KAÇINCI DENEMEDE HAMİLE KALDINIZ

Ayysssko

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2023
40
9
23
Kızlar merhaba. 7 aylık evliyim 5 aydır korunmuyorum ama maalesef gebelik hiç oluşmadı. Düzenli adet gören biriyim. Bu ay ovulasyon testi de kullandım yumurtlamamı da görüyorum. Neden gebelik oluşmuyor olabilir sizce şu an doktora gözükmeli miyim 1 sene olmadan görünmeyi önermiyorlar ama insan bekleyince zaman sanki geçmiyor. Aynı durumu yaşayanlar var mı :/

Maalesef bende aynı durumdayım canım. Ama benim 1 seneye yakın olduğu için biz tüm testlerimizi yaptırdık. Temiz çıktı ama yine de gebelik yok sebepsiz infertilite diyorlar yani olmaması için spesifik bir sebep yok. Seni çok iyi anlıyorum her ay adeti beklerken zaman duruyor saki

Maalesef bende aynı durumdayım canım. Ama benim 1 seneye yakın olduğu için biz tüm testlerimizi yaptırdık. Temiz çıktı ama yine de gebelik yok sebepsiz infertilite diyorlar yani olmaması için spesifik bir sebep yok. Seni çok iyi anlıyorum her ay adeti beklerken zaman duruyor saki
Cidden öyle ya her ay bir umut sonra adete doğru o erken gebelik testini yapıp negatif görünce insan yıkılıyor:) 5 ay değil de 5 sene oldu sanki bekledikçe zaman uzun geliyor inşallah hemen Allah kucağımıza almayı nasip eder

Cidden öyle ya her ay bir umut sonra adete doğru o erken gebelik testini yapıp negatif görünce insan yıkılıyor:) 5 ay değil de 5 sene oldu sanki bekledikçe zaman uzun geliyor inşallah hemen Allah kucağımıza almayı nasip eder
İnşallah inşallah artık test yapmaktan her ay hayalet çizgi aramaktan insan bir hal oluyor. Akışına bırak deyince de olmuyor. Ama ben tam 1 sene dolmadan gittim 1 senedir olmuyor dedim testlerimi verdim en azından tedavi edilmesi gereken bir şey varsa görmek adına faydası olabilir düşünebilirsiniz

Kızlar merhaba. 7 aylık evliyim 5 aydır korunmuyorum ama maalesef gebelik hiç oluşmadı. Düzenli adet gören biriyim. Bu ay ovulasyon testi de kullandım yumurtlamamı da görüyorum. Neden gebelik oluşmuyor olabilir sizce şu an doktora gözükmeli miyim 1 sene olmadan görünmeyi önermiyorlar ama insan bekleyince zaman sanki geçmiyor. Aynı durumu yaşayanlar var mı :/
bende pcos eşimde varikosel çıktığı halde bize de 1 yıl dolmadan tedavi uygulamıyorlar. özellikle devlet hastanelerinde bu anayasanın ilk 3 maddesi gibi içeri girdiğiniz gibi yüzünüze vuruluyor. bence özel bir hastaneye gidin en azından hormon testlerini ve ultrasyon muayenesi yapılıyor ve bir sorun varsa size söyleniyor. 5 ay erken biraz evet ama ben de ilk doktor muayeneme 5 aylık evliyken gittim. kaldı ki sağlıklı bir gebelik için zaten çocuk sahibi olmaya karar verdiğinizde gidip muayene olmalısınız. belki vitamin eksikliğiniz vs vardır önlem alınır takviye verilir. doktor gebelik için folik asit başlatır. ben gittiğimde d vitamini ve demir eksikliğim çıktı takviyeler verildi. bazı kan değerlerim yüksek çıktı doktorum bunun için kan bağışlamamı önerdi. bence gidin bir sağlık kontrolünden gecin.

7. Denemede hamile kaldım, ovülasyon testi kullanmadım hiç, uygulama üzerinden takip ettim yumurtlama günlerini

Uygulamalar bazen dogru gostermiyor mesela ovulasyon dan sonra ki gunler bnim yumurtalik agrilarim daha fazla ve seffaf suluk gibi akintim oluyor bizde degerlendiriyoruz tutarsa sans doktor bana demisti her iki gun degerlendirin boylece ovulasyon gunleri kacirmayiz

Bizde aynıyız 1 yıllık evliyim 7 aydır deniyoruz doktora da gittik düzenli adet gören birisiyim kan testleri de yapıldı , alttan muayene de etti hiç bir sebep yok doktor olur diyip folik asit yazıp yolladı.. demek ki vakti zamanı değilmiş diyip biraz kafamızdan silsek aslında olacak ama olmuyor 😔

X