Rüya Yorumları İstihare için yardım :(

kızlar bende bir kere yaptım zaten o zamanda çok şükür ki rabbim bana bir yol gösterdi o yolda gittiğimde de bnim için hayırlı olanın ne oldugunu gördüm ama bu sefer olmadı işte. onu da geçtim görmesen de kalbine doğanda sana bir yol gösterir diyenleriniz olmuş fakat ben şu anki durumumda duygularımla hislerimin karısmasından korktugum için içime doğana göre hareket etmek istemiyorum. zaten herhangi birine de bnim için yatar mısın demiyorum farkındaysanız. daha önce yatıp görebilen ve bunu gönüllü olarak yapmak isteyen biri varsa diye sordum.

valla canım bende bu gece yatmayı düşünüyodum ki konunu grdüm.. benim normal rüyalarım çıkar genelde. çok şükür bazen kötü bişey ama sabahına çıkar. benim bildiğimdede mesela sen yatıyosun, senin rüyana karşılık ben yatıyorum hayrlıysa yada o rüya senn için doğruysa yeşillik göreyim değilse karanlık yada kırmızı göreyim diye dua ediyosun ve arkadaşının rüyasına yanıt görüyosun. ben bunu biliyorum.. şimdi araştırdım yapılmaz diyor kafam karıştıı. yoksa sana yardım etmek istemiştimm :44:

sipse :) ben kuzenim için yattım. ama tanımadığım birisine yatmak bence mantıklı değil.dersenki illa yat adige hatrına yatarım:KK34:

valla canım bende bu gece yatmayı düşünüyodum ki konunu grdüm.. benim normal rüyalarım çıkar genelde. çok şükür bazen kötü bişey ama sabahına çıkar. benim bildiğimdede mesela sen yatıyosun, senin rüyana karşılık ben yatıyorum hayrlıysa yada o rüya senn için doğruysa yeşillik göreyim değilse karanlık yada kırmızı göreyim diye dua ediyosun ve arkadaşının rüyasına yanıt görüyosun. ben bunu biliyorum.. şimdi araştırdım yapılmaz diyor kafam karıştıı. yoksa sana yardım etmek istemiştimm :44:

Ya kizlar bnde arastrdim kndi yatmasi dha iyi ama bazende kndi duygulari karstdigi icin cok da olumlu olamayabiliyorms o yuzden bi baskasinin yatmasini istiyorum

istihare "yatmak" diye bir terim islam'da yoktur. farz namazından sonra iki kerat nafile namaz kılıp sonra istihare duasını okursun biter.
öyle rüya görmeler, kimseyle konuşmamalar tamamıyle uydurma. Rasulullah böyle yapmamış biz de yapamayız.
kolay gelsin.

kızlar yok mu kimse :97::97::97:

Canım ben de dahil olmak üzere sana birkaç kişi başkası adına yatmanın doğru olmayacağını söyledi, mantıksız bulanlar da oldu. Yanlış anlama ama ısrar etmen çok anlamsız. Kaldı ki sana başka tavsiyelerde de bulundum, görmezden geldin yazdıklarımı. 7 gün diye bir şart yok, istediğin cevabı alana kadar devam edebilirsin de demiştim.

Ne diyeyim bulursun inşallah gönlüne göre birini. Ama aslı astarı yok yani bunun, bilmeni istedim yalnızca. İstihare sünnettir, yani peygamber efendimiz yaparmış. Ama böyle yapmazmış. Daha ne diyelim ki?

Ben yakınımımdan bulamadım istihareye yatacak birini.Bulamazsın bence.
Birii adige hatrına istersen yatayım demiş,ne güzel,benim kendi etrafım bile yatmıyor.Hatrıma yat diyorum,nuh diyırlar peygamber demiyorlar.Biraz da alıştırmak istemiyorlar galiba.Burayı demiyorum kendi çevremi.Yer değişikliği beni çok germişti ,benim de onla ilgiliydi.

Son düzenleme:
Ben yakınımımdan bulamadım istihareye yatacak birini.Bulamazsın bence.
Birii adige hatrına istersen yatayım demiş,ne güzel,benim kendi etrafım bile yatmıyor.Hatrıma yat diyorum,nuh diyırlar peygamber demiyorlar.Biraz da alıştırmak istemiyorlar galiba.Burayı demiyorum kendi çevremi.Yer değişikliği beni çok germişti ,benim de onla ilgiliydi.

evet ben demiştim ADİGE hatrına yatarım diye lakin şunuda söyledim; başkasının yatmasından sağlıklı bir sonuç bekleme ve bunun üzerinede hayatında önemli olan bir konu için karar verme. yalnız arkadaşımız ısrarla yatın diyor. anlamadığım canım çerkez bacım nasıl güvenip senin için önemli olan bir konuya kararvereceksin??:KK14:

istihare "yatmak" diye bir terim islam'da yoktur. farz namazından sonra iki kerat nafile namaz kılıp sonra istihare duasını okursun biter.
öyle rüya görmeler, kimseyle konuşmamalar tamamıyle uydurma. Rasulullah böyle yapmamış biz de yapamayız.
kolay gelsin.
Nasıl yani istihare Rüyası caiz değil mi ? Ee hayırlı mı nasıl anılıyormuşuz.mesela evlenceğiniz kişi de ben peygamberimiz s.a.v da yapmış sanıyordum

Konuyu hortlatıcam ama şöyleki, birincisi istihare helal ve ciddiye binmiş işlerde olur. Atıyorum efendim sevgilim var acaba iyi bi çocuk mu acaba onla evlencem mi vs diye istihareye yatılmaz. Çünkü İslam da nikahsız herhangi bir ilişki haramdır. Eğer sevdiğiniz kişi ailesi ile bu durumu ailenize bildirmiş ve evlilik niyetini iletmişse yani iş helal ve ciddi bir haldeyse o zaman hayırlı mı diye yatılır. İkincisi İslam da rüya delil olmadığı için istiharenin sonucuna uyumakta farz değildir. Ve istiharede önemli olan kalbinizin hissiyatıdır, illa rüya görmeniz gerekmez. Bu yüzden Peygamber efendimiz (sav) istihareden önce güvendiğiniz sözüne ve ilmine itibar edilecek kimselerle istişareyi tavsiye etmişdir. Eğer hâlâ kararsız kalınmışsa istihareye yatılır. Başkası sizin yerinize istihareye yatamaz, İslam da böyle. Başkasının sizin için yattığı istihare olmaz. İstihareye herkes kendi yatar. Çünkü dediğim gibi mesele rüya görmek değildir, kalpte hissedilendir. Birde istihare Allah'ın yol göstermesidir. Buda herkese nasip olmaz. O yüzden illa istihareye yatınca sizin için hayırlı olanı anlayacaksınız diye bir durum yoktur. Bu yüzden olabildiğince inanarak ve samimi bir şekilde yatılması gerekir, istihare namazını kıldıktan sonra edilen dua çok önemlidir samimi bir tövbe edilmesi gerekir.

Benim araştırdığım kadarıyla kişi kendisi adına yapmalı başkası yapınca olmuyor. Ben de iki kez yaptım ve rüya değil çok başka şeyler yaşadım uyku ve uyanıklık arası yoğun bir kalp çarpması ve kendime gelememem tıpkı karabasan gibi birşey ve o istediğim şeyin benim için hayırsız olduğunu anlayıp vazgeçtim şuan iyiki vazgeçmişim diyorum.

X