İş...

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
İş arıyorum. Lise mezunuyum. 22 yaşındayım ve evliyim. Kayınvalidemin giyim dükkanı var başında durmuyordu artık şükür duruyor ona ek aynı dükkanda dikiş makinası alacağız bilen bi kadın alacak işe kayınvalidem. Eşim de kayınvalidem de diyor ki kadın sana öğretsin gel dükkana hergün. Dükkan bizim eve biraz uzak ama. Bi de gittiğimde sigorta olmayacak yemek yol cepten yani öğrenebilir miyim bilmiyorum da. . Acaba böyle kendi işimi mi yapsam öğrenip yoksa başka iş mi baksam mantıklı olur!?
Başka iş bakıyorum tabi bu aralar ama hangisi mantıklı? Bir iş vardı bugün muhasebe öğretiyorlarmış da ama eşim bi adamla bi odada bütün gün diye izin vermiyor.

Sigortasi olan bir is dahga iyi olur esinize ,bir meslek ogrenmek istediginizi soyleyin ,muhasebe gecerli bir is ,
İskurun meskek kurslarima bir bakin ,
Esinizi ikna etmeye bakin

Kayinvalidenize bağlı bir is yani dimi. Bence normal sigortalı bir is arayın. Bugün iyi olur yarın kötü. Burada ne konular var. Zaman geliyor anne babasına güvenemiyor insan. Siz kendiniz bir iş bulmaya çalışın. İyice araştırmadan da gitmeyin tabi her işe. Hayırlısı olsun

İş arıyorum. Lise mezunuyum. 22 yaşındayım ve evliyim. Kayınvalidemin giyim dükkanı var başında durmuyordu artık şükür duruyor ona ek aynı dükkanda dikiş makinası alacağız bilen bi kadın alacak işe kayınvalidem. Eşim de kayınvalidem de diyor ki kadın sana öğretsin gel dükkana hergün. Dükkan bizim eve biraz uzak ama. Bi de gittiğimde sigorta olmayacak yemek yol cepten yani öğrenebilir miyim bilmiyorum da. . Acaba böyle kendi işimi mi yapsam öğrenip yoksa başka iş mi baksam mantıklı olur!?
Başka iş bakıyorum tabi bu aralar ama hangisi mantıklı? Bir iş vardı bugün muhasebe öğretiyorlarmış da ama eşim bi adamla bi odada bütün gün diye izin vermiyor.

sigortan neden olmuyor? sana bi para vermeyecekler mi emeğin için? bedava çalışacak adam arıyorlarsa kesinlikle gitme ama bir ücret vereceklerse mesela bulacakları kadına verecekleri kadar bence işi öğrenene kadar verecekleri paradan sigorta parasını kessinler muhakkak sigortanı yapsınlar. işi öğrenmen el emeğidir makineyi öğrenmedir bir çok yerde iş bulmana yardımcı olur.

Hayat boyu kayinvalidenin kölesi olursun. Git başka bir iş bul. Asla tanıdıkla is olayina girilmemeli asla...

marketlere başvur.

tabi biz bütün gün bir adamla aynı odada tek kalıyoruz eşine göre biz çok tehlikeliyiz değil mi?

X