Kayınvalidemin çocuğumu doldurması

Yahu kayınvalide çocuğa bilfiil annesiz 9 ay bakmış bir de bunun öncesi kim bilir ne kadar çocuğu pışpışladı..

Bunun bir de gecesi gündüzü var, kakası banyosu, uykusu, yemeği var..

Evet videoyu o şekil çekmesi abes olmuş

Ama inan çocuk annesini nasıl seviyorsa artık babaannesini de seviyor.

Çünkü bebe yapılan emeğe nankörlük etmez..

Yani hissediyordur. O kadar da değil.
Çocuk kesin babaannesini seviyordur . O konuda hemfikiriz . Sorun şu kız bunu derken babaanne müdahale etmeli . Kendi konumunu ve annesinin konumunu anlatmalıydı. Kayınvalide bunu yapmayı geçtim üstüne bir de kameraya çekiyor amaç ne olabilir burda? Bildiğin fesatlık yapıyor .

Yahu kayınvalide çocuğa bilfiil annesiz 9 ay bakmış bir de bunun öncesi kim bilir ne kadar çocuğu pışpışladı..

Bunun bir de gecesi gündüzü var, kakası banyosu, uykusu, yemeği var..

Evet videoyu o şekil çekmesi abes olmuş

Ama inan çocuk annesini nasıl seviyorsa artık babaannesini de seviyor.

Çünkü bebe yapılan emeğe nankörlük etmez..

Yani hissediyordur. O kadar da değil.
Ben sevgisini bakımını inkar etmiyorum ki. Abeslikten öte bir durum var. Hatanın daniskası bu. Karı, koca, anneleri hepsi yanlış.

E bu kadıncağız da iş güç sahibi olmasın mı eline geçmiş çocuktan sonra bi fırsat zaten belli ki kocası hayırsız arkasını güvenle yaslayabileceği bi kocası yok ne yapsın 9 ayı göze alabilmiş illa da böyle mi yapmak lazım kaynanası tarafından illaki de arsızlık mı yapmadı lazım nolurdu sanki kızım annen dünyada en çok seni seviyo hemencecik gelecek sana güzel oyuncaklar alabilmek için gitti diyip video çekse ? İyilik olsa güzellik olsa bu zavallı gelincağızlara bukadar eziyet edilmese? Kadın kimbilir ne kadar zorlanmıştır çocuğundan ayrı kaldığı için daha da zorlaştırmasa?
Bütün dünya buna inansa, hayat bayram olsa diyorsunuz. Keşke öyle olabilseydi ama çoğu zaman mümkün değil.

Kayinvalide sizin dediğiniz gibi çocuğu teskin etmeye çalışsa bile konu sahibinin evden uzakta kalma süresi o yaş grubu için çok fazla malesef. Kayınvalidenin yaptığı yanlış zaten ama kayinvalidenin bunları yapmadığı senaryoda da çocuk etkilenecekti. Burda farklı bir şeyden bahsediyoruz.

Merhabalar. Dün yaşadığım bir olay hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Ben 7 yıllık evliyim eşimin ailesiyle altlı üstlü oturuyoruz. Bu süre zarfında kendileriyle fazla yakınlıktan kaynaklı problemler yaşadık ama bir şekilde iletişimi kesmedik. Geçen yıl mesleğime başlamam için almam gereken 9 aylık bir eğitim vardı bu eğitimi şehir dışında aldım. 5 yaşında bana çok düşkün olan kızımı babaannesine emanet edip gitmek durumunda kaldım. İki üç ay görüşmediğimiz zamanlar oldu. Döndüğümde mesleğime başladım ve karı koca çalıştığımız için okuldan geriye kalan zamanlarda kızıma gene babaannesi bakıyordu. Dün de aynı şekilde işten geldiğimde çocuğu almaya çıkmıştım. Kayınvalidemin eski telefonunda kızımın fotoğrafları vardı onlara bakarken bir video gördüm. Benim eğitimde olduğum ve kızımı göremediğim süreçte çekilmiş bu video. Kızım, seni annemden çok seviyorum seni annemden çok seviyorum diye kızım defalarca tekrarlamış en az on kere bu cümleyi kurmuş.Arkasındanda yeter artık biraz da şarkı söylicem deyip şarkı söylemeye başlamış. Belli ki biri ona bunu söyletip kaydetmiş. Normalde kızım bana çok düşkündür ben yokken bile olsa asla kendi kendine öyle bişey söylemez. Ayrıca onu sevmesinde de sorun yok benim takıldığım nokta çocuğa bunu defalarca söyletip kayıt altına almanın mantığı nedir. İlk gördüğümde kendimi dizginledim hiç bir şey söylemeden evime indim. Evde kızıma sordum ben orda yalan söyledim babaannem zorla söylettirdi dedi. Eşime bunu anlattım. Oda kendisine sorsaydın bana niye anlatıyosun ki dedi. Eğer beni yatıştırsaydı olay büyümeyecekti. Gittim kayınvalideme sordum bunu yapmaktaki amacın neydi ben kızımı sana emanet ediyorum ben yokken sen bana karşı mı dolduruyorsun bu çocuğu dedim. Orda o şarkı söylüyordu falan deyip aklımla alay etmeye başladı. Bir yandan da ciddiye almaz bir şekilde gülüp açın diziyi falan diye söyleniyordu. Ben iyice sinirlendim kayınpeder falan olaya dahil oldu derken iş büyüdü eşimlede tartıştık. Sonradan biraz yatışınca acaba yanlış mı yaptım diye düşünmeye başladım. En nihayetinde kadına mecburum çocuğa bakıyor. Siz olsanız ne yapardınız
İyi yapmışınız bu konuda gerçekten haklısınız valla ben bu konuda bu kadar sakin kalamazdım terbiyesizler.

Sanki durduk yere kadına verip veriştirmiş gibi davranıyorsunuz. Varsayım da değil ayrıca, uzun zamandır bu forumu takip ediyorum ve çocuğumu bırakıp eğitime gitmeli miyim diye sorulsa çok büyük bir kesim evet git derdi. Uydurmuyorum, okuduğum konulardan biliyorum.

Cevabım yine aynı olurdu çocuk için 2-3 ay anneyi görmeme travmadır kaynananın bu sorunla alakası yok onunla alakalı olan annemden çok seviyorum dedirtmesi sorunu.

Ben koca kadın halimle o kadar sürede ailemi özlüyorum 4 yaşında çocuğun annesi birden gidiyor 2-3 ay gelmiyor o yaştaki çocuk zamanı idrak edemez bir daha gelmeyecek sanırım diye düşünür Haftada 1 değil 100 günde 1 görmekten bahsediyoruz. O yaştaki çocuk anneyi unutur bile o sürede ki 9 ay sürmüş

Valla çocuk her şeyden önce gelir. Çocuğu yaptıysan hayatını ona göre kurmak zorundasın önünü ardını düşüneceksin. Gerekirse farklı yol çizeceksin.

Öfff beğenmiyorsan baktırmazsın hayret birşey. Kimse torununa bakmak zorunda değil.

X