Kafam çok karısik

Eski konuları bilmiyorum ama bıçak kemiğe dayandığında boşanılmadıysa, adam bir iki tık iyileştiği vakit hiç boşanılmaz.
Eşinin elle tutulur bir tarafı yok,hakeret bağıris, çağırış, dayak, baskı herşey vardi.

Boşanmak yerine devam etmeyi tercih etti çünkü kendisini mecburiyet hissedeceği hiçbir bahanesi yok.

Şimdi de başkasına ilgi duyuyor, o da öylece kalacak birşey değil.

Ama sanarsin dünyanın en çaresiz, zor durumda insanı.

Batılıların kültürüne aile yapılarına falan tiksiniyle bakarım ama taktir ettiğim tek yönleri mutsuzluğu uzatmamaları ve hayatlarını ertelememeleri. Bizim toplumumuzda nedense boşanma ötelenir boşanmaktan çekinilir ve evli iken yanlışlar yapılır. Siz eşinizle mutlu değilsiniz ve sevmiyorsunuz üstelk fikren başka biriyle mutlusunuz evliliği sürdürmenin manası nedir? Diyelim ki boşandınız şu an ilgiyle sizi mutlu eden adamlada mutlu olamadınız veya bi başkasıyla da en azından yerinizde saymış olmayacaksınız. Bu hayat sizin belki herşeyi geei getirebilirsiniz ama zaman akıp gidiyor bence kendiniz için hayatınızı gözden geçirin ve nasıl mutlu olacaksanız öyle hareket edin. Eşinizle ayrılmanız onun içinde hayırlı olacak bence çünkü kimse bedenen yanında olan ama zihnen başka yerlerde olan bi eşi olsun istemez siz ister miydiniz ?

O çocuk yapılacak, adam fabrika ayarlarına geri dönecek veee adam hakaret dayak baskılarına boşanma tehditlerine kaldığı yerden devam edecek. Adam daha iyisini bulamayacağının farkında, e vakti de geçiyor andropoz el sallıyor. Bir an evvel çocuk olsun ki errrkek desinler.

Kocan,evli olduğunu bile bile sana yem atan adamdan bin kat iyidir.O adamlar size gerçekten temiz hisler beslemiyorlar.Umarim hata yapıp acı bir şekilde tecrübe etmezsiniz.

Katip, eşi çocuk istemekte kendine göre haklı. Öyle yada böyle devam eden, onca kötü davranısina rağmen gitmeyip kendine boyun eğen biri var karşısında. Neden çocuk istemesin?

Burada zararı gören konu sahibi. İşi gücü sadece sizlanmak onunda.

Evli olduğunu bilip kendine ilgi gösteren adamın hayaliyle yaşar durur şimdi çok matah biriymiş gibi. Sonrası malum.

Asla ve asla seninle uzlaşmaya çalışan adamı elinin tersiyle itme .Belki pişman belki arayı toparlamaya çalışıyor .Başkasının sana ilgisi ve senin ona kayan dikkatin yüzünden evliliğine odaklanamıyorsun .Sonradan pişman olacağın şeyler yapma .Eşininde hataları olmuştur sağlıklı iletişim kuramamışta olabilirsiniz .Fakat tatile götürmüş sana jest yapmış .İnanki her şey uzaktan gözüktüğü gibi değil .Yeni birini tanımak ona güvenmek bir ilişkiye başlamak emek vermek bunlar kolay şeyler değil .O adamada uzak davran ters dur ki ümitlenmesin .Anlattıklarına bakılırsa sen de onun bu tavırlarına sıcak yaklaşmışsın .Bu şekilde zaten evliliğine odaklanıp toparlama şansın yok .Aklını başına al .

Anlattığınız ve anladıgım kadarıyla ilişkiniz yıpranmış ,iş yerinde hoşlandığınız biri var sanırım doğru mu anladım .kocanızla aranızda sevgi ve saygı kalmadıysa eşinize karşı bir şeyler hissetmiyorsanız iyicene düşünün taşının ben bu adamla hayatımı sürdürebilirmiyim seviyormuyum diye .duygusal olarak boşluktasınız ondan dolayı başka birinden hoşlanmaya başladınız belkide eşinizden intikam almak için yaptıklarından dolayı

Zamanında bitse imiş keşke, adam çocuğu yapacak bir kadın bulur evlenirdi, konu sahibi de istediği ilişkiyi yaşardı. İnsanlar yaşamıyor hayatı, çöpe atıyor yok yere.

dayak yemişsin ayrılmamışsın.
şimdi de ayrılmazsın.
adamın ilgisini de nasılsından anlaman çok nokta atışı olmuş.. kendi kendine gelin güvey olmayasın?

Uzun uzuya yazmissiniz tesekkur ederim. Evet ben de degismycem o evet bugune kadar degistirdikleri var. Mesela artik cok sinirli degil ama kafa yapisi ayni

Kimsw gercektwn yasamadigi seylere bahane vermesin. Benim iicn sorun degil, ama allah korusun basiniza gelir

Kimsw gercektwn yasamadigi seylere bahane vermesin. Benim iicn sorun degil, ama allah korusun basiniza gelir

O da benim sorunum olsun. Keşke konunun başına yaşamayanlar yorum yapmasın yazsaydınız o zaman. Annem yüksek tansiyon, babam ileri derece şeker hastası. Yarın boşanıyorum desem elbette üzülürler ama kimse çocuğu boşandı diye fenalaşmaz, şiddet gördüğüm mutsuz bir evliliği annem babamın sağlığı iyi olsun diye sürdürmem. Bu düşünce bana aşırı saçma geliyor. Siz öncelikle kendinize ne istediğinizi sorun, insanlardan bağımsız kendinizi düşünün ama sonra ona göre yol çizin.

Annem hem şeker hem tansiyon hastası, rahmetli babam tansiyon, kanser bir sürü şeyle boğuşuyordu. Boşanan ablam böbrek hastası. Kadın boşandı geldi hiç biri de üzüntüden yataklara düşmedi. Bahaneler, bahaneler...

Eski konularınıza baktım da sizin kafanız her zaman karışıkmış. Goze alamıyorsanız buradan tam olarak nasıl bir tavsiye bekliyorsunuz?

Son düzenleme:
Ben de ailemin hiç istemediği biri ile evlendim, daha kimse ölmüş değil. Babamın hastalığı öyle de böyle de ilerleyecekti, kimse gelip senin yüzünden diyemez bana. Çünkü bir zararım olmadı onlara, şimdi boşansam bu da onlara dokunmaz çünkü kimsenin sırtına yük olmayacağım.

Merhaba öncelikle kocan önceden bağırıp çağıran biri ise şimdi ne olduda duruldu. kimse değişmez eninde sonunda o bağıran adam geri gelir.Seni kendinden uzaklaştırmış, belki onu hissettiği için yumuşadı ama anlaşılan geç kalmış gibi görünüyor.iş yerindeki kişiye ilgi duyuyorsan o işte zamanla tehlikeli bir duruma gelebilir. O yüzden boşanmayı etraflıca düşünmelisin.Sonra hayatına bakarsın .Böyel mutsuz hayat geçmez.Bir ömür yani , ben 1 kere boşandım hiç te öyle korkulacak bir şey değil ayaklarının üstünde durduktan sonra....

Tesekkur ederim. Bilmiyorum niye duruldu. Hayat beni siniyor sanki. Bayagg bayaggg cok sakin birine döndu. Isyerindekiyle de yok pek konusmuyoruz o da mesafeli ben de. Farkindayiz herseyi.. napicam bilmyorum. Resmen saka gibi yumus yumus adam var karsimda. Ilgili. En onemlisi. OLGUN. ama benim icin pek bisey anlam ifade etmiyor ( bu sefe4 de nankor hissediyorum kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…