İşsiz Sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle erken kararlar vermeyin henüz çok yeni bi ilişkidesiniz belki de yeterince tanımadığınız ve sizin de olumsuz yaşanmışlıklarınız olduğu için önyargılı bakıyo olabilirsiniz..bu yönde bi kuşku varsa içinizde iş konusunu açıkça konuşabilirsiniz bence..

Hesap konusunda, hesabın bir tarafa yıkılmasına karşıyım. Anladığım kadarıyla siz zaten dengede tutuyormuşsunuz. Bir siz, bir o ödüyorsa. Hep siz ödeseydiniz veya hep o ödeseydi tuhaf karşılardım ben. Ben hesabı ille erkekler ödesin düşüncesinde değilim.

Araba filan derken, adamın babasının bankadaki parasına güvenmeyin bence. Yani o para sevgilinizin bile değil. Babasınınmış. Lafını bile etmeyin, ettirmeyin. Sevgiliniz araba istiyorsa çalışsın alsın, herkes böyle mal sahibi oluyor.

Benim hissiyatım şu yönde. Bu adam çalışmaz. Siz de demişsiniz İngilizce bilmesi lazımmış iş için, ama işe girmeyi bekliyormuş kursa girmek için. Bu çok mantıksız. İnsan çabalar değil mi işe girmek istiyorsa? Bilmemkaç yüz liralık oyun koltuğu alacağına kursa ayırabilirdi o parayı. Demek ki önceliği değil. Valla ben hiç iyi düşünemedim sevgilinizin çalışma durumunu. Pek hevesi yok gibi. Bir de bu yaşa gelmiş, araba için baba parası bekliyor. Ben olsam uğraşmazdım bile bu adamla.

Zengin de olsa işsiz de olsa sizin hesabınızı ödemek zorunda değil. Dengeli bir biçimde bir siz bir o ödemelisiniz. Yani 1 ay içinde bu kadar para muhabbeti de ne kadına ne de erkeğe yakışmaz. Kimse sizi zorla tutmuyor, ayrılabilirsiniz yani bankadaki paranın lafını ve hesabını yapacak kadar seviyeyi düşürmek bana göre anlamsız.

Konu sahibi, önceki konularını biliyorum, gerçekten zor bir yaşamın içerisindesin, anlıyorum seni. Babandan ötürü sevgilinde azim, çalışkanlık, sorumluluk alıcılık görmek istiyorsun. Haklısın da bu konuda. Ama bu devirde şıp diye kendi alanında iş bulmak kolay değil. Ha harçlığını çıkaracak günlük ufak tefek işler yapabilir evet ama buna çok da ihtiyacı yoksa tercih etmeyebilir, kendi alanında iş bulmayı bekler doğal olarak. Biraz bekle, mutlaka bir kapı açılır ona da.

Hesap konusuna gelince bir sen öde, bir o ödesin. Sen çalışıyorsun, o çalışmıyor. En azından çocuk komple senin üzerine yıkmıyor hesabı çalışmıyorum diye. Ailenin durumu iyi bile olsa bir yaştan sonra sürekli para talep edilemiyor, utanıyor insan. Çalışmazken ailesinden aldığı harçlıkla sürekli tüm hesabı yüklenmesini bekleyemezsin. Biraz makul ol şu dönemde. Bir de ailesinin hesaptaki parasından falan bahsetmesi bana çok çirkin geldi, dikkat et.

bir ayda her yönden değerlendirmişssiniz ama kısa bi süre ve değerlendirme sonuçları yanlış çıkmış...ayrıca ailesinin bankadaki parasından size ne ... hep maddiyattan bahsetmişssiniz ... aşk sevgi yok galiba... bence aradığınız kriterlere uymuyo ocakta tanısmıssınız şubatta sevgili olmuşssunuz ve marta yeni girdik sayılır ayrılmanız en mantıklısı olur

Ben konu sahibinin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.Bir insan eğer ailesinde böyle bir problem yasamışsa böyle düşünmesi normal. Para muhabbetini de sevgilisi anlatmasa bilemez.Bence cocuk işsiz ama ailesine güveniyor bunlari anlattığına göre. Önemli olan isi maaşı degil calisma azmi. O yoksa bence evlilik sıkıntı

Hesap odemeniz sorun olsa sinema biletlerini alir diye sizde kahvalti almissiniz. Sizin derdiniz rahatlayip size yikmaya calismasi ya da issiz olusunu cok takmamasi.

Caba gostermeyip elinde ki parayi keyfi yok tv koltugu falan harciyorsa o adamda sorumluluk arama. Ailesine guveniyor belli. Aileye guvenen erkek olmamistir henuz.

Size bankada 60 bin var araba alicam lafina da pek inanmamanizi oneririm.

İşte canım bu beni korkutuyor ama bilgisayar koltuğunu da evdeki oyun setini satıp aldı yinede bnce gereksiz paraydı.. Yani nasıl söyleyebilirim ona bunu hemen kırılıyor kötü düşünmek istemiyorum hemen cünkü 4. 4 lük biri de yok.. Ki zatem içime cok zor siner biri..

Babanızdan ötürü iş, para konuları sizde tedirginlik yaratıyor anladığım kadarıyla. O yüzden "kendini güvende hissetme" duygusu diğer duygulardan daha baskın olur sizde, bu gayet normal bi endişe. Çalışkan bir adam mı, size güven veriyor mu, sizi bazı konularda gözetiyor mu vs.. Şimdilik bunları gözlemleyin derim, Bazı insanlar olur bilirsiniz ki hani parası olsa böyle yapmaz, niyet önemlidir yani. Zamanla anlayabilirsiniz bunları.

Konu sahibi, önceki konularını biliyorum, gerçekten zor bir yaşamın içerisindesin, anlıyorum seni. Babandan ötürü sevgilinde azim, çalışkanlık, sorumluluk alıcılık görmek istiyorsun. Haklısın da bu konuda. Ama bu devirde şıp diye kendi alanında iş bulmak kolay değil. Ha harçlığını çıkaracak günlük ufak tefek işler yapabilir evet ama buna çok da ihtiyacı yoksa tercih etmeyebilir, kendi alanında iş bulmayı bekler doğal olarak. Biraz bekle, mutlaka bir kapı açılır ona da.

Hesap konusuna gelince bir sen öde, bir o ödesin. Sen çalışıyorsun, o çalışmıyor. En azından çocuk komple senin üzerine yıkmıyor hesabı çalışmıyorum diye. Ailenin durumu iyi bile olsa bir yaştan sonra sürekli para talep edilemiyor, utanıyor insan. Çalışmazken ailesinden aldığı harçlıkla sürekli tüm hesabı yüklenmesini bekleyemezsin. Biraz makul ol şu dönemde. Bir de ailesinin hesaptaki parasından falan bahsetmesi bana çok çirkin geldi, dikkat et.

Canım beni cidden en iyi sen anlamışsın diğer arkadaslar ön yargılı davrandı diğer konularımı bilmedikleri için muhtemelen..
Bu arafa durduk yere para var bankada demedi de söyle oldu arabadan konu acılmıstı onlarda araba varmıs ama satmışlar yani bankaya koyduklarını ordan bn düşündüm cünkü o parayla tekrar araba ala ca gız yaza dogru demişti. Onu da durduk yere demedi tabi pikniğe gideriz muhabbeti yaparken dedi..

bir ayda her yönden değerlendirmişssiniz ama kısa bi süre ve değerlendirme sonuçları yanlış çıkmış...ayrıca ailesinin bankadaki parasından size ne ... hep maddiyattan bahsetmişssiniz ... aşk sevgi yok galiba... bence aradığınız kriterlere uymuyo ocakta tanısmıssınız şubatta sevgili olmuşssunuz ve marta yeni girdik sayılır ayrılmanız en mantıklısı olur

Diğer konularıma bakarsınız anlarsınız tereddütümü neden böyle s ey lere taktığımı sevgi tabiki var..

Babanızdan ötürü iş, para konuları sizde tedirginlik yaratıyor anladığım kadarıyla. O yüzden "kendini güvende hissetme" duygusu diğer duygulardan daha baskın olur sizde, bu gayet normal bi endişe. Çalışkan bir adam mı, size güven veriyor mu, sizi bazı konularda gözetiyor mu vs.. Şimdilik bunları gözlemleyin derim, Bazı insanlar olur bilirsiniz ki hani parası olsa böyle yapmaz, niyet önemlidir yani. Zamanla anlayabilirsiniz bunları.

Çok saol canım.. Çalışmak istiyor arıyor iş görüşmeye gidince heyecanlanıyor mesela gecen olmadı diye baya modeli bozuldu

Çok saol canım.. Çalışmak istiyor arıyor iş görüşmeye gidince heyecanlanıyor mesela gecen olmadı diye baya modeli bozuldu

O zaman biraz daha bekleyin derim ben, askerden geleli de çok olmadığı için hemen adapte olamayabilir. Sıcak, sevecen, güven veren biri mi bunları tartın bi süre. Hissedersiniz zaten bi şekilde.

ya bu yeni özellik mi kızlarda cocugun babasından tut annesine gelir gider herseyını muhasebecı gibi bilmek...? yargılamıyorum da soruyorum yanii cidden merak ediyorum ben sevgilimin bile cep hesabını bilmezdim ya söylemese yani evli değiliz birsey değiliz özellikle cocugu gectim aılesını neden katıyorlar konuya sukadar malı var su kadar maası var varsa var ne diyelim sevgilisi için parayıda aılesı mi verecek bunların gezme paralarını ki siz liseli değilsiniz ki olgunlasmıs iki bireysiniz kendi başınınızın caresine bakacak..
kaç ay olmus ki daha zaten bende hesap ödettiren erkek sevmem alman usulu yapıyorsa hele benı arkadas gibi görüyor demektir bana nadiren ödetmeli gercekten onda olmadıgına ınanırsam yardımcı olurum yalnızca.Onu bunu almıs dıyorsan guvenmıyorsan bence ayrıl senınde maddı kraterlerin var demek ki saygı duymak lazım eleştirmek bana düşmez... Çocuk zaten rahat biri sanırsam bana biraz öyle geldi anlattıgına baktığım kadarı ile.

1-2 ay gibi kısa sürede sevgilinizin ailesinin maddi durumunu, evlerini, emeklilerini, birikimlerini nasıl öğrenebildiniz valla helal olsun.

Hesabı ödemenizi beklemesi itici bir durum. Parası yoksa, buluşmayalım desin, buluşup hesabı size yıkması hoş gelmedi bana da. İş bulma konusundaki çabasına gelince, kasımda askerden gelmiş, maddi durumları da kötü değil diyosun, belki dinlenmek istedi askerden sonra 1 2 ay. Şuanda bakıyomuş iş, 4 görüşmeye gitmiş, eğer bu yönleri hariç diğer huyları iyi ise biraz daha bekleyin, gözlemleyin bence

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X