Kafam Çok Karışık Sizce Ben mi Abartıyorum?

Bu saatte benim gibi uyku tutmayan varsa diye derdimi dökmek istiyorum.

Kısa tutmaya çalışacağım ama yanlış anlaşılmamak için baştan başlamak gerekiyor sanırım.

15 yıllık evliyiz, ilk başlarda hiç bir problem yoktu evliliğimizde, 2 evladım var.
Eşim gece uykuda aşırı horluyor ve her geçen gün daha da artıyor, bu yüzden son 5/6 yıldır o salonda yatıyor. Sorun sanırım burada başladı.
Çok söyledim kavga ettim ama dr’a gitmeye ikna edemedim. Her seferinde tmm gidicem diyor ama bir türlü gitmiyor.
Son yıllarda ise iyice aramızda soğukluk girdi ev arkadaşı bile değiliz neredeyse.
İşten gelir uzanır elinde tel ya vidio izler ya okey oynar.
Ben çalışıyorum işten geliyorum sofra kuruyorum o ise evin alışverişini yapar gelir yardım istersem yapar ama istemezsem saatlerce oyun oynar.
Ne muhabbettimiz var doğru düzgün ne bi şey.

Şimdi asıl sorunuma geliyorum. Yeni araba aldık ben kredi çektim ayda 15 bin kredi ödüyorum yetmediği yerde eşim 3/4 bin veriyor.
Geçenlerde eşimin instasında bi kız eklediğini gördüm eşim sosyal medya çok kullanmaz arkadaş sayısı çok azdır bu yüzden şaşırdım kızın adını googlede aratırken eşim gördü. Ne yapıyorsun derdin ne diye sordu ben de kim olduğunu sordum. İş yerinden arkadaşım sabahları işe giderken arkadaşı alıyorum oda tam aynı durakta bekliyor ayıp olmasın diye onu da alıyorum dedi. Ben işe sabahın 7’sinde gidiyorum 8’de iş başı yapmama rağmen servisle gittiğim için.
Eşiminse iş yeri yakın hem toplu taşıma ile gidebilir
Ben buna çok sinirlendim. Ben eşek gibi çalışıyorum kredi ödüyorum sen milleti gezdiriyorsun sen iş yeri servisi misin dedim.
Konu kapandı uzatmadık.

Şimdi gelelim sonra ki mevzuya, eşim 2 ay önce ben trendyolda gezinirken aşçı şapkası gördük çok istedi ben de aldım adres olarak onun iş yeri adresini verdim kargolar hep oraya gidiyor.
Aradan uzun zaman geçti sordum ne oldu eve getirmedin dedim iade ettim iyi değildi dedi. Benim hesabımdan iade yapamazsın nasıl yaptın ki dedim
Beğenmedim attım yaa çok mu önemli dedi konu kapandı.
Dün evde yokken telefonunu kurcaladım çünkü daha önce whatsapında kilitli mesaj gördüm o an açamamıştım parmak izi istediği için ama dün şifre ile kilitli mesajı açtım.
Sadece ayıp olmasın diye işe götürüyorum dediği kız ve başka yakın arkadaşlarının olduğu bir grup açmış. İkisi kadın ikisi erkek.
Grupta kendi kendi resmini profil fotoğrafı yapmış kafasında aşçı şapkası. Millete yemek yapıyor het gün kendi özel odasında. Mesajlar geyikler birlikte o bahsettiğim kızla birlikte yapılan yemek fotoğrafları var, sonra ki başka günlerde yine beyimiz resim atmış kızların isimlerini yazmış hafi yemek hazır diye.

Şimdi burada sorun yemek yapmak mı diyeceksiniz ama sorun bana yalan söylemesi çünkü hep bana öğlen yemeğini dışarıda yediğini söylüyor ayıca
Milletle saatlerce goygoy yapan bu adam gün içinde beni bir kez aramaz bir kez mesaj atmaz muhabbet etmez, bunlardan şikayetçi olduğumda sen hemen kavga çıkarıyorsun der. Niye dr’a gitmiyorsun ayrı yatmak hoşuna mı gidiyor dediğimde dr fobisi olduğunu söyler.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir eksik yazdıysam cevaplarım. Okuyan ve yol gösteren herkese teşekkür ederim.
Boşanmak tel çözüm kimseye katlanmak zorunda değilsin kabul edilemez

Benlik katili ne kadar doğru. Söykediğiniz her kelime çok doğru. Alıp karşına konuşmaya çalışıyorsun ama adam ne var bunda arkadaşlar bir arada yemek yiyemez mi diye üste çıkıyor.
Yahu niye yalan söylüyorsun diyorum e kızacaktın altında bi şey arayacaktın diyor. En kötüsü kendini haklı beni fesat görmesi
Düşmeyin, sakın ama sakın bu tuzaklara düşmeyin.
Direkt manipülasyon bu, ilk yaptıkları şey zaten.
Kime anlatsanız ‘aman hepsi aynı, huzurunu kaçırma’ diyecektir.
Ne bekliyorsun kaç senelik evlilik, adam işte eğleniyor kadın kızda gözü yok diyen bile olacaktır.
Ve evet maalesef ki doğru ama genele yayılan yanlışlığı ‘normal’ kabul etmek, bu hastalıklı durumu pekiştirmekten öteye geçmez.
Mesele kadın değil, mesele öncelikleri ve o evin yetişkin erkeği olarak görevlerini yerine getirmek yerine başkalarını düşünmesi.

Boşanmama kararınıza saygı duyarım lakin sizi anlayan bir hemcinsiniz olarak da rahatınız kaçıyorsa onunkini de kaçırın derim.
Bu da nasıl oluyor, ona huzur vermemekle değil, onsuz daha iyi olarak.
Siz de hayatınızda yeni alanlar, arkadaşlıklar, merak ettiğiniz şeylere yönelerek oluyor.
Bunları yaptıkça iyileşecek, odağınız ondan çıkacaktır.
Evliliğinize iş ortaklığı gibi yaklaşınca belki boşanma kararınızı gözden geçirirsiniz veyahut o sizin ruhsal olarak gittiğinizi görünce hatalarını farkedip çabaya, düzelmeye eğilim gösterecektir.
Ha sizden gittikten sonra anlamı olur mu bilmem ama çocukları için eğlenen, zaman geçiren bir çift modeli görmeye ihtiyaçları var.
En azından bunu sağlamış, aile dinamiği açısından biz ortak yok bulmuş olursunuz.

Bu saatte benim gibi uyku tutmayan varsa diye derdimi dökmek istiyorum.

Kısa tutmaya çalışacağım ama yanlış anlaşılmamak için baştan başlamak gerekiyor sanırım.

15 yıllık evliyiz, ilk başlarda hiç bir problem yoktu evliliğimizde, 2 evladım var.
Eşim gece uykuda aşırı horluyor ve her geçen gün daha da artıyor, bu yüzden son 5/6 yıldır o salonda yatıyor. Sorun sanırım burada başladı.
Çok söyledim kavga ettim ama dr’a gitmeye ikna edemedim. Her seferinde tmm gidicem diyor ama bir türlü gitmiyor.
Son yıllarda ise iyice aramızda soğukluk girdi ev arkadaşı bile değiliz neredeyse.
İşten gelir uzanır elinde tel ya vidio izler ya okey oynar.
Ben çalışıyorum işten geliyorum sofra kuruyorum o ise evin alışverişini yapar gelir yardım istersem yapar ama istemezsem saatlerce oyun oynar.
Ne muhabbettimiz var doğru düzgün ne bi şey.

Şimdi asıl sorunuma geliyorum. Yeni araba aldık ben kredi çektim ayda 15 bin kredi ödüyorum yetmediği yerde eşim 3/4 bin veriyor.
Geçenlerde eşimin instasında bi kız eklediğini gördüm eşim sosyal medya çok kullanmaz arkadaş sayısı çok azdır bu yüzden şaşırdım kızın adını googlede aratırken eşim gördü. Ne yapıyorsun derdin ne diye sordu ben de kim olduğunu sordum. İş yerinden arkadaşım sabahları işe giderken arkadaşı alıyorum oda tam aynı durakta bekliyor ayıp olmasın diye onu da alıyorum dedi. Ben işe sabahın 7’sinde gidiyorum 8’de iş başı yapmama rağmen servisle gittiğim için.
Eşiminse iş yeri yakın hem toplu taşıma ile gidebilir
Ben buna çok sinirlendim. Ben eşek gibi çalışıyorum kredi ödüyorum sen milleti gezdiriyorsun sen iş yeri servisi misin dedim.
Konu kapandı uzatmadık.

Şimdi gelelim sonra ki mevzuya, eşim 2 ay önce ben trendyolda gezinirken aşçı şapkası gördük çok istedi ben de aldım adres olarak onun iş yeri adresini verdim kargolar hep oraya gidiyor.
Aradan uzun zaman geçti sordum ne oldu eve getirmedin dedim iade ettim iyi değildi dedi. Benim hesabımdan iade yapamazsın nasıl yaptın ki dedim
Beğenmedim attım yaa çok mu önemli dedi konu kapandı.
Dün evde yokken telefonunu kurcaladım çünkü daha önce whatsapında kilitli mesaj gördüm o an açamamıştım parmak izi istediği için ama dün şifre ile kilitli mesajı açtım.
Sadece ayıp olmasın diye işe götürüyorum dediği kız ve başka yakın arkadaşlarının olduğu bir grup açmış. İkisi kadın ikisi erkek.
Grupta kendi kendi resmini profil fotoğrafı yapmış kafasında aşçı şapkası. Millete yemek yapıyor het gün kendi özel odasında. Mesajlar geyikler birlikte o bahsettiğim kızla birlikte yapılan yemek fotoğrafları var, sonra ki başka günlerde yine beyimiz resim atmış kızların isimlerini yazmış hafi yemek hazır diye.

Şimdi burada sorun yemek yapmak mı diyeceksiniz ama sorun bana yalan söylemesi çünkü hep bana öğlen yemeğini dışarıda yediğini söylüyor ayıca
Milletle saatlerce goygoy yapan bu adam gün içinde beni bir kez aramaz bir kez mesaj atmaz muhabbet etmez, bunlardan şikayetçi olduğumda sen hemen kavga çıkarıyorsun der. Niye dr’a gitmiyorsun ayrı yatmak hoşuna mı gidiyor dediğimde dr fobisi olduğunu söyler.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir eksik yazdıysam cevaplarım. Okuyan ve yol gösteren herkese teşekkür ederim.
Kesinlikle haklısınız aralarında bişey olmasa bile eşiniz kızı beğeniyor aklında var yani.sifreli mesajlar ne yani sizin görmenizi istemiyor işte

Vay şişman kükrek teke vay... Ne güzel kadını aklınca enayi yerine koyuyor krediyi kadın ödüyor ama arabaya kendi ve arkadaşları biniyor . Evde çamaşırıda bulaşığıda hallediliyor iki çocukta var sabaha kadar kükrüyor dötünü devirip kocalık yok cinsellik yol ama ortalığa adamım diye dolaşıyor arpası fazla gelmiş buna bu iş konuşmakla olmaz tavrını net belli edeceksin adam olacaksa olacak olmazsa yallah

Yalnız adamın klişe yaptığı “eşimle ayrı odalardayız” bahanesinin doğru olması….
O kızla net ilişki içinde bence
Bi ilişki olduğunu sanmıyorum eşimin huyunu biliyorum herkesle samimi olur b.kunu çıkarır tüm arkadaşlarına öyle. Benim kızdığım bana yalan söylemesi ve pişkin pişkin sen altında bi şey ararsın diye yalan söyledim demesi

Bi ilişki olduğunu sanmıyorum eşimin huyunu biliyorum herkesle samimi olur b.kunu çıkarır tüm arkadaşlarına öyle. Benim kızdığım bana yalan söylemesi ve pişkin pişkin sen altında bi şey ararsın diye yalan söyledim demesi
Bir gün o b.kunu çıkardığı samimiyete biri karşılık verecek işte, veya verdi. Maalesef kimseyi yüzde yüz tanıyamıyoruz ama bu olaylar zaten samimiyeti ayarlamamakla gereksiz olarak çizgileri aşmakla başlıyor. Olay baştan falso, yalana hiç girmiyorum bile

Merhaba konu sahibi, öfkenize yenik düşüp konuşmak yerine delil toplasanız ve tavır değişikliğine gitseniz çok daha etkili olurdu. Erkekler kadınların şikayetlerine yine kadınları suçlayarak cevap verip onları susturabildiğini zannediyor. Evde sadece kendiniz ve çocuklar için yemek ve temizlik yapmanızı öneririm. Onun çamaşır ve ütüsüne asla karışmayın. Kendi sorumluluklarını tamamen ona devrederseniz evde rollerin değiştiğini fark edip kendini sorgulamaya başlayacaktır. Siz onu konfor alanından çıkarmadığınız müddetçe sizi sürekli oyalayacak.

İki çocuğum var, ayrılsam ailem yok tek başıma iki çocukla hayat mücadelesi verecek gücüm yok.
O zaman neden kurcalayıp kendinizi üzüyorsunuz? Her şey ortada. Adam evde tabak kaldırmıyor dışarıda elaleme yemek yapıyor. Siz servise binerken o elalemi taşıyor. Neyi merak ediyorsunuz ki her şey ortada işte. Boşanmayacaksanız da yüzgöz olmanıza gerek yok,bu sefer tutar eve getirir kadını. Nasıl olsa göz yumuyorsunuz.

Duygusal olarak bizden gitmiş biriyle kavga etmek neye yarar ki? Bu adam size bir şey hissetmiyor eş ilişkisi kurmak istemiyor. İş yerindekilere tatlı görünmek için şapkalar alıp yemekler pişiriyor. Onlarla olmaktan keyif alıyor. Bugün tartışsanız hiçbir şey değişmeyecek insanların hislerine tartışarak müdahale edemeyiz.

Duygusal olarak bizden gitmiş biriyle kavga etmek neye yarar ki? Bu adam size bir şey hissetmiyor eş ilişkisi kurmak istemiyor. İş yerindekilere tatlı görünmek için şapkalar alıp yemekler pişiriyor. Onlarla olmaktan keyif alıyor. Bugün tartışsanız hiçbir şey değişmeyecek insanların hislerine tartışarak müdahale edemeyiz.
Çok haklısınız ne diyebilirim ki.

Merhaba konu sahibi, öfkenize yenik düşüp konuşmak yerine delil toplasanız ve tavır değişikliğine gitseniz çok daha etkili olurdu. Erkekler kadınların şikayetlerine yine kadınları suçlayarak cevap verip onları susturabildiğini zannediyor. Evde sadece kendiniz ve çocuklar için yemek ve temizlik yapmanızı öneririm. Onun çamaşır ve ütüsüne asla karışmayın. Kendi sorumluluklarını tamamen ona devrederseniz evde rollerin değiştiğini fark edip kendini sorgulamaya başlayacaktır. Siz onu konfor alanından çıkarmadığınız müddetçe sizi sürekli oyalayacak.
Delil toplasam ne olacak ki? Arkadaş grubu toplanmış yemek yapıp yiyolar bu suç mu? Yada diğer arkadaşını aldığı yerden o kızcağazıda almış ne var bunda görmemezlikten mi gelsin ayıp olur. Haa bunların altında ben başka şeyler ararım kızarım diye bana yalan söylemişmiş, oda tamamen benim fesatlığımdan kalbim kötü ne yapayım. Offff şiştim

Delil toplasam ne olacak ki? Arkadaş grubu toplanmış yemek yapıp yiyolar bu suç mu? Yada diğer arkadaşını aldığı yerden o kızcağazıda almış ne var bunda görmemezlikten mi gelsin ayıp olur. Haa bunların altında ben başka şeyler ararım kızarım diye bana yalan söylemişmiş, oda tamamen benim fesatlığımdan kalbim kötü ne yapayım. Offff şiştim
Söylediklerimi çoğu insan saçma bulabilir. Bana kalırsa sorun tek erkekte de olabilir, bu durumda maalesef tek yol rest çekmek olmuyorsa da boşanmak ama siz boşanmayacaksınız o yüzden boşuna rest çekmeyin bence. Ama eşinizin yalan makinesi olması asla affedilemez. Ben de yalan söyleyeyim artık diyene kadar, asıl bana söylemediğin için kızıyorum, kafama takıyorum, aramızdaki güven sarsılıyor. Bundan sonra bana yalan söylemeyeceksiniz diyin. Söz verdirmesini sağlayın. Buna rağmen yalan söylediğini yakalarsam ben bitirirdim.

Boşanmayacaksanız bazı şeyleri düzeltmeye çalışın. Kendinize daha çok değer verin. Niye işteki arkadaşlarına mutlu da size, mutsuz bir düşünün belki sizin bu gerginliğiniz onu tetikliyor. Uzun yıllar birliktesiniz, bir paylaşımınız kalmamış ve üstüne size "sana söylersem sorun olur diye söylemedim bazı şeyleri" diyebilecek kadar gergin bir ilişkidesiniz. Sizleyken moodu düşüyor onlarla yükseliyor olabilir. Kavga ederek, arabayı yasaklayarak sadece daha zor biri olursunuz diye düşünüyorum. Adam biraz daha sanki sizin de cıvıl cıvıl olmanızı istiyor gibi. Zaten biraz cilveli ol gibi söylemleri olmuş. Yani bence bu yöntemi de deneyip gözlemde kalın. Belki aranız düzelir. Olmuyorsa adamdadır sorun ve maalesef sizi önemsemiyordur.

Birbirinizle daha çok vakit geçirin. Etkinliklere, akşam yemeklerine gidin, yatak birleştirme konusunda ısrarcı olun, cinsellikle başlayarak belki ufak ufak yolunu yaparsınız. İçinizdeki dişiyi uyandırın. İlk birbirinizi sevdiğiniz günlerdeki gibi heyecanlı olun. Bir huyuna suyuna gidin bakalım ne olacak. Yani kızmayın bana ama boşanmayacsksanız karşıdakini düzeltmek için önce kendimizi düzeltmemiz gerekebiliyor bazen. Ha bunlara rağmen düzelmiyorsa sizi maalesef gözden çıkarmıştır.

X