iSViCRE Paylasim Alani(Tanisma)

çok teşekkür ederim cnm.gerçekten sizin sayenizde psikolojim düzeldi.ben büyük yerde yetiştim ve hiç burdan ayrılmadım.hiç bi zamanda burdan ayrılcağımı aklıma bile getirmezdim.ama kısmet işte önüne geçemiyosun.inşallah alışmam kolay olur.

slm canim,inan alisirsin baska carende yok zaten,esinle el ele omuz omuza verdikten sonra herseye alisirsin,aileni ozlersin memleketide ozlersin tatile gittikce hasret gideririsin,baska caresi yok,allahtan ailem yanimda,bnm ozlemin sadece memleketi ozluyorum,onun disinda alistim artik buraya,sende zamnla alisirsin korkma,endiselenme ok,kendine iyi bak,

selam arkadaslar bende isviçre bern kantonunun biel/bienne de oturuyorumm =)) yasim 19 1bucuk yıllık evliyim biele yakın oturan arkadaslar ile tanısmak isterim =))

selam arkadaslar bende isviçre bern kantonunun biel/bienne de oturuyorumm =)) yasim 19 1bucuk yıllık evliyim biele yakın oturan arkadaslar ile tanısmak isterim =))

slm canim,ben baseldenim,ama yinede tanismak istersen bizler burdayiz bende 5yildir evliyim ve 2yasina girecek bir kizim var,sevgiler canimmm

slmlar kizlar yine kayboldunuz ya,boylemi tanisacagiz bulusacagiz valla olmuyor,ozelede yazmamissiniz,neyse ins hersey yolundadir,,,,,,,,,

çok teşekkür ederim cnm.gerçekten sizin sayenizde psikolojim düzeldi.ben büyük yerde yetiştim ve hiç burdan ayrılmadım.hiç bi zamanda burdan ayrılcağımı aklıma bile getirmezdim.ama kısmet işte önüne geçemiyosun.inşallah alışmam kolay olur.

slm tekrar buraya alismanin en onemli yolu dil sorununu cozmek eger firsatin ve zamanin varsa benden sana tavsiye türkiyede basla dil kurslarina.gelince de sakin ihmal etme.dil sorununu cozersen uyum sorunu yasayacagini hic dusunmuyorum.benin hic uyum sorunum olmasi ama dil sorunu cok yasadim simdi kendi isimi kendim goruyorum ama pek yeterli degil.ilk zamanlarda ne ogrendiysen o kaliyor sonra beyin bu bana yeter deyip stop ediyo ona göre.Ne za,man geliyosun isvicreye?

ben muhtemelen eylül ayında orda olucam.şimdi dil kurslarını araştıırıyorum.bir an önce başlıycam.

arkadaslar merhaba. konu cok eskiden acilmis ama pek yazan yok malesef. ben kanton bern den sibel. sizler nerelerdensiniz?

hoi mietenand wie gost ihnen.mir gethts gut.so langevon ihnen nichts gehört lebt ihr noch

Şeniz Yaşamasına yaşıyoruz işte Şeniz

aldırma, yaşıyoruz işte.
bak gene alnıma düştü bir yağmur damlası.
gölgemde hiç bırakmıyor peşimi.
bir arkamda kalıyor, bir geçiyor önüme,
yaramaz çocukluğum gibi.
yaşamasına yaşıyoruz işte.

bak bu geçen vapuru tanırım,selamı bana.
bunlar da çocukluğumun dalgaları
hepsinin ayrı ayrı adı var.
birazdan gelip ayaklarımı ıslatacaklar.
deniz anası en çapkın dansını yaparken
yaşıyoruz işte gelip geçerken.

aldırma yaşıyoruz işte.
hiç bozmadı ayarını meydanımın saati.
elimde solan çiçekler, isyansız.
kaldırımlar ayak sesimden tanırlar beni,
saygıları ısrarlı sadakatimden.
akşama bir bardak demli çay olacağım, ne mutlu bana
yaşamasına yaşıyoruz işte, aldırma.

merhaba suzi19 aramiza hosgeldin canim

bende senin gibi zürichtenim, arada bir buraya yazarsan cok sevinirim canim.bizim sayfamizi cok istedim genisletmeye, malesef arkadaslar cok ender yaziyor.kendini biraz tahnitirmisin.ben evli ve 5 cocuk annesiyim ve burda yetismeyim.simdeli hoscakal canim.

merhaba ablacim saolasin bende evliyim ve buralarda yeniyim zurich schwamendingen da oturuyorum simdilik almanca okuluna gidiyorum elimden geldigi kadarda buraya yazmaya calisicam gorusmek uzere:-))

:teytey: ülkemize hosgeldin canim, ben cok eskilerden sayilirim simdi nerdese 40 yil olcak bu ülkeye geldim.bastan insan alisamicak gibi oluyor,fakat samanla insan alisiyor.senin almanca örenmene cok sevindim,dil herseyin baslangicidir,bu ülkeye adapta olmani salar.ben sana cok yakin oturuyorum canim, ben calisiyorum ve o nedenle gündüzleri pek vaktim olmuyor.seni yakindan tahnimak isterim ve ellimden geldi kadarda sana yardimci olmaya calisirim,bu ülkeye alisman icin.bizler vatanimizdan uzakta olsas,yanliz deyiliz bunu bilmeni isterim.simdelik salicakla kal canim. :1hug:

a.s.

Son düzenleme:
hosbulduk ablacim ooo sen coktan burali olmussun:-))))ama ben yeniyim geleli 1 sene oldu ama hala tam alisamadim ama zorundayim bende seni yakindan tanimak isterim cok tesekkur ederim yazdiklarin icin solemen bile yeterli kendine ii bak ablacim:-))))

merhabalar arkadaslar, :)
boyle bir site bulmak ve sizlerle karsilasmak beni cok mutlu etti.
cunku Allahin izniyle 2008 agustos sonu isvicrede olacagim.
dil okuluna yazildim 1.5sene kalacagim. artik belki hep birlikte toplanir
bisiler yapabiliriz. :)

merhaba hosgeldin aramiza poseiden86,,

bende isvicrede yeni sayilirim 1 sene oldu ben evliyim ve almanca okuluna gidiyorum
sende biraz kendinden bahsedermisin böylece birbirimizi daha ii taniriz
görüsmek üzere canim kendine ii bak:-)))

bende 21 yasindayim. orada bir fransizca dil okuluna yazildim. ismim Elif.
suan istanbulda yasiyorum. son 4.5 ayim. burada bir uluslararasi tasimacilik firmasinda
yaklasik 3senedir calisiyorum. ingilizcemi burada kurslarla ve isimde surekli yurtdisi
alakali oldugu icin biraz ilerlettim. simdi isvicreye gelip hem onu pratige dokmek istiyorum
hemde fransizca ogrenmek istiyorum. henüz evli degilim ama o olda ilerliyoruz :KK70:
erkek arkadasimda cenevrede calisiyor ve yasiyor. baska merak edilenbir durum varsa sorabilirsiniz :)
sen neredeydin isvicrede? benden baya bi eskisin yani :KK70:

X