Insanlarin dusuncesizliginden biktim usandim..

Arkadaslar yildim yemin ediyorum.. bu donemde yatili misafir olmak isteyen herkesten yildim.. yazlik bir yerde yaşıyorum.. pandemiden dolayi herkes daraldi bende dahil anliyorum.. ama dusuncesizlikten biktim usandim.. bu kacinci misafir geri cevirisim sayamadim son bir ayda..

Zaten cok zor bir hamilelik geciriyorum.. 7 ayim yatarak gecti.. degerlerim cok cok düşük bir virusu kaldirabilecek durumda degilim belki de.. ama yok insanlar anlamiyor..
Yasaklarin da kalkmasiyla iyice beter oldu hergün baska biri ariyor..

Yeter ki onlar gezebilsin gelsinler birileri onlari agirlasin.. hayir otel diye birsey var ama insanlarin haberi yok.. geleceklerse ilk bana yaziyorlar.. direkt gelmeyin de diyemiyorum size gelecegiz demiyorlar biz gelicez diyolar.. taa 15 yil once gördüğüm insanlar bile bana yazmaya basladi..

Gercekten dayanacak gücüm kalmadi.. en son akrabalarima gelmeyin dedim yoldan döndüler resmen..

Bazen instagtamdan bir post paylasayim oturun poponuzun ustunde benim kimseyi agirlayacak ne halim ne sabrim var yazayım diyorum..

Siz bu durumlarda neler yapiyorsunuz..
yatılı misafir sevmem. yazlık olayında da her yaz halamlar yaz sezonu orada olur mesela ben hafta sonları giderim. gelmek isteyen vs oldumu sabahvesen hafta sonu gelecek 2 günlüğüne başka zaman gelirsiniz diyorlar. bir ara babamın dayısı ile karısı geliyordu ben ufakken yer içer gezerler afedersiniz ama sıçp bırakıp giderlerdi eşi rahmetli oldu dayı tek kaldı. şimdi o gelirse ben gelmem haberiniz olsun diyorum. ki çok pis bir adam allah affetsin ama öyle.

Evet yaa, hatta bazen insanlar kendisi tek başına gram falan takıyor 😳😳 çok ilginç gerçekten...

Bağımsız konudan ama aklıma geldi
Eski iş yerimde bir hizmetli işten ayrılacaktı.
İşgüzar bir hoca tutturdu altın bileklik alalım hatıra olsun
Herkesten para topladı ama ben vermedim
Kadına altın bilekliği taktılar
Kadın işten ayrılmaktan vazgeçti
Bilekliği de vermedi :KK70:

Instagramdan paylasmak mantıklı. Hamileligim ve korona nedeniyle turist kabul edemiyoruz yaz. Kafan rahat etsin

Ya yola çıktıktan sonra aramak ne demek
Belki evde yoksunuz
Bu nerenin yüzsüzü böyleÇ

Sorma gecede saat 2 olmuş. Biranda karar vermişler otururken. telefon çaldı yola çiktık geliyoruz diye. Ben telefin çalinca okadar korktumki gece gece birşey oldu diye. Teyzesini özlemis haspam. Bu arada istanbulda annemle yakın oturuyorlar. Ne bayram ,ne hastalık arayıp sormazlar. Annem 10 saatlik yazlığa gidince teyzesini özlemiş. Pehh pehh .. yermiyim ben.

Sorma gecede saat 2 olmuş. Biranda karar vermişler otururken. telefon çaldı yola çiktık geliyoruz diye. Ben telefin çalinca okadar korktumki gece gece birşey oldu diye. Teyzesini özlemis haspam. Bu arada istanbulda annemle yakın oturuyorlar. Ne bayram ,ne hastalık arayıp sormazlar. Annem 10 saatlik yazlığa gidince teyzesini özlemiş. Pehh pehh .. yermiyim ben.

Yine dua edin haber vermişler
Saat geç oldu aramayalım diyip sabah sürpriiiiiz diyebilirlerdi :KK70:

Bi taşla iki kuş olmuş herkesin ayağı kesilmiş

Karnım burnumda ortalık virüs dolu kimseyle görüşemiyorum diyeceksiniz

yani oraya gelecekse de onunla dışarıda dahi görüşmeyeceğinizi vurgulayıp kurtulacaksınız hiç kimseyle muhatap olmayacaksınız

Sana gelelim diyene de gerekirse eşim izin vermiyor hamileyim virüs var deyin kapatın konuyu

Sağlıkla kucağınıza alın

Hayır demeyi beceremezseniz hep istemediğiniz şeylere maruz kalırsınız. Karşı taraf seni düşünmüyorsa hayır deyip sende onun kırılıp kırılmayacağını düşünme

Bahane uydurmayin, veya atlatmayin. Direk hamileyim ve boyle riskli bir donemde kimseyi agirlayamayacagim, pandemiden sonra ins deyin. Pandemi olmasa bile 7 aylik.hamile birinin evine tatile gidip ona is cikarmak okuzluk...ne kdr yakin olursa olsun, el atarlarsa atsinlar elbet is cikiyor. Net olmak en guzeli.

Yine dua edin haber vermişler
Saat geç oldu aramayalım diyip sabah sürpriiiiiz diyebilirlerdi :KK70:

Bi taşla iki kuş olmuş herkesin ayağı kesilmiş

Ozamanda kapidan kovardım 😂. Valla insanlari anlamiyorum. Param varsa tatil yaparım yoksa günübirlik takılırım.

2 ay sonra yazlık bir ilçede yaşamaya başlayacağım. Şimdi bu yazdıklarınızı okuyunca gözüm korkmadı değil. Galiba alıştırmamak en iyisi...

Bizim de 10- 11 ay sonra tayinimiz çıkacak.Aslında istediğim yer Ege tarafı .. Ama çok huzursuz olurum diye yazmak istemiyorum kararsızlık yaşıyorum.

çünkü eşimin akrabaları aşırı gerizekalı ve düşüncesiz.Müsait değilim dersen bile normalde küsen insanlar(umrumda değil)

kaldı ki tatil beldesinde zırt pırt arayıp beleş tatil yapacaklar ..

Ben bile şimdiden huzursuz oluyorum sırf bu yüzden yazmasak mı diyorum ..

Sizin yerinizde olsam bırak yatılı misafiri bir bardak su bile vermem .Ben direkt söylerdim zaten sizin yerinizde olsam kimseyi çekecek haliniz yok bırakın küsüyorlarsa küssünler

2 ay sonra yazlık bir ilçede yaşamaya başlayacağım. Şimdi bu yazdıklarınızı okuyunca gözüm korkmadı değil. Galiba alıştırmamak en iyisi...
En bastan tavrınızı koyarsaniz cok rahat edersiniz ama yüzsüz insan o kadar cok ki anlamiyor..
Direrk olarak yuzlerine gelmeyin demenizi bekliyorlar..
Bugun bile telefon aldim yakin akrablarimizdan gelmek isteyenler oluyormus.. artik sinirimden oturup agladim

Bizim de 10- 11 ay sonra tayinimiz çıkacak.Aslında istediğim yer Ege tarafı .. Ama çok huzursuz olurum diye yazmak istemiyorum kararsızlık yaşıyorum.

çünkü eşimin akrabaları aşırı gerizekalı ve düşüncesiz.Müsait değilim dersen bile normalde küsen insanlar(umrumda değil)

Sizin yerinizde olsam bırak yatılı misafiri bir bardak su bile vermem .Ben direkt söylerdim zaten sizin yerinizde olsam kimseyi çekecek haliniz yok bırakın küsüyorlarsa küssünler

Artik bugun oturup bir aaat hickira hickira agladim..
Annemi aramis akrabalar bize geleceklermis..
Anneme patladim en son.. diyemedin mi bu salgin zamaninda ne gezmesi seneyi beklesinler diye dedim.. ben diyemem diyor.. ona da ayri sinir oldum.. beni arayan olursa direkt olarak hic bir aciklama yapmadan musait degilim diyecegim..
Artik sabrimin son sinirindayim..

Anneme patladim en son.. diyemedin mi bu salgin zamaninda ne gezmesi seneyi beklesinler diye dedim.. ben diyemem diyor.. ona da ayri sinir oldum.. beni arayan olursa direkt olarak hic bir aciklama yapmadan musait degilim diyecegim..
Sizden çok annenizin savunması, kabul etmemesi lazım. Hamile halinizle misafirin ne işi varya.
Kim gelmek için aradıysa annenizi, siz arayın ya da mesaj atın. Hamileliğim zor geçiyor, bu dönemde misafir ağırlayamam diye söyleyin.
İnsanlar düşüncesizse siz de açık olmaktan çekinmeyin.

En bastan tavrınızı koyarsaniz cok rahat edersiniz ama yüzsüz insan o kadar cok ki anlamiyor..
Direrk olarak yuzlerine gelmeyin demenizi bekliyorlar..
Bugun bile telefon aldim yakin akrablarimizdan gelmek isteyenler oluyormus.. artik sinirimden oturup agladim
Ben derimde eşim yumuşak yüzlü. Dediğiniz gibi baştan tavır koymak önemli.

Aşırı gerizekalı akrabalar yüzünden böyle bir fırsatı tepmezdim
Ne güzel olur bir ege şehrinde yaşamak...
Baştan tavrınızı koyarsanız bir şey olmaz bence
Hatta bir iki uygun fiyatlı otel belirleyin, arayanlara direkt o ismi verin :KK70:
Bazı akşamlar da denk gelirsek görüşürüz artık dersiniz

Aşırı gerizekalı akrabalar yüzünden böyle bir fırsatı tepmezdim
Ne güzel olur bir ege şehrinde yaşamak...
Baştan tavrınızı koyarsanız bir şey olmaz bence
Hatta bir iki uygun fiyatlı otel belirleyin, arayanlara direkt o ismi verin :KK70:
Bazı akşamlar da denk gelirsek görüşürüz artık dersiniz
Laf olsun diye söylemedim gerçekten aşırı bir gerizekalılık var 🤣🤣

Nikahtan sonra balayına tatile gittik direkt ,bi akrabası da bizim yaşayacağımız şehre 2 saat yakın memleketine gelmiş.Tatilin 3-4 günü falan defalarca aradılar size geleceğiz diye bu arada biz oteldeyiz 😅😅🤣🤣 daha gelmedik bile dememize rağmen sonra 3 kere daha arandık geldiniz mi diye 😅müsait değiliz dememize rağmen 3 kere üstüne niye aranılır ki bi insan ,eve gelsek bile daha dolaba bi gram yiyecek içeçek almamışız çüş yani balayından gelir gelmez senle mi uğraşacağım
İşte bunlar öyle gerizekalı 🤣🤣

Kimse için kendinizi harap etmeyin ,siz zaten o misafirlerin sadece tatil zamanı aklına geliyorsunuz.Whatpsayn durum paylaşın “pandemi de ve hamile olduğum için misafir kabul etmiyorum bu yüzden küsen olursa sorun değil küsebilir yazın herkes haddini ve mesafesini bilsin ne kendinizi harap edin ne bebeğinizi

X