Juicing ile bir ayda 15 Kilo Verin

_elnaz_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Mart 2010
207
12
Juicing kelimesinin Türkçede henüz tam bir karşılığı yok. Türkçeye çevirmeye çalıştığımızda “sulama” gibi bir ifade ile karşılaşıyoruz bu da juicingi tam olarak karşılamıyor. Bu nedenle yazımda “juicing” ifadesini kullanmaya devam edeceğim.

Juice; meyve sebzeleri posalarından ayırma işlemi ile, uygun oranlarda ve taze olarak elde edilen, içerisine hiçbir kimyasal karıştırılmadan tüketilen organik bir sıvıdır. Bu sıvıyı detoks amacıyla tüketme süreci ise “juicing” olarak adlandırılır.

Juicingin alternatif tıp alanında faydaları uzun yıllardır bilinmesine rağmen son yıllarda geniş kitlelere hitap edebildi. “Fat, Sick and Nearly Dead” isimli belgeselde 60 günlük juice orucu macerasını anlatan Avustralyalı Joe Cross, juicingin popülerleşmesine oldukça katkıda bulundu diyebiliriz. Ancak juicingi son yıllarda ön plana çıkaran asıl neden; doğru uygulandığında insan bedeni üzerindeki tedavi edici etkisi. Kilo verme, bir türlü iyileşmeyen cilt hastalıkları, ensülin direnci, karaciğer yağlanması ve kanser tedavisinde oldukça iyi sonuçlar alınabilecek destekleyici bir yöntem. Sağlık sorunları ile mücadele ediyorsanız yapmanız gereken; juicing ile vücudunuzu arındıracak, hücrelerinizi yenileyecek bir detoks programı uygulamak. Burada bilmeniz gereken önemli bir ayrıntı; juicingi diğer detoks programları ile karıştırmayın. Kendi mutfağınızda, buzdolabınızda bulunan birkaç meyve ve sebzeyi kullanarak juicingin etkilerini bedeninizde hissetmeniz oldukça basit. Başka hiçbir ürün, besin desteği vs kullanmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey kaliteli bir katı meyve sıkacağı.


yazının tamamı için
 
Son düzenleyen: Moderatör:
X