Iradesizin tekiyim

zerri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2014
202
43
kilo vermek isteyenler ,diyete başlayıpta aynı gün bozanlar, buna bende dahilim, gelin birlikte ,burda birbirimize destek olalım ve hazirana kadar kilo verelim ,kendimden bahsedecek olursam HİÇ SEVMİYORUM BU HUYUMU diyete başlıyorum aynı gün bozuyorum ne olacak benim bu halim 88 kg merdiven dayadım buna bir dur demeliyim 50 kiloydum ben nasıl bu hale geldim ...oofff ... gün gün ne yediyimizi yazalım hangi egzersizleri yaptığımızı yazalım motive oluruz belki..............kızlar bide şunu sormak istiyorum şu zayıflama bisikletinimi önerirsiniz yoksa yürüme bandınımı hangisi daha iyi.....

kilo ile sorunum yok
ısteyen ınsan her şey yapar bence
yürekten istemelisin:KK34:

Son düzenleme:
bende cok iradesizim :KK43:(((((

güya az yicem yaaa isyerindeyim cikolatali bisküviler karsimdayken yemeden duramiyorum offff

selm millet bende iradesiz olanlardanım ama bir gün bile bozsam artık devam edeceğim kilom oldu 88 hazirana kadar 20 kilo vermem gerekli ALLAH yardımcımız olsun irademize sahip çıkalım

selm millet bende iradesiz olanlardanım ama bir gün bile bozsam artık devam edeceğim kilom oldu 88 hazirana kadar 20 kilo vermem gerekli ALLAH yardımcımız olsun irademize sahip çıkalım

isteyince insan herşeye alışıyor iradesizlik değil bence içten ve gönülden istemeli vede kendin için yapmalısın gerisi çorap söküğü gibi geliyor

bende dukanla 1 ay içinde 3 kilo falan verdim ama şimdi biraz değiştirdim dukan ekspress yapıyorum aç kalmıyorum kilo veriyorum deneyebilirsin

selm millet bende iradesiz olanlardanım ama bir gün bile bozsam artık devam edeceğim kilom oldu 88 hazirana kadar 20 kilo v
ermem gerekli ALLAH yardımcımız olsun irademize sahip çıkalım[/QUOee
evet ya keşke verebilsek bende 3 gündür diyetteyim İNŞALLAH devam ederimde verebiliriz hzirana kadar

İradesiz işte o benim. Eskiden ne güzel günlük yürüyüş yapardım şimdi okuldan eve yürüyemiyorum. Cidden bir halsizlik filan var bari yemeyi kısayım diyorum coşuyorum. Diyet grubundaydım baktım uçuyorum dikkat edeyim derken biraz ara verdim. Ama adamakıllı birşeye başlamak istiyorum.

Bende zayıflamak istiyorum zayıflayayım derken git gide kilo alıyorum diyet artı spora başlıyacağım sizinde fikirlerinizi alarak zayıflama aletî almak istiyorum özellikle göbek bölgesi için hangi aleti tavsiye edersiniz hepinize kolay gelsin kızlar

nasıl besleniyorsun biraz anatırmısın

daha önce hiç denedin mi bilmiyorum biraz uğraştırıcı bir diyet dukan diyeti. ekmeği aburcuburu kesiyosun proteğin sebze ağırlıklı besleniyorsun tabi kuralları var internette çok var bilgi. ben bunu yaptm bazen arada çikolata kaçamaklarm oluyordu. 3 kilo verdm ama şimdi biraz daha serbest birşey yapmak istedim yine dukana bağlı bir diyet. günleri tam olarak şöyle gidiyor.

1.GÜN: SAF PROTEİNLER + 1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+10 DK.TEMPOLU YÜRÜYÜŞ+EN AZ 1,5LT SU

2.GÜN:SAF PROTEİNLER +SEBZELER +1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+12 DK.TEMPOLU YÜRÜYÜŞ+EN AZ 1,5LT SU

3.GÜN:SAF PROTEİNLER +SEBZELER +2 MEYVE(üzüm,muz,kiraz hariç)+1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+14 DK.TEMPOLU YÜRÜYÜŞ+EN AZ 1,5LT SU

4.GÜN:SAF PROTEİNLER +SEBZELER +2 MEYVE(üzüm,muz,kiraz hariç)+1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+2 DİLİM TAM BUĞDAY EKMEĞİ+16 DK.TEMPOLU YÜRÜYÜŞ+EN AZ 1,5LT SU

5.GÜN:SAF PROTEİNLER +SEBZELER +2 MEYVE(üzüm,muz,kiraz hariç)+1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+2 DİLİM TAM BUĞDAY EKMEĞİ+40GR KADAR YAĞLI PEYNİR+18 DK.TEMPOLU YÜRÜYÜŞ+EN AZ 1,5LT SU

6.GÜN:SAF PROTEİNLER +SEBZELER +2 MEYVE(üzüm,muz,kiraz hariç)+1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+2 DİLİM TAM BUĞDAY EKMEĞİ+40GR KADAR YAĞLI PEYNİR+200GR NİŞASTALI GIDA+20 DK.TEMPOLU YÜRÜYÜŞ+EN AZ 1,5LT SU

7.GÜN:SAF PROTEİNLER +SEBZELER +2 MEYVE(üzüm,muz,kiraz hariç)+1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+2 DİLİM TAM BUĞDAY EKMEĞİ+40GR KADAR YAĞLI PEYNİR+200GR NİŞASTALI GIDA+ÖDÜL ÖĞÜNÜ+20 DK.TEMPOLU YÜRÜYÜŞ+EN AZ 1,5LT SU

dukan tarifleri hakknda internetten biraz araştrma yaparsan nasıl kullanacağını anlarsn günün her zamanında yiyebilrsn o gün yenilebilecek yiyeceklerden. gece dukan tostu yapıp zero kolayla yiyebiliyorum yani :)

yeme isteğiniz kilo verme isteğinize ağır basıyorsa gerçekten kilo vermek istemiyorsunuz diyebiliriz :)
önce bunu halletmek lazım bence. herşeyi hayatınızdan çıkarmak yerine birşeyler ekleyebilirsiniz ya da değiştirebilirsiniz.
Çay içiyorsanız yeşil çaya dönmek, meyve suyu meşrubat yerine limonlu su içmek (bir bardak meyve suyu yerine bir tabak mantı yiyebilirsiniz, en azından aynı kaloriyle doymuş olursunuz:) )kahveyi şekersiz tüketmek (ki emin olun kahvenin tadı öyle daha güzel), ara öğünlerde bisküvi kek yerine ceviz ve kayısı yemek (ceviz kan şekerini dengeleyici bir besin olduğundan tokluk hissi de verecektir.), çok acıktığınızda mini activia yoğurtlardan (özellikle ananaslısı) ile geçiştirmek, protein ağırlıklı beslenmek, akşamları yeme olayını tamamen bitirip eğer çok acıkırsanız bir porsiyon taze meyve yemek (ama saat 9dan sonra katı hiçbirşey yenmemeli), hatta mümkünse şekeri sadece taze meyveden almak, pirinç pilavı ve makarna yerine bulgur pilavı tüketmek, yağ tüketimini tamamen azaltmak mümkünse zeytinyağı kullanmak, sabahları türk kahvesi ile başlamak (kahve iştahı erteleyici bir unsurdur, ancak nescafe yağlı olduğundan türk kahvesi tercih edilir.), su tüketiminizi artırmak ( günde 2 litre, ki mevsim buna uygun :) ) ve kısa mesafeleri yürüyerek katetmek. Ayrıca sabahları bir büyük bardağa 1 limon sıkarak (limon suyu, 2 damla, 1 kaşık demiyorum, 1 limonun tamamını) içip başlamak çok faydalı, özellikle sigarada kullanıyorsanız boğazınızı temizleme de yardımcı oluyor.

Diyet yapma fikri insanı yoran birşey, ama bu şekilde kilo vermek mümkün olabiliyor, hemde alışkanlıkları değiştirerek kalıcı hale gelebiliyor. Çok fazla diyet yapıp çok fazla diyetisyene giden bir insan olarak, kendi kurallarımı koydum bu şekilde. Diyet yapmak zorunlu olduğu zaman insanları o moddan tamamen uzaklaştırır. kilo vermek zorundayım gibi bir düşünce ile değil de, çok beğendiğiniz bir elbisenin 2 beden küçüğünü alıp, bunun içine girmek istiyorum diye düşünmekten başlayabilirsiniz işe :) :KK34:

Son düzenleme:
Merhaba kızlar aslında iradesizlik değil kilolarınız tam anlamıyla tak dememiş size bende öyleydim 20 yaşındaym 1 buçuk sene önce doğum yaptım ve doğum kilolarımı veremiyordum tamam bunuda yeyim yarın çok az yicem rejime başlıyorum diyordum ama birde bakmışım ki ertesi gün daha da çok yiyorum hemde yatana kadar ve hiç tartılmıyordum benim kilolarımın bana tak demesi tartılmamala olmuştu ne var biraz balık etliyim diyordum ama kendimi kandırıyordum tabi 165 boyum var ve tartıldığmda tam 75 çıkmıştım ve o gün o kadar üzüldüm ki kendime bu yaşta bunu nasl yaparm diye bu genç yaşımda üzerime uzun yelek giymeden dışarı çıkamıyordum basenlerim o kadar kötü duruyodu ki hep uzun giyinmek zorunda kalıyordum ama dediğim gibi artk tak etti ve diyete başladım 4 öğün yedim 2 ana öğün 2 ara öğün ve akşam 6dan sonra hiç bişey yemedim ilk başlarda çok zorlansamda artk alıştım çoktan çünkü 4 aydır diyetteyim vee 75den 62ye düştüm hala devam ediyorum diyete hedefim 57 olmak ve şuan çok mutluyum helede dar kotlarımı giyerkennn:-D darısı başınızaaaa isteyin yeterrr

Merhaba kızlar aslında iradesizlik değil kilolarınız tam anlamıyla tak dememiş size bende öyleydim 20 yaşındaym 1 buçuk sene önce doğum yaptım ve doğum kilolarımı veremiyordum tamam bunuda yeyim yarın çok az yicem rejime başlıyorum diyordum ama birde bakmışım ki ertesi gün daha da çok yiyorum hemde yatana kadar ve hiç tartılmıyordum benim kilolarımın bana tak demesi tartılmamala olmuştu ne var biraz balık etliyim diyordum ama kendimi kandırıyordum tabi 165 boyum var ve tartıldığmda tam 75 çıkmıştım ve o gün o kadar üzüldüm ki kendime bu yaşta bunu nasl yaparm diye bu genç yaşımda üzerime uzun yelek giymeden dışarı çıkamıyordum basenlerim o kadar kötü duruyodu ki hep uzun giyinmek zorunda kalıyordum ama dediğim gibi artk tak etti ve diyete başladım 4 öğün yedim 2 ana öğün 2 ara öğün ve akşam 6dan sonra hiç bişey yemedim ilk başlarda çok zorlansamda artk alıştım çoktan çünkü 4 aydır diyetteyim vee 75den 62ye düştüm hala devam ediyorum diyete hedefim 57 olmak ve şuan çok mutluyum helede dar kotlarımı giyerkennn:-D darısı başınızaaaa isteyin yeterrr

ayyy canım kk gezinirken kendi açtığım konuyu görünce çok duygulandım girip bakım dedimm:)))) cnm ben bu konuyu açalı 3 ay oldu sanırım ozaman gerçekten kesinlikle diyet yapamıyordum sabah başlasam akşam bozuyordum canıma tak etmişti artık veee bu konuyu açtıktan sonra diyete başladım şükürki sürdürdüm diyetimi ve şuan 63 kiloyum ,88 kiloyla başladım ben çok duygulandım konumu görünce.. nerdeyse 90 kiloymuşum ..

ayyy canım kk gezinirken kendi açtığım konuyu görünce çok duygulandım girip bakım dedimm:)))) cnm ben bu konuyu açalı 3 ay oldu sanırım ozaman gerçekten kesinlikle diyet yapamıyordum sabah başlasam akşam bozuyordum canıma tak etmişti artık veee bu konuyu açtıktan sonra diyete başladım şükürki sürdürdüm diyetimi ve şuan 63 kiloyum ,88 kiloyla başladım ben çok duygulandım konumu görünce.. nerdeyse 90 kiloymuşum ..

Tebrik ederim canım 88den 63e düşmüşsün büyük başarı 25 kilo vermişsin fıstık gibi olmussundur boyun kaç canım bende 165 boyundayım 75den 60.9a düştüm hala devam ediyorum hedefim 57ydi ama 55e çektim umarım bende en kısa zamanda isteğim kiloda olurum ve en önemlisi o kiloyu koruyabilirim

Tebrik ederim canım 88den 63e düşmüşsün büyük başarı 25 kilo vermişsin fıstık gibi olmussundur boyun kaç canım bende 165 boyundayım 75den 60.9a düştüm hala devam ediyorum hedefim 57ydi ama 55e çektim umarım bende en kısa zamanda isteğim kiloda olurum ve en önemlisi o kiloyu koruyabilirim

Evet cnm :))) gercekten fistik gibi oldum yani:)) bu konuda mutevazi olamicim saka maka gercekten cok teskurcederim canimm cok sagol ,kilolu olmak cok kotu bir duygu , kiloluyken Insan kendini hep yemeklerle mutlu ediyor gercekten cok acinasi bir durum ..suan kendimi harika hissediyorum .55 kilo olmayi bile dusunuyorum :)))))

kilo vermek isteyenler ,diyete başlayıpta aynı gün bozanlar, buna bende dahilim, gelin birlikte ,burda birbirimize destek olalım ve hazirana kadar kilo verelim ,kendimden bahsedecek olursam HİÇ SEVMİYORUM BU HUYUMU diyete başlıyorum aynı gün bozuyorum ne olacak benim bu halim 88 kg merdiven dayadım buna bir dur demeliyim 50 kiloydum ben nasıl bu hale geldim ...oofff ... gün gün ne yediyimizi yazalım hangi egzersizleri yaptığımızı yazalım motive oluruz belki..............kızlar bide şunu sormak istiyorum şu zayıflama bisikletinimi önerirsiniz yoksa yürüme bandınımı hangisi daha iyi.....

canım merhaba
herşey işi beyinde bitirmekle başlıyor. bnde çok iradesizdim. sürekli abur cubur yiyodum akşamları tatlı kızartma cipsler çikolatalar vs. en son 94 kiloya ulaştım düşün yani. artık biraz daha yesem yürüyemicek yuvarlanıcaktım. :KK43: sonra bigün karar verdim kendi kendime ve diyetisyenim eşliğinde kilo vermeye başladım. öncelikle abur cuburu tamamiyle hayatımdan çıkardım. bol bol su içiyorum. diyete başlayalı 2,5 ay oldu ve ben 16 kilo 200 gram verdim bugün itibariyle 78 kiloyum :) :) yine çok kilom var ama benim gibi nerdeyse 100 kiloya dayanmış biri olarak bu sayıyı görmek bile harika bi duygu :) sende bunu başarabilirsin eminim :) kendinden emin ol biyerden başla inan hayat daha güzel oluyo kilo verdikçe :) ben koşu bandını öneririm sana :)

Evet cnm :))) gercekten fistik gibi oldum yani:)) bu konuda mutevazi olamicim saka maka gercekten cok teskurcederim canimm cok sagol ,kilolu olmak cok kotu bir duygu , kiloluyken Insan kendini hep yemeklerle mutlu ediyor gercekten cok acinasi bir durum ..suan kendimi harika hissediyorum .55 kilo olmayi bile dusunuyorum :)))))

Ayy canmm gerçekten şu sözün çok doğru insan kiloluyken sadece yemek yiyerek mutlu ediyo kendini ama zayıfladkça gelen o özgüven dar kotlar üstüne uzun bişey giymeden giyebildiğin tişörtler utanmadan oram çıktı buram çıktı diye rahatsız olmamak işte gerçek mutluluk bu bence şuan 165 boyunda 60 kiloyum 55 e kadar devam darısı bütün zayıflamak isteyenlerin başına:KK56:

X