İstemeye bir hafta kala 2.5 yıllık ilişkim bitti..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annenin ördüğü çorap ve kurduğu turşu bile fedakarlık olarak değerlendiriliyor ama kaynananın bileziğini kolyesini saatini küpesini beğenmemişler :KK70:
Hala diyor ki ailemin durumu iyi
Tamam daha da iyi olsun ama tutumu hoş değil
Çorap örmüş bir şeyler yapmış ama kaynana 20 tl kilosu kornişon almamış
Bu pirimses kızımız daha nişanlı bile değilken kaynananın kornisonuna karışıyor
Gözüm yok bilezikle diyor ama ayrılma sebebi bilezik
Bide evlenseydi Allah mafaza

Hala diyor ki ailemin durumu iyi
Tamam daha da iyi olsun ama tutumu hoş değil
Çorap örmüş bir şeyler yapmış ama kaynana 20 tl kilosu kornişon almamış
Bu pirimses kızımız daha nişanlı bile değilken kaynananın kornisonuna karışıyor
Gözüm yok bilezikle diyor ama ayrılma sebebi bilezik
Bide evlenseydi Allah mafaza
Konu sahibi ailesini korumaya çalışıyor ama hata ediyor. İlişkisini bitirenler bizzat aile üyeleri çünkü. Bir de “sevgiliyle tatile gidilecek kadar modern, bilezik beğenmeyecek kadar geleneksel” deyince “kıskanç” olmakla suçluyor beni ahahaha. Hayatımda kimsenin bir gramına göz dikmemiş, sunulanı da kabul etmemiş, köpekler gibi çalışıp kraliçeler gibi yaşayan 1 kadınım ben yahu. Aha şahitlerim de var burada bile. Neyini kıskanayım altın da altın, ev de ev diye çıldırıp ilişkisi dağılan bir kadının? 😂

Merhabalar, 27 yaşında üni mezunu, çalışan bir kızım. İki hafta önce yaşadığım bir durumu sizle paylaşmak istiyorum, anlatacaklarım biraz uzun sizleri sıkmadan okumanızı temenni ederim.

2.5 yıldır devam eden bir ilişkim iki hafta önce gerçekleşen aile tanışmasında yaşanan olumsuzluklardan dolayı tamamen bitti. İlişkimi özetleyecek olursam, ilişkimiz boyunca karşımdaki insanı hiç üzmedim, incitmedim, kabalık ya da yüz kızartıcı bir suç işlemedim. Beraber olmaya başladığımızda ben part time bir öğrenciyken o da askerden yeni gelmiş ve işsizdi. Ama ilmek ilmek işleyerek emek vererek bugünlere geldik, özellikle ben çok fazla emek verdim. Karşımdaki insanın aile bağları çok kuvvetli değildi. Bana hep sevmeyi sevilmeyi güzel olan ne varsa senle öğrendim derdi. Ancak çok ketum bir insan olmasının sıkıntısını ilişkimiz boyunca yaşadık.

Aileler tanışmadan önce annesinin zoruyla, biz şehir dışından geleceğiz her şey bir ayda olup bitsin dedikleri için ailem nişan mekanını tuttu isteme için konsept söz kıyafeti vs her şeyi hazırlamıştık.

Aile tanışmasının olduğu gün her şey çok güzel başlamıştı. Annemle özenle hazırlandık 8 9 çeşit yemek hazırladık tatlısından salatasına vs. Ailecek geldiler anne baba abi karısı ve partnerim olarak. Bi baktım çiçek almamışlar sadece bir tatlı ile gelmişlerdi, dedim neyse olabilir. Yemekler yenildi sohbetler edildi derken çaylar içilirken annesi, haftaiçi bir gün gidip alyanslarını alsınlar dedi. Ben bir çeyrek ata kolye aldım. Birde saat ve küpe alacağım dedi. Annem başka? Dedi. Kadın, birde 24 gram bilezik almıştım onu takıcam dedi. Annem bu kadar mı dedi. Kadın evet bu kadar dahasına gücümüz yetmez dedi. Bu arada ailenin 4 tane evi var. Babam düğünü nasıl yapacaklarını sordu, benim belli bir iş çevrem ve akrabalarım var epey zenginler zamanında götürdüğüm bilezik altın vs ne varsa gelecektir o insanları alelade kuru pasta kola ile düğün olsun istemem dedi. Babası benim öyle yatçına katçına zenginine yapacak yemekli düğünüm yok benim dedi. Bizimkiler, madem takı pek yok biz yardım edelim çocuklar yarın bir gün borç mu ödesin kirada mı ödesinler dedi. Ailesi bizim durumumuz yok fazladan yapabileceğimiz bir şey yok dedi. Annemler evlerinden birini neden teklif etmediklerini sordu, onlarda iyi geçsin otursunlar yarın bir gün gelip kalırız 15 20 gün onda da güler yüz görmez isek gelmeyiz dedi. Annem, çocuklar kirada sürünmesin bellerini doğrultana kadar dedi. Oradan abisi anneme hanfendi hanfendi ben de iki yıl kirada oturduk ben süründüm mü şimdi diyerek el kol hareketinde bulundu. Orada tepemden aşağı kaynar sular döküldü. Dedim nolur yapmayın ben bu akşamı böyle hayal etmemiştim ben ne para istiyorum ne pul istiyorum ben saadeti huzurum mutluluğum yerinde olsun istiyorum dedim. Zaten çalıştığım alan zor bir alan hayatın ne kadar kısa olduğuyla burun burunayım ben istiyorum ki özel hayatımda da sosyal hayatımda da mutlu olayım dedim. Ama sevgilim sesini çıkarıp hiçbir şey demedi. Orada beklediğim öyle diyen annesini babasını abisini azarlaması değil, abi sen Bi dur konu şu an seninle ilgili değil demesi yönündeydi, ama sesini çıkarmadı. En son annem, e madem siz bir şey yapmayacaksınız siz neden geldiniz oğlan tek başına gelseydi dedi, ortalık tamamen kışkırtmaya döndü. Giderlerken gençler kendi aralarında konuşsunlar karar versinler diyerek olumlu ya da olumsuz cevap bekler gibi gittiler.

O akşam neye uğradığımı şaşırarak saatlerce ağladım ailemle konuşmadan. Ertesi gün sevgilimle konuşurken hayal kırıklığımı dile getirdim. Abisinin yaptığı terbiyesizliği onun suskunluğunu ve neden bir şey yapmak istemediklerini sordum. Ama ben onlar Bi şey yapmasa dahi biz her şeyi beraber yapacaktık, hakikaten bana takılan bilezik te saatte değildim. Ben onunla halısı kilimsiz evde bir somun ekmekte paylaşırdım o da biliyordu bunu.

Olaydan iki gün sonra buluşup ağlaya zırlaya onun bu susup kalmasını sindiremediğimi, sevgimin her şeyin üstesinden geldiğini ama orada ben çırpınırken onun ses çıkarmamasının üstünden gelemediğini, abisinin yaptığı saygısız hareketten dolayı abisinden nefret ettiğimi söyledim. Yüzüğü çıkardım masaya koydum, uzun süre yalvardı bundan sonra böyle olmayacak, ben hep senin yanındayım seni çok seviyorum vs diyerek çok uzun süre konuştu. Ama ben o gün onunla ağlayarak sarılarak ayrıldım eve döndüm.

Erteai sabah teyzemin kızı devreye girerek sevgilimle konuştu,sevgilim ailemle konuşmak istediğini dile getirmiş ardından bana yazarak akşam bize gelmek istediğini söyledi. Ancak babam o gün parmağını kırdığı için bugün değil yarın gelsin dediğini ona söyledim. Bir sonraki gün akşam eve uğrayacağını ondan sonrası için haber vereceğini söyledi.

Bekledim uzun süre saat 8 buçuk oldu ses soluk yok yazdım gelecek misin diye dedi gelsem de geç bir saat olabilir ailemle de konuşuyorum dedi. Ve o akşam gelmedi 2 saat sonra bir mesaj yazdı beni çok sevdiğini ancak bundan sonra birbirimizin hayatında olamayacağımızı, bu süreçte birbirimizi çok yıprattığımızı, kararının kesin ve net olduğunu ve sosyal medya gibi bazı radikal kararlar aldığını söyleyerek tamamen bitirdi. Bir baktım ki beni ve benimle tanıdığı bütün arkadaşlarımı her yerden silmiş engellemiş. Ufacık bir iletişim kanalı bile bırakmamış. Belki gelir ailemle konuşur çırpınır diye beklerken bir anda hayatımdan tamamen yok olmayı seçti.

Sonrasında bazı ortak arkadaşlarımızdan süreçten sonra ağladığını, her iki aileye de kızgın olduğunu ancak bu saatten sonra kimsenin birbirinden özür dilemeyeceğini, annemlerin madem bir şey yapmayacaksınız neden geldiniz oğlan tek başına gelseydi demesine ve brnim abimden nefret ettim demesi gelecek adına bir ışık tutmuş onun için. Sonuçta ailem onlarda demiş. Bakın son kez oturun konuşun kızın sağlık durumu iyi değil demelerine rağmen seviyorum da özlüyorum da ama görüşmeyeceğim demiş.

Ben halbuki temmuzdan bu yana annesinin abisinin türlü çirkin imalarına maruz kaldım. Kadının anneme senin kızın oğlumla geziyor tozuyor birlikte tatile gidiyorlar daha neyini erteliyorsun diyerek namusuma laf etmişti ben sevgim için susmuştum. Kadın ben gelini kızım gibi görmem diyip, sevgilimin parmağıma taktığı tektaş için çok pahalı bu kadarına gerke var mıydı keşke daha ucuzunu alsaydın demesine de maruz kaldım.

Ama beyefendi duyduğu ilk lafta gururunun altına sığınarak benim için hiç çabalamadı bile.. Kendimi suçladım keşke öyle yapmasaydım ya da demeseydim diye ama yok yani sonuçta ben bu insanla yuva kuracakken bu daha neyin gururu?

Tüm bu olanlardan sonra 2 haftada 6-7 kilo verdim, mide kanaması geçirdim ve terapiye başladım. Hayat benim için durmuş gibi napmam lazım incinen gururu için gidip kapısına özür dilemeli miyim? Bizim ilişkimiz çok kaliteliydi ve aileler işin içine girene kadar bir sorunumuz yoktu. O beni bende onu çok geliştirdik birbirimizi.. Bir kez olsun bana bağırmadı küfür bile etmemişti. Toplam da 3 gün içinde ayrılmış olmak beni şoka soktu..

Biliyorum çok uzun yazdım, ama durumum bu hanımlar.. Fikirlerinize ve önerilerinize açığım. Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Sevgiler..
Peki burda annenizin uslübunda ailenizin tavrında bir gariplik yok mu?

Aileniz için, mutlu olmanız mı yoksa başkalarının emeği ile yapılmış mal mülk sahibi olmanız mı önemli?

İki tarafında hatası var ama en çok sizin ailenizin..

Öncelikle belirtmem gerekir ki ailem paragöz insanlar değiller. Çok şükür her şeyimiz var. Annemle babam sırf çocuğa yük olmasın diye gidip beyaz eşlayalarımızı almışlardı. Düğün masrafınız çok olur diye balayımızı o ayarlayıp, karşılayacaktı.

Annem aman da adım çok seviyor diye bidon bidon turşular, ayakları üşüyormuş diye yün çoraplar ördü. Kendi annesi kornişonun kilosu 20tl çok pahalıydı kurmadım derken hem de.

Benim aileme kızdığım noktalar elbette mevcut, ben onların evinde zaten oturmak istememiştim ya da takılan takımda tokada değilim bunu sevgilimde gayet iyi bilirdi. Ama adam ketumdu arkadaşlar neyi nasıl yapıcaz diye sorduğumda ellerinden geleni yapacaklar dedi geçiştirdi. Hayatım hayır onlar bir şey yapmayacaklar deseydi ben bunu aileme makul bir şekilde anlatırdım zaten. Ailesi elinden geleni yapacakmış dedim ne diyeyim?

Ben yapı itibariyle ayrıca ilişkilerimde para takı toka bilezik konuşan bir insan değilim. Tutupta kaç tane takacaksınız demedim hiçbir zaman.. Benim de sevgilimin de mesleği iyiydi gayet güzel kazanıyorduk. Ama olan kimseye değil bana oldu hem gururumla, hem ekmeğimle, sevgimle ayaklar altına alındım. Başka kimseye bir şey olmadı.
Evet takı değil turşu,reçel konuşuyorsunuz ahahdss😅😅
Ben ikna oldum

Merhabalar, 27 yaşında üni mezunu, çalışan bir kızım. İki hafta önce yaşadığım bir durumu sizle paylaşmak istiyorum, anlatacaklarım biraz uzun sizleri sıkmadan okumanızı temenni ederim.

2.5 yıldır devam eden bir ilişkim iki hafta önce gerçekleşen aile tanışmasında yaşanan olumsuzluklardan dolayı tamamen bitti. İlişkimi özetleyecek olursam, ilişkimiz boyunca karşımdaki insanı hiç üzmedim, incitmedim, kabalık ya da yüz kızartıcı bir suç işlemedim. Beraber olmaya başladığımızda ben part time bir öğrenciyken o da askerden yeni gelmiş ve işsizdi. Ama ilmek ilmek işleyerek emek vererek bugünlere geldik, özellikle ben çok fazla emek verdim. Karşımdaki insanın aile bağları çok kuvvetli değildi. Bana hep sevmeyi sevilmeyi güzel olan ne varsa senle öğrendim derdi. Ancak çok ketum bir insan olmasının sıkıntısını ilişkimiz boyunca yaşadık.

Aileler tanışmadan önce annesinin zoruyla, biz şehir dışından geleceğiz her şey bir ayda olup bitsin dedikleri için ailem nişan mekanını tuttu isteme için konsept söz kıyafeti vs her şeyi hazırlamıştık.

Aile tanışmasının olduğu gün her şey çok güzel başlamıştı. Annemle özenle hazırlandık 8 9 çeşit yemek hazırladık tatlısından salatasına vs. Ailecek geldiler anne baba abi karısı ve partnerim olarak. Bi baktım çiçek almamışlar sadece bir tatlı ile gelmişlerdi, dedim neyse olabilir. Yemekler yenildi sohbetler edildi derken çaylar içilirken annesi, haftaiçi bir gün gidip alyanslarını alsınlar dedi. Ben bir çeyrek ata kolye aldım. Birde saat ve küpe alacağım dedi. Annem başka? Dedi. Kadın, birde 24 gram bilezik almıştım onu takıcam dedi. Annem bu kadar mı dedi. Kadın evet bu kadar dahasına gücümüz yetmez dedi. Bu arada ailenin 4 tane evi var. Babam düğünü nasıl yapacaklarını sordu, benim belli bir iş çevrem ve akrabalarım var epey zenginler zamanında götürdüğüm bilezik altın vs ne varsa gelecektir o insanları alelade kuru pasta kola ile düğün olsun istemem dedi. Babası benim öyle yatçına katçına zenginine yapacak yemekli düğünüm yok benim dedi. Bizimkiler, madem takı pek yok biz yardım edelim çocuklar yarın bir gün borç mu ödesin kirada mı ödesinler dedi. Ailesi bizim durumumuz yok fazladan yapabileceğimiz bir şey yok dedi. Annemler evlerinden birini neden teklif etmediklerini sordu, onlarda iyi geçsin otursunlar yarın bir gün gelip kalırız 15 20 gün onda da güler yüz görmez isek gelmeyiz dedi. Annem, çocuklar kirada sürünmesin bellerini doğrultana kadar dedi. Oradan abisi anneme hanfendi hanfendi ben de iki yıl kirada oturduk ben süründüm mü şimdi diyerek el kol hareketinde bulundu. Orada tepemden aşağı kaynar sular döküldü. Dedim nolur yapmayın ben bu akşamı böyle hayal etmemiştim ben ne para istiyorum ne pul istiyorum ben saadeti huzurum mutluluğum yerinde olsun istiyorum dedim. Zaten çalıştığım alan zor bir alan hayatın ne kadar kısa olduğuyla burun burunayım ben istiyorum ki özel hayatımda da sosyal hayatımda da mutlu olayım dedim. Ama sevgilim sesini çıkarıp hiçbir şey demedi. Orada beklediğim öyle diyen annesini babasını abisini azarlaması değil, abi sen Bi dur konu şu an seninle ilgili değil demesi yönündeydi, ama sesini çıkarmadı. En son annem, e madem siz bir şey yapmayacaksınız siz neden geldiniz oğlan tek başına gelseydi dedi, ortalık tamamen kışkırtmaya döndü. Giderlerken gençler kendi aralarında konuşsunlar karar versinler diyerek olumlu ya da olumsuz cevap bekler gibi gittiler.

O akşam neye uğradığımı şaşırarak saatlerce ağladım ailemle konuşmadan. Ertesi gün sevgilimle konuşurken hayal kırıklığımı dile getirdim. Abisinin yaptığı terbiyesizliği onun suskunluğunu ve neden bir şey yapmak istemediklerini sordum. Ama ben onlar Bi şey yapmasa dahi biz her şeyi beraber yapacaktık, hakikaten bana takılan bilezik te saatte değildim. Ben onunla halısı kilimsiz evde bir somun ekmekte paylaşırdım o da biliyordu bunu.

Olaydan iki gün sonra buluşup ağlaya zırlaya onun bu susup kalmasını sindiremediğimi, sevgimin her şeyin üstesinden geldiğini ama orada ben çırpınırken onun ses çıkarmamasının üstünden gelemediğini, abisinin yaptığı saygısız hareketten dolayı abisinden nefret ettiğimi söyledim. Yüzüğü çıkardım masaya koydum, uzun süre yalvardı bundan sonra böyle olmayacak, ben hep senin yanındayım seni çok seviyorum vs diyerek çok uzun süre konuştu. Ama ben o gün onunla ağlayarak sarılarak ayrıldım eve döndüm.

Erteai sabah teyzemin kızı devreye girerek sevgilimle konuştu,sevgilim ailemle konuşmak istediğini dile getirmiş ardından bana yazarak akşam bize gelmek istediğini söyledi. Ancak babam o gün parmağını kırdığı için bugün değil yarın gelsin dediğini ona söyledim. Bir sonraki gün akşam eve uğrayacağını ondan sonrası için haber vereceğini söyledi.

Bekledim uzun süre saat 8 buçuk oldu ses soluk yok yazdım gelecek misin diye dedi gelsem de geç bir saat olabilir ailemle de konuşuyorum dedi. Ve o akşam gelmedi 2 saat sonra bir mesaj yazdı beni çok sevdiğini ancak bundan sonra birbirimizin hayatında olamayacağımızı, bu süreçte birbirimizi çok yıprattığımızı, kararının kesin ve net olduğunu ve sosyal medya gibi bazı radikal kararlar aldığını söyleyerek tamamen bitirdi. Bir baktım ki beni ve benimle tanıdığı bütün arkadaşlarımı her yerden silmiş engellemiş. Ufacık bir iletişim kanalı bile bırakmamış. Belki gelir ailemle konuşur çırpınır diye beklerken bir anda hayatımdan tamamen yok olmayı seçti.

Sonrasında bazı ortak arkadaşlarımızdan süreçten sonra ağladığını, her iki aileye de kızgın olduğunu ancak bu saatten sonra kimsenin birbirinden özür dilemeyeceğini, annemlerin madem bir şey yapmayacaksınız neden geldiniz oğlan tek başına gelseydi demesine ve brnim abimden nefret ettim demesi gelecek adına bir ışık tutmuş onun için. Sonuçta ailem onlarda demiş. Bakın son kez oturun konuşun kızın sağlık durumu iyi değil demelerine rağmen seviyorum da özlüyorum da ama görüşmeyeceğim demiş.

Ben halbuki temmuzdan bu yana annesinin abisinin türlü çirkin imalarına maruz kaldım. Kadının anneme senin kızın oğlumla geziyor tozuyor birlikte tatile gidiyorlar daha neyini erteliyorsun diyerek namusuma laf etmişti ben sevgim için susmuştum. Kadın ben gelini kızım gibi görmem diyip, sevgilimin parmağıma taktığı tektaş için çok pahalı bu kadarına gerke var mıydı keşke daha ucuzunu alsaydın demesine de maruz kaldım.

Ama beyefendi duyduğu ilk lafta gururunun altına sığınarak benim için hiç çabalamadı bile.. Kendimi suçladım keşke öyle yapmasaydım ya da demeseydim diye ama yok yani sonuçta ben bu insanla yuva kuracakken bu daha neyin gururu?

Tüm bu olanlardan sonra 2 haftada 6-7 kilo verdim, mide kanaması geçirdim ve terapiye başladım. Hayat benim için durmuş gibi napmam lazım incinen gururu için gidip kapısına özür dilemeli miyim? Bizim ilişkimiz çok kaliteliydi ve aileler işin içine girene kadar bir sorunumuz yoktu. O beni bende onu çok geliştirdik birbirimizi.. Bir kez olsun bana bağırmadı küfür bile etmemişti. Toplam da 3 gün içinde ayrılmış olmak beni şoka soktu..

Biliyorum çok uzun yazdım, ama durumum bu hanımlar.. Fikirlerinize ve önerilerinize açığım. Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Sevgiler..
Ev konusuna gelinceye kadar sizin haksız olduğunuzu düşündüm..yani altın istemek bana çok ayıp geliyor. Annenize az gelmiş bence ayıp etmiş...yemekli düğün olayında da hakdizsiniz..millet yemek yesin diye o insanlar kaç yıl borç oduyor yemekli düğün kolay mı ..
Ama 4 evleri olmasına rağmen size birini bile vermemeleri çok çirkin....ama bu sizi değil eş adayinizi bağlardı...kiraya çıkmak kolay mı yaşasın görsün...onun ailesi sonuçta ona ayıp ediliyor size değil.

Bu saatten sonra evlenseniz bile mutlu olmazsınız...aileler düşman olmuş resmen

Bakın konu sahibi mesajlarınızın hepsini okudum, eğitimli de kadınsınız, ben sizin mal mülk takıyı çok da umursamadığınızı anlayabiliyorum ama hatalı bulduğunuz kişiler yanlış kişiler. Haklı olarak anneniz babanıza sevginiz saygınızdan bu tavırdasınız ama şunu anlamalısınız, güzel kaliteli dediğiniz mutlu olduğunuz ilişkinizi bitirenler sizi eşya gibi gören aileniz. Sevgiliniz o kadar haklı ki bu insanlarla uğraşmamakta. Emin olun sizden değil ailenizden ayrılmış adam. Bi kendinizi koysanıza o insanların yerine. Kalkıp birileri eviniz malınız hakkında konuşuyor bir de sizi aşağılıyor. Gerçekten ailenizi haklı görebiliyor musunuz?
Ailemi haklı gördüğüm tek bir nokta bahsettiğimi okudunuz mu peki? Onlarında hatalarının olduğunu ben zaten kendim yüzlerine de söylüyorum. Ama hata tek bir ailenin değildi, onun ailesinin üslubu kışkırtıcıydı. Ben de ne oluyor bitiyor anlamayamadım o an müdahale ettim çırpındım tüm gücümle. Önemli olan sevgilimin de bir duruş sergileyebilmesiydi. Hem benim aileme hem kendi ailesine kendini ifade etmeliydi. Daha sonrasında çıkıp geldiğinde benim ailem ona kapı açmayacak insanlar zaten değillerdi ki.. Bir tavrı olmadığı için kendimi yalnız hissettim.

Konu sahibi ailesini korumaya çalışıyor ama hata ediyor. İlişkisini bitirenler bizzat aile üyeleri çünkü. Bir de “sevgiliyle tatile gidilecek kadar modern, bilezik beğenmeyecek kadar geleneksel” deyince “kıskanç” olmakla suçluyor beni ahahaha. Hayatımda kimsenin bir gramına göz dikmemiş, sunulanı da kabul etmemiş, köpekler gibi çalışıp kraliçeler gibi yaşayan 1 kadınım ben yahu. Aha şahitlerim de var burada bile. Neyini kıskanayım altın da altın, ev de ev diye çıldırıp ilişkisi dağılan bir kadının? 😂
Velev ki sen kıskançsın ama bu çelişki yüzünden konu sahibinin de ilişkisi bitti. Gerçek bu.

Bence siz konuyu anlamamışsınız.. Namusumu iki bilezik parçasına değiştiğimi söyleyemezsiniz.
Annesinin namusuma laf etmesinin ardından güle oynaya devam etmedim hayatıma, sevgilim yanımda oldu cahil insanlar işte ben senin yanındayım dediği için sindirmeye çalıştım. Bu olayların hepsi sevgilimin ben çırpınırken onun tepki vermemesi sebebiyle kendimi yalnız hissetmeme sebep oldu. Bugün susan yarın da susacak demek ki diyip ayrıldım.
Çok şükür ki benim ne eve ne bileziğe ihtiyacım yok. Anlamlı bir ruhla anlamlı bir ilişkiyi devam ettirmekti gayretim.
Anlamlı ruh tam olarak nasıl oluyor?

:)) bakın yaşayamadığınız şeyleri bir başkasının yaşamasını böyle değerlendirince çok kıskanç görünüyorsunuz dışarıdan.

Benim 50 bin TL ye ihtiyacım yok, evim de var var arabam da var çok şükür sevgilimin de ailesinin de bir desteğine zaten ihtiyacım yok.

Sizinkisi çirkinleşmek
Eviniz varsa niye kiralarda sürünecektiniz?

Başta sizi hatalı buldum. Annenize edilen kızın oğlumla geziyor, tatile gidiyor,neyi erteliyorsun lafından sonra nasıl ve neden sustunuz? Sevgiyle gurursuzluğu karıştıyoruz çoğunlukla.
Tanışma gününe gelince aileniz çok çirkin bir tavır sergilemişler. Adı üstünde tanışma, oturulur muhabbet edilir, mal satıyor gibi pazarlığa girmek çok çok çirkin. Milletin evinin bekçiliğini yapmak falan küçük düşürücü işler. Sevgilinizin abisinin konuya dahil olması hoş olmamış evet, sizin gibi sevgiliniz de araya girebilirdi ama o akşamın suçlusu sizin aileniz.

Sevgiliniz, ailesine karşı doğru bir tavır sergileyemeyeceğini tatil meselesi, yüzük muhabbetinde belli etmiş ki bu kadar rahat laflar edilmiş size. Ailenizin tavrıyla bence de geri dönülmez bir durum olmuş. Aile sizi istemiyordu baştan muhtemelen yaşanlar ekmeklerine yağ sürmüş.

Sizde dünyanın sonu gibi davranmaktan vazgeçin.

Öncelikle belirtmem gerekir ki ailem paragöz insanlar değiller. Çok şükür her şeyimiz var. Annemle babam sırf çocuğa yük olmasın diye gidip beyaz eşlayalarımızı almışlardı. Düğün masrafınız çok olur diye balayımızı o ayarlayıp, karşılayacaktı.

Annem aman da adım çok seviyor diye bidon bidon turşular, ayakları üşüyormuş diye yün çoraplar ördü. Kendi annesi kornişonun kilosu 20tl çok pahalıydı kurmadım derken hem de.

Benim aileme kızdığım noktalar elbette mevcut, ben onların evinde zaten oturmak istememiştim ya da takılan takımda tokada değilim bunu sevgilimde gayet iyi bilirdi. Ama adam ketumdu arkadaşlar neyi nasıl yapıcaz diye sorduğumda ellerinden geleni yapacaklar dedi geçiştirdi. Hayatım hayır onlar bir şey yapmayacaklar deseydi ben bunu aileme makul bir şekilde anlatırdım zaten. Ailesi elinden geleni yapacakmış dedim ne diyeyim?

Ben yapı itibariyle ayrıca ilişkilerimde para takı toka bilezik konuşan bir insan değilim. Tutupta kaç tane takacaksınız demedim hiçbir zaman.. Benim de sevgilimin de mesleği iyiydi gayet güzel kazanıyorduk. Ama olan kimseye değil bana oldu hem gururumla, hem ekmeğimle, sevgimle ayaklar altına alındım. Başka kimseye bir şey olmadı.
Tursuyla patikle, ev yemekli dugun altin bir mi? Zaten takacaklari altinlar, aldiginiz beyaz esyalari karşılıyor. Aileniz altin istiyor karsiliginda turşu veriyor. Komik degil mi?

Ben size hiç inanmadım yok kuru ekmek yerdim falan. Kuru ekmek yiyecek gözü toklukta ve her şeyini kendisi yapmak isteyen kadın tanışma öncesi ailesini uyarır zaten, herkes kendi anası babasını tanır. Hadi olaylar istemediğin şekilde başladı annen başka başka derken annecim bi mutfağa gelirmisin der orada susturursun. Bu ne ayıp şeyler okurken ben utandım. Bir insan hayatında daha ilk defa gördüğü, 2 saat tanışıklığı olduğu insanlardan nasıl bi şeyler ister, 4 evinin olduğunu bildiğini belli eder çok çok ayıp.

Karşı taraf çok iyi yapmış, birde adamları kovmaya getirmişsiniz niye geldiniz bi şey yapmayacaksanız diyerek, yapmak zorunda mı? Hiç olmayan napsın. Zihniyeti çok çirkin ailenin. Hele baban millete taktığı altının peşine düşüp, ağzıyla düğün istemesi falan ne demek ya, gerçekten mide bulandırıcı.

Karşı tarafa hayırlı olsun. Sana da geçmiş olsun bundan sonraki benzer durumlarda aileni uyar. Karun kadar zengin olsam bu kdr açgözlü insanlara su vermem

Ahahahah arkadaşım ben evlenmeden önce eşiyle birlikte yaşamış bir kadınım. Çirkin olan sizin ve ailenizin tavrı. “Başka başka başka?” Bu ne ya? Nasıl bir kafa bu? geleneksel misiniz modern mi, karar vermelisiniz.
Evlenmeden önce eşiyle yaşamış biri benim yaşam tarzımı modern mi geleneksel mi olduğu konusunda bir kanıya varmasa da olur, ayrıca banane sizin evlilik öncesi beraber olan yaşantınızda ya da sizene benim gittiğim tatillerden gezdiğim tozduğum yerlerden. Hür ve özgür bir insanım ne yapıyorsam kendim için sevdiğim için yapmışım ve gayet de güzel bir vakit geçirmişim. Böyle dile getiriyor oluşunuz aslında ne kadar sığ olduğunuzu da gösteriyor.

İki tarafın aılesınde de hatalar var.
Valla canım kusura bakma da kızlarına su kadar bılezık bu kadar altın ısterız diye fıyat biçen ailelerden sıkıldık.
Bu devirde hala bılezık altın bilmem ne.
Sızde calışıyorsunuz muhtaç mısınız ya.
İçlerinden ne gelirse yaparlar valla ben utanırım bunları soylemeye ailemde asla ıstemez.
Ev meselesınde kiradadır belki evler geçim kaynağıdır o aılenın .abisine de vermemişler vermek zorunda da degıller.kirada oturmak surunmekse milyonlarca insan sürünüyor bu ülkede.
Kac yasında insanlarınız oturup konuşup aıilelere rest çekıcektınız orda tuzluk gıbı oturmuşssunuz .bir dakika bizim adımıza kimse karar veremez demelıydınız bu tanısma formalıte bırseydir .koyde yasamıyoruz kız alma kız verme falan nedir ya.
Kaç sene ıilişki yasayıp sonra gorucu usulu evlilik yapar gıbı triplere gırılıyor bende buna şaşırıyorum.
Yok şu adet yok bu adet
Çiçek almamaları da hos degıi yanı.
Yeni tanısmalarda bir buket çiçek yaptırılır yani .
Neyse olmamıs zaten olgun degılsınız ikinizde evlenmeyin .

Düşman başına bir ailen var. Çok paragöz. Oğlan tek gelseydi siz niye geldiniz ne demek? Ben aile bireyi olsam o lafı duyduğum an kalkar giderim. Demek öyle, o zaman her şeyi kendiniz yapın, biz karışmıyoruz niye geldiniz diyen insanlar için parmağımı oynatmam der kalkar giderdim. Sende bu aile olduğu sürece zor evlenirsin, zengin koca bulursan ne ala. Ailen onu istiyor çünkü. Kaç tane evleri varsa var, gelin oldun diye milletin malına mülküne konmak zorunda mısın sahiden? Çalışan, para kazanan bir kadınsın ailenin seni böyle rezil etmesine sen nasıl müsade ettin asıl?

Paragöz olmayan ailen gelir gelmez hevesle 'sunu şunu takicaz' diyen dünürüne dudak bükük "başka????" Diyor. 30 bin lira ederinde bilezik deyince beğenmiyor "bu kadar mı??" Diyor. Sıradan bir Evin ederi bir trilyon olmuşken evi size bagislamalarini istiyor. Yetmiyor "benim eşim dostum çok,yemekli düğün isterim" diyor , ki yemekli düğünde tabak başı ennnn b.ktan yerde, zehirlenecek kadar kötü yemekler 50 lira. Bin kişi gelse sadece tabak parası 50 bin,artı salon bilmemne...
Bu aile mi paragöz değil?
Bu aile paragöz değilse kime paragöz derler?
Benim ailem de paragöz değil . Tanışma yemeğinde keyifle sohbet ettik, güldük,sohbet ettik. Nisan yerini de annem babam biraz bakındı sonra ablam eniştem son kararı verdi. Düğün yerine de çocuğun anne babais birkaç yer buldu son kararı ablam eniştem verdi. Kim ne takacak lafı bile açılmadı asla. Hala daha bilmiyoruz kim ne taktı ne etti...
Ailen para gözlük etmiş. Konudaki tek suçlu senin ailen. Kimse çocuğuna ev vermek zorunda degil, 4 evi onlar diktiyse sonuçta kendileri dişinden arttırıp da yapmış. Catisina bir tuğla siz mi koydunuz da soz etme hakkını kendinizde buldunuz? Bu ne cüret? Yasayın kiralarda, ölüm herkes için, kayınbaba kayınvalide ölünce ne güzel yasliliginizda rahat edersiniz . Bu ne hırs.
Sizin gözünüzde yoksada ailenizi tembihleseydiniz. sizi rezil etmişler resmen

Erkek kardeşimde abimde kız kardeşimde var
Evliler tanışma.isteme oldu bizimkiler dediki düğün Yapicaksiniz bu işler masrafli olur
Ne istiyorsanız takin ne yapılması gerekiyorsa yapalım ki gelinlerimizin aileside öyle dedi asla pazarlık yapılmadı oldu gitti

Bir şeylerde gözün varsa insanın böyle oluyor iste
Azla yetinmeyi bilmeyen çoğu bulamaz
Heleki emeği kazanmayı o evler nasıl yapıldı alındı bilmeden gel otur
Size ev vermek zorunda değil aileler
Kirada oturanlar can değil mi
Demek ki damadın abisi arada kükremiş ya bizde kirada oturduk ölmedik diye
Ne dedi bakalım annesi de oyle tepki verdi ve film koptu

Sana kıskanç diyecek bana anlamıyorsun diyecek birazdan beddualar yağacak Yarabbi şükür

Biz de evlendik, ne kaç altın takacaksınız konuşuldu ne de şu daireyi verin diye hadsizce yorum yaptı ailem, düğün konusuna da karışmadılar. Sizinkiler daha ilk buluşmada insanların malları konusunda bile fikir belirtiyorlar hayret ettim, sizi koyun gibi pazarlık konusu yapmışlar. Adap ve şenlik görmemişliktir bu kusura bakmayın.

Kaldı ki benim ailemin de durumu iyi gayrımenkullerimiz var benim de evim arabam var, karşımdaki adamın henüz evi yoktu, arkasında destek olacak babası yoktu. Ev konusunu açıp, ne kadar altın yapacaksın diye sorup keyif kaçırmadılar, eşimi kötü hissettirmediler. Sonralardan konusu açıldı, babamla annem dedi ki tek kalan dünürlerine, bu yaşa getirmiş okutmuş meslek sahibi yapmışsınız, evine eşine bağlı olsun ekmeğini kazansın, sadık olsun, bize de hayırlı bir evlat, kızımıza iyi bir eş olsun bize yeter; ne takarsınız ne takmazsınız sizin bileceğiniz iş, düğün konusunu da gençler nasıl uygun görürse ve isterse biz de üstümüze düşeni yaparız dediler. Zamanı gelene kadar ne takacaklarını bile bilmiyordum.

Demem o ki, adam kendini kurtarmış. Evlerden ırak bir aileniz var, sizi çok rezil ederler. Adam kurtardı kendini de size üzüldüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X