İş beni çok yoruyor, psikojik olarak iyi hissetmiyorum.

Sis_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2021
326
245
Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir süredir büyük bir mağazada kasiyer olarak çalışıyorum. Artık yoruldum. Sürekli ayaktayım. Vardiyalı sistemde çalışıyoruz genelde akşam vardiyasında kalıyorum. 12.30 evden çıkıyorum akşam 11'e doğru evdeyim. Ayak ağrısıyla uyanıyorum artık.

Farklı bir meslek öğrenmek istiyorum bir türlü başlayamadım.

Annem ve kardeşimle yaşıyorum fakat yalnız yaşamak isterdim belli bir yaştan sonra aile yanı çekilmiyor kaç yaşına geldim kendimi özgür hissetmiyorum. Kendi düzenim olsun isterdim.

Özel hayatımda kimse yok, arkadaş ortamı da yok. Sadece iş yerinde sosyalleşiyorum.

Sizin iş ve özel hayat dengeniz nasıl?

Gidebildiginiz kurslara gidin grafikerlik muhasebe vs bunlardan birine yonelin is alaninda hem oturarak calisirsiniz hem bu kadar saat calismazsiniz.

İçerik editörlüğüne de bakabilirsiniz, biz iş yerinde arıyoruz ama bir türlü bulamıyoruz mesela çok yazar olsa da öne sıyrılanını çok bulamadık. İmlanız düzgün görünüyor o yüzden önerdim sever misiniz bilmem. Birkaç içerik sitesinde deneyim kazanabilirsiniz ilk başta çok para kazandırmasa da.

Onun dışında sizin kadar fiziksel bir çalışmam yok, 6-7 gibi işten çıkıyorum ama mental olarak çok yorulduğum için yığılıp kalıyorum genelde bu aralar ben de. Özel hayat iş dengemin terazisi bozuk maalesef :)

Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir süredir büyük bir mağazada kasiyer olarak çalışıyorum. Artık yoruldum. Sürekli ayaktayım. Vardiyalı sistemde çalışıyoruz genelde akşam vardiyasında kalıyorum. 12.30 evden çıkıyorum akşam 11'e doğru evdeyim. Ayak ağrısıyla uyanıyorum artık.

Annem ve kardeşimle yaşıyorum fakat yalnız yaşamak isterdim belli bir yaştan sonra aile yanı çekilmiyor kaç yaşına geldim kendimi özgür hissetmiyorum. Kendi düzenim olsun isterdim.

Özel hayatımda kimse yok, arkadaş ortamı da yok. Sadece iş yerinde sosyalleşiyorum.

Akşam vardiyasına kalmama gibi bir seçeneğiniz yok mu? Gününüz gidiyor böyle

Merhaba arkadaşlar,

mesleğiniz ne ?

ne okudunuz ?

başka alanlarda iş bakabilirsiniz yetkinliğiniz varsa mağazacılık zordur , avm içinde falansanız daha da yoğundur.

Merhaba arkadaşlar,

Annemle yaşıyorum diyene kadar sizi kız kardeşim sandım 😂 tıpatıp aynı iş hayatını yaşıyor tam dediğiniz saatlerde çıkıp dönüyor. Canı çıkıyor kızın 45 kilo kaldı 165 boya. Çocukluğundan beri peşinde gezdim ders çalış okula odaklan bırak boş beleş şeyleri olmadı bari Kpss çalış vs asla dinlemedi beni pişman ama gururundan da söylemiyor hanfendi 🤦🏻‍♀️

Ön muhasebe işlerine bakın. Hem oturarak çalışırsınız daha rahat olur hem de iş saatleriniz daha düzenli olur. Ordan kendinizi geliştirip ilerleyebilirsiniz sonra.

İlginiz varsa web tasarım, grafik tasarım online kursları alıp onlara başlayın derim. İlan vereceğiniz siteler de var, oralardan iş bağlayabiliyorsunuz. Devir bilişim devri.

1 sene çalıştım ben de mağaza işinde. Allah düşürmesin dedim çıkarken de. O kadar yordu beni aradan 3-4 sene geçti hala en sevmediğim işimdir.
Herkes yazmış zaten başka alanda kendini geliştir, en bilineni de tabi ki muhasebe. Program öğren bir yerden başlarsın inşallah. Yönetici asistanı ilanlarına da bakabilirsin.

İçerik editörlüğüne de bakabilirsiniz, biz iş yerinde arıyoruz ama bir türlü bulamıyoruz mesela çok yazar olsa da öne sıyrılanını çok bulamadık. İmlanız düzgün görünüyor o yüzden önerdim sever misiniz bilmem. Birkaç içerik sitesinde deneyim kazanabilirsiniz ilk başta çok para kazandırmasa da.

Onun dışında sizin kadar fiziksel bir çalışmam yok, 6-7 gibi işten çıkıyorum ama mental olarak çok yorulduğum için yığılıp kalıyorum genelde bu aralar ben de. Özel hayat iş dengemin terazisi bozuk maalesef :)
İçerik editörlüğü nedir? Benim çok fazla vaktim var ve merak ediyorum.
Vaktiniz olduğunda cevap verirseniz sevinirim.

Sosyal medya uzmanlığı bence. İnanılmaz iş potansiyeli var.

İçerik editörlüğü nedir? Benim çok fazla vaktim var ve merak ediyorum.
Vaktiniz olduğunda cevap verirseniz sevinirim.
Selamlar, içerik yazarlığını duymuşsunuzdur, bazı içerik siteleri var bununla ilgili ve birçok farklı şirkete içerik akışı sağlıyorlar. Atıyorum onedio, bazı magazin içeriklerini kendi yazmıyor da satın alıyor bu içerik sitelerinden. İlk önerdiğim bu içerik yazarlığıydı, ilk başta belki zorlar ama el alışınca daha kolay içerikler yazılabiliyor.

İçerik editörlüğü de aslında içerik yazmanın yanında bu içeriklerin kürasyonunu da yapmak. Yazılan içeriklerin moderasyonu, iyi içeriklerin öne çıkarılması gibi gibi. Editörlük yani genel anlamda :)

X