Kaçmalı mıyım artık!

ysm90

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2022
182
93
Selam kızlar,
Yıllardır birlikte olduğum biri var ailem yıllardır doğulu oldukları için vermiyor. İlk başta direnelim onalra kanitlariz sevgimizi dedik ama olmadi. Zaman su gibi akıp gidiyor. Ben 26 yaşındayım ve evde kaldım eskiden beri kendi ailemi kurmayı isterdim ama hala nasip olmadı. Tabii ki bunu da sevdiğim insanla istiyorum ama ailem bırakmıyor. Şimdi ailemi bıraksam gitsem ne olacak? Beni anlamıyorlar dinlemiyorlar bile. Lütfen tanistir vs demeyin çünkü tanismak istemiyor ailem. Bir noktadan sonra aile evinde kalmak insanı kötü hissettiriuor kendi hayatımı yıllardan beri kurmaya çalışıyorum emek verdik zaman verdik kendimi kotu hissediyorum. Bir de evlenip boşanmalar çocuğu olanlar yan gözle bakıyor yaş bakımından kendimi daha da kötü hissediyorum. Bu yaşımdan sonra gitmeye kaçmak denmez ama anlaşılması için bu şekilde yazıyorum. Hayattan zevk alamaz yasamak istemez hale geldim. Napicam ben, Allah'ını seven akıl versin.

Selam kızlar,
Yıllardır birlikte olduğum biri var ailem yıllardır doğulu oldukları için vermiyor. İlk başta direnelim onalra kanitlariz sevgimizi dedik ama olmadi. Zaman su gibi akıp gidiyor. Ben 26 yaşındayım ve evde kaldım eskiden beri kendi ailemi kurmayı isterdim ama hala nasip olmadı. Tabii ki bunu da sevdiğim insanla istiyorum ama ailem bırakmıyor. Şimdi ailemi bıraksam gitsem ne olacak? Beni anlamıyorlar dinlemiyorlar bile. Lütfen tanistir vs demeyin çünkü tanismak istemiyor ailem. Bir noktadan sonra aile evinde kalmak insanı kötü hissettiriuor kendi hayatımı yıllardan beri kurmaya çalışıyorum emek verdik zaman verdik kendimi kotu hissediyorum. Bir de evlenip boşanmalar çocuğu olanlar yan gözle bakıyor yaş bakımından kendimi daha da kötü hissediyorum. Bu yaşımdan sonra gitmeye kaçmak denmez ama anlaşılması için bu şekilde yazıyorum. Hayattan zevk alamaz yasamak istemez hale geldim. Napicam ben, Allah'ını seven akıl versin.
26 yaşında evde kalmak mı? Sizin çevreniz ahlaksız, yaşla alakalı değil. Aileniz niye istemiyor, işi var mı? Siz okuyor ya da çalışıyor musunuz

Selam kızlar,
Hayır evde kalmadin neden bu şekilde düşünüyorsunuz . Ailesiyle beraber gelsinler sonuçta kapıyı açmayacak halleri yok ailenizin . İllede seviyorum istiyorum diyorsan ve hala ailen vermemkle kararliysa o zaman yapacak bişey yok alırsın eşyalarını gidersin kiyarsiniz nikahı hayattan kopacak kadar kendini üzme derimm dünyanın sonu değil ya .

Aileniz gercekten sirf dogulu oldugu icinmi riza gostermiyor. Baska sebepler yokmu?

Tabi ki kaçmalısın. Kayınvaliden ve görümcenle aynı evde mutlu mesut yaşarsın artık. :deli:
Adam aşırı anneciydi ve de babası öldüğü için aynı evde yaşayalım diyordu. Şimdi sen kaçınca seni nereye götürecek sanıyorsun? :olamaz:
Bu sebepden dolayo ailenizin rizasinin olmama olasiligi varmi?

Ay bilmem valla da, en nihayetinde istememeleri bir işe yaramış. En azından henüz evlenmemiş bu kişiyle. Ama 2023 yılına dayandık, millet daha kocaya kaçma peşinde. Ufffff :olamaz:
Yani ben anlam veremiyorum
26 yasina gelmis akli basinda olan birisi ailesine dile getirir istemiyosa sebeplerini ele alir objektif bakar ileriyi dusunur.
Kocaya kacip kacip esra muge geziyolar itici.
Artik ulke olarak level atlamamiz gerek yahu

Aileye sırtını dönüp gidebilmek için haklı bir davanız olması gerekiyor.

İlişkinizin reddedilmesi için hiçbir sebep olmaması,
gerçekten iyi bir insan, iyi bir eş olması,
ailenizden fiziksel, psikolojik, ekonomik vb. şiddet görüyor olmanız (yani o evde yaşayamayacak durumda olmanız)
eğitimli, ekonomik özgürlüğü olan, kendini gittiği kişinin insafına bırakmayacak güçlü bir kadın olmanız gerekiyor benim fikrimce.

Bu maddeler arttırılabilir tabii ki.

Ayakları yere sağlam basan, aklı başında iki yetişkinin evlenmesine karşı çıkılmasının sağlam bir gerekçesi yoksa kimseye boyun eğmek zorunda olduğunuzu düşünmüyorum.

Ama çantamı alıp gideyim, ne yaşarsam kaderim demek çok büyük bir kumar.

Halbuki harika bir kısmet, konu sahibi bu gece kaçsın, maazallah kaparlar adamı
Adamla bu mevzu yüzünden ayrılmaya kadar gitmişler. Sonra adam geri vites yapmış, yersen tabi.
Zaten kaçarsa o aile hiç değer vermez sahipsiz diye. Kaçan kıza ülkemizde nasıl bakılıyor, bilirsiniz.

X