işe gidiyorum diyip gitmemek.

Utanılacak sıkılacak bir durum yok, yalnız değilsiniz sizin gibi birçok insan benzer sorunlar yaşayıp destek alarak çözüyor üstelik yaşınız da çok çok genç. Bence durumunuz varsa iyi bir uzmanla görüşmeye başlayın ve tabi ailenize de söyleyin onlar da size destek olmalı bu sorunu yalnız başınıza desteksiz daha zor atlatırsınız onlwrın desteğine ihtyacınız olduğunu bu sorunu çözmeye kararlı olduğunuzu belirtin.

Merhaba arkadaşlar konum biraz itiraf gibi biraz da ne yapmalıyım tarzı olacak. Anlaşılır olması için olayları en başından anlatacağım uzun olacak.
Lisede ağır bir depresyon yaşadım yıllarca ilaç kullandım. doktorum bipolara yatkınlığı var demişti. 18imden sonra bıraktık doktoru. İyileştim zannettim ama şimdi anlıyorum ki iyileşememişim hiç. Yaşım 27, istanbulda oturuyorum. Girdiğim hiçbir işte tutunamadım. Ya işten ayrıldım ya da çıkartıldım. Performans dendi, verim dendi. Ama bende başka sıkıntı vardı. insanlar bunu görüyor ve işime son veriyordu bence. (bir anormallikten bahsedyorum). Hiç arkadaşım yok, edinemiyorum
Bir kaç ay önce bir otele işe girdim. Amirim benden rahatsızdı işimi beğenmiyordu. 1 ayda işten çıktım. Aileme söyleyemedim, bu da olmadı ben bir işte çalışamıyorum diyemedim. Son zamanlarda işe gidiyorum diye evden çıkıp bütün gün Starbuckslarda oturuyorum. Akşam eve geldiğimde işten gelmiş gibi yapıyorum. Bu çok tuhaf bir konu evet ama yapıyorum bunu. Bir semtte 2 tane starbucks şubesi var. birinde 12ye kadar oturuyorum diğerinde de öyle bir kaç saat oturuyorum. Git diyen yok, kalk diyen yok.
Çok yoruldum ben bu durumdan. Aileme söylemek istiyorum ama yine olmadı diyemem. bir yandan da haldır haldır iş bakıyorum kendime. Arkadaşlar yorumunuzu merak ediyorum sırf bu davranışım yüzünden tekrar doktora gideyim mi? Aileme nasıl söyleyeyim, yeni ayrılmış gibi mi? teşekkür ederim <3
Ailenize yaşadıklarınızı anlatmalısınız.Sorunlar içimize attıkça başkalarıyla paylaşmadıkça büyür.Paylaştıkça da rahatlatır.Onlar sizin aileniz ve işten ayrıldığınızı bilmeye hakları var.

Birüsürü arkadasm deneme süresi diye işten çıkarılıyor yada mobing yiyor sizden kaynaklı olmayabilir. Şuan işkurdan başvuranlar işe alınıyor fakat ilk 3 ay işveren devlet desteği alıyor 3 ay sonunda elemanı gönderip yenisini alıyor nasılsa milyonlar işsiz. Çok kötü döneme denk geldiniz kendinze çok yüklenmeyin

bu konuda çok bilgili değilim fakat bipolar ve yatkınlığı olan insanlarda sık sık konsantrasyon bozukluğu olduğunu duymuştum. normalden daha hiperaktif misiniz? bir tanıdığım bilgisayar başında çalışıyor ve hiç yerinde duramıyordu. sürekli kahve almaya, tuvalete ve ya gidecek yer bulup dikkatini toplayamıyordu. o tarz bir şey midir bilemedim. neden memnun değillerdi? önce kendini çözmen daha sonra tekrar iş araman, sana uygun olan işi bulman gerek. ailene de söyle bence, dışarıda boşu boşuna tek vakit geçirmemiş olursun ve mutlaka bu konuda bir destek al

Pandemıden dolayı ısten cıkarılmalar olacakmıs deyıp bır yandan ıs bakmaya ıs gorusmelerine gidin. Is bulunca da orda calısmaya baslayın aılenıze de çıkaracaklarmıs zaten dersınız bos durmayayım calısayım dedım. Ay yalana tesvık edıyorum ama sordunuz

X