak gecti.. degerlerim cok cok düşük bir virusu kaldirabilecek durumda degilim belki de.. ama yok insanlar anlamiyor..
Yasaklarin da kalkmasiyla iyice beter oldu hergün baska biri ariyor..

Yeter ki onlar gezebilsin gelsinler birileri onlari agirlasin.. hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.. direkt gelmeyin de diyemiyorum size gelecegiz demiyorlar biz gelicez diyolar.. taa 15 yil once gördüğüm insanlar bile bana yazmaya basladi..

Gercekten dayanacak gücüm kalmadi.. en son akrabalarima gelmeyin dedim yoldan döndüler resmen..

Bazen instagtamdan bir post paylasayim oturun poponuzun ustunde benim kimseyi agirlayacak ne halim ne sabrim var yazayım diyorum..

Siz bu durumlarda neler yapiyorsunuz..
ne saçma sey.
en yakin arkadasimin yazligi var yıllardır davet eder.
kizcagiz tatilde beni mi agirlasin yoksa kendimi dinlensin diye asla gitmiyorum
ya ev kiralarım ya otel..
neden tatili ucuza getireyim diye insanlara yük olayım.
kiralık evler var, tutsunlar.
pandemi yokken de gitmiyordum kimsenin yazligina. kiralayacak param yoksa otururum evimde..

sahsen bırı benı boyle arasa gelıp kalıcam tatıle ıhtıyacım var dese
''otelım varda ben mı bılmıyorum ya :KK70: kusura bakmayın ozellıke su donemde zaten kımseyı alamam bunda alınmaca kırılmaca olmaz su bolgelerde cok guzel devremulkler var tavsıye ederım daha once gelıp kaldınız bende o zamanlar keske pansıyonların telefonlarını alsaydınız gezıp gordugunuz yerlerın '' derdım

konusmaya cekınmeyın korkmayın kırılan da kırılsın boyle yapıp kırılan zaten lutfen kırılsın küssün ve gıtsın bı zahmet
ne dert edıyorsunuz kı nye mıllet uzulmesın dıye kendınızı hırpalıyorsunuz kı

Ya Allahtan kendinizi zorlayarak da olsa hayır deyip geri çevirebiliyorsunuz. Ya hayır diyemeyen bir insan olsaydınız ne olcaktı? Virüs olmasaydı bile insan hamileliğinin son aylarındaki insana gidip kendini hizmet ettirmeye utanmaz mı? Şimdi diyecekler ki sen bişey yapma, herşeyi biz yaparız. Mesele o da değil. Hamile kadın evinde rahat etmek ister, uzanmak dinlenmek ister. Onları çekmek zorunda değil kimse. Bu arada bebeğinizi korumak için yedi düvelle kötü olmayı göze almışsınız. Canı gönülden tebrik ederim, şimdiden şahane bir annesiniz.

Arkadaslar yildim yemin ediyorum.. bu donemde yatili misafir olmak isteyen herkesten yildim.. yazlik bir yerde yaşıyorum.. pandemiden dolayi herkes daraldi bende dahil anliyorum.. ama dusuncesizlikten biktim usandim.. bu kacinci misafir geri cevirisim sayamadim son bir ayda..

Zaten cok zor bir hamilelik geciriyorum.. 7 ayim yatarak gecti.. degerlerim cok cok düşük bir virusu kaldirabilecek durumda degilim belki de.. ama yok insanlar anlamiyor..

Yeter ki onlar gezebilsin gelsinler birileri onlari agirlasin.. hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.. direkt gelmeyin de diyemiyorum size gelecegiz demiyorlar biz gelicez diyolar.. taa 15 yil once gördüğüm insanlar bile bana yazmaya basladi..

Gercekten dayanacak gücüm kalmadi.. en son akrabalarima gelmeyin dedim yoldan döndüler resmen..

Bazen instagtamdan bir post paylasayim oturun poponuzun ustunde benim kimseyi agirlayacak ne halim ne sabrim var yazayım diyorum..

Otele gıdın deyın .Bu ne dusuncesızlık deyın .Onlar utanmıyor sız nıye utanasınız .Paraları varsa gelsın otele aparta gıtsınler .Yoksada sussunlar

Direk yazın .Mısafır kabul etmıoruz .Gebeyım .Ayrıca otel diye bir sey var .Bu ne munasebet

Anladığım kadarıyla daha önce onları yazlığıniza çağırıp o rahatlığı onlara yasatmissiniz. Tabi onlarda pandemiden dolayı otellere vs gitmemek için hem bedava hemde Corona riski olmayan sizin yazlığı seçiyorlar. Ben olsam eşime derdim ki gün içerisinde telefonla veya mesajla konuştuğun herkese benim hamile olduğumu, kan degerlerimin kötü olduğunu, Allah korusun herhangi bir virüste bebeğimizin ve benim canımızin tehlike de olduğunu ve bu yüzden üzgün olduğunu insanlardan iletişimden kaçındığni söyletirim. Karşı taraf mesajı alır herhalde umarım 🙄 bide bende her telefonda konustuklsrima bundan bahsederim. Hatta wp de instada durum yaparım "Allah'ım şu pandemiyi sağ salim bitir ve ben bebeğime sağlıklı şekilde kavusayim. Bir covid beni ve bebeğimi bu dünyadan almasın. Lütfen herkes evinde kalsın bizler için kendiniz için" diye. Eee artık bu kadar mesaja gelen olursa direk tımarhaneye kapatın aklı yoktur😂

benim büyük kızım da sizin gibi sanki :)
birde bişey soracağım gerçekten herkesin düğünü için 150 200 para mı toplanıyor yaaa
ohaaaa demek istedim o neymiş öyle :)
hadi toplayın en fazla 50 tl
bizde 40 gibi bişey toplanıyor mesela
oda samimi olduğu düşünüldüğü insanlardan isteniyor
Evet yaa, hatta bazen insanlar kendisi tek başına gram falan takıyor 😳😳 çok ilginç gerçekten...

Ya Allahtan kendinizi zorlayarak da olsa hayır deyip geri çevirebiliyorsunuz. Ya hayır diyemeyen bir insan olsaydınız ne olcaktı? Virüs olmasaydı bile insan hamileliğinin son aylarındaki insana gidip kendini hizmet ettirmeye utanmaz mı? Şimdi diyecekler ki sen bişey yapma, herşeyi biz yaparız. Mesele o da değil. Hamile kadın evinde rahat etmek ister, uzanmak dinlenmek ister. Onları çekmek zorunda değil kimse. Bu arada bebeğinizi korumak için yedi düvelle kötü olmayı göze almışsınız. Canı gönülden tebrik ederim, şimdiden şahane bir annesiniz.
hamile olunmasa bile baskasinin evini kendi evi gibi görmekte ne ya..

Cok tesekkur ederim.. bebeginizi saglikla büyütün.. normalde yazlik bir yerde yasamak avantaj gibi görunsede maalesef dezavantaj..
Artik yaşadığım sehirden sogudum.. bir de haber
vermeden gezmeye gelip kalacak yer arayanlar var ki.. onlara hic tahammülüm yok..
Dediginiz gibi 7 kqt el mesaj atiyor ben geleceğim diye.. zaten amaci kalacak yer olmasa gelir otelini tutar haber vermez.. Bilmiyorum insanlar degismiyor galiba benim degismem gerekiyor..

Guzel dilekleriniz icin tesekkur ederim. Darisi basiniza insallah. 🌸

Goreve geldigim sehir ic Anadolu’da, denize kmlerce uzak. Lakin turistik. Bir de bakis avilari su “Eve kira bile odemiyorsun, ne zarari var ki biz de kullanalim”. Kendi evimde belki gunde iki defa bulasik makinesi kullanirdim, burada minimum duzeyde belki 2 gunde bir kullaniyorum elektrik, su faturasi asgari olsun diye; ki devletin parasi, vatandasin hakkina girmeyeyim. 85 milyon nufus. Hangi birinizle helallesebilirim?

X