İşi bırakmayı düşünüyorum

Diyettenvzgctm-olmuyo

🌸GÜNCEL:68.90🌸 İLK HEDEF:68.50
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2021
11.167
36.836
Selam kızlar, ise girdiğimden beri işi birakmayi düşünüyorum, (özel de çalışayım değil ,komple )on yıl oldu kamuda,hep şükrediyorum işim olduğuna ama çok stresli bı insanim, elimdeki işi de pratik yapamıyorum, belli etmemeye çalışsam da çok yavasim, arkadaslarimla da rahat iletişim kuramıyorum, bazen kendimi kaybedecek gibi strese giriyorum, panik atak olucam diye korkuyorum.bir günümün rahat geçtiğini hatırlamam,durum bu derece yani :KK43: hiç bir derdim tasam yok ama iş stresi işte sebepsiz, istiyorum ki çok pratik olayım, kimseye muhtaç olmadan kendim yapayım.cok mücadele ettim sagligim önemli (ilaç ve tedavi ile iyi olabilirim ama yine becerim olmayacak) :KK43: yoksa ister miydim bunca yıllık emeğim gitsin .yol yakınken istifa mı etsem :KK43: çok üzgünüm.

Son düzenleme:
Ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama Herkes işini pratik yapacak diye bir kural yok. Min.hata ile çalışmayı hedefleyin onun dışında müdürlerinizin konuyla ilgili bir uyarısı yoksa hızlanmanıza çok gerek yok. Stres ile başa çıkamama ile ilgili destek alın. Belki de çok stres yapıp gözünüzde büyüttüğünüz için siz pratik olmadığınızı düşünüyorsunuz . Stres kontrolü sağladıktan sonra her şey daha farklı gözükecektir.

Sakın hele ki memurluk ilk önce psikologa gidin yardım alın ve konuşarak dogru zamani doktorla karar verin işi birakma zamanına.. şimdi pat diye bırakınca inan oda pişmanlık yapicak şuan farkında degilsin..hemen bugün yarin psikolojik iyi bir doktor seçin ve başlayın güzel şeyler yazacağınız günler yakın ama kendi kendinize şuan karar vermeyin

Ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama Herkes işini pratik yapacak diye bir kural yok. Min.hata ile çalışmayı hedefleyin onun dışında müdürlerinizin konuyla ilgili bir uyarısı yoksa hızlanmanıza çok gerek yok. Stres ile başa çıkamama ile ilgili destek alın. Belki de çok stres yapıp gözünüzde büyüttüğünüz için siz pratik olmadığınızı düşünüyorsunuz . Stres kontrolü sağladıktan sonra her şey daha farklı gözükecektir.
Teşekkür ederim, müdúr uyarısı yok ama bana hep en basit ve risksiz işler veriliyor, kendime guvenemedigimi anlıyorlar, en basit işleri yapınca da diğer amirler gözünde küçük kalıyorum.bu da beni yoruyor, şu moddan çıkmak istiyorum, çıkamadim yıllar oldu

Sakın hele ki memurluk ilk önce psikologa gidin yardım alın ve konuşarak dogru zamani doktorla karar verin işi birakma zamanına.. şimdi pat diye bırakınca inan oda pişmanlık yapicak şuan farkında degilsin..hemen bugün yarin psikolojik iyi bir doktor seçin ve başlayın güzel şeyler yazacağınız günler yakın ama kendi kendinize şuan karar vermeyin
İnşaallah sağolun

Teşekkür ederim, müdúr uyarısı yok ama bana hep en basit ve risksiz işler veriliyor, kendime guvenemedigimi anlıyorlar, en basit işleri yapınca da diğer amirler gözünde küçük kalıyorum.bu da beni yoruyor, şu moddan çıkmak istiyorum, çıkamadim yıllar oldu
O zaman kesinlikle işten ayrılmayın. Stres ve panik konusunda destek alın her şey çözülecektir. İş hayatının %70 i stres yönetimi zaten. Bunu çözmeniz gerek

kamuda işinizi bırakırsanız özelde asla iş bulamazsınız zaten bu bakış açısıyla destek alın.Herkes kamuya girmek için bi yerlerini yırtıyor afedersiniz. Konunuz bana biraz şımarıklık gibi geldi. Bi izin alıp bir ay özel sektörde çalışsanız hergün mutlu gidersiniz işe. Sonuç olarak kimse size mobing uygulamıyor yapamayacağınız işi vermiyormuş .

Selam kızlar, ise girdiğimden beri işi birakmayi düşünüyorum, on yıl oldu kamuda,hep şükrediyorum işim olduğuna ama çok stresli bı insanim, elimdeki işi de pratik yapamıyorum, belli etmemeye çalışsam da çok yavasim, arkadaslarimla da rahat iletişim kuramıyorum, bazen kendimi kaybedecek gibi strese giriyorum, panik atak olucam diye korkuyorum.bir günümün rahat geçtiğini hatırlamam,durum bu derece yani :KK43: hiç bir derdim tasam yok ama iş stresi işte sebepsiz, istiyorum ki çok pratik olayım, kimseye muhtaç olmadan kendim yapayım.cok mücadele ettim sagligim önemli (ilaç ve tedavi ile iyi olabilirim ama yine becerim olmayacak) :KK43: yoksa ister miydim bunca yıllık emeğim gitsin .yol yakınken istifa mı etsem :KK43: çok üzgünüm.
Sağlıkçısınız galiba

Kendine güvenmek her zaman direkt farkedilen şey gerçekten. Bunun altında da işleri beceremediginizi düşünmeniz yatıyor. İşten kaçmak yerine daha iyiye gitmek için çabalayin. Biraz gözlemleyin etrafa bakın işinde iyi olanlara nasıl yapiyolar nasıl davranıyorlar ne yapiyorlar. Bu şekilde kendinizi gelistirebilirsiniz eminim.

Ben de mesleğime yeni basladigimda böyle kompleks yapmistim serbest çalışıyorum benden tecrübeli iş arkadaslarima yanlış bir şey demekten yanlış iş yapmaktan çok korkardım soru sormaktan cekinirdim çok basit ve aptalca görünecek diye. Of ben bu mesleği yapamayacam altından kalmayacam dedim. Ama bilgisizlik ve tecrubesizlikten böyle düşündüğümü anladım herkesi gözlemleyerek. Sonra durumumu kabullendim acemiyim dedim çok normal herkes bu yollardan geçti geçiyor ya millet durup beni mi düşünecek allasen diyip saldım ve gittikçe işi öğrendikçe kendime guvenim geldi.

X