İssizken sinema bileti aldıran sevgili

ysm90

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2022
182
93
Merhabalar güzel hanımlar,

Ciddi bir yolda ilerledigim bir iliskim var. Ben tamam desem yarın istemeye gelecekler ama emin ilamiyorum. Çok küçük detaylar mi bunlar bilemiyorum ama sizlerin görüşlerinize ihtiyacım var.

Birlikte olduğum beyle geçen gün sinemaya gittik benim işten cikarildigim gündü. Birlikte sinemaya gidecektik ve yemek de yiyecektik ben kibarlık olsun ezik hissetmemek için ben de ödeyebilirim dedim. İlk önce olmaz öyle seh diyip sonra yemek daha pahalıdır sen biletleri al ben yemeği öderim dedi ve i gün asinema sorması canımız yemek istemedi yemeden döndük. Biletleri ben aldım. İnce hesap yaptığımı dusunmeyin lütfen konu para değil bu davranışı sonucunda beni pek düşünmediğini hissettim. Bu tutumdaki bir beyle evlilik yoluna girilir mi ben bu durumu gözümde mi büyütüyorum.

Sonraki günlerden birinde de canım çok muhallebi istedi sadece muhallebi konseptli bir işletme vardı önünden geçerken gitmek istedim ama ben yemem sen yersen ye dedi dedim sen yemezsen yiyemem. Yolumuza devam ettik. (Tatlı yemiyor sevmiyor kendisi)

Bunlar önemsiz detaylar mi sizce? Yorumlarınız için şimdiden tek tek teşekkür ederim.

Ciddi bir yolda ilerledigim bir iliskim var. Ben tamam desem yarın istemeye gelecekler ama emin ilamiyorum. Çok küçük detaylar mi bunlar bilemiyorum ama sizlerin görüşlerinize ihtiyacım var.

Birlikte olduğum beyle geçen gün sinemaya gittik benim işten cikarildigim gündü. Birlikte sinemaya gidecektik ve yemek de yiyecektik ben kibarlık olsun ezik hissetmemek için ben de ödeyebilirim dedim. İlk önce olmaz öyle seh diyip sonra yemek daha pahalıdır sen biletleri al ben yemeği öderim dedi ve i gün asinema sorması canımız yemek istemedi yemeden döndük. Biletleri ben aldım. İnce hesap yaptığımı dusunmeyin lütfen konu para değil bu davranışı sonucunda beni pek düşünmediğini hissettim. Bu tutumdaki bir beyle evlilik yoluna girilir mi ben bu durumu gözümde mi büyütüyorum.

Sonraki günlerden birinde de canım çok muhallebi istedi sadece muhallebi konseptli bir işletme vardı önünden geçerken gitmek istedim ama ben yemem sen yersen ye dedi dedim sen yemezsen yiyemem. Yolumuza devam ettik. (Tatlı yemiyor sevmiyor kendisi)

Bunlar önemsiz detaylar mi sizce? Yorumlarınız için şimdiden tek tek teşekkür ederim.
Sinema sonrası yemek yemek konuşulmuş ama yenmemiş. Burada söylemesi gereken şey şuydu ; "Sevgilim yemek sözüm olsun, en kısa zamanda"

Tatlı sevmese bile, size eşlik etmek için içeri girip size bir tatlı ısmarlayıp yanınızda oturabilirdi. Böyle şeyler ufak şeyler diyip gözardı ettiğimizde, ileride daha büyükleri ortaya çıkabiliyor.

Bi dahakine tatli canin istediginde kendisi yemezse sen mi ödeyeceksin yoksa o mi bi yoklarsin baktin sen ödüyorsun. Yollarini ayirirsin. Bana biraz odun geldi senin canin tatli istediginde sana „sen iste hayatim alayim sana“ demesi gerekirdi. Arada bi kadin simartilmak ister haksiz miyim?

Yani sinema sonrası ne konuşuldu,kim teklif etti yemek yememeyi? O mu dedi ben acıkmadım diye?
Muhallebi konusunda da hadi girelim ben birşeyler içerim sen tatlını yersin demesi gerekir normali bu.
Bana sevimsiz geldi anlattıklarınız.
Ben tavuk yemiyorum mesela ama benden başka herkes yer tavuk evde,dışarda yemek yenilecekse sadece tavuk satan bir yere gidip oturmaz eşim mesela. Benimde yiyebileceğim birşeyler olmalı orada. Kızımla bazen anlaşırlar baba tavuk mu yesek diye,eve yakın olan yere değil avm'ye gideriz kızım annen yemez ordan x'e gidelim herkes istediğini yesin der. Erkek arkadaşınız da yemiyorsa bile oturup eşlik edebilirdi size. Kapıdan cevirmek çok sevimsiz yani. Sanki ben yemiyorum tatlı sana mı alacağım der gibi.

Emin olmadığınız blöfleri yapmayın o zaman yeter cidden .

Ben öderim dedim ama illa ki o , aaa olmaz ben ödemeliyim deyip ödettirmemeliydi. Bu şekilde kendinizi daha mı değerli hissediyorsunuz? O zaman en baştan teklif etmeyin.

Yemekten vazgeçilince, at ibanını sinema parasını yollayayım mı diyecek? Başka gün çıkarsınız yemeğe o öder.

Isten cikarildiginiz gunmus, belki unutmustur ya da o an düşünmemiştir para olayını. Normalde nasil yaparsiniz hesap odemelerini?

Tatli konusunda bana normal geldi. Ben de mesela kokoreç yemem ama kokorecciye gidelim dese ben yemem ama sen ye derim. Sevmediğim seyi niye yiyeyim, ya da adam ben sevmiyorum diye niye mahrum kalsin?
Cok kabaca soylediyse onu bilemem ama o zaman da sorun üslup olur, davranis degil.

erkekler konusunda net olun, canınız muhallebi mi istedi hadi yiyelim diyin. Yemezse de yemez siz alırsınız. Alacak paranız yoksa ve imkanı olduğu halde almıyorsa evlenmeyin. Hayat çok basit karmaşık hale getirmenin anlamı yok. Ben işten çıktım ödeyemem istersen sinemaya gitmeyelim desen de yok geldik ödeyeceksin dediyse evlenmeyin.
Aranızda evlenecek samimiyet varsa detaylarda boğulmadan ifade edecek samimiyet de olmalı. Evlilik öyle kaçak köçek dönecek kurum değil.
Ben söylemeden anlaması lazım diye düşünüyorsanız o zaman yine evlenmeyin.
Bence evlenmeyin

Kapıdan cevirmek çok sevimsiz yani. Sanki ben yemiyorum tatlı sana mı alacağım der gibi.
Adam kapidan çevirmemis ki ama. Ben yemem sen ye demis. Konu sahibi de sen yemezsen yemem demis. Mekan da sadece muhallebiciymis.

Bu esinizin sizi illa tavukcuya goturmek isteyip sen yemezsen yemem diye girmemesi gibi olmuyor mu?

Normalde erkeklerin elini cebine atmayanini sevmem.

Ama genel olarak kizlarimizda soyle bir hata goruyorum, "zarflayim da nabzini olceyim", bu zarflamaya erko düşmeyince de suclu oluyor. Yapmayın bunu.

Para odemekten rahatsiz olacaktınız madem teklif etmemelisiniz, teklif ettiyseniz ve kabul edildiyse de rahatsiz olmayacaksiniz. Yani siz erkek arkadasinizi degil daha kendinizi tanimiyorsunuz, uzgunum.

Uzun zamandır işsiz olsanız evet ama daha işten ayrıldığınız gün "işsizken sinema bileti aldıran..." cümleniz bana biraz fazla dramatik geldi.

Ayrıca sen yemezsen yemem demenizin nedeni o kendine de alırsa size de alır, parayı o öder düşünceniz miydi? Yani birbiriniz olmadan bi şeyleri yiyemiyor olmanız garip çünkü.

Ben çok garipsemedim adamın yaptıklarını. Ben et sevmem, sadece et ürünü satan bi yere girmek istese ve şart olarak sen de yiyeceksin dese deli mi derim içimden.

Yani şimdi hesabı sadece erkekler ödemeli gibi bir görgüsüzlük tabiki savunmicam ama davranışlar önemli,mesela benim sevdiğim bir insanın canı özelliklede yicek bişey istediyse ne yapar eder onu sağlarım,yada yeni işten çıkarılmışsa eğer bu konuda hassas davranırım parası ileriki zamanlarda lazım olur der bilet,hesap vs.ödetmezdim,buna benzer bir ilişkim olmuştu hayatımın hatasıydı,belkide bazen ufak tefek olaylardan büyük mesajlar almalıyız,illaki gözümuze batacak bir hataya gerek yok yani.

ben kibarlık olsun ezik hissetmemek için ben de ödeyebilirim dedim. İlk önce olmaz öyle seh diyip sonra yemek daha pahalıdır sen biletleri al

Buraya konu açan kadınlar hem ağızlarıyla alayım ödüyeyim diyip hem bozuluyorlar

Erkekler sizin gibi değil erkekler nettir hanımlar yapmayacağınız şeyi yaparım diyip yap diyince bozulmayın

X