Istemeden hata ettim

mne91

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2013
370
1
Merhabalar,

Aslinda nasil nerden basliycami bilmiyorum morelim cok bozuk. Yaklasik 3 aydir evliyim. Tanisma asamamis oyle fazla olmadi, biraz uzun hikaye, ALLAH nasip etmis. Evlenmeden once evi kayinvalidemle ben dosedim, yani bende odedim, esim yurtdisinda is seyatindeydi. Geldikten sonra hemen evlendik. Aslinda bunu sacma ya da sahte bulabilirsiniz ama esimin kullandigi kotu aliskanliklari var bunu benimle paylasti. Evlenmeden once cok tereddut ettim, cunku bizi birakip terk eden babam da icerdi kulanirdi giderdi. Ama esimde gene de farki bisey gordum ve ALLAHima cok dua etdim herseyin hayirlisi icin. Hocamla belki de ALLAHin izniyle sen onun kurtulusu olursun dedi. Evlendigimizden bu yana iyi ve kotu anilar yasadik tabii. Baslarda stres edip kulaniyodu ama zararsiz ve ilgizis durdu icin sikayet ettim hep. Istedim sadece sevgi ve ilgi. ALLAHima sukurler olsun ki azaltmaya basladi ve zaten profesionel yardim da aliyor. Ikimizde farkindayiz ki kulanmadigi zaman daha iyi ve guzel ilgileniyor. Ama iste kavga ettimiz zaman degisiyoruz tabi. Biliyorum benimde hatalarim var hemen saman alevi gibi parliyorum sonra pisman oluyorum. Ama sonra pismanlik nereye kadar. Ve kendimi en kotu hissetim ise hakliyken hep haksiz durumuna dusuyor olman. Sinirlenince hemen kendimi disari atip gidiyorum sakin biyere. Ve nerdeyse her kavgamizdan annem ve kayinvalidem de haber dar oluyor, onlari cok seviyorum gercekten ama hem onlari uzuyoruz hemde geri yanlarinda mahcyp oluyoruz.

En son olan olaydan da pismanim keske azimi acmasaydim, ama ALLAH sahidimdir ki ben ne para ne ev istiyorum. Dun isyerinde ismimin ve yeni adresimi bildirmem gerektini soylediler. Sonra laf lafi acti mal varligi bilmem ne, cocuk olursa, ayrilik ya da olum olursa felan nolur gibisinden. Yeminle kadinin yuzune saf saf baktim cunku hic biseyden haberim yok boyle seylerle ilgilenmedim hic, benim bugune kadar ne kendi evim ne de birikmislerim oldu. Tek varligim zor zar aldigim ikince el arabam. Esim le yasadigimiz yer kendi evi. Aslinda eskiden nisanlaninca almislar sonra o da yari yolda birakinca evi tekrar kendi ustune yapmak icin cok ugrasmis. Tabiki evle olarak bende eve katkida bulunuyorum, bu yaz bahcesine tas dosetmek icin ikimizde katgida buluncaz, ama artik bilemiyorum.
Dun eve gelince o lafi actim ama o an dusunemedim beni yanlis anlayacagini. Direk guler yuzu endiseye kapildi. Yuzune beraber dedim merak etme senin evinde degilim diye cunku oyle biseyde gozum olmus olsaydi nolur nolmaz diye niye hala kiralik ev sitelerinde kendimi yazili tutiyim. Sonra tartistik o beni evi benim ustume yap diye algiladi. Benim ise uzuldugum nokta kocam olarak benim neyim varsa zaten senindir diyemedi once anneme daniscam dedi. En son olarak zaten o yuzden cocuk istemiyom dedi, cok kirildim. Ben ise ona guvrnmedim icin cocuk dusunmuyom. Zaten 100 de 100 kayinvalidemden ALLAHimin izniyle suphem yok. Esim beni yari yolda biraksa bile annem beni birakmaz bunu biliyorum, ama esim olarak bunu diyemedigi icin ve boyle tepki verdigi icin cok kirildim.
Keske yerin dibine girseydim de boyle bi konu acmasaydim. Simdi tekrar hic bisey olmamis gibi davraniyo ama ben onun benim hakimda dusunduklerini ogrenmis oldum.
O yuzden kendimi hem cok mahcup hissediyorum ozellikle kayinvalideme sanki ev para avcisiymisim gibi ve bi yandan da onun bu dusunceleri icin baya ofkeliyim.

Konunuzu BDV ye taşıtın ki yorum gelsin. Mune Mune

Yaşınız mı küçük, nereden tutsak elde kalıyor, çok mantıksız hepsi.

Çok da tanımadığınız biriyle, apar topar evlenmişsiniz. Babanız sizi aynı sebepten mağdur etmesine rağmen, bile bile kötü madde alışkanlığı olan ikinci bir adamı hayatınızın en orta yerine yeniden dahil etmişsiniz. Allah yazmış diyip çıkmak komik.

3 aylık evlilikte zırt pırt edilen kavgalar, evden çıkıp herkese duyurmalar var...başka hiç sorun yok gibi, sırf mobilya alımına dahil oldunuz, bahçesine taş döşeteceksiniz diye, evi benim üzerime yap mı dediniz? Sizin adama güvenmediğiniz kadar o da size güvenmemekte haklı değil mi?

Nasıl tanımadan evlenebildiniz, hem de kötü alışkanlığını bile bile hocanız belki sen onun kurtuluşu olursun demiş ama ya o sizin çöküşünüze neden olursa tanımadığınız biri için bu fedakarlığı nasıl yaptınız. Eşiniz maddi açıdan size güvenmeyip çocuk istemiyor siz ona güvenmeyip çocuk istemiyorsunuz e güven olmadan aile nasıl olunuyor ben anlamadım🤷🏻‍♀️

Yine nerden tutsan elinde kalan bir konu.
Eşiniz sizle evlenmeyi gerçekten istedi mı yoksa anne zoruyla mı?Siz sanki eşinizi değil kv i seçmiş gibisiniz.Kocama güvenmem ama ona yüzde 100 güvenirim :işsiz:umarım güvendiğiniz dağlara kar yağmaz.

Madde kullanan biriyle hocanızın aklına uyarak acele evlenmeniz buyuk hata.En azından tedavi oluncaya kadar bekleyebilirsiniz.Allah korusun tedavi olmayıp sizin sonunuz olursa hocanız vicdanen rahat mı olacak?Bağımlılıktan bahsediyoruz burda yok strese girince alıyor yok benle kavga edince...Madde almasında sizin hiç bir suçunuz yok kendinizi suçlamayın.

Şimdi ki sorununuzu da açıkçası anlayamadım siz ne istediniz de olay çocuğa geldi?

Ama sakın çocuk yapmayın zira ortada evlilik var gibi gözükmüyor.
Neden Bu kadar acele ettiniz evlenmek için eşyaları bile kv ile alacak kadar?

Kocanızı tanımıosunuz,güvenmiosunuz ..Bu nasıl evlilik anlamadım..Kocamla boşanırsam die kiralık ev sitelerinde hala adım var ne demek yahu,böyle evlilik mi olur..Anladığım kadarıyla delicesine bir aşk da yok üstüne adam bağımlı. Nerden tutsam elimde kalıyor..Zaten çocuk istemiomuşsunuz ,aynen istememeye devam edin e mi..

Soruna gelirsek..Sakin bir anınızda kocanızla konuşun..Senden eşim olarak benim neyim varsa senindir demeni bekledim sadece yoksa ne evde ne başka şeyde gözüm var,kalbimi kırdın diyin (Ama adamda da aşk yok sanki,nasıl söylücek ki?) Siz cidden nie evlendiniz yaa? Kocanızı bağımlılıktan kurtulsun die sizle evlendirmişler ,siz de ailenizden falan mı kaçtınız nedir yani?

Siz madde bağımlılığı henüz tedavi olmamış biriyle çocuk yapmaya kayınvalidenize yüzde yüz güvendiğiniz için ikna oluyorsunuz, o size mal sebebiyle güvenmiyor öyle mi? Allah kayınvalidenizle yuvanızı mutlu etsin ne diyeyim :KK57: Ama benden bir tavsiye o kadar da güvenmeyin. Bir ters düşmenize bakar.

Yine asıl sorunun görmezden gelinip, anlamsız bir teferruatın dert edildiği bir konu içeriği.

Eşiniz madde kullanmayı tamamen bırakana kadar bekleseymişsiniz keşke evlenmek için. Şu aşamada kurduğunuz iletişimin sağlıklı olacağına pek inanmıyorum.

Ne hocasıymis bu madde bağımlısı olan adamla evlen belki kurtuluşu senle olur dedi? Bu tarz birşey için kimsenin aklına ihtiyacınız yok ki. Allah akıl vermiş, fikir vermiş değil mi?

Konunun diğer kısmını da pek anlayamadım açıkçası. Kocanız neye küstü?
Ama o anneme sorayım demiş sizde eşinizden çok kayınvalidenize güveniyorsunuz, anladığım bu, zaten herşeyi onunla yapmışsınız.

Allah'ın verdiği aklı kullanıp hemen çocuk düşünmeyin bari.

Konu sahibinin hocasina küsmüş😂
+1
Kocaniz yanlis anladiginda duzeltebilirdiniz? Oyle bir anlatmissiniz ki sanki kv sizi, oglunu kotu aliskanliklarindan kurtarabilmek icin kendisi bulup elleriyle evlendirmis gibi bir sonuc cikiyor.
Bir de evin bahcesine dosenecek tasin bile muhabbetini yapabiliyorsunuz ama hic parada gozunuz yok tebrik ediyorum.
Bi de konudaki hoca kim 😂😂😂

X