İSTANBUL BİLİŞİM mi bir daha asla, sakın bulaşmayın

sevalhk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2016
1
0
44
2013 ağustos ayında uzun araştırmalarım sonunda sağlamlığına, teknolojisine ve kalitesine inandığım DYSON elektrikli süpürge almaya karar kıldım, müşteri yorumları ve fiyat avantajı ile 26.08.2013 (fatura tarihi) tarihinde DYSON DC 29 DB Origin elektrik süpürgesini İSTANBUL BİLİŞİM den sipariş verdim.

Bu zamana kadar sorunsuz olarak kullanmamıza rağmen bugün 20.12.2015 tarihinde kullanmak istediğimizde süpürge 1 dk. Kadar çalıştıktan sonra süpürgeden dumanlar yükseldi ve anında prizden fişini çektik evde bir yangın tehlikesi atlattık.

Hemen firmanın 0 850 3330932 nolu telefonunu aradım ve müşteri temsilcisi ile görüştüm . Cihaz üstündeki yapıştırmalarda ve kullanma kitapçığında 5 yıl garanti belirtilmesine rağmen müşteri temsilcisinin İstanbul Bişim’de satılan ürünlerin 2 yıl garantili olduğunu, sadece DYSON Türkiyenin sattığı ürünlerin 5 yıl garantili olduğu bilgisini vermesiyle ikinci bir şok yaşadım. Cihaz üstündeki yapıştırmalarda 5 yıl garantili olduğu anlaşılıyor eğer ki İstanbul Bilişim bu cihaza 2 yıl garanti veriyorsa kullanma kitapçığında ve üstündeki yapışkan etiketleri değiştirmesi gerekmiyormu. başka bir deyişle firmanın verdiği 5 yıl garantiyi İSTANBUL BİLİŞİM bize neden vermiyor.

Evimdeki 18 yıllık elektrikli ve elektronik cihazları sorunsuz olarak hala kullanmama rağmen İSTANBUL BİLİŞİMden aldığım ve müşteri temsilcisinin iddia ettiği 2 yıl garantiyi 3,5 ay geçtikten sonra böyle bir sorunla karşılaşmam İSTANBUL BİLİŞİM'e olan güvenimi derinden sarstı . Ben bu ürünü araştırmalarımda ve DYSON cihaz tanıtımlarında uzay teknolojisi ve uzay mekiklerinde kullanılan malzemelerin sağlamlığında yapıldığı savına inanarak almıştım. Fakat böyle bir durum yaşanınca acaba DYSON Türkiye ile İSTANBUL BİLİŞİM ürünleri kalite olarak aynı değilmi sorusu kafamı kurcalamaya başladı.
Galiba bundan sonra TÜRKİYE garantili ürünler almaya daha dikkat edeceğim. Firma garantisinin bir işe yaramadığını biraz pahalıya öğrenmiş olduk

X