Kafam çok dolu fikirlerinizi duymak istiyorum yaşama hevesim bitti

Pazarcılar gibi ablalı konuşmasanız. Kendinizi güzel şekilde ifade edin. Anladığım kadarıyla evliliğiniz çok boş. Yeni evlilikte sen ayrı o ayrı dünya. Gözünüz hala dışarıda ise karı koca bu evliliği sürdürmenin alemi ve mantığı yok.
Bu adama çocuk mu verilir tırnağımı hak etmiyor dediğinize göre hiç sevgi yok sizde. Ama nedense asla cinsellik bitmiyor. 😂😂😂 Korunmakta fayda var.

Ya çok depresiz sıkıcı birisin ben şahsen böyle biriyle evli kalamazdım. Mutluluğu sadece kocada sanıyorsun. Ama mutlu olmak için kendine asla fırsat vermiyorsun. Telefon karıştırmalar feykten işletmeler çok cahil cüheyla hareketler hiç bir insana yakıştırmıyorum böyle şeyleri. Hiç mi kendine saygın yok. Seninle şöyle oturup iki lafın beli bile kırılmaz kültürsüz, gelişime kapalı, karamsar negatif birisi gibi hissettiriyorsun. Mutsuzsan güvenmiyorsan ayrıl ne bekliyorsun ki? Yok ailem uzakta boşanamam yok çocuk yapıp napiyim bu adamdan falan.. bi kere siz çocuk yapmayın sizde normal değilsiniz. Depresif kaba bi tarzınız var.. istanbul gibi bi şehirde yapacak bir şeyinin olmadığına kendine inandırmak büyük saçmalık. Deli gibi kurslar var, sosyalleşebileceğiniz kadar mekanlar var mesela gidin kurslara yazılın müzelerimizi gezin, belediyeler ücretsiz konserler veriyor gidin eğlenin ufkunuzu açın. Film izleyin kitap okuyun… ne diyelim yani.

Delirmenize 1 basamak kalmış farkında mısınız?

Ya acil olarak çalışın (bakış açınız değişir, sosyalleşirsiniz, kendine güveniniz artar) ya da bir kursa falan gidin. Bol bol “kitap” okumanız da size çok fayda sağlayacaktır.

Eşiniz de maşallah nefes alsın yeter mantığında biri galiba. Evli kalmaya devam edeceksiniz size sabır diliyorum.

Hayat erkeklerden ibaret değil, öncelikle siz kendinizi sevip değer verin. Siz kendinizle mutlu olmayı öğrenin. Başkasına bağımlı olarak kesinlikle mutlu olamazsınız.

Çare; Meşguliyetlerini arttırmak. Amaç ve hedef koyabilmek.
Gerçekten bak. Bunu bir düşün. Sana keyif veren neler var ? Çalışmak mı okumak mı? Hobiler mi? Bunlara bir odaklan. Minik minik Meşguliyetler geliştir. Çok iyi gelecek.

Ama benim kaderim çok kötü çizildi nasıl duzelicek ben onu kafamdan atamıyorum
Yahu dünyanın sonu mu ayrılırsın en kötü kendi özgüvenini tekrar kazanır mis gibi devam edersin hayatına kaderin niye kötü bu kadar yani bunalıma girmişsin bu bunalım da seni en kötü haldeyim moduna sokmuş. Ama sana tavsiye ya bi okul oku ya işe git yarı zamanlı bile olsa veya bir derneğe üye ol vs yani meşgul et kendini çünkü evde oturdukça sarıyorsun her şeye ve kötü senaryolar kuruyorsun kafanda

X