İzin alma konusunda bir tek ben mi çok abartıyorum :/

eşim izin alacağım zaman ''asla heyecanlanma, insanlık hali olduğunu gözümde çok fazla büyütmemek gerektiğini ve diğer arkadaşların beni ilgilendirmediğini'' söyledi birde ben sekreter olarak işe girdim şükür telefon yok, faks fotokopi yok ama sabahları çay demliyorum, çöpleri topluyorum eşim de '' ne olacak gelip kendileri yapar çayı, sen yokken toplantı da olursa kendileri alır yada içeriden birisine rica ederler hiç ama hiç kafana takma senin yıllık iznin dolsa bunlar için izin mi alamayacaksın sen onlara bağlı değilsin sadece bir kaç saat yada günlük alırsan amirinden izin aldığını ve o gün işte tüm gün yada birkaç saat olamayacağını söylersin detaya girme bırak başlarının çaresine bakarlar senden önceki giden kız da eminim izin almıştır o zamanda nasıl başlarının çaresine bakıyorlarsa şimdi de bakarlar rahat ol asla kimseyi takma '' dedi
iş yerleri çalışanların izin alma durumlarında işlerin aksamaması için düzeni devam ettirmekle sorumludur. İzin almak senin hakkın , sana izin verdikleri durumlarda işleri aksatmamak onların sorumluluğunda senin değil. Sen izin almak istersem ve bu sefer işimden olur muyum diye korkuyorsan yersiz olduğunu kabullen , hakkını kullanıyorsun çünkü.

Merhaba hanımlar ben bir işe başladım 1 ay oldu uzun bir iş arayışından sonra şükür buldum Rabbim şuanda iş arayan herkese hayırlı iş kapısı nasip etsin ancak şöyle bir durumum var daha öncekl girdiğim yerlerde de aynı sıkıntıyı hep yaşıyorum izinlik bir işim var ise alırken çok kendimi kasıyorum ''hadi vermezlerse, yerime bakacak birisini bulamazlarsa, iş arkadaşlarım yerime bakamayacaklarını'' söyleyip bundan ötürü izin alamazsam, toplantı filan olacak asla izin vermeyiz olmaz derlerse diye çok korkuyorum mesela bu ay içinde son haftalarda izin almam lazım çünkü bankada eşimle ortak kasa hesabımız var ve sözleşme yenilenmesi gerekiyor telefon ile halledilecek bir durum değil bu ve buna benzeri durumlarda izin alırken çok sıkıntılanıyorum geçenlerde psikiyatriye gittim kaygı durumu olduğunu söyledi ve işime verdiği önemden ötürü böyle olduğunu dile getirdi ne yapmam gerekiyor arkadaşlar?? evet çalışanız ama köle değiliz sonuçta bir tarafım '' kafana takma izin verirler insanız hiç mi izin almayacaksınız'' diyor bir yanım ise ''daha bir aylıksın deneme süresindesin vermezlerse'' nasıl olacak diyor bunu aşmam lazım terapiye gideceğim ancak sizlerle de paylaşmak istedim yorumlarınız çok çok önemli:KK200:
Öncelerde bende de aynı durum vardı ama işe geç gelmek yada erken çıkmak yerine iş saatleri arasında halledip geldiğinde hiç dikkat bile çekmiyor , sen izin istemekten tereddüt ediyorsun ben müdürün arabasını bile istiyorum şirket malı sonuçta her personel bu hakkı kullanmalı 🙃 Akışına bırak yaa Ne olabilir en kötü 1 kere yok derler 2.ciye verirler.

iş yerleri çalışanların izin alma durumlarında işlerin aksamaması için düzeni devam ettirmekle sorumludur. İzin almak senin hakkın , sana izin verdikleri durumlarda işleri aksatmamak onların sorumluluğunda senin değil. Sen izin almak istersem ve bu sefer işimden olur muyum diye korkuyorsan yersiz olduğunu kabullen , hakkını kullanıyorsun çünkü.
birde yıllık iznim yok ya deneme süresindeyim şuan ondan ötürü yıllık iznim olsa belki bu kadar korkmam

birde yıllık iznim yok ya deneme süresindeyim şuan ondan ötürü yıllık iznim olsa belki bu kadar korkmam
Anlıyorum işini kaybetmekten korkuyorsun. Ben de olsam bu denli kaygılar yaşardım ancak acil durumlar bizim elimizde değil keyfi bir durum değil bu yüzden amirinin seni anlayışla karşılayacağına eminim , izin alamasan bile denemiş olacaksın ki buda önemli…

Anlıyorum işini kaybetmekten korkuyorsun. Ben de olsam bu denli kaygılar yaşardım ancak acil durumlar bizim elimizde değil keyfi bir durum değil bu yüzden amirinin seni anlayışla karşılayacağına eminim , izin alamasan bile denemiş olacaksın ki buda önemli…
zannetmiyorum ki hayır diyeceklerini yani ben iş görüşmesinde de belirtmiştim gerekmedikçe izin almayacağımı

zannetmiyorum ki hayır diyeceklerini yani ben iş görüşmesinde de belirtmiştim gerekmedikçe izin almayacağımı
Ne güzel :) izin almak değil izin istemek kısmı sizin için zor. Yani başa döndük 🤣 içsel kaygılarınızı çözdükten sonra bu anları düşündükçe aslında sorunu kendi kendinize yarattığınızı asıl izni kendinize veremediğinizi göreceksiniz… kendinize şunları sorun “Nasıl bir aileye doğdunuz ? Geçmişte sizin özgüveninizi kıran olaylar nelerdi? Başa çıkmak için ne yaptınız? Kaçtınız mı üstüne mi gittiniz yoksa sadece durdunuz mu ? “

Ne güzel :) izin almak değil izin istemek kısmı sizin için zor. Yani başa döndük 🤣 içsel kaygılarınızı çözdükten sonra bu anları düşündükçe aslında sorunu kendi kendinize yarattığınızı asıl izni kendinize veremediğinizi göreceksiniz… kendinize şunları sorun “Nasıl bir aileye doğdunuz ? Geçmişte sizin özgüveninizi kıran olaylar nelerdi? Başa çıkmak için ne yaptınız? Kaçtınız mı üstüne mi gittiniz yoksa sadece durdunuz mu ? “
aslında geçmişlte travmatik bir olay da yaşamadım yani yaşamadım diye hatırlıyorum benim karakteristik özelliğim galiba bu haftasonu psikiyatriye gittim kendisi de ''reddedilmekten korktuğunuz için kaygınız var bu dünyanın sonu değil lütfen bu denli üstünde durmayın eşimin de dediği gibi siz çalışansınız,köle değilsiniz tamam deneme süresindesiniz ama acil bir işiniz var ise de bunu da halletmeniz gerekir illaki anlayışlı olcaklardır dedi diğer detaylara size de bahsettiğim gibi asla girmeyin bırakın çayı kim demliyorsa demlesin,çöpleri kendileri halleder mecbur yaparlar toplantıda çay mı içecekler hallederler bu denli üstünde durmayın ve profesyönel düşünün'' dedi :)

aslında geçmişlte travmatik bir olay da yaşamadım yani yaşamadım diye hatırlıyorum benim karakteristik özelliğim galiba bu haftasonu psikiyatriye gittim kendisi de ''reddedilmekten korktuğunuz için kaygınız var bu dünyanın sonu değil lütfen bu denli üstünde durmayın eşimin de dediği gibi siz çalışansınız,köle değilsiniz tamam deneme süresindesiniz ama acil bir işiniz var ise de bunu da halletmeniz gerekir illaki anlayışlı olcaklardır dedi diğer detaylara size de bahsettiğim gibi asla girmeyin bırakın çayı kim demliyorsa demlesin,çöpleri kendileri halleder mecbur yaparlar toplantıda çay mı içecekler hallederler bu denli üstünde durmayın ve profesyönel düşünün'' dedi :)
Doğru , yeri geliyor insan hayatı için çalışan sağlıkçılar izin alıyor mesela. Bu demek değil ki işler aksıyor onların yaptığı işler ortada kalıyor insanlar tedavi edilemiyor hayır tabiki. İnsanlar kendilerininde bir gün izine ihtiyacı olabileceğini bilerek idare ediyor sizi de idare edecekler.

Doğru , yeri geliyor insan hayatı için çalışan sağlıkçılar izin alıyor mesela. Bu demek değil ki işler aksıyor onların yaptığı işler ortada kalıyor insanlar tedavi edilemiyor hayır tabiki. İnsanlar kendilerininde bir gün izine ihtiyacı olabileceğini bilerek idare ediyor sizi de idare edecekler.
Allah razı olsun sizden :) tanıştığıma çok memnun oldum ben müge valla birisiyle bunu paylaşmak ne kadar güzelmiş

yani ben işte böyle takan birisiyim 1 seneye yakın iş aradım bulamadım çok zor buldum bundan dolayı sanırım geçmiş yıllardaki iş hayatlarıma göre bu sefer takıntılığım bu izin konusunda daha fazla :/
Anlıyorum , derin bir nefes alın ve kendinize kaygınızın sebebini açıklayın kendinizi anlamaya çalışın.. belki böylelikle rahatlar ve daha kolay çözümlersiniz..

İzin vermeyebilirler de normal bi durum bu. O an sizin orda olmanız gerekebilir. Sıkıntı etmeyin rahatça isteyin izninizi
cevabınız için çok teşeekkür ederim tabiki o gün için önemli bir toplantı olacaktır yada farklı bir görüşme ben de bir sonraki gün için o zaman izin verir misiniz derim değil mi? illaki anlayışla karşılayacaklardır

Anlıyorum , derin bir nefes alın ve kendinize kaygınızın sebebini açıklayın kendinizi anlamaya çalışın.. belki böylelikle rahatlar ve daha kolay çözümlersiniz..
denemedim bir deneyim aslında öz eleştirisini devamlı da yapan birisiyimdir ama bazen aşamadığımız durumlar vardır ya bu da ondan birisi :)

denemedim bir deneyim aslında öz eleştirisini devamlı da yapan birisiyimdir ama bazen aşamadığımız durumlar vardır ya bu da ondan birisi :)
Aslında kendi kendinize cevabı bildiğiniz sorular soruyorsunuz. Acaba kaygınızın yersiz olduğunu başkalarından duymak daha mı çok rahatlatıyor sizi. Hayatınızda hep bir onaya mı ihtiyaç duyuyorsunuz?

Bankadaki işiniz kaç saat ki? Alt tarafı yarım günü geçmeyecek bir izin alacaksınız. Kendinizi gereksiz yere kasıyorsunuz.
Bankadaki günününüzü siz belirleyebiliyorsanız, yöneticinize alternatif sunabilirsiniz.
Ayın son haftası herhangi bir gün içerisinde yarım gün bankada işim olacak. Planlayabilir miyiz? Diyebilirsiniz.
Dünyanın en doğal şeyi hafta içi iş yerinden izin alma durumu.
Üstelik normalde ayda 1 gün yasal mazeret izni yok muydu? Çoğu şirket uygulamıyor ama öyle bir şey var diye hatırlıyorum.

Aslında kendi kendinize cevabı bildiğiniz sorular soruyorsunuz. Acaba kaygınızın yersiz olduğunu başkalarından duymak daha mı çok rahatlatıyor sizi. Hayatınızda hep bir onaya mı ihtiyaç duyuyorsunuz?
evet onaylanma ihtiyacım oluyor bazı durumlarda kafamda tamam dedirtemiyorum eşim yada başkası da tamam dediği zaman dünyalar benim oluyor :) ne kadar değişik birisiyim değil mi :)

evet onaylanma ihtiyacım oluyor bazı durumlarda kafamda tamam dedirtemiyorum eşim yada başkası da tamam dediği zaman dünyalar benim oluyor :) ne kadar değişik birisiyim değil mi :)
Değişik değilsiniz, sizde herkes gibi normal bir insansınız , onaylanma ihtiyacının bir çok psikolojik sebebi olabilir. Aileniz sizi çocukken fazla yok saymış olabilir, veyahut sizin hayatınıza çok fazla müdahale etmiş olabilir. Kendi öz benliğinizi sevmekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Sosyal kaygılarınız sizi ele geçirmiş olabilir. Tüm bunlar benim veya buradaki insanların çözebileceği durumlar değil. Sizin hayatınızı siz yaşadınız sizi yargılamak benim veya başkalarının haddine değil. Size diyebileceğim tek şey var kendinizi sevin kendinizi kabullenin hayat başkaları için yaşamak için çoooook kısa… başkalarının onayına ihtiyaç duyan insanlar kendi benliğine güvenemeyen insanlardır bununda başlangıçta dediğim gibi bir çok sebebi olabilir. Bunu ancak deneyimli bir psikolog size gösterecektir. Unutmayın psikologlar size sadece yol gösterir o yolda yürümek, yarı yolda bırakmak veya sonuna ulaşmak sizin elinizde. Kendinize güvenmeyi öğrenmelisiniz…

Değişik değilsiniz, sizde herkes gibi normal bir insansınız , onaylanma ihtiyacının bir çok psikolojik sebebi olabilir. Aileniz sizi çocukken fazla yok saymış olabilir, veyahut sizin hayatınıza çok fazla müdahale etmiş olabilir. Kendi öz benliğinizi sevmekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Sosyal kaygılarınız sizi ele geçirmiş olabilir. Tüm bunlar benim veya buradaki insanların çözebileceği durumlar değil. Sizin hayatınızı siz yaşadınız sizi yargılamak benim veya başkalarının haddine değil. Size diyebileceğim tek şey var kendinizi sevin kendinizi kabullenin hayat başkaları için yaşamak için çoooook kısa… başkalarının onayına ihtiyaç duyan insanlar kendi benliğine güvenemeyen insanlardır bununda başlangıçta dediğim gibi bir çok sebebi olabilir. Bunu ancak deneyimli bir psikolog size gösterecektir. Unutmayın psikologlar size sadece yol gösterir o yolda yürümek, yarı yolda bırakmak veya sonuna ulaşmak sizin elinizde. Kendinize güvenmeyi öğrenmelisiniz…
çok haklısınız ve üç günlük dünya için bu kadar izni takmaya gerek yok illaki verirleri en kötü olasılıkla o an veremeseler bir ayarlama yapılır sonraki güne alırım değil mi?

X