İstanbul'da rinoplasti - 2021 ücretler, öneriler, geri bildirimler

Bunu söylemen çok komik. Onunla (Erhan Çoşkun) dün tanıştım. Gerçekten harikaydı. O çok genç, bu yüzden deneyim eksikliği konusunda biraz endişeliydim ama çok nitelikli görünüyordu (Barış Çakır'ın çırağıysa, büyük bir uzmanlık geliştirdiğini varsayıyorum). Ve bir domuz Barbie burnu istemediğimi açıklamama gerek yoktu. O da doğal burunları tercih ediyor. Bazen hastalarını Barbie burnuna gitmemeye ikna etmesi gerektiğini söyledi, haha. Onu seçmeye neredeyse hazırım ama derim kalın olduğu için 4 hafta Roaccutane almam gerekiyor, sonra ameliyat olmak için 2 hafta beklemem gerekiyor ... Yakında yapmak istedim ama sanırım belki 6 hafta beklemem gerekecek ... Ben de Roa almaya pek hevesli değilim ...
Bana da aynı tedaviyi uygulamam gerektiğini söyledi. Şu an ilaç kullanımının 3. haftasındayım. 15. günden sonra 2 gün ara verdim. Su içmeye özen gösteriyorum şimdiye kadar rahatsız edici bir kuruluk yaşamadım.

Roaccutane sivilce tedavisi için 6 ay kullandım. İnternette yazılan kadar korkutucu bir ilaç değil zaten 1 aylık bir süreçse sizde çok yan etki yapacağını düşünmüyorum. Doktorunuz uygun gördüyse internet hurafelerine aldırış etmeyin derim

Merhaba, Erhan Coşkun ile görüşmenizi tavsiye ederim. Muayene için ücret almıyor. Simülasyon da yapıyor. Benim için yaptığı çalışma gayet doğaldı. Ameliyat sonucunu ne kadar yansıtır emin olamıyorum.
ne kadar bi fiyat verdi acaba🙏🏻 ben de yakın zamanda gitmeyi düsünüyorum. ve muayene ücreti alınmıyor mu?

Dün Nihat Kaya, Teoman Doğan ve Mehmet Yazar ile tanıştım. Dr Kaya nazikti ama benim için yaptığı simülasyonu beğenmedim. Burnumu çok küçük yaptı - burnum yetişkin yüzümde küçülmüş bir bebek burnu gibi görünüyordu. Ona sevdiğim burunları gösterdim (daha uzun, zarif, kıvrımlı değil) ve iyi olmadıklarını söyledi. Revizyon ücretinin 27.000 TL olduğunu söyledi. Sonra Dr. Doğan'a gittim. Komikti ve çok dışa dönüktü. Ona sevdiğim burunları gösterdim, ama çok "kadınsı" olmadıklarını söyledi (bu kelime yine ... ve erkeklerin bana neyin kadınsı neyin kadınsı olmadığını söylemesinden hoşlanmıyorum ... boyun eğdiren ataerkil bir sistem ve kadınları nesneleştiriyor ...). Her neyse, kendinden çok emin görünüyordu. Ama burnumu nasıl değiştirmek istediğini taklit edip edemeyeceğini sordum. Simülasyon yapmayacağını söyledi - sadece ona güvenmem gerektiğini söyledi. Muayene ücreti 400 TL, revizyon ücreti 50.000 TL'dir. Kendine olan güvenini takdir ettim ama doktor ameliyattan sonra burnumun neye benzeyebileceğini göstermediğinde 50.000 TL ödemeye istekli değilim.

Sonunda Dr Yazar'a gittim. Ofisinin bu kadar boş olmasına şaşırdığımı söylemeliyim, ama asistanı gerçekten çok tatlı ve arkadaş canlısıydı (ama manipülatif bir şekilde değil). Doktorla görüştüm ve aslında bana ne istediğimi sordu. Çok sakindi ve çok dikkatli dinledi. Ona kıyasla, gördüğüm ve konuştuğum diğer tüm doktorlar çok aceleye geldi. Ama çok dikkatliydi. Getirdiğim tüm fotoğraflara dikkatle baktı. Sevimli bir Barbie burnunun yüzüme yakışmayacağını kabul etti. Birkaç simülasyon yapmak için zaman ayırdı ve bunları tartışabileceğimizi söyleyip durdu. İhtiyaçlarımı ve isteklerimi dinlemeye çok hazırdı. Burnumu çok iyi inceledi ve nefes alma sorunlarımı anlattı. Simülasyonlarını sevdim - burnumdaki karakteri korudu ve neredeyse tüm sorunlarımı düzeltti (ama sanırım hiçbir doktor burun deliklerimi değiştirmeye istekli değil). Her neyse, ikna olmuş hissederek ofisini terk ettim. Maliyetini asistanından duymayı bekliyorum. Tek endişem onun hakkında çok fazla yorum bulamamak. RealSelf'ten biri fotoğrafları çaldığını söyledi (bunun bir sabotaj girişimi olduğunu düşünüyorum). Ama tuhaf olan, Instagram'da takip ettiğim diğer tüm cerrahların birbirini takip etmesi. Ama o bir kara koyun gibidir - İstanbul'daki rinoplasti camiasının bir parçası gibi görünmüyor. Sanırım bu ille de kötü bir şey değil ama acaba Mehmet Yazar hakkında bir eleştiri var mı ...

Şimdi 7 doktorla görüştüm. Bugün tanıştığım 3 doktoru da sevdim ama Dr. Yazar en iyisini dinledi. Doktorla estetik konusunda kavga etmek istemiyorum. Güzellik özneldir. Diğer doktorlar bana sevimli, kalkık, kıvrımlı ve "kadınsı" bir burun vermek istediler. Sadece Dr Yazar ve Dr Taş bana yüzüme yakışan bir burun verdi. Ancak Dr. Taş'a güvenmiyorum - hastalarının savunmasız olduklarından emin olmak için psikolojik testler yapıyor. Arkadaşım onunla çalıştı ve bana perde arkasında neler olduğunu anlattı.

Şu an Yazar'ın ücretini bekleyeceğim ve hala Bahadır Baykal, Fahrettin Yılmaz, Doğan Pınar ve İsmail Küçüker ile görüşmeyi umuyorum (ama o çok meşgul).

Bir şey daha söylemek istiyorum: Neden bazı doktorların muayene ücreti talep ettiğini anlıyorum. Ancak 300 TL'den fazlası makul değil. Dr Yazar benimle 1 saatten fazla zaman geçirdi, yani 300 TL iyi harcandı diye düşünüyorum ama Dr Doğan'la 15 dakikam (400 TL), Dr Taş'la sadece 10 dakikam (1000 TL ... ve ona bu parayı verdiğim için saf bir aptal gibi hissediyorum ... özellikle yardımcısı bana ücretinin ben gelmeden hemen önce 500 Euro olarak değiştiğini söylediğinden beri ... neyse ki bana verdikleri ikinci fiyatı geri çekti: 125 Euro ... hala çok fazla 10 dakikalık bir "muayene" için pahalı).
Merhaba Mehmet beyi bende revizyon için düşünüyorum karar verdiniz mi ?

Arkadaşlar selam
Ben de revizyon olacağım Barış Çakırı istiyorum ama pahalı siz hiç mustafa demir baver şimşek ve emre koçak için yorum duydunuz mu revizyon yapmayı kabul ediyorlar ve Barış beyin neredeyse 1/3 fiyatı ama benim çok iyi araştırmam lazım artık başka şansım yok. Bundan 5 yıl önce hem de önceki hastalarını görerek prof dr a ameliyat olmuştum yani adamın hastasını gördüm, prof deneyimli ne kadar kötü olabilir ki dedim keşke eski burnum kalsaydı lanet olsun diyorum burnum çok kötü değildi şimdi üstüne yamulttu o da yetmedi dolgu ile düzelteceğim dedi 3-4 kere dolgu yaptı şimdi hem yamuk hem kalın bir burnum var 🥺ilk dolguda da hem yamuk hem yer yer çöküntüleri olan kalın bir burnum olmuştu. Ne kadar kötü olabilir ki burnumun kendisi kötü değil ki dedim yapabileceği en kötü şeyi yaptı. O yüzden çok araştırmam lazım ne olur kızlar yardım edin🙏🏻🥺

Arkadaşlar selam
Ben de revizyon olacağım Barış Çakırı istiyorum ama pahalı siz hiç mustafa demir baver şimşek ve emre koçak için yorum duydunuz mu revizyon yapmayı kabul ediyorlar ve Barış beyin neredeyse 1/3 fiyatı ama benim çok iyi araştırmam lazım artık başka şansım yok. Bundan 5 yıl önce hem de önceki hastalarını görerek prof dr a ameliyat olmuştum yani adamın hastasını gördüm, prof deneyimli ne kadar kötü olabilir ki dedim keşke eski burnum kalsaydı lanet olsun diyorum burnum çok kötü değildi şimdi üstüne yamulttu o da yetmedi dolgu ile düzelteceğim dedi 3-4 kere dolgu yaptı şimdi hem yamuk hem kalın bir burnum var 🥺ilk dolguda da hem yamuk hem yer yer çöküntüleri olan kalın bir burnum olmuştu. Ne kadar kötü olabilir ki burnumun kendisi kötü değil ki dedim yapabileceği en kötü şeyi yaptı. O yüzden çok araştırmam lazım ne olur kızlar yardım edin🙏🏻🥺
Hangi Prof. Dr. a yaptirdiniz acaba?

Galiba kazanan Çelebi dostlar. Onun tasarladığı burnu gerçekten çok beğendim. Uzun ve zarif bir burun istediğimi anladı. Yüzüme gerçekten uyan bir simülasyon tasarladı. Hemen hemen tanıştığım diğer tüm doktorlar bahşişimi yukarı çevirmek istediler, ama o istediğim gibi tuttu. Rahat ve kendinden emindi. Çok fazla tecrübesi var ve ona güvenebileceğimi hissettim. Yapabildiğimde daha fazla güncelleme yapacağım.

Galiba kazanan Çelebi dostlar. Onun tasarladığı burnu gerçekten çok beğendim. Uzun ve zarif bir burun istediğimi anladı. Yüzüme gerçekten uyan bir simülasyon tasarladı. Hemen hemen tanıştığım diğer tüm doktorlar bahşişimi yukarı çevirmek istediler, ama o istediğim gibi tuttu. Rahat ve kendinden emindi. Çok fazla tecrübesi var ve ona güvenebileceğimi hissettim. Yapabildiğimde daha fazla güncelleme yapacağım.
takipteyim yorumlarını bekliyorum :)

Şaban beyden ne kadar fiyat aldınız?

Sevgili kadınlar, yabancıyım. Diğer yabancılar tarafından çok sayıda Realself yorumu okuyorum. onlara güvenmiyorum. Ayrıca Realself'e de güvenmiyorum (bir arkadaşım Dr. Süleyman Taş için çalıştı ve kliniğinin ve diğerlerinin kötü yorumları silmek için Realself'e ödeme yaptığını söyledi). Ayrıca doktorların yabancılardan daha fazla para istediğini varsayıyorum. Ama TL kazanıyorum, bu yüzden Euro oranını karşılayamıyorum.

Kalın derim ve solunum problemlerine neden olan bir sapma (genişlemiş bir konka dahil) var. Ve bir Barbie burnu ya da domuz burnu istemiyorum. Birkaç doktorla (Dr. Taş, Dr. Rıdvan Budun ve Dr. Burhan Özalp) tanıştım. Ayrıca çevrimiçi olarak Prof. Dr. Nazım Çerkes'e danıştım (pahalı ama çok tecrübeli). Resit Kayan ve diğer birkaç doktor hakkında bazı kötü eleştiriler okudum. Şimdi Instagram'da yaklaşık 30 doktoru takip ediyorum (aklımı kaybediyorum!) Ve nasıl seçim yapacağımı bilmiyorum. Düşük bir fiyat isteyen bir doktora güvenmeli miyim? Dr. Çerkes gibi deneyimli bir profesöre daha fazla para ödemeye değer mi? Yoksa daha genç bir doktor da aynı derecede iyi olacak mı? Ayrıca, #teostrut yöntemi iyi mi? Bir sürü sorum var. Herkese yardımcı olması durumunda mevcut (kapsamlı) listem:

Olabilir:

- Teoman Doğan'ı çok merak ediyorum
- Prof Dr Ümit Taşkın (5000 Euro)
- Prof Dr Köksal Yuca
- Prof Dr Çerkes: (5000-6000 Euro ama burun deliklerimi ameliyat edemediğimi söylüyor)
- Prof Dr Şaban Çelebi
- Prof Dr Fahrettin Yılmaz
- Dr. Bahadır Baykal (3500-4000 Euro)
- Dr. Mehmet Erdil
- Dr. Ahmet Alp
- Dr. Ömer Faruk Sağun
- Dr. Arda Pelen (3000 Euro)
- Dr. Nacı Çelik
- Dr. Hakan Gence
- Dr. Baver Şimşek
- Dr. Tolga Bilece
- Dr. Ali Murat Akkuş
- Dr. Yakup Avşar
- Dr. Berker Büyükgural
- Dr. Muhammet Dilber
- Dr. Niyazi Altıntoprak
- Dr. Hasan Emre Koçak
- Dr. Ali Evlice
- Dr. Ahmet İslam
- Dr. Furkan Şengöz
- Dr. İsmail Küçüker
- Dr. Cemal Hacı
- Dr. Erkan Soylu (ama burnu biraz fazla domuz gibi görünüyor?)
- Dr. Rıdvan Budun (20.000 TL ama burnumun içini bile incelemedi)
- Dr. Murat Enöz (IG'deki operasyon sonrası fotoğrafları biraz dağınık görünüyor)
- Dr. Mehmet Akif Yıldırım (16.000 TL)

Hayır:
- Dr. Taş (Ona güvenmiyorum ve çalışanları beni rahatsız etti): 5000+ Euro (artı 100-500 Euro arasında değişen bir danışma ücreti - ikincisi burnunuzda çalışmaktan çok korkuyorsa)
- Dr. Barış Çakır: 600 TL konsültasyon ... Kullandığı maske hilesini beğenmediğim için gitmedim
- Dr. Tamer Erdem (kalın tenim olduğu için burnuma pek bir şey yapamayacağını söyledi ... Uzmanlığa sahip olmadığını varsayıyordum ... ya da belki sadece dürüsttür)

Özür dilerim Türkçem çok kötü ... ve üzgünüm bu kadar uzun ... Umarım bu uzmanlık ve maliyetler hakkında iyi bir konuşma başlatır.
Harikasınız 🥰 böyle bir başlık açarak ne çok yardımcı olduğunuz 🙏
Sorularım var 🙂
Ameliyat oldunuz mu Şaban Çelebi'ye merak ettim ?
İlk ameliyatınız mı yoksa revizyon mu sizin ki ?
Erhan Eryılmaz 'in ilk ameliyat ücreti hakkında bir bilginiz var mı ?
Ayrıca eçtiğiniz burunlar çok karakteristik bayıldım, özgün bir kişiliğe sahip olmanız ne hoş umarım doğru doktorla buluşmuşsunuzdur 🙏🧿

Harikasınız 🥰 böyle bir başlık açarak ne çok yardımcı olduğunuz 🙏
Sorularım var 🙂
Ameliyat oldunuz mu Şaban Çelebi'ye merak ettim ?
İlk ameliyatınız mı yoksa revizyon mu sizin ki ?
Erhan Eryılmaz 'in ilk ameliyat ücreti hakkında bir bilginiz var mı ?
Ayrıca eçtiğiniz burunlar çok karakteristik bayıldım, özgün bir kişiliğe sahip olmanız ne hoş umarım doğru doktorla buluşmuşsunuzdur 🙏🧿
Deneyimlerim başkalarına yardımcı olursa çok mutluyum. Evet, daha önce ameliyat oldum - 20 yıl önce. Burnum zamanla büyüdü ve alçaldı, bu yüzden onu tekrar iyileştirmek için sabırsızlanıyorum. Henüz ameliyat olmadım, ama nasıl gittiğini kesinlikle size bildireceğim. Erhan Eryılmaz'ın kim olduğundan emin değilim ... Fahrettin Yılmaz'ı mı kastettin? Veya Erhan Coşkun? Sonunda Fahrettin ile görüşmedim (başka biri onun garip tavrını yazdı, ben de geçmeye karar verdim) ama Erhan Coşkun revizyon için hemen hemen tüm doktorlarla aynı oranı verdi. Şimdi anlıyorum ki bu aralıktaki doktorlar (çok iyi, ama henüz ünlüler değil) revizyon için 25000 - 29000 arasında ücret alıyorlar. Ve ünlü doktorlar bunun üzerine 10000 - 20000 daha fazla ücret alıyorlar. Şahsen ben Çelebi'yi seçmeseydim Ahmet İslam veya Erhan Coşkun ile giderdim. İkisi de çok yetkin ve özenli görünüyorlar. Kadıköy'e yakın olmak istediğim için Bakırköy bölgesini atladım ama bence Bahadır Baykal, Erkan Soylu ve Arda Pelen de çok iyi görünüyor. Bu yardımcı olur umarım. Ameliyat olduktan sonra tekrar yazacağım <3

Görüştüğüm türk doktorlarda şu sorunu yaşadım yurtdışından yazdığınız zaman türk olsanız bile yüksek fiyat veriyorlar tavsiyem türk numarasıyla ve türkçe konuşarak fiyat almanız
Yerel fiyatlar konusunda gerçekten ısrar etmeniz gerekiyor. Burada yaşadığım için Euro kazanmadığımı, TL kazandığımı söyledim. Ve Türk sağlık sigortam var. Bu yüzden bazı doktorlar oranlarını düşürdü. Ama haklısın: yabancılar ve Yurt dışında yaşayan Türkler için fiyatlarını şişiriyorlar.

Yerel fiyatlar konusunda gerçekten ısrar etmeniz gerekiyor. Burada yaşadığım için Euro kazanmadığımı, TL kazandığımı söyledim. Ve Türk sağlık sigortam var. Bu yüzden bazı doktorlar oranlarını düşürdü. Ama haklısın: yabancılar ve Yurt dışında yaşayan Türkler için fiyatlarını şişiriyorlar.
O kadar tatli, anlasilir ve bilgilendirici seyler yazmissiniz ki tesekkur etmeden gecmek istemedim, sectiginiz kisiler de hep benim aklimda olan isimler umarim dilediginiz gibi, fabrikasyon urunu olmayan cook guzel bir burnunuz olur, sans sizden yana olsun <3

Deneyimlerim başkalarına yardımcı olursa çok mutluyum. Evet, daha önce ameliyat oldum - 20 yıl önce. Burnum zamanla büyüdü ve alçaldı, bu yüzden onu tekrar iyileştirmek için sabırsızlanıyorum. Henüz ameliyat olmadım, ama nasıl gittiğini kesinlikle size bildireceğim. Erhan Eryılmaz'ın kim olduğundan emin değilim ... Fahrettin Yılmaz'ı mı kastettin? Veya Erhan Coşkun? Sonunda Fahrettin ile görüşmedim (başka biri onun garip tavrını yazdı, ben de geçmeye karar verdim) ama Erhan Coşkun revizyon için hemen hemen tüm doktorlarla aynı oranı verdi. Şimdi anlıyorum ki bu aralıktaki doktorlar (çok iyi, ama henüz ünlüler değil) revizyon için 25000 - 29000 arasında ücret alıyorlar. Ve ünlü doktorlar bunun üzerine 10000 - 20000 daha fazla ücret alıyorlar. Şahsen ben Çelebi'yi seçmeseydim Ahmet İslam veya Erhan Coşkun ile giderdim. İkisi de çok yetkin ve özenli görünüyorlar. Kadıköy'e yakın olmak istediğim için Bakırköy bölgesini atladım ama bence Bahadır Baykal, Erkan Soylu ve Arda Pelen de çok iyi görünüyor. Bu yardımcı olur umarım. Ameliyat olduktan sonra tekrar yazacağım <3
Ne zaman ameliyat olmayı düşünüyorsunuz? Zaman aldınız mı?

Bildiğim tüm bilgileri paylaşmaktan memnunum. Sadece birbirimize yardımcı olabilmek için bilgi paylaşmaya çalışıyorum. Çoğu plastik cerrah sadece para ve prestij ister. Artık onlara güvenmiyorum. Satıcı gibiler. Ve bir doktorun kendi güzellik versiyonunu kabul etmem için beni zorlamasını reddediyorum. Bu benim yüzüm, benim seçimim. bana güzelliğin ne olduğunu söyleyemezler. neyin güzel olduğunu dikte edemezler. lütfen hiçbir doktorun sizin hakkınızda fikrini zorlamasına izin vermeyin.

Her neyse, çok fazla yalan var (sahte olumlu eleştiriler, sahte sabotaj incelemeleri). Ben sadece dürüst, yetenekli ve tecrübeli düzgün bir insan bulmak istiyorum. Ancak orada çok fazla pazarlama varken, gerçeği bulmak zor. Bilginin yayılmasına yardımcı olmak için elimden geldiğince paylaşmaya devam edeceğim. birbirimize yardım edelim. <3
harikasın :)

X