İstifa mı devam mı

gamzeligunler

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2022
177
166
Moralim çok bozuk bana bir akıl verin. Ben asgari ücrete bir dil kursunda çalışıyorum. Haftaiçi 2 gün (salı çarşamba), haftasonu full time çalışıyorum. Haftaiçi boş günlerimde özel ders öğrencisi alarak ek gelir elde ediyorum. 6-7 aydır bu şekilde işleyen bir düzenim vardı gelirim aylık 30 binlere yakındı. Geçen hafta çalıştığım kurumdan arandım cuma günlerime ful time ders yazıldı diye. Tamam dedim cuma günki öğrencilerimi ayarlamaya çalışayım derken bugün yine arandım; evli bir çifte, her birine ayrı ayrı olacak şekilde haftada dörder saat ders vereceksin dediler. Yoluna koymaya çalıştığım programım iyice kontrolden çıktı. Ne yapacağım bilmiyorum. Çok bunaldım. Para kazanacağım düğünüme hazırlık yapacağım derken bir haftada yaşadığım sağlık problemleriyle iyice bunaldım. İstifa edip kendi işimi mi geliştireyim daha fazla özel ders öğrencisi alabilirim veya özel ders öğrencilerimi bırakıp kurumda mı devam edeceğim bilmiyorum.

Edit: düşündüm de çeyizim tamam zaten. Damat bohçasına da azar azar başlamıştım. Düğünüm yaz sonu ona da çok var. Annemlerin bana takacakları takıyı da biriktirdim aldım. İstifa edip özel derslerden devam edeceğim sanırım ya

Son düzenleme:
Moralim çok bozuk bana bir akıl verin. Ben asgari ücrete bir dil kursunda çalışıyorum. Haftaiçi 2 gün (salı çarşamba), haftasonu full time çalışıyorum. Haftaiçi boş günlerimde özel ders öğrencisi alarak ek gelir elde ediyorum. 6-7 aydır bu şekilde işleyen bir düzenim vardı gelirim aylık 30 binlere yakındı. Geçen hafta çalıştığım kurumdan arandım cuma günlerime ful time ders yazıldı diye. Tamam dedim cuma günki öğrencilerimi ayarlamaya çalışayım derken bugün yine arandım; evli bir çifte, her birine ayrı ayrı olacak şekilde haftada dörder saat ders vereceksin dediler. Yoluna koymaya çalıştığım programım iyice kontrolden çıktı. Ne yapacağım bilmiyorum. Çok bunaldım. Para kazanacağım düğünüme hazırlık yapacağım derken bir haftada yaşadığım sağlık problemleriyle iyice bunaldım. İstifa edip kendi işimi mi geliştireyim daha fazla özel ders öğrencisi alabilirim veya özel ders öğrencilerimi bırakıp kurumda mı devam edeceğim bilmiyorum.
hangisini yaparsanız daha fazla kazanıyorsunuz önceliğiniz düğün öncesi ihtiyacınız para ise bence ona göre düşünebilirsiniz.

Ek ders günleri için ekstra ödeme alacak mısınız? Yoksa maaşa mı dahil? Hangisi kazandıracaksa onunla devam edin tabiki.

Buradaki bir hanıma da yazmıştım. Butik cadde üstü bir kafe ile anlaşın haftanın belli günleri. Konuşma kulübü tarzında etkinlik yapın giriş için de ücret olsun. Yeme içme mekana kalır siz ders ücretlerini alırsınız. Böyle böyle çevre de edinirsiniz. Özel derslerin yolu da açılır.
Çevre edinmek için çok güzel bir yol çok teşekkir ediyorum fikriniz için

Maaşa dahil hepsi. Ben saana asgari maaş veriyorsam istediğim kadar ders yazarım diyor

Bu durumda her an sisteminiz değişebilir kurumda

Günler saatler v.s.

Özel ders verdiğiniz insanlar önceden ayarladıkları saatleri ayarlamazsa kaybedebilirsiniz onları.

Şimdilik sadece dışardan ders vermek daha mantıklı gibi.

Edit: düşündüm de çeyizim tamam zaten. Damat bohçasına da azar azar başlamıştım. Düğünüm yaz sonu ona da çok var. Annemlerin bana takacakları takıyı da biriktirdim aldım. İstifa edip özel derslerden devam edeceğim sanırım ya
Valla eljn ayağın tutuyorken gençsin çalış sonra istesende yapamazsın fazla mal göz çıkarmaz düğüne kadar devam et düğünde cikacaksan çık çıkış paranida alırsın sonra istediğin işi yaparsin

bence özel ders vermek daha mantıklı
kurumdan ayrıldığın zaman kendine kalan saatlere öğrenci alırsın, zaten sana verdikleri maaşı karşılar

son düşüncenize bayıldım, madem özel ders verebiliyorsunuz ne onların emrivakilerini çekiyorsunuz ki zaten. hayırlı olsun.

X