Kaçmalı mıyım artık!

Evlenme konusunda sevgilinizin zerre kadar fedakarlığı yok farkında mısınız? Kaçarsanız düğün de yapmaz, ev de birlik sıfır masraf, ne güzel hayat. Bize beddua edeceğinize akıllanmak için kendinize dua edin
Sevgilisinin geldiği kültürde şöyle bir anlayış var, o parayı vereceksin ciğerin bi yanacak, yanacak ki kıymetini bilesin, kolay gözden çıkarmayasın. Yani masrafsız gelenin bi değeri yok. Kimbilir ne kusuru var, elsiz ayaksız gelmiş derler ona göre davranırlar. Aile bağları çok önemli onlarda, can alır can verirler aile için. Sen aileni ezer gelirsen güvenmezler sana, saygı da duymazlar. Ailesini ezen biri eline fırsat geçer geçmez bizim canımıza okur derler. Usulünce evlenenler bile türlü sıkıntı ile karşılaşırken kaçmak büyük cesaret.

Sevgilisinin geldiği kültürde şöyle bir anlayış var, o parayı vereceksin ciğerin bi yanacak, yanacak ki kıymetini bilesin, kolay gözden çıkarmayasın. Yani masrafsız gelenin bi değeri yok. Kimbilir ne kusuru var, elsiz ayaksız gelmiş derler ona göre davranırlar. Aile bağları çok önemli onlarda, can alır can verirler aile için. Sen aileni ezer gelirsen güvenmezler sana, saygı da duymazlar. Ailesini ezen biri eline fırsat geçer geçmez bizim canımıza okur derler.
bu konuyu daha önce de açmıştı sanırım. Nasıl yorumlar bekliyor anlamadım

Selam kızlar,
Yıllardır birlikte olduğum biri var ailem yıllardır doğulu oldukları için vermiyor. İlk başta direnelim onalra kanitlariz sevgimizi dedik ama olmadi. Zaman su gibi akıp gidiyor. Ben 26 yaşındayım ve evde kaldım eskiden beri kendi ailemi kurmayı isterdim ama hala nasip olmadı. Tabii ki bunu da sevdiğim insanla istiyorum ama ailem bırakmıyor. Şimdi ailemi bıraksam gitsem ne olacak? Beni anlamıyorlar dinlemiyorlar bile. Lütfen tanistir vs demeyin çünkü tanismak istemiyor ailem. Bir noktadan sonra aile evinde kalmak insanı kötü hissettiriuor kendi hayatımı yıllardan beri kurmaya çalışıyorum emek verdik zaman verdik kendimi kotu hissediyorum. Bir de evlenip boşanmalar çocuğu olanlar yan gözle bakıyor yaş bakımından kendimi daha da kötü hissediyorum. Bu yaşımdan sonra gitmeye kaçmak denmez ama anlaşılması için bu şekilde yazıyorum. Hayattan zevk alamaz yasamak istemez hale geldim. Napicam ben, Allah'ını seven akıl versin.
26 yaşındasınız 66 değil abartmasa mısınız?

Ben de 26 yaşındayım ve an itibariyle evde kaldığımı öğrendim. Bu gerçekle nasıl yüzleşeceğim bilmiyorum…

26 yaşında evde kaldım mantığı.
Aile onayı yok.
Bu evlılık maalesef sakat .

Selam kızlar,
Yıllardır birlikte olduğum biri var ailem yıllardır doğulu oldukları için vermiyor. İlk başta direnelim onalra kanitlariz sevgimizi dedik ama olmadi. Zaman su gibi akıp gidiyor. Ben 26 yaşındayım ve evde kaldım eskiden beri kendi ailemi kurmayı isterdim ama hala nasip olmadı. Tabii ki bunu da sevdiğim insanla istiyorum ama ailem bırakmıyor. Şimdi ailemi bıraksam gitsem ne olacak? Beni anlamıyorlar dinlemiyorlar bile. Lütfen tanistir vs demeyin çünkü tanismak istemiyor ailem. Bir noktadan sonra aile evinde kalmak insanı kötü hissettiriuor kendi hayatımı yıllardan beri kurmaya çalışıyorum emek verdik zaman verdik kendimi kotu hissediyorum. Bir de evlenip boşanmalar çocuğu olanlar yan gözle bakıyor yaş bakımından kendimi daha da kötü hissediyorum. Bu yaşımdan sonra gitmeye kaçmak denmez ama anlaşılması için bu şekilde yazıyorum. Hayattan zevk alamaz yasamak istemez hale geldim. Napicam ben, Allah'ını seven akıl versin.
Ne bu koca merakı? Bende 26 yaşına gireceğim evden çalışıyorum aile evindeyim tamam kendine çıkmak belki çok güzel ama aile evide güzel. Sorunlar olabilir ama bu denli kafayı yemek ne evde kalmak ne demek :KK70: egitim durumuz nedir? Hayatta her şey evlenmek koca degil malesefki. Herkesin ev yaşantısı kendine tabiki ama az sosyallessen belki evlilik diye evde kaldım diye kendini yemezsin. Valla isteyen herkes istediği gibi bakabilir. Sende onlara bak o şekilde kimin hayatı kimi ne ilgirir. Bu düşünce tarzını aş bence cok tehlikeli bı bakış açısı

lütfen öyle bir şey yapma lütfen .Kaçtıktan sonra belki en fazla bir ay mutlu olacaksın ama sonrası hep mutsuzluk ,hep üzüntü olacak. Hele ailene yaşatacağın mutsuzluğun izi bir ömür boyu sürecek ne olur yapma

41 yasinda abla, 43 ve 48 yasinda kuzenler dururken, 37 yasinda evlenecegimi soyledigim icin ailem ve akrabalarim neden acele ettigimi soruyorlardi. Cografya gercekten kadermis. :KK70:
Bu da manasız. 37 yaş nasıl acele edilmiş bir yaş olabilir? Biyolojik saat ve yaşlanmak diye gerçekler var bu dünyada. Ha cinselliği doya doya yaşıyorlarsa ve çocuk da istemiyorlarsa tamam da diğer türlü nasıl erken denebilir?

Bu da manasız. 37 yaş nasıl acele edilmiş bir yaş olabilir? Biyolojik saat ve yaşlanmak diye gerçekler var bu dünyada. Ha cinselliği doya doya yaşıyorlarsa ve çocuk da istemiyorlarsa tamam da diğer türlü nasıl erken denebilir?

Sakin ol Champ. 😎

Nufusun cogunlugunun kizlarini 10’lu yaslarla evlendirdigi ‘72 senesinde annem 32 yasinda evlenmis. Erken bile evlendim. 🤣
Demek ki aile kulturu sizde..hersey zamaninda guzel bence tabii.. yani hele cocuk isteniyorsa.. ama 32 guzel bir yas💞

• Beğen
Reactions: Kuf
Selam kızlar,
26 yaşında evde kaldın ha , vah sana yazıkkkk...

Ben ailenizin tanismak bile istememesinden bu isin olmamasi gerektigini düşünüyorum . Ailelerin yanildigi pek olmuyor. Sevgi farkli ama kulturde cok onemli .

Demek ki aile kulturu sizde..hersey zamaninda guzel bence tabii.. yani hele cocuk isteniyorsa.. ama 32 guzel bir yas💞
Evet, aile kulturumuze gore durumun kotu degilse ozellikle kiz cocuklar gec evlendirilir. Ailenin onceligi kizlarin tum egitimini tamamlamasi uzerine. 🌸

Öncelikle yapıcı yorum yapan hanımlara teşekkür ederim. Fazla konuyu uzatmayacagim, kafam karışık ve her insan danışmak isteyebilir ve bu platform bunun için var. Herkesinbderdi kendine büyüktür. Beni ciddiye alan, vakit ayıran, akıl veren herkesten Allah razı olsun. Dertlesmeye konuşmaya ihtiyacım vardi. Tam aksine dalga geçen, insanların derdiyle eğlenen insanların da aynısını yaşamasını temenni ediyorum. Dalga geçtiğiniz duruma düşmeniz dileğiyle .🙏

kocaya kaçmadan ölüp gidicem diye çok korkuyordum teşekkürler beddua için🙏

Selam kızlar,
26 yaşa evde kaldim diyorsaniz o zaman ozur dilerim ama bakiş açinizda problem var. Diger konulara da boyle yanaşip yanliş tutumlar sergileme ihtimaliniz yuksek. Ailenizi dinleyin derim. Tabiki asla kimseyi dinlemiyceksiniz. Allah pişmanlik vermesin ne diyelim

X