kaç embryo transfer ettirmeliyim acil yardım transfer bugün

gelincikd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2010
60
14
arkadaşlar merhabaHızlı yazmak zorundayım bugün transferim var. 1 embryo transfer edilecek zannediyordum şimdi arayıp iki embro transfer edicez dediler. Daha önce tüp bebekten 1 kızım var Allaha şükür ve düşük riski yüzünden 9 ay yatarak doğurdum. 5 yaşında. Bu riski almalımıyım. ya ikiz olur da taşıyamazsam. ya ikisini de kaybedersem. Napıcam bilmiyorum. Geçen sene de başarısız bi denemem var o 1 taneydi. Nolur bi fikir verin . Acele yazdım kusura bakmayın. Acil fikirlerinizi bekliyorum. 2 embryo da iyi durumdaymış.

merhaba cnm, genelde embriyolar cok iyi deilse iki adet koyuyorlar, cok iyi durumdalarsa tek koyuluyor sanirim, donmus muydular ? belki dondurup cozunce tekrar donduramayacaklari icin ikisini de koymak istiyorlar, ya da yasin buyukse o yuzden iki dusunduler, ama gencsen risk tabi, durumunu dr a anlattin mi ? dokuz ay yattigin falan anlatsaydin belki vazgecerdi..

ayrica embriyolar 5.gun mu? 5. gunse tutma ihtimalleri daha fazla oluyor, cogul embriyo transferinde cogul gebelik riski daha fazla oluyor diyorlar 5. gun embriyolarinda..

ayCevap verdiğin için teşekkür ederim. Donmuş embryo dün çözüldü bugün 4. gün oluyo çünkü 3, günde donmuşlardı. Yarını bekleyip riske atmıyolar diye düşünüyorum. Yaşım 34. Doktor durumumu biliyo kızımda da ona gitmiştim. 9 ay yatsamda erken doğum yapmadığım için sorun olmaz gibi düşümüyo. Geçen seneden de bi olumsuz sonucum var. Onda da 2 transfer edeceklerdi son anda karıştım 1 koydurdum olmadı. Bu sefer karışırsam Allahın işine karışmak gibi mi olur diyorum . Çok zor durumdayım. Allahım yardım et.

arkadaşlar merhabaHızlı yazmak zorundayım bugün transferim var. 1 embryo transfer edilecek zannediyordum şimdi arayıp iki embro transfer edicez dediler. Daha önce tüp bebekten 1 kızım var Allaha şükür ve düşük riski yüzünden 9 ay yatarak doğurdum. 5 yaşında. Bu riski almalımıyım. ya ikiz olur da taşıyamazsam. ya ikisini de kaybedersem. Napıcam bilmiyorum. Geçen sene de başarısız bi denemem var o 1 taneydi. Nolur bi fikir verin . Acele yazdım kusura bakmayın. Acil fikirlerinizi bekliyorum. 2 embryo da iyi durumdaymış.
Merhaba
Bende aynı durumdayım . 2 yaşında oğlum var çok şükür. 4-5 ay sonra dondurulmuş tedavisine başlayacağız. İki embriyo transfer ettirmeyi düşünmüyorum ikiz ılma ihtimali ürkütüyor beni:) hem bakımları açıdından hemde taşıma açısından.. 9 ay yattım ilk gebeliğimde ikiz olursa taşıyamazmışum gibi geliyor

hadi bakımını hallettim diyelim ( ki hiç kimsem yok bu arada ve çalışıyorum). Taşıyabilicemmi yaşayacaklar mı? Gerçi 2 konup tek olduğu da oluyor kızım öyle olmuştu. napsam saat 2 de transfer.

ayCevap verdiğin için teşekkür ederim. Donmuş embryo dün çözüldü bugün 4. gün oluyo çünkü 3, günde donmuşlardı. Yarını bekleyip riske atmıyolar diye düşünüyorum. Yaşım 34. Doktor durumumu biliyo kızımda da ona gitmiştim. 9 ay yatsamda erken doğum yapmadığım için sorun olmaz gibi düşümüyo. Geçen seneden de bi olumsuz sonucum var. Onda da 2 transfer edeceklerdi son anda karıştım 1 koydurdum olmadı. Bu sefer karışırsam Allahın işine karışmak gibi mi olur diyorum . Çok zor durumdayım. Allahım yardım et.
anladim cnm karisik durum tabi sen de haklisin, benim de senin gibi bir kizim var onu iki embriyo transferinden dogurdum, yani iki adet 5.gun embriyosuydu biri tuttu, sonra tek transfer yapdim ben de senin gibi dusuk oldu embriyo gelismedi kese bos kaldi..simdi benim de donmusum var 2 adet ama orta kalite ve biri daha geriymis, eger basarili cozulurlerse ikisini de transfer edmeyi dusunuyorum, ikiz ihtimali biraz az benim cunku pek iyi deillermis ama gene de ihdimal var ve biraz korkutucu..ne yapilir ki bir de embriyologa danis isdersen cnm..

Ayy ben de seninle aynı durumdayım canım ilk tedavide çözülenlerin hiç biri bozulmamış iki koyalım dediler son anda çok istememe rağmen tamam diyemedim pozitif olmasına rağmen kalp atışı olmadığı için kürtaj oldum :KK43: şimdi de iki olsun diyorum sanki nasibim oymuş da ilk de engel olmuşum gibime geliyor :) bizi bilgilendir canım sonucu Rabbim hakkında hayırlısını versin :KK66:

aynen ben de bi kere engel oldum bi daha engel olmaya gönlüm razı gelmiyor. eşim pek istemiyo ben seni düşünüyorum diyo.

aynen ben de bi kere engel oldum bi daha engel olmaya gönlüm razı gelmiyor. eşim pek istemiyo ben seni düşünüyorum diyo.
Benim eşim de topu bana atıyor sen karar ver diye :) doktor da miyon tipli olduğum için nasıl taşıyacaksın diye dalga geçti :) çözülme durumuna göre karar vereceğiz artık bozulma olmazsa koyulacak :KK66:

birazdan yemeğimi yiyip namazımı kılıp gidiyorum arkadaşlar. Bana dua edin.Ne yapıcam hala bilmiyorum. Dualarınızı bekliyorum.

Rabbim Hakkında hayırlı olana gönlünü ısındırsın inşallah canım :KK66:

Çift embriyo transferinde gebelik şansı tek embriyo ihtimalie göre 2 kat artıyo ama bilgin olsun canım.. Ayrıca çift transferlerin de %25 çoğul gebelik oluyo.. Bence şansını artırmak açısından çift yaptırmalısın.. Ben senin yerinde olsam öyle yapardım.. Allah gönlüne göre versin

arkadaşlar çok geç yazıyorum kusura bakmayın. Bugün transferden sonra 5. gün. transfer günü doktorumuzla yaptığımız son görüşmede önceki hamileliğimdeki rahim ağzı kısalığı ve düşük tehlikesi ayrıca kan pıhtılaşmasını göz önüne alarak bir embryomun da iyi durumda 5. güne yakın olduğunu söyleyerek tek transfere karar verdi. Biz hiç karışmadık. madem 2. çocuğun olacak risk almayalım taşıyamayabilirsin dedi. Onun karaıyla 1 tane early blast dedikleri iyi durumda olan embryom transfer edildi.İnşallah Allah bizim ve burdaki hepimizin yüzünü güldürür. Hayırlısı Allahtan. Sizler için de dua ediyorum. Teşekkür ediyorum desteğiniz için.

arkadaşlar çok geç yazıyorum kusura bakmayın. Bugün transferden sonra 5. gün. transfer günü doktorumuzla yaptığımız son görüşmede önceki hamileliğimdeki rahim ağzı kısalığı ve düşük tehlikesi ayrıca kan pıhtılaşmasını göz önüne alarak bir embryomun da iyi durumda 5. güne yakın olduğunu söyleyerek tek transfere karar verdi. Biz hiç karışmadık. madem 2. çocuğun olacak risk almayalım taşıyamayabilirsin dedi. Onun karaıyla 1 tane early blast dedikleri iyi durumda olan embryom transfer edildi.İnşallah Allah bizim ve burdaki hepimizin yüzünü güldürür. Hayırlısı Allahtan. Sizler için de dua ediyorum. Teşekkür ediyorum desteğiniz için.
Hayırlı olsun canım inşallah pozitif sonuç alır ve sağlıkla kucağına alırsın :KK66:

X