İş yerinde modum düştü istemsiz

kaç yaşındasınız merak ettim.
iş yerinde müdürüm doğum günü kutlamadı diye küsmek hiç aklıma gelmezdi doğrusu. bu nasıl bir şımarıklık şaşırdım doğrusu. alınmayın ama komik.

orası iş yeri. ilişkiler belli bir seviyede olur.

Muhafazakar bir okul dini eğitimde veriliyor müdürümüz ve çalışanlar olarak oruçlarımızı tutuyoruz

Evet hepimiz tutuyoruz
kendinizi iyi kurmuşsunuz, ramazan ayında oruç tutarken pasta kesip o pastadan size düşen dilimi eve mi götüreceksiniz ne istiyorsunuz ya hu :KK70::KK70:

herhalde böyle bi durumda ramazan sonrasına bırakılır kutlama, gününün geçmiş olmasının anlamı da olmaz.

kendinizi iyi kurmuşsunuz, ramazan ayında oruç tutarken pasta kesip o pastadan size düşen dilimi eve mi götüreceksiniz ne istiyorsunuz ya hu :KK70::KK70:

herhalde böyle bi durumda ramazan sonrasına bırakılır kutlama, gününün geçmiş olmasının anlamı da olmaz.
Beklenti pasta değil ki.
Doğum günün kutlu olsun demesi bile yeterdi diyor konu sahibi.
Bu bile bence saçma ama o beklemiş demek ki. 🤷🏻‍♀️

Yani en azından kuru kuruya kutlayabilirdi diye düşündüm .
Az önce eşimin doğum günü hediyesi saati kolumda gördü hayırlı olsun bu arada doğum günün kutlu olsun dedi .

Yani en azından kuru kuruya kutlayabilirdi diye düşündüm .
Az önce eşimin doğum günü hediyesi saati kolumda gördü hayırlı olsun bu arada doğum günün kutlu olsun dedi .
neyse neticede kutlamış, takılmayın boş verin, aynı şekilde davranırsınız sizde ona.

Beklenti pasta değil ki.
Doğum günün kutlu olsun demesi bile yeterdi diyor konu sahibi.
Bu bile bence saçma ama o beklemiş demek ki. 🤷🏻‍♀️
Yani evet 👍🏻
Ama diğer kişilerin kutlayıp bu şekilde yapması üzdü beni Az önce eşimin doğum günü hediyesi saati kolumda gördü hayırlı olsun bu arada doğum günün kutlu olsun dedi .

Öncelikle üzüldüğünüzü ve moralinizin bozulduğunu anlıyorum. Bu tür durumlar moralimizi etkileyebilir ancak olgun ve ağırbaşlı bir tutum sergilemek önemlidir. Müdürünüzün unutmuş olabileceğini veya başka nedenlerden dolayı kutlama yapamamış olabileceğini düşünerek olumsuz düşüncelerden kaçınmak önemlidir.
Belkide canım haklısın olabilir .

Herkesin düşüncesi ve beklentileri farklı olabilir. Yorumlar çok acımasız ve gereksiz eleştiri dolu. Hassas düşünceye sahip bir insansınız. Sizi çok iyi anlıyorum. İnce olduğunuz için etrafınızdan da incelik bekliyorsunuz. Bu da hassas insanlar için aşırı yorucu maalesef. Keşke gamsız olabilsek biz de. Evet kutlama şimdilik mümkün olmasa da en azından bir doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın demek zor olmamalı. Ayıp etmiş bence ama siz de bundan sonra ona göre davranırsınız. Nice mutlu yaşlara 🌺✨

Herkesin düşüncesi ve beklentileri farklı olabilir. Yorumlar çok acımasız ve gereksiz eleştiri dolu. Hassas düşünceye sahip bir insansınız. Sizi çok iyi anlıyorum. İnce olduğunuz için etrafınızdan da incelik bekliyorsunuz. Bu da hassas insanlar için aşırı yorucu maalesef. Keşke gamsız olabilsek biz de. Evet kutlama şimdilik mümkün olmasa da en azından bir doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın demek zor olmamalı. Ayıp etmiş bence ama siz de bundan sonra ona göre davranırsınız. Nice mutlu yaşlara 🌺✨
Ne güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim ☺️
Benimde demek istediğim bu evet Ramazan ayındayız ama en azından kuru bir kutlasaydı yeterdi .
Kolumdaki saati gördü hayırlı olsun doğum günün kutlu olsun bu arada dedi .

Arkadaşlar merhaba …
Cumartesi günü benim doğum günümde ailem, eşim ,dostum kutladı ..
Özel bir anaokulunda öğretmenlik yapıyorum
2.senem geçen seneden beri bu okula çok şey kazandırdım veliler herkes çok memnun neyse konumuz bu değil..
Doğum günümü müdürüm kutlamadı .
Geçen gün yardımcı öğretmenin doğum günüydü onun kini kutlamıştı pasta alıp süpriz yapıldı.
Diğer öğretmenin Ekim ayındaydı onunda kutlamıştı .
Pasta falan beklemiyorum hiç doğum günün kutlu olsun falan bile demedi yani ..Tamam doğum günüm cumartesiydi ama bugün de kutluyabilir sonuçta hiç bir tık yok ve baya moralim bozuldu üzüldüm açıkçası sizce tavrım nasıl olmalı ..
İş ortamına daha profesyonel bakmanızı tavsiye ediyorum. Böylece insanlardan beklentiye girip sonrasında sarsılmazsınız.
iş arkadaşı normal arkadaş değildir, "kanki" değildir, sırdaş değildir keza okul yönetimi de öyle. İş arkadaşlarınızın sizi sevmek zorunda olmadıkları gibi siz de onları sevmek zorunda değilsiniz.
O nedenle saygı çerçevesinde mesafenize dikkat edip günlük iletişiminizi devam ettirip orada hangi amaç için bulunuyorsanız daha çok ona odaklanmalısınız.

Yani evet 👍🏻
Ama diğer kişilerin kutlayıp bu şekilde yapması üzdü beni Az önce eşimin doğum günü hediyesi saati kolumda gördü hayırlı olsun bu arada doğum günün kutlu olsun dedi .
Demek saati görmese hala kutlamayacak.
Siz de ona göre davranırsınız bundan sonra
Trip sitem vs değil de doğum gününü kutlamamak çok samimi olmamak gibi

İş ortamına daha profesyonel bakmanızı tavsiye ediyorum. Böylece insanlardan beklentiye girip sonrasında sarsılmazsınız.
iş arkadaşı normal arkadaş değildir, "kanki" değildir, sırdaş değildir keza okul yönetimi de öyle. İş arkadaşlarınızın sizi sevmek zorunda olmadıkları gibi siz de onları sevmek zorunda değilsiniz.
O nedenle saygı çerçevesinde mesafenize dikkat edip günlük iletişiminizi devam ettirip orada hangi amaç için bulunuyorsanız daha çok ona odaklanmalısınız.
Haklısnız ben fazla güvendim sanırım
Fazla beklentiye girmemek en güzeli

X