İyice pinpirikleştim

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Kızlar bebeklerde kusma normal mi? Geçen günlerde bebeğim kakasını yapmakta çok zorlanıyordu birde pek keyfi yoktu doktora götürdüm ilaç verdi gaz problemi için arada zorlansada yapıyor ilk zamanlar yapamıyor gibi bir şeydi ama hala ıkınıyor kendisini kasıyor ama asıl sorun dün sabah emzirdim 8:30 gibi kalkmıştı işte yaklaşık 9:30 gibi emzirmiştim yarım saat bir saat oyalıya bildim tekrar emzirdim bir kaç kez böyle devam etti belli dakika aralıklarında üç kez kustu biraz fazlaydı bu sabahda aynısı oldu ve az önce yine oldu dört kez falan yaklaşık beş dakika arayla kustu bi balgam gibi bide kesik kesik... şu an bir aylık oldu 12 günlükken kanında düşük bir değerden ötürü yoğum bakımda yatmıştı bizimkinin değeri 60 lardaydı 30ların altına düşerse iç kanamalar geçirebilirmiş doktor ucuz kurtuldu falan demişti şimdide her şeyden pinpirikleniyorum cuma günü tekrar gidicez o zaman doktora da sorucam ama benim düzensiz beslemem bebeği kustura bilir mi? Bana her ağladığında emzir demişti bende öyle yapıyorum ki hemen istiyor bizimkiside bazen yarım saat arayla veriyorum bazen bir bazen iki üç (uyuduğu zamanlar) değişiyor yani bide genelde memede çok uyuyor belli bir dakika emiyor sonra uyuyor uyanıyor tekrar istiyor bezen 10 dakika emip uyuyor yani baya düzensiz gibi bu sebep olma ihtimali sizce var mıdır? Veya kullandığım damla yan etki yapmış olabilir mi ki

Sık sık süt emmesi ve uyuya kalması doymadığını gösterebilir. Onun için sık sık istiyor. Sütün az olabilir, az olmasa da besleyiciliği az olabilir. Kusması kötü bir durum var anlamına gelmez. Korkma

Gazını çikartamiyor olabilir
Sen beslenirken dikkat et süt ürünlerine alerjisi olabilir
Reflüsü olabilir
Reflü yataklarini araştir istersen faydasi olabilir
Bebegin karnını üşütmemeye dikkat edebilirsin
Kendin de ayaklarını üşütme ( annem hep böyle derdi bana gerçeklik payı var mi bilmiyorum )

X