İssizken sinema bileti aldıran sevgili

Sinema bileti konusu normal bence, yani sözleşmişsiniz ve ödemişsiniz çok normal.
Tatlı konusunda da ince düşünememiş diyelim ama bence bir sorun değil. Büyütüyorsunuz.
Bilet konusunda ne yapmasını beklediniz ki? Aaa yemek yemedik al biletlerin parasını mı diyecekti anlamadım.
Hayır tabii ki, beni düşünmüyor gibi geldi bu düşüncem doğru mu abartı mi bunu paylaşmak istedim

Ben bdv de böyle konuları okuyunca iyi ki zamanında evlenmişim diyorum. Kusura bakmayın eleştirmek için yazmıyorum ama bana bu tarz olaylar cok şaşırtıcı geliyor. Evlenmeden 4 yıl sevgiliydik eşim de ben de yeri geldi çalışıyorduk yeri geldi işsizdik. Hiç böyle şeyler yaşamadım sanırım ya birimiz sinemayı alırdık birimiz mısır alırdık ne bileyim bazen sahilde yürürdük simit alır yerdik bazen boş boş sokaklarda yürürdük. Hiç böyle hesap kitap yapılmazdı aramızda. Hatta 2. Yılımızda kendimize 8.el falan minik bir araba almıştık her gün baska yer bozuluyordu kredi çekmişti ben her ay taksidin yarınısı atıyordum ona . Şimdiki ilişkiler neden böyle güven yok mu aranızda anlamıyorum gerçekten.

İlişki şeffaf olmayı gerektirir. Siz teklif ediyorsunuz sonra bozuluyorsunuz. belki adam sizin altta kalıp, kendinizi kötü hissetmenizi istemedi. Bu konuda açıkca konuşun. Siz hiçbir masrafımı yapmak istemiyorsunuz. Yarın bir gün evlenirseniz evi döşeyeceksiniz. Belki o diyecek salon takımını ben alayım, yatak odasını sen. Bu garip bir şey değil ki. Hayat müşterektir.
tatlı konusunda da sizi haksız buldum. Canınız tatlı çekiyorsa “dur ben yiyeceğim” deyin. Siz tatlınızı yersiniz, o çay içer. Aranızda iletişim problemi var. Erkekler basittir. Onlara düz anlatacaksınız.

Ay Allah bu erkeklere de sabır versin ya ne diyim. Bir aksilik olmuş yemek yiyemeden dönmüşsünüz, hemen içinize oturmuş kafanızda hesap kitap belirmis. Odeyesiniz yoksa ödeyeyim demeyin ya ne kadar iğrenç bir hareket şu. Ayrıca tatlı sevmeyen adamı da sadece tatlı yenen yere sokacaksaniz zaten idare eden o olmuş oluyor, bir de gönlünüzü alsın isterseniz. Gerçekten sabır yani

Merhabalar güzel hanımlar,

Ciddi bir yolda ilerledigim bir iliskim var. Ben tamam desem yarın istemeye gelecekler ama emin ilamiyorum. Çok küçük detaylar mi bunlar bilemiyorum ama sizlerin görüşlerinize ihtiyacım var.

Birlikte olduğum beyle geçen gün sinemaya gittik benim işten cikarildigim gündü. Birlikte sinemaya gidecektik ve yemek de yiyecektik ben kibarlık olsun ezik hissetmemek için ben de ödeyebilirim dedim. İlk önce olmaz öyle seh diyip sonra yemek daha pahalıdır sen biletleri al ben yemeği öderim dedi ve i gün asinema sorması canımız yemek istemedi yemeden döndük. Biletleri ben aldım. İnce hesap yaptığımı dusunmeyin lütfen konu para değil bu davranışı sonucunda beni pek düşünmediğini hissettim. Bu tutumdaki bir beyle evlilik yoluna girilir mi ben bu durumu gözümde mi büyütüyorum.

Sonraki günlerden birinde de canım çok muhallebi istedi sadece muhallebi konseptli bir işletme vardı önünden geçerken gitmek istedim ama ben yemem sen yersen ye dedi dedim sen yemezsen yiyemem. Yolumuza devam ettik. (Tatlı yemiyor sevmiyor kendisi)

Bunlar önemsiz detaylar mi sizce? Yorumlarınız için şimdiden tek tek teşekkür ederim.
O yemese de girseydiniz tatliciya hayatinizi neden onun isteklerine göre sekillendiriyorsunuz. Önemsiz değil ama sizde de hata var. Eziklik değil ama olmas gereken de o siz ısrar etmisiniz kabul etmiş. Yemeğe gitmemek de sizin kararınız gitseydiniz oderdi. Büyük ihtimalle o ben aç değilim demiş siz de sen yemezsem yemem demişsiniz.

Bence gayet düşüncesiz biri, işsiz olduğunu bildiğin birine HİÇBİR ŞEY aldırmazsın, kendisi teklif etse dahi almış kadar oldun canın sağ olsun dersin. Eleman gayet düşüncesiz ve kaba biri, ben olsam bunu atıp başka erkek bakardım net şekilde. İşsiz kalmak insanı yerlere düşürüyor, karşında motive edici, naz,k, destekleyici birini arıyorsun, şu durumda yanında olmayan desteğini koymayan adamı ne yapıcaksın otur düşün.

Hayır tabii ki, beni düşünmüyor gibi geldi bu düşüncem doğru mu abartı mi bunu paylaşmak istedim

Düşünmüyor tabi, işsiz kalmışsın eşşek olsa bu kız işsiz kaldı diye düşünür. Sokaktan adam çevirsen bundan iyi, iddia ediyorum ki sokaktan geçen tanımadığın insanların en az %50si sana bilet falan aldırmazdı. Sokaktan geçen adamdan hiçbir farkı olmayan adamı ne yapıcaksın, niye yanında gezdiriyorsun?

"Uzun zamandır işsiz değilmişsiniz işten daha o gün çıkartılmışsınız dramatik olmayın" gibi yorumlar yapılmış ama tam da o yüzden size nezaket göstermesi gerekiyordu zaten.
Evet işten yeni çıkarılmışsınız. Bu da demek oluyor ki cebinizdeki para son paranız. Yeni bir iş bulana kadar geliriniz olmayacak.
İkincisi, işten çıkarıldığınız gün keyifsizsinizdir yüksek ihtimalle.
Biraz daha centilmen olabilirdi sevgiliniz.
Ben de sevgilimden öyle bir günde elimi cebime attırmamasını, bana iyi hissettirecek şekilde beni şımartmasını beklerdim herhalde. O yüzden hissettiğiniz şeyi anlayabiliyorum.
Muhallebi yemeyi gerçekten muhallebi sevmediği için reddetmiş olabilir.
Sırf bu sebepten gemileri yakmayın. Biraz daha tanıyın onu. Gerçekten cimri biriyse bu tarz olayları daha çok yaşayacaksınız ne de olsa.

Merhabalar güzel hanımlar,

Ciddi bir yolda ilerledigim bir iliskim var. Ben tamam desem yarın istemeye gelecekler ama emin ilamiyorum. Çok küçük detaylar mi bunlar bilemiyorum ama sizlerin görüşlerinize ihtiyacım var.

Birlikte olduğum beyle geçen gün sinemaya gittik benim işten cikarildigim gündü. Birlikte sinemaya gidecektik ve yemek de yiyecektik ben kibarlık olsun ezik hissetmemek için ben de ödeyebilirim dedim. İlk önce olmaz öyle seh diyip sonra yemek daha pahalıdır sen biletleri al ben yemeği öderim dedi ve i gün asinema sorması canımız yemek istemedi yemeden döndük. Biletleri ben aldım. İnce hesap yaptığımı dusunmeyin lütfen konu para değil bu davranışı sonucunda beni pek düşünmediğini hissettim. Bu tutumdaki bir beyle evlilik yoluna girilir mi ben bu durumu gözümde mi büyütüyorum.

Sonraki günlerden birinde de canım çok muhallebi istedi sadece muhallebi konseptli bir işletme vardı önünden geçerken gitmek istedim ama ben yemem sen yersen ye dedi dedim sen yemezsen yiyemem. Yolumuza devam ettik. (Tatlı yemiyor sevmiyor kendisi)

Bunlar önemsiz detaylar mi sizce? Yorumlarınız için şimdiden tek tek teşekkür ederim.
Bu dediklerinde sorun varmış gibi durmuyor.
mesela diğer zamnlar dışarı çıkınca öder mi?

X