İsim mevzusu

Ha bi de o var değil mi
Yasayan kayınpeder dimi sizinki?,ama daha cok ölen kayınpeder,ölen kayın,ölmüş teyzeoğlu. Yani isleri güçleri ölüler :KK45::KK53:
Keske olseydi.. de koysaydim hem yasiyor bu 1.

Ailede 4 erkek var hepsinin ilk cocugu erkek ve hepsinin adi kpin adi bu 2.

2. Isim ya da ekleme yapamazsin yanina bu 3.

Ha yine de sukrediyorum kp i severim ama Allahtan kizim olmamis kv nin adini koysam o gun kalp krizi gecirirdim. 2 oglum var kiz cocuk diye öluyorum surf bu yuzden dogurmuyorum :ruh:

Ya Zeynep fix zaten. Biz beş kardeşiz, dördümüz kızımız olursa adını Zeynep koyma konusunda yarıştık en son abimin gönlü kırılmasın diye ona bıraktık😂😂
:KK70: :KK70: :KK70: yaa gerçekten mi ? :KK70: cok iyiymiş bu. Bu isimde ne var ki böyle. Kötü bir isim degil zaten ama aşırı seviliyor

Keske olseydi.. de koysaydim hem yasiyor bu 1.

Ailede 4 erkek var hepsinin ilk cocugu erkek ve hepsinin adi kpin adi bu 2.

2. Isim ya da ekleme yapamazsin yanina bu 3.

Ha yine de sukrediyorum kp i severim ama Allahtan kizim olmamis kv nin adini koysam o gun kalp krizi gecirirdim. 2 oglum var kiz cocuk diye öluyorum surf bu yuzden dogurmuyorum :ruh:

Aaaa çok enteresan ne demek ekleme yapamazsın ne ayıp kadınların hic mi istediği olmayacak diyelim ki adı Mehmet Mehmetlerin şahı mehmetlerin efendisi falan 😂😂 1. Mehmet 2. Mehmet en büyük Mehmet.bu ne yaa :KK53: bayramda bir araya gelince seslenin ce 4 u de bakiyor mu 😂 peki diğer erkeklerin kızı var mı? Onlar kv adi mi? 😂😂

Koyamaz oyle kafasına hore.nasıl ya.bunu nasıl saglıyorlar.sunu koyucam o kadar falan diye. Bana esım oyle dese bılmıyorum ne yaparım. Diyemez yanı.nasıl diyprlar kı size. Bundan so rakıleri sen koy falan. Bundan sonra olacagı ne malum.ben tasımısım kac ay.dogacak hayatım kayacak kac sene.bı soz hakkım bıle olmayacak.adamın beynını akıtırım

Aaaa çok enteresan ne demek ekleme yapamazsın ne ayıp kadınların hic mi istediği olmayacak diyelim ki adı Mehmet Mehmetlerin şahı mehmetlerin efendisi falan 😂😂 1. Mehmet 2. Mehmet en büyük Mehmet.bu ne yaa :KK53: bayramda bir araya gelince seslenin ce 4 u de bakiyor mu 😂 peki diğer erkeklerin kızı var mı? Onlar kv adi mi? 😂😂
Evet herkes bir arda olunca oyle oluyor.
Mesela x in ogludur x in mehmeti
Ya da cocuk sarisindur sari mehmet
Ya da en buyugudur buyuk mehmet gibi.... hitap ediliyor.
Kiz pek yok 2 tane var biri kvnin adi digeri degil...
Kendi adi olmayan torunun adini bilerek yanlis soyluyor hep kendi adi olmadigi icin. Sena diyelim mesela sema diyor inatla yanlis soylemez cunku oyle yanlislik yapacak kapasitede degil atom bombasi gibidir. Ama artik o kiz buyudu uzerine basa basa benim adim senaaaaaaa diye bagirir artik kv de sustu sukur.

Cukur dızısı var barıs arduc gırmıs diziye. Bakayım dedım barıs arduca, arık boke dizidekı ısmı, sanırım o da bir hukumdar ın ogluymus yanlıs hatırlamıyorsam.
Dızı izleye izleye, dogan bebeklere ne isim vereceğini sasırdı ebeveynler.
Hırsız polis dızısı varken ekranlarda o sene dogan her erkek cocugu, cınar'dı 😂😂😂😂
arık boke mi 🙈😄😄😄
Allah'ım çocuklar uyanmasın sahur vakti diye içime içime gülüyorum

Evet herkes bir arda olunca oyle oluyor.
Mesela x in ogludur x in mehmeti
Ya da cocuk sarisindur sari mehmet
Ya da en buyugudur buyuk mehmet gibi.... hitap ediliyor.
Kiz pek yok 2 tane var biri kvnin adi digeri degil...
Kendi adi olmayan torunun adini bilerek yanlis soyluyor hep kendi adi olmadigi icin. Sena diyelim mesela sema diyor inatla yanlis soylemez cunku oyle yanlislik yapacak kapasitede degil atom bombasi gibidir. Ama artik o kiz buyudu uzerine basa basa benim adim senaaaaaaa diye bagirir artik kv de sustu sukur.
Ne kadar terbiyesiz bir kayınvalide valla. Böyleleri de hanımefendi sakin iyi huylu gelinlere denk geliyor onu benim elime verseler ben onla cok guzel oynardım neyse ki kiz susmuyormus. Buna sevindim. Gıcık ya bilerek yanlis söylemek ne demek. Egoist.

12 sayfa boyunca Alamir okuyunca aşinalık kazandım sanki bana da şuan çok kötü gelmiyor ama mevzu aslında isim konusunda diretmesi yani bence de ortak isim yahut iki isim olmalı bizim iki oğlan var iki isim seçtik biri ondan biri benden kısa ve kolay isimler nasipse kızımız olacak isim arayışına girdik bile 😄🙈

kızlar yedi aylık hamileyim oğlum olacak nasipse

ama çocuğumuzun cinsiyetini öğrendiğimizden beri her gün bir sinir harbi yaşıyoruz hamileliğimi bu isim mevzusu yüzünden stres ve sıkıntıyla geçirdim desem yeridir

sebep kocamın çocuğumuzun ismini deli dehşet Alamir koymak istemesi

evet yanlış duymadınız alamir ne ya

bir hükümdarmış tarihte önemli bir zatmış

Türkiye de bu ismi taşıyan var mi merak ediyorum. Google a yazdığında bile Balamir mi demek istediniz diye düzeltiyor: Balamir de ayrı itici ya neyse
Asla geri adım atmıyor bunu ben koyucam bundan sonrakilere asla karışmam söz diyor

benim aklımda şu olsun diye bir isim yok ama Alamir olmasını istemediğimi çok iyi biliyorum

ağlıyorum ediyorum yok çocuk doğunca kimliği çıkartıp gelecek biliyorum. Hiç saygı duymuyosun hayalimdi oğlum olsun adını Alamir koyayım diyor
deliricem ben napıcam
Video cekip atan bi tarih ogretmeni var. Ogullarinin birinin adi kutalmış birinin ilteriş. Bence de fena durmuyor. Soylendikce alışılır gibi. Degisik isim guzeldir. Ama siz bilirsiniz tabi :KK36:

Ne kadar terbiyesiz bir kayınvalide valla. Böyleleri de hanımefendi sakin iyi huylu gelinlere denk geliyor onu benim elime verseler ben onla cok guzel oynardım neyse ki kiz susmuyormus. Buna sevindim. Gıcık ya bilerek yanlis söylemek ne demek. Egoist.
Gercekten oyle eltilerimin biri haric anlasamayiz ama hepsi kuzu gibidir kvye karsi. Ben hariç. Benden haz etmez bende ondan esimde bilir. Ama ailede bu isim konusu artik gelenek haline gelmis ilk cocuklarin adi belli maalesef. Bende sevgililik doneminde kabul esip 1-0 yenik basladim. Simfiki aklim olsa kiyamet koparirdim Allahtan kp kafa adam artik sorun etmiyorum.
Hep derim kv gelin gormemis diye uzuldugum de o elinde oynatan mum edecek bi gelini yok maalesef.

2. Bebegime hamileyken esime soyledim bu bebgin adini erkekse yine sen koy istersen Aldulcabbar koy ama eger kizsa annenin adini asla koymam. Oyle bi dusuncende varsa ben hastaneden annemin evine, sen de bebekle annenin evine gidersin dedim gıkı cikmadi. Cunku kv nin adini tasiyanlatin huyuda ayni kv ye benziyor 3 tane var ayni isimden Allah dusmanima vermesin oylesi kizlari

Gercekten oyle eltilerimin biri haric anlasamayiz ama hepsi kuzu gibidir kvye karsi. Ben hariç. Benden haz etmez bende ondan esimde bilir. Ama ailede bu isim konusu artik gelenek haline gelmis ilk cocuklarin adi belli maalesef. Bende sevgililik doneminde kabul esip 1-0 yenik basladim. Simfiki aklim olsa kiyamet koparirdim Allahtan kp kafa adam artik sorun etmiyorum.
Hep derim kv gelin gormemis diye uzuldugum de o elinde oynatan mum edecek bi gelini yok maalesef.

2. Bebegime hamileyken esime soyledim bu bebgin adini erkekse yine sen koy istersen Aldulcabbar koy ama eger kizsa annenin adini asla koymam. Oyle bi dusuncende varsa ben hastaneden annemin evine, sen de bebekle annenin evine gidersin dedim gıkı cikmadi. Cunku kv nin adini tasiyanlatin huyuda ayni kv ye benziyor 3 tane var ayni isimden Allah dusmanima vermesin oylesi kizlari
Oh iyi demişsinnn

Oh iyi demişsinnn
Ama kizim olmadi 😥 2 oglum var. Hep isterdim 1 kiz 1 erkek olsun...
Aslinda kvmin adi cok guzel ama ailede kimde varsa adi hepsinin huyu kv ile birebir. Benim zaten cinim almiyor kadindan birde evde kopyasiyla yasayamam diye istemiyorum. Ya huyundan ya suyundan demisler.

kızlar yedi aylık hamileyim oğlum olacak nasipse

ama çocuğumuzun cinsiyetini öğrendiğimizden beri her gün bir sinir harbi yaşıyoruz hamileliğimi bu isim mevzusu yüzünden stres ve sıkıntıyla geçirdim desem yeridir

sebep kocamın çocuğumuzun ismini deli dehşet Alamir koymak istemesi

evet yanlış duymadınız alamir ne ya

bir hükümdarmış tarihte önemli bir zatmış

Türkiye de bu ismi taşıyan var mi merak ediyorum. Google a yazdığında bile Balamir mi demek istediniz diye düzeltiyor: Balamir de ayrı itici ya neyse
Asla geri adım atmıyor bunu ben koyucam bundan sonrakilere asla karışmam söz diyor

benim aklımda şu olsun diye bir isim yok ama Alamir olmasını istemediğimi çok iyi biliyorum

ağlıyorum ediyorum yok çocuk doğunca kimliği çıkartıp gelecek biliyorum. Hiç saygı duymuyosun hayalimdi oğlum olsun adını Alamir koyayım diyor

deliricem ben napıcam
2 isim koyun dicem içine sinmemiş belli. Senin ki yine alamir diyor , ben hamile filan değilim şimdiden saldıray koyucam diye bir baskı uyguluyor desem yeridir. Böyle şeyler çok boğucu.

Benim orta 1deki sıra arkadasimin 2ci ismi Konçuydu ve bu isim onu aşırı havalı yapardı :)) bence 2 isim koyun geriside bebişin meselesi olsun ister dert edinsin ister sefasını sürsün :))))

Ama kizim olmadi 😥 2 oglum var. Hep isterdim 1 kiz 1 erkek olsun...
Aslinda kvmin adi cok guzel ama ailede kimde varsa adi hepsinin huyu kv ile birebir. Benim zaten cinim almiyor kadindan birde evde kopyasiyla yasayamam diye istemiyorum. Ya huyundan ya suyundan demisler.
🙄 Yani bir kere içine sinmedi mi sinmiyor belki onun adı olmasa koyacağın isimden bile soğuyorsun anlayabiliyorum. Kızın da olur inşallah 😍 adını da sen koyarsın🙏🏻🙏🏻🙏🏻

🙄 Yani bir kere içine sinmedi mi sinmiyor belki onun adı olmasa koyacağın isimden bile soğuyorsun anlayabiliyorum. Kızın da olur inşallah 😍 adını da sen koyarsın🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Tesekkur ederim... insallah sizinde dilediginiz gibi olur..
Artik 3. Cocuk dusunmuyorum 2 erkek beni cok yordu.
Rabbim cok isteyip her ay hayalini kuran bekleyen guzel anne adaylarimiza nasip etsin

X