İş konusu

muzdaripgelin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
710
382
hanımlar günaydın..

daha önce burda bi kaç sağlık konusu açmıştım. iş yerinde bacak-kol ağrısı üstüne uyku hali gelince iş çekilmez oluyor benim için, izin alıp alıp gidiyorum ve evde ölü gibi uyuyorum. dahiliyeye, kadın doğuma ve nörolojiye gittim hiç bi sağlık problemim çıkmadı psikolojik dediler. iş yerinde boş boş duruyorum (muhasebeciyim) . işten ayrılmaya karar verdim.
işten ayrılcam dediğim zaman kara kara düşünen bi eşim var işten çıkmama gönlü hiç yok. bende bizi az çok idare eder diye çok kalabalık olan hepimizin bildiği bi mağazada işe başlayacam destek eleman olarak.

1- sizce ne kadar doğru yapıyorum? sonuçta bu iş yeri dışında gayet iyi hissediyorum kendimi ama buraya geldim mi perişan oluyorum. sağlığım daha önemli diye düşünüyorum.
2- eşimin işten çıkacam dediğimde kara kara düşünmesi ne kadar doğru?
3- patrona ne deyip çıkmam lazım?

not: kitap okuyorum, ek iş getirip yapıyorum, tv izliyorum ama faydası yok

İşyerinizde bosluktan sıkıntıya dusup uykunuz mu gelıyor?

muhasebecisiniz, iş yerinde boş boş oturuyorsunuz. kolunuz bacağınız vs ağrıyor.
peki bu hepimizin bildiği, çok kalabalık olan mağzada işe başlayınca
ağrılarınız dahada artmayacakmı ??
daha kötü olacaksınız bence, yerinizden kıpırdamayın.

muhasebecisiniz, iş yerinde boş boş oturuyorsunuz. kolunuz bacağınız vs ağrıyor.
peki bu hepimizin bildiği, çok kalabalık olan mağzada işe başlayınca
ağrılarınız dahada artmayacakmı ??
daha kötü olacaksınız bence, yerinizden kıpırdamayın.

sorunlar boş oturduğum için oluyor. eşimle hafta sonu çok güzel yürüyebiliyorum mesela

hanımlar günaydın..

daha önce burda bi kaç sağlık konusu açmıştım. iş yerinde bacak-kol ağrısı üstüne uyku hali gelince iş çekilmez oluyor benim için, izin alıp alıp gidiyorum ve evde ölü gibi uyuyorum. dahiliyeye, kadın doğuma ve nörolojiye gittim hiç bi sağlık problemim çıkmadı psikolojik dediler. iş yerinde boş boş duruyorum (muhasebeciyim) . işten ayrılmaya karar verdim.
işten ayrılcam dediğim zaman kara kara düşünen bi eşim var işten çıkmama gönlü hiç yok. bende bizi az çok idare eder diye çok kalabalık olan hepimizin bildiği bi mağazada işe başlayacam destek eleman olarak.

1- sizce ne kadar doğru yapıyorum? sonuçta bu iş yeri dışında gayet iyi hissediyorum kendimi ama buraya geldim mi perişan oluyorum. sağlığım daha önemli diye düşünüyorum.
2- eşimin işten çıkacam dediğimde kara kara düşünmesi ne kadar doğru?
3- patrona ne deyip çıkmam lazım?

not: kitap okuyorum, ek iş getirip yapıyorum, tv izliyorum ama faydası yok
Öncelikle geçmiş olsun bacak-kol ağrısı için fizik tedavi doktoruna gittiniz mi eğer gitmediyseniz gitmenizi tavsiye ederim belkide sinir sıkışması vs vardır,mağazada çalışacaksanız bütün gün ayakta olacakınız şimdi ki işinizden daha çok yorucu olacak kol-bacak ağrınızı orada da çoğalalırsa yani aynı devam ederse,o yüzden iyi düşünün derim.

bildiniz valla :) bana yoğun tempo lazım ki kendimi dinlemeye fırsatım olmasın. ki destek eleman olacağım için çok fazla çağırmazlar
Bılemıyorum kı , ama anlıyorum sızı benımde ısım bazen cok bos gecıyor ve sureklı uykum gelıyor o zamanda ama kendımı oyalayacak bıseylerbuluyorum okuyacak edecek. SABAH COK ERKEN kalkıyorum ben bu sebeble uykum geldıgını dusunuyorum ama sız eger can sıkıntısından bu duruma dusuyorsanız zaten amacınız calısmamakta degıl anladıgım kadarıyla bır deneyın ama lc. tempoya ayak uydurabılecegımı sanmıyorum ben sahsım adına

sanki işini mi sevmiyorsun da vücüt psikolojik olarak bu tepkileri veriyor? bana öyle geldi.. severek yaptığın bir işte bunların olacağını sanmıyorum evet. ben de muhasebeciyim. kanımca bir mağazada çalışmak da seni mutlu etmeyecek. iş değiştirmeyi değil de işyeri değiştirmeyi düşünmelisin. ortamın, çevren falan değişir ve sen de seversen yoluna girer diye düşünüyorum
bundan önceki işyerimi bazı sebeplerden ötürü ben de sevmezdim. uyanmak istemezdim, akşam olmak bilmezdi. eve gidip uyumak isterdim, verimli olmak için zorlardım adeta kendimi. şimdiki işim çok rahat. seviyorum.. alarmdan önce uyanıyorum, gün içinde enerjiğim..
bütün gün ayakta olacaksın, bahsettiğin mağazada sürekli giysi katla düzelt orda da giysileri dağıtan müşterilere sinir olacaksın içten içe. yeni iş bence seni daha çok zorlayacak.
eşin doğal olarak geçim sıkıntısı yaşamak istemez, maddi kaygılar oluşsun istemez. ama hayatını da senin hiç çalışmayacağın ihtimalini de düşünerek kurgulamalı. evin reisi ve evine bakmak zorunda çünkü

teoriler, pratikte aynı olmuyor.malesef...
öyle 8 10 saat ayakta durunda göriyim sizin kendinize gelişinizi :)
denemesi bedava..
patronada, bana rahat battı, istifa ediyorum dersiniz. ne var bunda ..

uslubunuza dikkat etmeniz için illa uyarı mı almanız gerekiyor? bi konuyu okursunuz seviyeli cevap veremeyecekseniz cevap vermezsiniz ama kimseye bu şekilde saygısızlık yapma lüksünüz yok.

daha önce de yine aynı yoğunlukta bi magazada çalıştım benim kendime güvenim var demek ki sizin yok.

sanki işini mi sevmiyorsun da vücüt psikolojik olarak bu tepkileri veriyor? bana öyle geldi.. severek yaptığın bir işte bunların olacağını sanmıyorum evet. ben de muhasebeciyim. kanımca bir mağazada çalışmak da seni mutlu etmeyecek. iş değiştirmeyi değil de işyeri değiştirmeyi düşünmelisin. ortamın, çevren falan değişir ve sen de seversen yoluna girer diye düşünüyorum
bundan önceki işyerimi bazı sebeplerden ötürü ben de sevmezdim. uyanmak istemezdim, akşam olmak bilmezdi. eve gidip uyumak isterdim, verimli olmak için zorlardım adeta kendimi. şimdiki işim çok rahat. seviyorum.. alarmdan önce uyanıyorum, gün içinde enerjiğim..
bütün gün ayakta olacaksın, bahsettiğin mağazada sürekli giysi katla düzelt orda da giysileri dağıtan müşterilere sinir olacaksın içten içe. yeni iş bence seni daha çok zorlayacak.
eşin doğal olarak geçim sıkıntısı yaşamak istemez, maddi kaygılar oluşsun istemez. ama hayatını da senin hiç çalışmayacağın ihtimalini de düşünerek kurgulamalı. evin reisi ve evine bakmak zorunda çünkü

bundan önce ki işimde bende aynı durumdaydım seviyordum çünkü ortam güzel insanlar güzel ama burası resmen içimi karartıyo

Yalnız mısınız odada

Sanki yalnızlıktan bunalıyor gibisiniz

Biraz etkinlik iyi olur gibi

Madem boşsunuz akşama kadar takılın buraya çeşit çeşit insan konuşun dert dinleyin çözüm üretin Zaman geçer gider

Yalnız mısınız odada

Sanki yalnızlıktan bunalıyor gibisiniz

Biraz etkinlik iyi olur gibi

Madem boşsunuz akşama kadar takılın buraya çeşit çeşit insan konuşun dert dinleyin çözüm üretin Zaman geçer gider

sadece oda değil büro da yalnızım. buraya da takıldım ama inanın uyku bi defa geldimi tüm günüm zehir oluyo

bundan önce ki işimde bende aynı durumdaydım seviyordum çünkü ortam güzel insanlar güzel ama burası resmen içimi karartıyo
tamam işte sorunu biliyorsun artık. sakın iş değiştirme. mağazacılık gerçekten zor ve yorucu. hele de o mağazanın en ypğun müşterilerinin suriyeliler ve araplar olduğunu düşünürsek... ben orada giyisi bile deneyemiyorum artık , kabinler bile kokmaya başladı. bütün herşeyi dağıtıyolar ve çalışanlar bu yüzden oldukça stresli yani ben öyle gözlemliyorum.

sen işyeri değiştir, mutlaka seveceğin bi yer bulursun. muhasebeciler şunu iyi bilir. çalışmayıp evde bile otursan özlersin rakamlarla oynamayı bi müddet sonra. rakamlar senin kendini dinlemeni mağazacılıktan daha iyi engeller

sadece oda değil büro da yalnızım. buraya da takıldım ama inanın uyku bi defa geldimi tüm günüm zehir oluyo

Üni okuyun açıktan

Ne seviyorsanız o konuda

Kitaplara gömülün

Sohbet konuşma ihtiyacı da buradan halledin

Ben de çoğunlukla yalnızım ama sıkılamıyorum boş olsam buraya sarıyorum

uslubumda, yanlışlık olduğunu düşünmüyorum.
kaldıki sizden öğrenecek değilim.
belliki yine uykunuz gelmiş, sataşmaya yer arıyorsunuz.
herkes işinize gelen cevaplar vermeyecek.. bunu göze alarak konu açın ..
ayrıca ben değilim, sizsiniz, saptırmayın önünüze bakın

X