İşi bırakmayı düşünüyorum

yok canım bende aynılarını yaşadım , bu yüzden soruyorum.
beynin kötü bir hayat bile olsa bulunduğu duruma alışması öyle kötü birşey ki , ilk kişisel kitabımı okurken ellerim titremişti , ağlayarak okumuştum. ben bunu kendime nasıl yaptım , buna nasıl izin verdim diye .
bakın neyi neden ve nasıl yaptığınızı , yapmadığınızı anlayınca dünyanız değişecek ve yeni dünyanızı ve kendinizi daha çok seveceksiniz.
sadece işim yoluna girsin yeter demeyin, aile ve eş durumlarındaki konumlarınız, hayattaki rose36 nın bulunduğu yer bile değişecek.
muhtemelen bir psikolog psikiyatrist telefonu bulmak çok zor geliyordur, telefonu çevirince bile ben ne diyecem diye korkup aramaktan vazgeçeceksiniz. bunlar çok normal. ilk adım her zaman en zorudur.
lütfen araştırın doktorsitesi falan , bulun bir tane . ve destek almaya başlayın. etrafınıza söylemenize gerek yok. kuaföre diye çıkın , bıyık aldırcam ağda yaptırcam işim var diye çıkın .
Şehir merkezi uzak, mümkün değil bu aralar gidemem,çok zorlanıyorum iki çocukla.kizím da küçük.beni anlayabildiniZ,size de geçmiş olsun, 🤲bı kaç örnek daha vermek isterdim de dışarıdan okunuyor, olaylar birebir olunca anlaşılıyor net.aile ve eş konumunda da değişmek isterdim tabi .

Şehir merkezi uzak, mümkün değil bu aralar gidemem,çok zorlanıyorum iki çocukla.kizím da küçük.beni anlayabildiniZ,size de geçmiş olsun, 🤲bı kaç örnek daha vermek isterdim de dışarıdan okunuyor, olaylar birebir olunca anlaşılıyor net.aile ve eş konumunda da değişmek isterdim tabi .
İstedikten sonra online da alabilirsiniz. Bu yol da var 👍

online terapi aldım.normal sohbetten farklı.inanılacak gibi değil.beynimde yeni pencereler açıldı.kendini sorgulamayı ve kendine dışardan bakmayı öğreniyorsun.güzel bişi.ya da terapi alacak durumunuz yoksa en azından yakın arkadaşınızla paylaşın...
ben de aynı durumdaydım.belki de aynı kurumdayız.kurum değiştirmeye çalıştım olmadı.sonra tayin aldım.burası iş bakımından bir nebze daha iyi.garip ama sonra işimi sevdim, seviyorum da.kocamdan ayrıldım.işim sayesinde ayaktayım.bir de faydalı olmak hoşuma gidiyor.iki yıllık doğum iznine çıktığım dönemde iyice depresyona girmiştim...
amatercih meselesi ben şahsen istifa etmenizi tavsiye etmem ama bu yolu seçen arkadaşlarım da oldu.onlar da mutlular.ben de düşünmüştüm bir ara istifayı iyi ki istifa etmemişim.

canım bnde memurum ve de engelliyim cok yoğun ve riskli kurumda çalışıyorum ve seni çok iyi anlıyorum is hayatında şunu anladım kimseyi memnun edemezsin mesaiyede kalsan tüm işleri sende yapsan en ufak hatanda hepsi unutulur sana tavsiyem sana verilen isi iyi öğrenip yapabildiğin kadarini yap çık isten modunu düşüren insanlara da ne derlerse desinler cvp verme takmamaya çalış zor oluyor kendimden biliyorum pskolojik destek al bnm gibi tavsiye ederim rahatlarsın hangi kurumda çalışıyorsun merak ettim istersen ozelden yazabilirsin
Ne rahatsızlığiniz var? Üzüldüm :KK43: Allah yardımcınız olsun sizin de 🤲 yazarım olur, yapabildigimi çıkmakla olmuyor, bana kalıyor iş,bizim iş sıra numarasina göre gelen kişilerin işlerini yapıp, gitmek olsa iş bu kadar kalmaz, evrak işi öyle olmuyor

Ne rahatsızlığiniz var? Üzüldüm :KK43: Allah yardımcınız olsun sizin de 🤲 yazarım olur, yapabildigimi çıkmakla olmuyor, bana kalıyor iş,bizim iş sıra numarasina göre gelen kişilerin işlerini yapıp, gitmek olsa iş bu kadar kalmaz, evrak işi öyle olmuyor
bnde evrak isi yapıyorum cok iyi anlıyorum seni ama dediğim gibi elimden geleni yapip cikiyorum mesai yapsam bile yapacak bisi yok ama gerçekten hangi kurumdasın merak ettim özelden yazabilirmisin yürüyemiyorum doğuştan cnm alıştım artik:)

İstedikten sonra online da alabilirsiniz. Bu yol da var 👍
Evet, duymuştum alıcam inşallah,bı de sizi bulmuşken iki soru daha ,hatta 3 sorucam, 1) geçen arkadaşımla mesajlastik ,ise başlican mi diye soruyor, ben de kararsızım bakalım çocuklarla zor olmazsa falan dedim, hep rahat izlenim vermeye çalışıyorum ya, bana dedi ki, bence başlama,sana şu şu işleri verecekler, yine süt izinlerini kullanımıcan dedi (onun yeni tayini çıktı ,gitti) iyi de benim süt iznimin sekteye uğramasına sebep olan sensin,icimden diyorum, çünkü erken çıkmam lazım ya, açtığım dosyayı kendi imzamla açtığım için bitirmeden cikmamam lazım ki benim yavaşlığimdan olmayan bı durum tamam mı ? İki arkadaş sagolsunla r, benim çıkma saatimin nerdeyse saniyesinde geliyorlardi devam etmeye, vicdansızlar, bı beş dak önce gelseniz ben de başka iş yapar çıkarım boş durmam dimi, onlar geldiğinde ben diğer dosyaya başlıyordum, yarım saat hatta bı saat bile sürdü ,yazık devletin verdiği hakka bana ve benim pisirikligim.bana bunu yapanlardan biri o, dediğine bak, sence ben bu arkadasa demeli miydim bunu ama dersem diyecek, şimdi ben aynı yerde çalışmıyorum diye cesaret gelmiş konuşuyor diyecek, ne de olsa gitti o ne gerek var dimi ? Hatta ben süt iznimin son günlerinde falan espiri yapıyordum, beş dakika önce gelin ulen tarzi gülüyordum maalesef , ki şimdi bana bunu yeni gelen arkadaş ve diğerinin yaşatmasina izin vermemem lazım, çok zor benim için
2) iki ve üçü toparlayıp yazicam inşaallah

Evet, duymuştum alıcam inşallah,bı de sizi bulmuşken iki soru daha ,hatta 3 sorucam, 1) geçen arkadaşımla mesajlastik ,ise başlican mi diye soruyor, ben de kararsızım bakalım çocuklarla zor olmazsa falan dedim, hep rahat izlenim vermeye çalışıyorum ya, bana dedi ki, bence başlama,sana şu şu işleri verecekler, yine süt izinlerini kullanımıcan dedi (onun yeni tayini çıktı ,gitti) iyi de benim süt iznimin sekteye uğramasına sebep olan sensin,icimden diyorum, çünkü erken çıkmam lazım ya, açtığım dosyayı kendi imzamla açtığım için bitirmeden cikmamam lazım ki benim yavaşlığimdan olmayan bı durum tamam mı ? İki arkadaş sagolsunla r, benim çıkma saatimin nerdeyse saniyesinde geliyorlardi devam etmeye, vicdansızlar, bı beş dak önce gelseniz ben de başka iş yapar çıkarım boş durmam dimi, onlar geldiğinde ben diğer dosyaya başlıyordum, yarım saat hatta bı saat bile sürdü ,yazık devletin verdiği hakka bana ve benim pisirikligim.bana bunu yapanlardan biri o, dediğine bak, sence ben bu arkadasa demeli miydim bunu ama dersem diyecek, şimdi ben aynı yerde çalışmıyorum diye cesaret gelmiş konuşuyor diyecek, ne de olsa gitti o ne gerek var dimi ? Hatta ben süt iznimin son günlerinde falan espiri yapıyordum, beş dakika önce gelin ulen tarzi gülüyordum maalesef , ki şimdi bana bunu yeni gelen arkadaş ve diğerinin yaşatmasina izin vermemem lazım, çok zor benim için
Süt izni yasal hakkın ne iş gelirse gelsin. Bırakıp neden çıkamıyorsun? Mesain bitmiş oluyor sonuçta.

arkadaşınız zaten biliyordur neden izin kullanamadığınızı. o kadar da saf, bilmiyor görmeyin.
niyet okumak yanlış ama iş ortamında bilirsiniz ki " rose erken çıksın diye ben niye erken gelmek zorundaymışım ? " lafları döner. yani önemli olan onlar olmaları gereken saatte ordalar mı ? eğer bu erken gelme işi onların isteğine bağlıysa erken gelmediler diye onları suçlayamazsınız. ve siz sonraki işi o gün bitirmek zorunda mısınız ?

süt izni konusunda bilgim yok maalesef. onlar gelmeden benim iznim var çıkıyorum diye gidemiyor musunuz ?

şimdi onlardan görevleri dışında bir şey isterseniz ilerde aynısını sizden isteyecekler , bence sizin hayır diyemediğinizi bildikleri için abartabilirler bile.
onlar size nasıl davranıyorsa aynısını yapın. alma verme dengesini korumaya çalışın. sizin çıkışınıza 1 dk kala geliyorlarsa siz de aynı şekilde . kuruma erken bile gitseniz girmeyin , o son 1 dk yı bekleyin.
sizi 1 kez idare ederse 1 kere idare edin. fazla değil

Süt izni yasal hakkın ne iş gelirse gelsin. Bırakıp neden çıkamıyorsun? Mesain bitmiş oluyor sonuçta.
Yaptığım iş diğer odada oluyor, sistemsel bir şey, dörtte çıkacam mesela,içerden yanima dörtte geliyolar,e ben diğer ise başlamış oluyorum 1 ikincisi 4 te geldiler ya yaptığım iş uzun sürüyor, bitince devam ediyor lar,bu işin uzun sürme sebebi ben değilim, jet gibiyim ama benim sistem imzamla açıldığı için yasal olarak benim elektronik imzamla tammlanmasi lazım,tam saniyesinde geldiklerinde iş işten geçiyor,eğer ise başlarsam bunu halletmem lazım,olmadı bı gün sonra geç gelicem, bunlar dalga geçecek, gülerek aa rose ye bak,geç çıktı diye geç geliyor haha diyecekler.cok sinirleniyorum çok yazarken bile
arkadaşınız zaten biliyordur neden izin kullanamadığınızı. o kadar da saf, bilmiyor görmeyin.
niyet okumak yanlış ama iş ortamında bilirsiniz ki " rose erken çıksın diye ben niye erken gelmek zorundaymışım ? " lafları döner. yani önemli olan onlar olmaları gereken saatte ordalar mı ? eğer bu erken gelme işi onların isteğine bağlıysa erken gelmediler diye onları suçlayamazsınız. ve siz sonraki işi o gün bitirmek zorunda mısınız ?

süt izni konusunda bilgim yok maalesef. onlar gelmeden benim iznim var çıkıyorum diye gidemiyor musunuz ?

şimdi onlardan görevleri dışında bir şey isterseniz ilerde aynısını sizden isteyecekler , bence sizin hayır diyemediğinizi bildikleri için abartabilirler bile.
onlar size nasıl davranıyorsa aynısını yapın. alma verme dengesini korumaya çalışın. sizin çıkışınıza 1 dk kala geliyorlarsa siz de aynı şekilde . kuruma erken bile gitseniz girmeyin , o son 1 dk yı bekleyin.
sizi 1 kez idare ederse 1 kere idare edin. fazla değil
Bu mesajımda Essilaam Essilaam a yazdığım şekilde kullanamıyorum.sut izni kanuni hakkım.sistemin olduğu odaya erken gelme olayı onlara bağlı değil ,ve mesaileri bitene kadar çalışmak zorundalar,maaş aldıkları için.benim işim derken,hani o an yaptığım işi ifade etmek istedim. Hangi işi yaparlarsa yapsınlar mesai bitene kadar çalışmak zorundalar.arkadasimin neden yasal iznimin sekteye uğradığını bildiğini biliyorum tabi ama bir şey yokmuş gibi bana akıl vermesi sinir bozucu cidden,yoksa amir karışmıyor bu duruma,ben de çocuk gibi, müdürüm erken gelsinler yanıma da çıkabileyim mi diyeyim, arkadaşlarımla iletisimime bağlı halletmem lazım ,yoksa diğer evrak işlerinde,önümde istediği kadar evrak olsun, çıkıyorum tabi .onlar gelmeden çıkıyorum demek evet mantıklı cidden.cunku diğer türlú lütuf gibi oluyor, odaya illa uğrayıp çantamı alıcam,önceden yanıma almak odaya uğramaya korkuyor izlenimi veriyor.odaya girip ben çıkıyorum arkadaşlar da diyemem ki,illa isi onlara devretmem için rica tarzı konuşmak durumunda kalıyorum.

Kişiliğimle alakalı işte, çıkarken bile telaşlı olduğumu saklasam da anlaşılıyor.biraz ciddi takılmaya çalışsam, ooo rose ye bak pas vermiyor diyorlar.eger ise devam edersem ücretsiz izne ayrılmayip, bu izni o gün iş uzamasından kullanamazsam,diğer gün o gün ziyan olan süre kadar geç gelicem, amir ya da arkadaşım ooo saat kaç rose hanım derlerse, dün işler uzadı kullanmadığım kanuni hakkımı kullanıyorum diycem,evet yine alaysı olacaklar,ezik gibi bakacaklar,eminim çünkü kişiliğim ve tavirlarimdan herkes beni biliyor.o cümleyi bile kendime guvenemeden, güveniyormus gibi kurdugumu anlayacaklar, arkadaşlarım diğer günler sıklıkla tekrarlayarak ooo roseye bak,hakkını yedirmiyor diyecekler, bı yanlışım olduğunda göstermeye yanasmayi bırak,komple uzaklasacaklar.cunku yıllardır herkes birbirini tanıyor.benim ne kadar stres olduğumu bile bile yapacaklar bunu.onlara muhtacım diye onların istediği gibi olmami istiyorlar. Onlara muhtaç olduğum için kizamadigimi, tartışmaya giremedigimi biliyorlar,bazen mecburi Şirinlik yaptığımı... İznim hakkında değil, genel olarak diyorum panigim ya,yanlış olduğunda veya değişik bı iş geldiğinde sormam lazım , sırt cevirecekler , işte ben bunlara dayanamıyorum artık, hep bı panik, stres, muhtaclik nelluniverso nelluniverso

online terapi aldım.normal sohbetten farklı.inanılacak gibi değil.beynimde yeni pencereler açıldı.kendini sorgulamayı ve kendine dışardan bakmayı öğreniyorsun.güzel bişi.ya da terapi alacak durumunuz yoksa en azından yakın arkadaşınızla paylaşın...
ben de aynı durumdaydım.belki de aynı kurumdayız.kurum değiştirmeye çalıştım olmadı.sonra tayin aldım.burası iş bakımından bir nebze daha iyi.garip ama sonra işimi sevdim, seviyorum da.kocamdan ayrıldım.işim sayesinde ayaktayım.bir de faydalı olmak hoşuma gidiyor.iki yıllık doğum iznine çıktığım dönemde iyice depresyona girmiştim...
amatercih meselesi ben şahsen istifa etmenizi tavsiye etmem ama bu yolu seçen arkadaşlarım da oldu.onlar da mutlular.ben de düşünmüştüm bir ara istifayı iyi ki istifa etmemişim.
Yolun başında istifa etmekle sadece kazanılan iş kaybedilirken, yıllar sonra daha çok emek gidiyor, emekli maaşı,toplu para, işsizlik zaten..... ☹️.aynı kurum olabilir evet. Online ben de denicem en yakın zamanda

bnde evrak isi yapıyorum cok iyi anlıyorum seni ama dediğim gibi elimden geleni yapip cikiyorum mesai yapsam bile yapacak bisi yok ama gerçekten hangi kurumdasın merak ettim özelden yazabilirmisin yürüyemiyorum doğuştan cnm alıştım artik:)
Yazarım, Allah kolaylık versin 🤲 elinden bayağı iyisi geliyor bence,sen bana bakma,panigim o yüzden işte .

Yok Esimin maaşına falan güvenmiyorum,parayı düşenecek durumda diilm,geçinme kısmını düşünmedim. Kendimi iş hayatına adapte etmeye çalışıyorum ama çok zorlanıyorum
Çare iyi bir psikolog, kamudaki işinizi de sakın bırakmayın.
bir önceki konunuzu da hatırlıyorum eşinizin maaş sakladığını düşünüyordunuz. Genel olarak bir depresyona girmiş olabilir misiniz...

Kişiliğimle alakalı işte, çıkarken bile telaşlı olduğumu saklasam da anlaşılıyor.biraz ciddi takılmaya çalışsam, ooo rose ye bak pas vermiyor diyorlar.eger ise devam edersem ücretsiz izne ayrılmayip, bu izni o gün iş uzamasından kullanamazsam,diğer gün o gün ziyan olan süre kadar geç gelicem, amir ya da arkadaşım ooo saat kaç rose hanım derlerse, dün işler uzadı kullanmadığım kanuni hakkımı kullanıyorum diycem,evet yine alaysı olacaklar,ezik gibi bakacaklar,eminim çünkü kişiliğim ve tavirlarimdan herkes beni biliyor.o cümleyi bile kendime guvenemeden, güveniyormus gibi kurdugumu anlayacaklar, arkadaşlarım diğer günler sıklıkla tekrarlayarak ooo roseye bak,hakkını yedirmiyor diyecekler, bı yanlışım olduğunda göstermeye yanasmayi bırak,komple uzaklasacaklar.cunku yıllardır herkes birbirini tanıyor.benim ne kadar stres olduğumu bile bile yapacaklar bunu.onlara muhtacım diye onların istediği gibi olmami istiyorlar. Onlara muhtaç olduğum için kizamadigimi, tartışmaya giremedigimi biliyorlar,bazen mecburi Şirinlik yaptığımı... İznim hakkında değil, genel olarak diyorum panigim ya,yanlış olduğunda veya değişik bı iş geldiğinde sormam lazım , sırt cevirecekler , işte ben bunlara dayanamıyorum artık, hep bı panik, stres, muhtaclik nelluniverso nelluniverso
kurduğunuz cümlelerde hep başkasının gözünden kendinize baktığınız cümleler.
gerçek bir destek almanız lazım.devleti önermem 10 dk da ne anlatabilirsiniz ki? özelden bulun, düzenli terapi alın. utanacak birşey yok , herşeyi dürüstçe anlatın. ilaç mevzusu insanların kafasında kurduğu uyuşturucu tipinde değil. o ilaçlar bozulan beyin salgılarını düzene sokmak için kullanılıyor. bilenler daha iyi cevap verecektir. yani robota dönüşmüyorsunuz aslında, normale dönüyorsunuz.
bu kadar korku ve panikle yaşayamazsınız, çocuğunuzun da gelişimi olumsuz etkileniyordur.

Sizi başvuru veya danışma ya da arşive verse mudur sorun ortadan kalkar.ya da tarama da olabilir.mudurunuzle açık ve net konuşun.sut izninde çalışın.oyle bir imkan var.ben çalışmadım.pismanim.
Anladınız sanırım kurumu, merkez olsa tarama olurdu,ben de düşünmedim değil. Ki her isteyeni de almıyorlar,süt izninde calisicam evet,son kararım, neredeyse yarım gün çalışıp,rahat bir izlenim vermeye çalışıcam, dikkat ediyorum rahat tiplerle beceriksiz bile olsalar kimse ilgilenmiyor, nasıl olsa moral bozamiyorlar. Çantamı alıp çıkarken bile "çık çık" lafa bakar mısın, ben nasıl stres olmayayım, çok zorlanıyorum çok. Diğer arkadaş benden hızlı jet gibi cikiyor laf yok ama bana var çünkü basit işlerin adamı oluyorum maalesef , öyle zor ki .
Çare iyi bir psikolog, kamudaki işinizi de sakın bırakmayın.
bir önceki konunuzu da hatırlıyorum eşinizin maaş sakladığını düşünüyordunuz. Genel olarak bir depresyona girmiş olabilir misiniz...
Bı kere maaş yetmeyince evet panik olup şüphelendim ama o konuyu çok iyi çözdüm.zerre tereddütüm yok, genel depresyon olamaz çünkü kendimi bildim bileli iş stresi yaşıyorum
Ben arkadasi anladım.o yapılan işte işin bitmesi gerekli.
Heh işte evet. Onlar ben diğer ise başlamadan gelseler sorun yok, amir falan kimse bı şey demez ki zaten , ama bu sefer kafama koydum, diyelim yine aynı hareketi yapıyorlar ki yapacaklar, bir gün sora geç gelip Alicam hakkımı, evet dalga gececekler, ayy sen dün geç çıktın hakkıni mi aldın diyecekler, gulecekler, içimden sinir küpü olucam ama hem sinir olup hakkımi kullanamamaktansa bu sefer hakkımı kullanmis olucam, onlar da bal gibi biliyor çıkamama sebebimin onlar olduğunu.
kurduğunuz cümlelerde hep başkasının gözünden kendinize baktığınız cümleler.
gerçek bir destek almanız lazım.devleti önermem 10 dk da ne anlatabilirsiniz ki? özelden bulun, düzenli terapi alın. utanacak birşey yok , herşeyi dürüstçe anlatın. ilaç mevzusu insanların kafasında kurduğu uyuşturucu tipinde değil. o ilaçlar bozulan beyin salgılarını düzene sokmak için kullanılıyor. bilenler daha iyi cevap verecektir. yani robota dönüşmüyorsunuz aslında, normale dönüyorsunuz.
bu kadar korku ve panikle yaşayamazsınız, çocuğunuzun da gelişimi olumsuz etkileniyordur.
Evet özele de gitmiştim, tavsiye edilen hatta lüks diyebileceğim bir yer İstanbul da ama dinlemiyodu pek, giderim daha düzgün yere , evet ilaçlar düzgün dusunmeni sagliyorlarmis. Geçenlerde öğrenmiştim bunu.korku ve panikle cidden çok zor,ben artık huzurlu sağlıklı ,kendine güveni olan bir insan olarak yaşamak istiyorum, ömrümün geri kalanını , o kadar istiyorum ki ağlıyorum bunları yazarken :KK43: hayatımın her ama her alanında öyle olsun istiyorum, ve o kadar sorgulanıp, eleştirildim ki,benim pasif olmam kımseye beni devamlı yönlendirmeye çalışması hakkını vermez

Yazarım, Allah kolaylık versin 🤲 elinden bayağı iyisi geliyor bence,sen bana bakma,panigim o yüzden işte .
bnde paniğim titizim takıntılıyım huylarımız aynı hatta ayni kurumda bile çalışıyor olabiliriz 😂😂yaz bekliyorum cnm kurumunu bnde yazcam bakal im aynımi

X