İşe kabul edildim ama sözleşme konusunda şüpheliyim.

benkahvecanavari

ne kedisiz ne kitapsız
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
1.512
2.275
25
Belirli süreli iş sözleşmesi yapacaklardır. 1 yıl sonunda tazminat hakkınız olmayacak. Karşılıklı anlaşmanıza göre tamam ya da devam kararı alacaksınız. Mutlaka imzaladığınız her sözleşmenin bir nüshasını alın. Ben şu an çalıştığım iş yerinde 2 kez sözleşme yeniledim sonrasında tekrar yenilenemeyeceği için kadroya alındım. Olabilecek bir durum kendinize sıkıntı yapmayın:)

Resmi anlamda ilk iş tecrübem, dolayısıyla korktum, bir de kadına söz verdim o an tamam imzalarım diye, toyluk işte. Ben yarın bu dediklerinizi söyleyeyim, fotoğrafını da çekeyim hatta, sanırım her sözleşmede ilk 2 ay deneme süresi oluyor, açıkcası beni endişelendiren tek konu maaş vb değil, ortam... Ortamdan mutsuz olursam çıkamayacağımı bilmek beni yıkar. Fakat 2 ayda bu ortamı rahatça tanıyabilirim. Bunu da kadına söyleyeceğim.

sonsuzzz

Dimdik ayakta..
Pro Üye
Anneler Kulübü
20 Ocak 2013
3.890
8.184
Sözleşmenizi kendiniz okuyup değerlendirebilirsiniz. Öğretmen olarak işe başlayacak düzeye gelmiş bir kadın okuduğunu anlayıp değerlendirebilir diye düşünülür.

sözleşmede cezai şart yada teknik olarak anlamlandıramadığınız bi şey olursa şu maddeyi avukatıma iletmek istiyorm diyip o an konışabilirsiniz, sözleşmeyi 1 gün götüreyim okutayım demek hoş olmaz, karşılıklı güveni zedeleyebilir.

zaten size intermette dolanan fix sözleşmelerden inzalatacaklardır. Şimdiden bakın göz aşınalığınız olsun. Ortamı beğenmeme ihtimalini düşünüyorsanız, sözleşmede yoksa deneme süresi ekletebilirsiniz

Derinmevzu

Derinmevzu
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2016
226
81
Merhaba önceden sanırım boyle yoktu varsada ben bılmıyodum önceden bir kresde calıstım imza gibi durumlar olmadı ama sistem değişmiş olabilir kresde bir ara cok ögretmen degısıklıgı oluyordu belkı de bu tuzden sabitlemek adına alınmıs bir karar olabılırr siz yinede bir cıktısını alın veya fotoğrafını cekıp bir avukatla görüşün bu durumu nolur nolmaz özel sektör sonucda... Yeni işinizde başarılar dilerim🙂

zeynones2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
6.606
9.317
Tabii ki çok normal. Öğretmensiniz ve dönem ortası kimse kurumundan öğretmen ayrılsın istemez. Elbette karşılığında korkutma amaçlı tazminat vs yazar ama kurum anlayışlı bir kurumsa ve çalışma sürecimiz boyunca olumlu bir intiba bıraktıysanız atanma gibi durumlarda sizden tazminat talepleri olmaz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-10-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.823
105.962
Avukata yollayip sormak istiyorum demeyin,hos degil. Ogretmen olarak baslamissiniz,kimse donemin ortasinda ogretmenin basip gitmesini istemez elbette. Bundan dolayi istemislerdir. Zaten o 1 yil ibaresi olmasa da tum isyerlerinde belirsiz sureli sozlesmeler imzalatilir calisana. İcerigi siz okuyunca anlarsiniz zaten,isyerinizle ilgili bilgileri disarida paylasmamaniz,olumsuz yorumlar yapmamaniz,dokumanlarinizi disaridan kisilere paylasmamaniz falan yazilidir. Avukatlik bir sey yok yani bunlarda, sizin anlayabileceginiz seyler.

Ve elbette imzaladiginiz sozlesmenin bir nushasinin sizde bulunmasi gerekir. Hakkiniz.

derin sularda

Kendini tanımayan, başkalarını anlayamaz...
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
7.330
33.827
47
Özel bir anaokulunda müdürüm.
MEB’e verilecek atama evrakları arasında öğretmenin en az 12 ay yani 1 yıl süreli (belirli süreli) iş sözleşmesi de var.
Sözleşme iki nüsha hazırlanır biri ilçe milli eğitim müdürlüğüne verilir diğeri okulda personelin özlük dosyasında durur.
Öğretmen isterse bir nüsha da ona verilir ya da fotoğrafını çekebilir.
Yasal prosedür böyle tedirgin olacak, avukata okutacak bir durum yok.

benkahvecanavari

ne kedisiz ne kitapsız
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
1.512
2.275
25
Avukata yollayip sormak istiyorum demeyin,hos degil. Ogretmen olarak baslamissiniz,kimse donemin ortasinda ogretmenin basip gitmesini istemez elbette. Bundan dolayi istemislerdir. Zaten o 1 yil ibaresi olmasa da tum isyerlerinde belirsiz sureli sozlesmeler imzalatilir calisana. İcerigi siz okuyunca anlarsiniz zaten,isyerinizle ilgili bilgileri disarida paylasmamaniz,olumsuz yorumlar yapmamaniz,dokumanlarinizi disaridan kisilere paylasmamaniz falan yazilidir. Avukatlik bir sey yok yani bunlarda, sizin anlayabileceginiz seyler.

Ve elbette imzaladiginiz sozlesmenin bir nushasinin sizde bulunmasi gerekir. Hakkiniz.

Özel bir anaokulunda müdürüm.
MEB’e verilecek atama evrakları arasında öğretmenin en az 12 ay yani 1 yıl süreli (belirli süreli) iş sözleşmesi de var.
Sözleşme iki nüsha hazırlanır biri ilçe milli eğitim müdürlüğüne verilir diğeri okulda personelin özlük dosyasında durur.
Öğretmen isterse bir nüsha da ona verilir ya da fotoğrafını çekebilir.
Yasal prosedür böyle tedirgin olacak, avukata okutacak bir durum yok.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Bugün sözleşmemin fotoğrafını çektim, belirsiz iş sözleşmesi yazıyor, 2 sayfa ve klasik şeyler var. İşveren tazminatı, izni, maaşı belirler. Benim hükümlülüklerim kurumun benden yapmamı istediklerini harfiyen yerine getirmek vs vs. Çok sağolun :)

astrojurnal

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
9.377
28.270
36
sizin ve onların haklarını içerir bir sözleşme olacaktır. ayrıca tabi ki bir nüsha isteyebilirsiniz, en doğal hakkınız.
ama en baştan avukata okutucam vs derseniz başlamadan uyumsuz biri gibi görünürsünüz. yazan maddeleri çok iyi okuyun, aklınıza takılanı sorun.

benkahvecanavari

ne kedisiz ne kitapsız
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
1.512
2.275
25
sizin ve onların haklarını içerir bir sözleşme olacaktır. ayrıca tabi ki bir nüsha isteyebilirsiniz, en doğal hakkınız.
ama en baştan avukata okutucam vs derseniz başlamadan uyumsuz biri gibi görünürsünüz. yazan maddeleri çok iyi okuyun, aklınıza takılanı sorun.

Hayır hayır, avukattan hiç bahsetmedim bile. Fotoğrafını çektim sadece, ve korktuğum gibi değil sadece yükümlülüklerinden çekinmiştim biraz ama ağırlığı yok.