İş, yalnızlık hissi, hamilelik

Look Up

Move on honey ;)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2010
1.634
3.032
Selam hanımlar, umarım hepiniz çok iyisinizdir.

Bu aralar kendimi çoooook yalnız hissediyorum. Geçen hafta hamile olduğumu öğrendim, bu hafta kalp atışlarını duydum. Çok heyecan vericiydi. Eşim de çok mutlu ama ben çok sakinim, sessizim, ne dopdolu bir heyecanım ne de bir hüznüm var. Ara ara değişiyor bu tabi.

Durup durup ağlayasım geliyor ya. Sebepsizcesine.
Ama bugün kendimi çok yalnız hissettim, iş yerindeki arkadaşlarla çok samimi olamadık, ilk başlarda benden çok fazla hoşlanmadılar, şimdi de aramızda dert yok ama onlar bir araya gelip sohbet ederken, fotoğraf çekinirken falan ben geride kaldım, bu da moralimi aşırı bozdu, çağrılmamak.
Aşırı taktım kafama galiba, en son dayanamadım, mutfakta içecek bir şey alırken gözlerim doldu falan, hafiften ağladım tutamadım kendimi, yemek yapan teyze hamile olduğumu anladığı için(sıkı gözlemcidir, takip eder, sorar falan) geldi sarıldı falan, çok tatlıydı :) İş yerinde herkes bilmiyor daha, çok yeni olduğu için söylemedim, haftaya paylaşırım heralde, ailelere duyurduktan sonra. Neyse yani olay kendimi yalnız ve istenmeyen biri gibi hissetmem.

Ve bu işyerinde yaptığım işte kariyer hedefim yok. Mali müşavir olabilirim ancak bana çok angarya gelen bir iş bu(kimseye saygısızlık etmek istemem, benim bakış açımdan bana hissettirdiği şey olarak öyle) , mutlu etmiyor beni. Çalışasım gelmediği gibi, son bir kaç haftadır zaman hiç geçmiyor. Üretken olduğumu, faydam olduğunu düşünmüyorum, ortaya güzel bir şeyler koyduğumu hiç hissetmiyorum ve bu beni çok dibe çekiyor. Başarısız, öylesine bir yaşam gibi hissediyorum iş açısından.

İş yeri evime de uzak zaten. Tüm bunları, yani az da olsa dışlandığımı, evime uzaklığını, kariyer hedefim olmamasını düşündüğümde işten çıkmak istiyorum açıkçası. yılbaşına kadar sabredeyim diyordum ama ona bile nasıl olacak ya diyorum. daha sabah ama benim omuzlarım ağrıyor, stres yaptığımda, yorgun olduğumda ağrır böyle.

5-6 ay yetecek birikimimiz var aslında. Yeni bir iş mi baksam? Hamileyken bulabilir miyim? Diğer yönden hamileyken mutsuz olduğum işte devam etmeli miyim? Bu durum geçici mi? Baya kafamı kurcalayan, beni huzursuz eden şeyler bunlar.

Önerilerinize çok açığım. Şimdiden çok çok teşekkür ederim.

İş değiştirmek için doğru zaman değil, hamileliğinizin son döneminde zaten doğum iznine çıkacaksınız. Bu döneme kadar sabır etmek en güzeli olacaktır. Diğer konularda ise hamileliğin verdiği bir psikoloji, kitap okumanızı, sevdiğiniz müzikler ve arkadaş, aile sohbetleri yapmanızı öneririm ama lütfen pozitif insanlarla sohbet etmeye çalışın.

İş değiştirmek için doğru zaman değil, hamileliğinizin son döneminde zaten doğum iznine çıkacaksınız. Bu döneme kadar sabır etmek en güzeli olacaktır. Diğer konularda ise hamileliğin verdiği bir psikoloji, kitap okumanızı, sevdiğiniz müzikler ve arkadaş, aile sohbetleri yapmanızı öneririm ama lütfen pozitif insanlarla sohbet etmeye çalışın.

İş değiştirmek konusunda öyle mi dersiniz? Her gün gözüme öyle büyüyor ki, tüm günümü işe harcadığımı, başka hiçbir şeye vaktim olmadığını düşünüyorum artık. Son döneme daha 7-7.5 ay var. Kendimi daha mutlu hissetsem aslında enerjim de olacak ama yok maalesef. İş ve ev arasında mekik dokuyor gibi hissediyorum sadece. Düşük enerjiden gelen hayatı kaybediyormuşluk hissim zirvede.

Hamileyken asla is degistirme orda 5 ay daha sabret sonrasi dogum izni.
duygisallik tabiki normal hormonlar tavan . cocugu etkilersiniz üzülmeyin hic birseye

Yaklaşmayı denediniz mi onlara? Belki sizden adım bekliyolardır. Genelde işe sonradan başlayanın kendini dahil etmesi gerekiyor. İş yerinde çocuk sahibi kadınlarla daha yakın olabilirsiniz artık daha çok ortak yönünüz var çünkü. Hamilelik dönemi hakkında tavsiye sohbet muhabbet derken çocuğunuz doğunca da yakınlığınız devam eder.

Yaa ne güzel bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim. Bu dönemde biraz işyerinde kalmalısın. Doğum izni filan iş verenleri düşündürüyor hamile birini çok tercih etmezler. Biraz daha idare et. Kafana takma, rahat ol. Sende bir adım atsan bir sabah simit poğaça alıp götürsen farklı olur belki. Kariyer hedefi seni içinde biraz sürece bırakırsın durumunu. Sağlıkla kal. Değişen hormonlar ağlatır,güldürür. 😇

Hamileyken asla is degistirme orda 5 ay daha sabret sonrasi dogum izni.
duygisallik tabiki normal hormonlar tavan . cocugu etkilersiniz üzülmeyin hic birseye

5 ay. O kadar büyük bir zaman ki gözümde şu an.
Duygusallık da aşırı derecede zaten. Çocuğu etkileme kısmı aklıma gelince daha da canım sıkılıyor.
İyilik değil de aksini yapıyormuşum gibi sanki ona böyle karmaşada hissederek.

Yaklaşmayı denediniz mi onlara? Belki sizden adım bekliyolardır. Genelde işe sonradan başlayanın kendini dahil etmesi gerekiyor. İş yerinde çocuk sahibi kadınlarla daha yakın olabilirsiniz artık daha çok ortak yönünüz var çünkü. Hamilelik dönemi hakkında tavsiye sohbet muhabbet derken çocuğunuz doğunca da yakınlığınız devam eder.

çok çok denemedim, soğuk durmadım tabii ama aşırı sokuldan da değildim. biraz onların sohbet açmasını ya da sohbete dahil etmesini umuyorum sanırım.
çocuğu olan arkadaşlar uzaktan çalışıyor. birisiyle zaten iyiyiz, aramız fena değil ama o da benim üstüm. bir noktada sınırlar var maalesef.

Yaa ne güzel bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim. Bu dönemde biraz işyerinde kalmalısın. Doğum izni filan iş verenleri düşündürüyor hamile birini çok tercih etmezler. Biraz daha idare et. Kafana takma, rahat ol. Sende bir adım atsan bir sabah simit poğaça alıp götürsen farklı olur belki. Kariyer hedefi seni içinde biraz sürece bırakırsın durumunu. Sağlıkla kal. Değişen hormonlar ağlatır,güldürür. 😇

Teşekkür ederimm. :) Burdan çıkarsam aklımdaki iş bir şekilde home office bir işte çalışmak. yol bazen aşırı yorucu olabiliyor ve hamilelik ve sonrasında bebek durumu da evden çalışmamın çok daha iyi olacağını düşündürüyor bana.
aslında kek, kurabiye falan yapmadım değil, şöyle diyeyim işyerindeki bir kısımla aram iyi, diğer bir kısım olan kendi hem cinslerim ve yaşıtlarımla ise o kadar iyi değil. zaten çok kalabalık bir ortamımız yok. ama ben dışarda bırakılmanın seçildiğini hissettiğim için üzülüyorum. farkında olmadan ben de öyle davranıyor muyum, bilmiyorum açıkçası.
hormonlar ah hormonlar diyesim var, biraz alt üst ettiler, çok garip ruh hallerine giriyorum.

Öncelikle gebeliğiniz hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın. Hissettiğiniz depresif duygular hormonal de olabilir, hamileliğin ilk 3 ayı sonrası herşey daha güzel olacak ❤️ Ben olsam şu an iş değiştirmeye odaklanmazdım, ne de olsa 5-6 aya doğum iznine gidecek birini kimse işe almak istemez. Zaten önümüzdeki aylar boyu en büyük gündeminiz bebeğin gelişimi, detaylı ultrasonu, testi, boyu kilosu vs olacak. Önünüzdeki ayları böyle geçirin, doğum izninde farklı bir iş bakarsınız, mevcut işinizden neden ayrılmak istediğinizi sorarlarsa da evime uzak bebekle zor oluyor dersiniz başınız ağrımaz 🙏🏻

Maddi durumunuzu bilmiyorum.
Ben mutsuz olduğum bir yerde kalmayı tercih etmezdim. Herkesin bakış açısı farklıdır tabi. Psikoloji önemli.
Bebeğiniz hayırlı olsun.

evden çalışabileceğiniz bir iş bulursanız çıkın.
evde oturmaktan sıkılmam diyorsanız çıkın.
devam etmek zorundaysanız bir gün bebeğinizi açıklarken iş arkadaşlarınıza tatlı, pasta vs götürüp tatlış bir ortam yaratın

X