Kaçarak evlenen varmı

Biraz önce de konuna bisürü insan kaçarak evlilik olmaz yazdı. Şimdi bu konuyu neden açıyorsun? Macera mı oluyor kaçarak evlenmek? Allahım kafalara bak ya çıldırıcam, milattan önceye ışınlamak lazım sizi. Bu çağda kalmadı böyle saçmalıklar, kendinize gelin !!!

Evlilik bir macera veya toz pembe filmlerde ki gibi bir kurum değil. Aynı eve girdiğinizde maddi ve manevi bir çok zorluk var yaşınız gelsin işiniz olsun zaten evlenirsiniz. Bence kaçmayın veya macera olacak gibi düşünmeyin sonu hiç öyle olmuyor.

Yarın sabahın köründe kahvaltı hazırla bulaşık yıka, çamaşır,ütü ,temizlik,hergun yemek yap.cocuk büyüt.elektrik,su , doğalgaz. Mutfak masrafları. Senelerce üstüne doğru düzgün bir şey alma. Erkek zaten çabuk sıkılır.bu kadar sorumluluk,adam bı de ilgiyi kesti mi görürsün gününü.sonra gidecek kapında yok. Ye dayağı otur aşağı. Ondan sonra da ailem sahip çıkmadı dersin. Düzgün adam olsa ailen zaten verir. Seni düzgünce ister. Boynunu bukmez. Üç gün sonra evinde esyam yok, düğünüm olmadı .adama başlarsın sen zaten bana hiç bir şey yapmadin diye . Görürsün cicim aylarını . Git okulunu oku. Zamanı gelince münasip şekilde gelip ister.evin düzenin olur .ailen rıza gösterir.ondan sonra burda açılan konuları görüyoruz .bebeğim var eşim düğün istemiyor bu saatten sonra yapsak olmaz mı? Kaynanam bana laf sayıyor.kocam ona hak veriyor.ne yapcam ben.bu adamdan soğudum.zorla çocuk yaptı bakmak istemiyorum dersin

Kaçarak evlenmek demek söz sahibi olamamak demek, gidecek kapın olmadığından kendini küçük göstermek onlara muhtaç etmek demek. Başka da bir şey demek değil

X