İsim mevzusu

bayanaslan

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2020
229
312
kızlar yedi aylık hamileyim oğlum olacak nasipse

ama çocuğumuzun cinsiyetini öğrendiğimizden beri her gün bir sinir harbi yaşıyoruz hamileliğimi bu isim mevzusu yüzünden stres ve sıkıntıyla geçirdim desem yeridir

sebep kocamın çocuğumuzun ismini deli dehşet Alamir koymak istemesi

evet yanlış duymadınız alamir ne ya

bir hükümdarmış tarihte önemli bir zatmış

Türkiye de bu ismi taşıyan var mi merak ediyorum. Google a yazdığında bile Balamir mi demek istediniz diye düzeltiyor: Balamir de ayrı itici ya neyse
Asla geri adım atmıyor bunu ben koyucam bundan sonrakilere asla karışmam söz diyor

benim aklımda şu olsun diye bir isim yok ama Alamir olmasını istemediğimi çok iyi biliyorum

ağlıyorum ediyorum yok çocuk doğunca kimliği çıkartıp gelecek biliyorum. Hiç saygı duymuyosun hayalimdi oğlum olsun adını Alamir koyayım diyor

deliricem ben napıcam

Sizin beğendiğiniz isimler ne?
Belki de hayalidir o isim ya.
Benim de var aklımda bir isim. Eşimin beğenmeme lüksü yok. 'koyma o eski sevgilimin ismi' de dese diretirim yani:) anne babasının ya da vefat etmiş birinin ismini koymak istese neyse de bence onun isteğine saygı duyun.
Hem yadirganmaz. Ne saçma işler var.
Ben 2 sene çocuklarla caliştim. Rimel adını bile duydum.
Abisi Ömer olan çocuğa Öner demişler mesela.kendini yiyordu çocuk yanlışlıkla Ömer dedikçe 'omer abiimmm ben öneerr' diye :)
Küçük bilmemne diye isim koyan var. Birkaç tane gördüm. Küçük okan, küçük Ahmet gibi.
Arya'lar , dua'lar , yaprak peri'ler...Ares Sadullah 'lar..neler neler.
Yani yadirganmaz bile okula vs başlayınca. Ne isimler var sonuçta,arada kaynar:)
Ayrıca belki cocuk sever. Benim yirmilerinden büyük arkadaşım var urungu.
Turk Tarihinde kursatin ogluymus. Babasınin adı da Kürşat olunca 'hayalim' demiş,koymuş. Sonuç, urungu yani :)) ama çocuk seviyordu. İsmi ona bir popülerlik veriyordu her ortamda. Çok kötü gözle bakma derim ben

ama çocuğumuzun cinsiyetini öğrendiğimizden beri her gün bir sinir harbi yaşıyoruz hamileliğimi bu isim mevzusu yüzünden stres ve sıkıntıyla geçirdim desem yeridir

Türkiye de bu ismi taşıyan var mi merak ediyorum. Google a yazdığında bile Balamir mi demek istediniz diye düzeltiyor: Balamir de ayrı itici ya neyse
Asla geri adım atmıyor bunu ben koyucam bundan sonrakilere asla karışmam söz diyor

benim aklımda şu olsun diye bir isim yok ama Alamir olmasını istemediğimi çok iyi biliyorum

ağlıyorum ediyorum yok çocuk doğunca kimliği çıkartıp gelecek biliyorum. Hiç saygı duymuyosun hayalimdi oğlum olsun adını Alamir koyayım diyor

deliricem ben napıcam
Sizi sıkıntı ve strese sokmuş ama beni yine de gülümsetti :) kp ve kv tarafından öneri gelmiyor en azından öyle düşünün.eşinizi ikna edersiniz diye düşünüyorum.sağlıcakla alın kucağınıza inşallah

Alemdar mı koymak istiyor acaba kocanız ne koyacağını unutmuş olabilir mi siz bi hatırlatın..Alemdar mi demek istiyorsun diye...
Ayrıca yukarda bi arkadaş yazmış ali emir cok yakışır hem alemire cok yakın...saglikli.dogsun insalahh

deliricem ben napıcam
Bırak koysun o kadar istemiş sende takma kafana bence farklılık iyidir

X