İyileşemiyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mesela ıhlamur bal gibi şeylere alerji olduğunu ilk defa duyuyorum.

İnanın şu anda komşularıma da çok üzülüyorum. Sizinle yazışırken sürekli öksürüyorum. Burnum sürekli şıp şıp akıyor. Ayaklarımın altına göğsüme viks sürdüm bana mısın demiyor.

Geçen yıl 8 aylık tedaviden sonra artık doktora gitmeyecegim geleneksel yöntemlerle başa çıkacağım demiştim ama galiba o da işe yaramadı.

Tavsiyelerinize uyup yeniden bir doktora gideceğim. Alerji konusunda uzman birine gitmem gerek
vicks,naneli kokular okaliptus ,çam gıbı kokular da tetıkleyebılır
kolanya kokusu parfum...camasır suyu.. bırcok sey tetıkleyebılır
cıkolata sut bunlara hep dıkkat etmek zorunda kaldık bız

Uzun zamandır iyileşemiyorum. Diyeceksiniz ki doktora git... Gideceğim ve gidiyorum da... Ama sorunum şu ki ben uzun zamandır yani 8-9 yıldır okullar açıldı mı bir hasta oluyorum daha da iyileşemiyorum.

Ögretmenim ders anlatmak işkenceye dönüşüyor. Sınıfta öksürük krizine giriyorum. Sürekli rapor almaktan ek ders alamıyorum. Öğrencilerimden de idarecilerimden de utanıyorum artık. Rapor alıp evde oturmaktansa okula gidip sinifim basinda oturuyorum. Ama simdi pandemiden öturu herkes tepkili hasta hasta okula gidemiyorum. Ama daha ne kadar rapir alabilirim ki... Emekli olabilsem olurdum yani.

Mesela bu sene Ekimin başında yani okullar açıldıktan 2 hafta sonra hasta oldum. 3 haftadan boyunca okulda yoktum. Arada covid atlattım. Arada okula gittim ama hep hasta hasta ders anlattım. Son haftalar ise iyice hastalandım.
Okulun son haftası yazılı okuyacağim bahanesine sığınıp ders anlatmadim ( aslında konuşamaz durumda idim)

2 haftadır ciddi ciddi boğaz ağrısı öksürük burun akıntısı çekiyorum ama hiç iyiye gitmiyorum. Her gün ilk günki gibi hastayım. Bu hafta yine doktora gidecegim tabii ki.. Ama hiç ümidim yok. Dünya kadar antibiyotik fisfislar vücuduma dünya kadar ilac alacağım ama değişen bir şey olmayacak biliyorum. Yine de gideceğim tabii ki... Hatta yarın test de yaptıracağım yine...

Evde sürekli tavuk suyu çorbası pişiyor. Zencefil tarçın limon suyu içiyorum. Neredeyse hergün nane limon tarçın zencefil çörekotu çayı içiyorum. Greyfurt suyu içiyorum. Hergün mutlaka sarımsaklı yoğurtlu birşeyler yiyorum. Soğan yiyorum. Karaturp bal kürü yapıyorum. Gene bu hafta hergün helva yedim.Evde buhar makinası sürekli çalışıyor. Bu hafta okul yoktu full evdeydim( pek dinlenebildiğim söylenemez ) bugün şimdi şu anda bile hala ilk günkü gibi hastayım. Basım ağrıyor boğazım şiş burnum dolu halsizlik had safhada. Ayrıca bugün çok feci uçugum çıktı. Çıkacağını anlar anlamaz zoviraks sürdüm. Sonrasında vektavir kullandım ama buna rağmen kocaman oldu.

Artık bu sorunumu kökten halletmek istiyorum ama daha ne yapayım hangi doktora gideyim bilmiyorum. Benim gibi olup iyileşen var mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdi bir sürü ilaç aldım uyuyakalırım herhalde ama yarın yorumları okurum.
İki yıldır çektim....
Daha geçen ay çare buldum rahatladım da şükür.
Alerjik astım spreyi verdiler alerjik rinit hapı verdiler geniz akıntısı için iki şurup ve bir burun spreyi verdiler.ayni zamanda bir antibiyotik.

Tomografi ve röntgen sonucundan sonra yazıldı tabi bunlar

gece uykuda nefes kesılmesı gıbı oksuruk krızı gelıyor mu uykudan uyandıracak sekılde ?

tövbe bismillah bu sitede hiç birşeye artık şaşırmam diyordum yanılmışımm.öğretmen hastaysa çocukların ne suçu var?neden notla korkutulsunlar ?öğretmenlik formasyon eğitiminde bile öğrenciye nasıl davranılmalı öğretiliyor .öğretmen değilim bana bile öğretildi.okullar öncelikle çocuklar içindir sonra öğretmenler gelir.öğretmenler de değerlidir bu arada yanlış anlaşılmasın.
Merak etmeyin cey cey hanım :) öğrencilere bağırmıyorum. Eksi falan verdiğim de yok. İyi bir okulda çalışıyorum öğrenci kalitesi yüksek bu yüzden sınıf içi düzen noktasında sorun yaşamıyorum.

Böyle bir durumda sürekli rapor alıp yada derslerde ders işlemeden gün doldurmak yerine ücretsiz izin alsanız keşke. Yani bu şekilde sizin derslerinize kim giriyor. Ek ders alamıyorum yazmışsınız ama zaten normal derslerinizin bile hakkını veremiyorsunuz.

Merak etmeyin cey cey hanım :) öğrencilere bağırmıyorum. Eksi falan verdiğim de yok. İyi bir okulda çalışıyorum öğrenci kalitesi yüksek bu yüzden sınıf içi düzen noktasında sorun yaşamıyorum.
aslında arkadas sıze demedı onu
yapılan yorumda ogrencılerı korkut seklınde çağdas ve medeniyetler ötesi öneriye kayıtsız kalamadı :KK70:

size yazmadım zaten kuzum.size akıl veren üyeye yazdım.tekrardan geçmiş olsun umarım çaresini bulursunuz.uzun süren hastalıklar zordur yıpratıcıdır bilirim

tövbe bismillah bu sitede hiç birşeye artık şaşırmam diyordum yanılmışımm.öğretmen hastaysa çocukların ne suçu var?neden notla korkutulsunlar ?öğretmenlik formasyon eğitiminde bile öğrenciye nasıl davranılmalı öğretiliyor .öğretmen değilim bana bile öğretildi.okullar öncelikle çocuklar içindir sonra öğretmenler gelir.öğretmenler de değerlidir bu arada yanlış anlaşılmasın.
Tamam da rahatsızlığı var bagiramiyor size 35 kişilik sınıflarda bagirmadan notla korkutmasın nasıl disiplin saglanilcagi da öğretildi mi?

vicks,naneli kokular okaliptus ,çam gıbı kokular da tetıkleyebılır
kolanya kokusu parfum...camasır suyu.. bırcok sey tetıkleyebılır
cıkolata sut bunlara hep dıkkat etmek zorunda kaldık bız
Ben bunları hiç düşünmemiştim. Aslında hep sınıflardan virus bakteri kaptığımi düşünüyordum. Bağışıklığımi artırmaya çalışıyordum. Ama bunlari da dikkate alayım

Tamam da rahatsızlığı var bagiramiyor size 35 kişilik sınıflarda bagirmadan notla korkutmasın nasıl disiplin saglanilcagi da öğretildi mi?
ders verebilecek durumda değilse ücretsiz izne ayrılacak yerine de başka öğretmen gelecek.Ben öğretmen çocuğuyum kendim de yaptım 4 yıl bu mesleği ama önce öğrenci gelir benim için kimse kusura bakmasınn.

sınıf sessızde olsa sınıfta herkes sesını duyabılsın dıye normal konusma tonundan daha yuksek konusmak zorunda
bagırmasına da gerek yok 8 saat durmadan sadece normal konusun bakalım nasıl oluyor
Daha parlak çağdaş medeniyet ötesi tavsiyeniz varsa dinleyelim
tehtıt etmemek,korkutmamak

ders verebilecek durumda değilse ücretsiz izne ayrılacak yerine de başka öğretmen gelecek.Ben öğretmen çocuğuyum kendim de yaptım 4 yıl bu mesleği ama önce öğrenci gelir benim için kimse kusura bakmasınn.
Ücretsiz izne ayrılacak durumu olmayabilir ben de inşaatçı çocuğuyum bu beni inşaatçı yapar mı? Yarın bir evi sivamaya kalkayim😁nasıl bir mantık bu beşik ulamasi var hâlâ ben mi bilmiyorum😂

Konu sahibi
Bana da alerji gibi geldi semptomlariniz.
Bir de Yedikule Göğüs Hastalıkları hastanesi var oraya hiç gittiniz mi ?

Ücretsiz izne ayrılacak durumu olmayabilir ben de inşaatçı çocuğuyum bu beni inşaatçı yapar mı? Yarın bir evi sivamaya kalkayim😁nasıl bir mantık bu beşik ulamasi var hâlâ ben mi bilmiyorum😂
bu benim fikrimm o da sizin fikriniz.ben derslerden faydalanamayan boş geçen dersleri olan verim alamayan çocuğum olsaydı o okulda her türlü şikayeti yapardım ama hemen değil tabi ki sorun kronikleşirse yapardımm

Ben bunları hiç düşünmemiştim. Aslında hep sınıflardan virus bakteri kaptığımi düşünüyordum. Bağışıklığımi artırmaya çalışıyordum. Ama bunlari da dikkate alayım
grıp gıbı soguk algınlıgı gıbı aynı septomları verıyor
bızde once anlamadık ısrarla doktora gıdıyoruz ısrarla ılaclar kullanıyoruz doktorumuz sonunda sızın alerjı ıcın gorunmenız sart dedı
normal alerjı doktoruna gıttık burun spreyı antıbıyotık mıdeye dokunmasın ve gece de nefesı acsın dıye ılac verdı
sınusler cok dolu oldugundan sureklı genız akıntısından genız etıde sısıyor dedıgım gıbı östakı borusunda sıvı bırıkmesıne de neden oluyor antıbıyotık sart bunu kullanın dedı oksurmekten bogaz agrısından su ıcılmıyor agır bırsey yasayana gercekten zor
oda tıp fakultesınde profa gorunmek zorundasınız dedı

cok ayrıntılı bakacaklar belkı aşı belkı ılac ıle kurtulacaksınız

Böyle bir durumda sürekli rapor alıp yada derslerde ders işlemeden gün doldurmak yerine ücretsiz izin alsanız keşke. Yani bu şekilde sizin derslerinize kim giriyor. Ek ders alamıyorum yazmışsınız ama zaten normal derslerinizin bile hakkını veremiyorsunuz.
Bu sene 3 hafta okula gidemedim. 2 haftası covid olmuştum karantinada idim. Son hafta ise yine hastaydım ders işleyemedim . Sınıfta yazılıları okudum. Evet ders işleyemedim. Üzgünüm
Bakın yukarıyı okuyun... Burası bir derdim var sitesi. Bir derdim var çözüm bulmaya çalışıyorum. Merak etmeyin ücretsiz izin alabilseydim şartlarım uygun olsaydı onu da yapardım. Oturdugunuz yerden ahkam kesmek insanları üzmek yerine çözüm üretin. Buraya deva bulmak için dertlerini anlatan insanların moralini bozunca başınız göğe mi eriyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X