İyi ki doğdun küçük ''dana'' :)

M e g

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008
72.783
119.087
Bir zaman Enes seni benim doğurduğumu sandı, seni öz kuzeni, annesini senin öz teyzesi olarak kabul etti.

Sen de hakkını verdin hani bir evin bebeği olma durumunun. Yapmadığın şımarıklık, naz kalmadı.

Kucakta pışpışlanmaya hangi ara alıştın, hatırlamıyorum. Hangi ara, arabamın sesini ayırt etmeye başladın? Ne zaman öğrendin zıplayıp kapıyı açmayı? 10 metre mesafeden bile nasıl anlıyorsun elimdekinin senin de damak zevkine hitap eden bir yiyecek olduğunu?

Normal bir kedi gibi ayakucumda yatmak yerine neden ille de kolumu seçtin acaba? Patilerinle yüzümü sevdiğinde, benim mutlu olduğumu nasıl anladın? Üzgün olduğumda nereden geldi aklına koltuğun altına girip ağlamak?

ıdrar yolların tıkandığından beri her çişin geldiğinde gelip ağlamana sinir oluyorum aslında. Çişini yaparken inatla beni başında beklettiğin her an hem kızıyor hem gülüyorum sana.

Şeytan tüyünün ne demek olduğunu, kediyi merak öldürür durumunun ve kedi ulaşamadığı ciğere mundar der lafının ne kadar doğru olduğunu senden öğrendim.

Sabırlı olmayı, sakin olmayı, tek başımayken kahkahalarla gülmeyi, olağanüstü güvenlik önemleri almayı, mutfakta ayaküstü gizli saklı yemek yemeyi, eve geldiğimde senin heyecanla zıpladığını görmek için pencereye bakmayı, kırılan eşyalara kızmamayı, dökülen yiyeceklere aldırmamayı ve daha bir sürü sinir bozucu şeye karşı pamuk gibi olmayı başarmayı sana borçluyum.

Sen doğmamış olsaydın ben başka bir kediyle yaşayacak mıydım bilmiyorum ama tek bildiğim hiçbir kedi senin kadar yer kaplayamazdı hayatımda.

ıyi ki doğdun küçük dana, iyi ki geldin yapıştın paçalarıma henüz küçücük bir bebekken.

ıyi ki ben, seni orada öylece bırakıp gitmedim.

Ve iyi ki bu kadar şebek bir danasın. Yoksa nasıl seninle 2 koca seneyi devirip halen bu kadar sabırlı ve sakin kalmayı başarabilirdim?

AlevD.'den alıntıdır..

Son düzenleme:
iyi doğmuş danacık..

iyi ki tanışmışsınız iyi ki sizi seçmiş sizin hayatınıza girmiş...

çok sevimli oluyolar çoook:)

daha uzun yıllara nice mutlu yıllara..:)

evet iyi ki doğmuş küçük ''Danacık''opuyorumnanaktan

çok sevimli maşallah. teşekkürler paylaştığınız için a.s.

ben teşekkür ederim okuduğunuz için arkadaşlarıma.s.

Meg den yine güzel bir paylaşım opuyorumnanaktan

dipnot: çok tatlı bir danacık bu
:asigim:

Son düzenleme:
teşekkürler tarçınlı kurabiyemopuyorumnanaktan

Okurken ben de bir yandan kendi Can'ımLa hikayemi kurguluyordum kafamdan. Nasıl bbir şey ki bunlar?? Ben de evde sürekli tetikteyim, yeni ayaklanmış bir bebek varmışcasına :)

Gözlerim doldu... Hayvan sevgisi ve dostluk böyle bir sey iste :97: Iyi ki dogmus minik dana :KK71:

gerçekten çok güzel bi yazı paylaşım için teşekkürler:KK54:. Küçük melekler iyiki varlar...

Gerçekten çok güzel yazmışsınız..okurken limonumu buldum yazıda..iyiki varlar :21:

bukadar
olur
tatlıcadımbenımm
rahmetlı
prensesımı
severkenn
aradakucukdanam
benımderdınn
allahh
senınkucukdananauzunnn:KK9:
omurler
versın
ınsalla

hikayedeki küçük dana,benimki değil..
benim de var ama bi küçük danam:KK16::emir_bebek:

teşekkürler piyensesim,Allah hepimizinkine ömür versin uzuuunnn...

hikayedeki küçük dana,benimki değil..
benim de var ama bi küçük danam:KK16::emir_bebek:

teşekkürler piyensesim,Allah hepimizinkine ömür versin uzuuunnn...

amın
canımmbenımm
bende
senınkucukdanan
sandımm
amagozlerımdoldu
okurken
ıyıkıpaylasmıssın
burda
hayatımm
elıne
emegıne