İş sorunu

Chharlotte

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
665
918
Yaklaşık 3 yıldır bir yazılım firmasında çalışıyorum. Yazılım firması deyince insanların aklında bi kurumsallık oluşuyor.. Ama nerdeee... Firmada toplam 6 kişiyiz. Bir departman açık pozisyonda, şuan çalışan eleman yok ve ben hem kendi birimimi hem de açık pozisyon olan departmanı idare etmeye çalışıyorum. Onun dışında firma sosyal medya hesaplarını idare etmem gerekiyor. Haftalık ve aylık olarak benden plan ve rapor bekleyen bir müdürüm var. Yani boş kaldığımızı düşündükleri her an bir iş yükleme derdindeler. Mola saatlerimizi sırf satışlar düşük diye kısalttılar ve bu gidişle mesai saatlerimizinde artacağını düşünüyorum. Vallahi artık bıkkınlık geldi iş arıyorum dönen yok. Şuan mevcut bir işsizlik oranı var. Uzun bir süredir çalıştığım için bir anda işten çıkıp tazminatımı yakmak da istemiyorum vallahi her gün böyle ufak çaplı sinirler geçiriyorum. Çalışan herkesin 1 değil 3 farklı işi var. Bir patronun işçi sömürmesinin somut örneğiyiz resmen :işsiz:

Bircok isletmede durum boyle emin olabilirsin. Bende ayni sekilde calisiyorum ve meslegimle yaptigim iş 'LEr' arasinda cogu zaman alaka yok. Satisindan tut grafigine, uygulamasına, pazarlamasina, teknik destegine, yeri gelince musteri hizmetlerine flaan falan herseye dönüşüyorum :)
Bu kadar sorumlulukla aldigim maas tamamen ters orantili zaten ama yine de sukrediyorum piyasalarin durumu kötü Allaha şükür issiz degilim.

evet haklisiniz ve bu hemen hemen her sektorde ayni. baska bir firmada calissaniz hemen hemen ayni sorunlarla karsilasma ihtimaliniz var.
ama suan issizlik orani cok fazla.
hem tazminatiniz da soz konusu.
en azindan iyi bir sirkette iyi bir is bulana kadar sabretseniz :KK51:

İnanın her yer de bi küçülme mevcut.Yeni işe alımlar çok çok azaldı.Ülkenin gidişatının ne olacağı belli olmadığı için çalışanlara yüklendikçe yükleniliyo.

evet haklisiniz ve bu hemen hemen her sektorde ayni. baska bir firmada calissaniz hemen hemen ayni sorunlarla karsilasma ihtimaliniz var.
ama suan issizlik orani cok fazla.
hem tazminatiniz da soz konusu.
en azindan iyi bir sirkette iyi bir is bulana kadar sabretseniz :KK51:

Bazen tepem atıyor basıcam istifayı diyorum ama sonra işsizlik oranı böyle yüksekken diyorum Charlotte sen bi dur bi sakin ol :-) mecbur sabreceğim tez zamanda bi yerlerden bi haber gelse bari :dua:

Bircok isletmede durum boyle emin olabilirsin. Bende ayni sekilde calisiyorum ve meslegimle yaptigim iş 'LEr' arasinda cogu zaman alaka yok. Satisindan tut grafigine, uygulamasına, pazarlamasina, teknik destegine, yeri gelince musteri hizmetlerine flaan falan herseye dönüşüyorum :)
Bu kadar sorumlulukla aldigim maas tamamen ters orantili zaten ama yine de sukrediyorum piyasalarin durumu kötü Allaha şükür issiz degilim.

Kendimi gördüm sizde :) departman ve unvan olarak ne oldugum belli değil inanın teknik destek/satış sorumlusu, yazılım, sosyal medya uzmanı en son komple deliriciğim :KK53:

şuan öyle bir döneme girdik ki artık şirketler az kişiyle cok iş yapmaya calısıyorlar. Hemde düşük ücretlerle. Suan işten ayrılmanız kendi bacagınıza sıkmanız anlamına gelir. iş basvurularına devam edin belki bseyler cıkar . umarım..

Yaklaşık 3 yıldır bir yazılım firmasında çalışıyorum. Yazılım firması deyince insanların aklında bi kurumsallık oluşuyor.. Ama nerdeee... Firmada toplam 6 kişiyiz. Bir departman açık pozisyonda, şuan çalışan eleman yok ve ben hem kendi birimimi hem de açık pozisyon olan departmanı idare etmeye çalışıyorum. Onun dışında firma sosyal medya hesaplarını idare etmem gerekiyor. Haftalık ve aylık olarak benden plan ve rapor bekleyen bir müdürüm var. Yani boş kaldığımızı düşündükleri her an bir iş yükleme derdindeler. Mola saatlerimizi sırf satışlar düşük diye kısalttılar ve bu gidişle mesai saatlerimizinde artacağını düşünüyorum. Vallahi artık bıkkınlık geldi iş arıyorum dönen yok. Şuan mevcut bir işsizlik oranı var. Uzun bir süredir çalıştığım için bir anda işten çıkıp tazminatımı yakmak da istemiyorum vallahi her gün böyle ufak çaplı sinirler geçiriyorum. Çalışan herkesin 1 değil 3 farklı işi var. Bir patronun işçi sömürmesinin somut örneğiyiz resmen :işsiz:
doğru bir zaman değil şu an, ekonomi düzelsin iş bakarsınız

Devir iş bırakma devri değil şu an idare et rahat ol iyi bir fırsat çıkarsa değerlendir ama işi bırakma iş bulmak zor

sabret ortalik cok kotu

bende eşim için sürekli iş bakıyorum
sattlerce calısıyor aldıgı rakam cok komik ötesi ama yasadıgımız sehirde yokkk iş cıkamaz baska sehirde zor olucak ne olucak halimiz bilmiyorm
patronuna küfür etmekten sıkıldım it gibi kullanılıyor

Çalıştığın yerde huzur çok önemli çünkü sonrasında bu durumlar sağlığını da etkilemeye başlıyor. işten çıkmak en doğru karar bence. iş illaki bulunur ama sağlık her şeyin başı:KK51:

:eğlence:

X