İşte boya göre ideal göğüs ölçüleri

casper20

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2012
249
4
"Her hanım göğüslerinin normal ve de güzel olmasını ister. Aklınıza şu soru gelebilir normal göğüs nedir?
-İki göğüs ucu ve boyun çukuru arasına hayali bir çizgi çizin. Ortaya çıkan çizginin üç kenarı da eşit olmalı.
- İki göğüs ucu ve göbek arası yine hayali çizgilerle birleştiğinde ortaya çıkan bu çizginin yan kenarı eşit olmalı.
- Eğer bu iki madde de size uyuyorsa bu göğüslerinizin dik ve dolgun olduğunu gösterir." demiş Güzellik Uzmanı Semra Kara . OLması gereken ölçüleride aşağıda ki gibi vermiş..

Boy Göğüs çevresi
1.50 78 cm
1.55 80 cm
1.60 82 cm
1.65 84 cm
1.70 88 cm
1.75 90 cm

Bu durum da ameliyat olmama rağmen bnm göğüslerim ideal ölçüde değil. Bence boya göre değil de vücut yapısıyla ilgili bu durum.

benim boyum 158 göğüs çevrem 98 ama gayet ideal bir büyüklükte duruyor.göğüs çevresi derken benim sırtım çok dar değil 98 olması bundan dolayı.

Bi makalede okumuştum venüs heykeli idi yanlış hatırlamıyorsam bizim küçük diye tanımladığımız göğüsü ideal olarak tanımladıklarını o heykeli baz aldıklarını yazmıştı doktor..
Kabul görmüş olan ve bize göre olan diye ayrılıyor sanırım burda ,banada verilen ölçüler küçük gibi geldi ama paylaşmak istedim :)

beni estetik paklar ciddi ciddi yaa :KK43: 160 a kıyafetli halimlen 74 cm çıktı :KK53::KK43: 82 kadar büyütüp baktım harbiden 82 cm olsaymış çok güzel ideal olurmuş, göğüs estetik dışında büyütülemiyorki hiçbir doğal yöntem işe yaramıyor cerrahi müdahale şart kesinlikle kıyafetimin üstünden ölçtüm 74 çıktı ya :KK43:

benim boyum 1.60 ameliyattan önce 75 ti şimdi 80, bana göre fazla göğüs iyi değil hafif dolgun olacak ele gelecek dik ve yumuşak olacak, sakın büyük göğüslere özenmeyin görüntüsü kadar onları taşıması var, doktoru dinleyip az daha ufak yaptırsam iyi olacakmış ama oldu artık yaz gelsinde o zaman tadını çıkaracağım.

benim boyum 1.60 ameliyattan önce 75 ti şimdi 80, bana göre fazla göğüs iyi değil hafif dolgun olacak ele gelecek dik ve yumuşak olacak, sakın büyük göğüslere özenmeyin görüntüsü kadar onları taşıması var, doktoru dinleyip az daha ufak yaptırsam iyi olacakmış ama oldu artık yaz gelsinde o zaman tadını çıkaracağım.

gögüs altı ölçün nasıl değişti sütyen bedenini belirleyen o bildiğim kadar cup u değişmesi gerek bildiğim kadarı ile

X