Kafam çok karışık

wwwww

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2021
17
4
33
Arkadaşlar merhaba ilk defa geldim yazıyorum hemen konuya giriyorum eşimle 4 yıllık evliyiz ben hiç mutlu değilim aslında şiddet küfür hiç birşey yok ama adam ancak gelır yatar oyun oymar başka hiçbirşey yapmaz bende çalışıyorum 1 de oğlumuz var bırlıkte bakıyoruz o gece çalışıyor gunduzluri oğlumuza o bakıyor ama ne bakma ben ve gelıyorum çocuğun elı yüzü pislik içinde bi silmemiş bile bezi desen aklına gelirse birkaç aydık mecburen böyle ıdare ediyoruz sankı sadece benım oglum ancak telefonda oyun oynar iki kelıme laf edemıyoruz çalışma ev işi derken dışarı işlerinde üstüme kaldı evın market pazar ne varsa hepsı bende taşımaya bışe yardıma ınmez küçük bı yerde yaşıyoruz bütün esnaflar benı tanır kimseyle arkadaşlık kurmaz evımıze bir misafir bile gelmez 6 aydık su gıderınde sıkıntı var yaptırmıyor ben bırımı bulup çağırdım yok şimdi gelmesin yok işim var ben yapacam 6 ay oldu damacana taşınacak olur sen bunun gıbı 2 tane taşırdım numara yapma diyor kendimi erkek gibi hissediyorum artık genel temızlık yapmamız lazımdı yardım edermısım dedim hamlarım şimdi boşver diyor bende çok becerıklı bır kadın olduğu iddia etmıyorum yetişmeye çalışıyorum sadece ayağımı çarptım düştüm morardı şişti üstüne basamıyorum hastaneye gidelim dedim annemlerdeydik hastene evin hemen karşısı corona var şimdi dedi götürmedi bişe diyemedim utandım annemlerde öyle kaldı kendı kendıne iyileşti geçenlerde yine rahatsızlandım yerimden kalkamıyorum ama korona olabılır hastaneye gidelim mi diyorum iğne yaparlar serum takarlak bal dıye çocuk gibi beni korkutmaya çalışıyor tek derdı yerınden kalkmamak biliyorum ben artık kendimi iyi hissetmiyorum işin kötüsü herşeyden o kadar vazgeçmişim ki ona birşey soylemıyorum bile kendimi kahrediyorum insanlar işten eve koşa koşa gider benim ayaklarım geri geri gidiyor iyice agresifleştim anneliğimi sorgular oldum sankı ben hiçbirşeyi beceremiyorum gibi hissediyorum hergün ağlama krizleri giriyor durup dururken bir kere bile farketmedi amacım ona gark ettirmek degıl tutamıyorum kendimi oğlum görüyor oda benımle ağlıyor ona bunu yaşatmak istemiyorum. Bende ayrılmış bir ailenin çocuğuyum babasız evde büyüdüm o yüzden her işi yapan bi anneye alıştığım ama çok yoruldum ben mi beceremiyorum bu işi

En iyi cevap
Taşınır ben ona bırsey deniyorum ama insan gücünün yetmediği birleşti eşinden bekler yada bunu bak ben kadınım sana ohtıyavın bar siye bile söyler ama cevap böyle olunca emin ol kendi çok kötü hissediyorsun belkıde fark edılmek için yapıyor insan bunu
Iste konuyu okuyunca uzuldugum bu
Ben tek basina tum.sorumluluklari alirken evliyken de aynı duzen gitmesi bana da koyardi neden evlendim ki derdim o yuzden size hak verdim
Bence çocuğunuz hariç hicbir şey yapmayın ama rahatsız olduğunuzda doktora kendiniz gidin. O laf söylüyor gelmiyor diye sağlığınızı riske atmayın lütfen. Görevlerini yerine getirmezse siz de yapmayın.

Asalak bir erkek daha. Esinizin keyfi gayet yerinde her isi siz ustlenmissiniz. Bosanmazsaniz da Allah korusun hasta olursunuz bu gidisle. Kendinizi suclamayin sakin. Evlilik kadinin butun yuku sirtlamasi erkege hizmet etmesi cocuga bakmasi degildir. Hayati paylasmaktir.,sorumluluklari, cocuga bakimi. Yapmayin onun yapmadigi seyleri siz de biraz keyfi kacmali ki akli basina gelsin.
Bende artık hastalanmakta korkuyorum içimin yangını biraz sönsünler fikir olsun istedim buraya yazdım b

Evli degilim ama hayatımın tüm sorumluluğunu almis biri olarak bile damacana tasimiyorum yine de agir kaldirmam yasak da
Evli degilim ama hayatımın tüm sorumluluğunu almis biri olarak bile damacana tasimiyorum yine de agir kaldirmam yasak da olsa mecbur tasiyoruz
Taşınır ben ona bırsey deniyorum ama insan gücünün yetmediği birleşti eşinden bekler yada bunu bak ben kadınım sana ohtıyavın bar siye bile söyler ama cevap böyle olunca emin ol kendi çok kötü hissediyorsun belkıde fark edılmek için yapıyor insan bunu

Iste konuyu okuyunca uzuldugum bu
Ben tek basina tum.sorumluluklari alirken evliyken de aynı duzen gitmesi bana da koyardi neden evlendim ki derdim o yuzden size hak verdim

En iyi cevap
Benim eşim de damacana taşımaz ama bel fıtığından dolayı.ee bende zorlanıyorum arıtma taktirdik artık çözüm diye.
Marketi eskiden ikimiz hallederdik şimdi eşim kendisi gidiyor.parasina falan bakmadan alıyor ama takmıyorum eskisi gibi.
Pazarı ben hallediyorum eşim getirip götürüyor sadece beni.
Faturaları çarşıya ben çok gittiğim için ben hallediyorum.esimde diğer giderleri ödüyor.
En baştan bizde böyle bir iş bölümü yapmamıştık.ben evde çok yoruluyorum zaten iş bitmiyor.
Sonradan bı şekilde yavaş yavaş eşime de sorumluluk verdim biraz rahatladım.
Hiç yapmayacağı şeyleri biliyorum artık söylemiyorum bile ama eskiden kahvaltıya yardım etmeyen adam artık çayı demler bana yardım eder gerçekten rahatladım.
Bence yavaş yavaş sorumluluklarını hatırlatın.soylemiyorum ağlıyorum diyosunuz ya söyleyin.
İçinize atmayın hasta olursunuz.

Benim eşim de damacana taşımaz ama bel fıtığından dolayı.ee bende zorlanıyorum arıtma taktirdik artık çözüm diye.
Marketi eskiden ikimiz hallederdik şimdi eşim kendisi gidiyor.parasina falan bakmadan alıyor ama takmıyorum eskisi gibi.
Pazarı ben hallediyorum eşim getirip götürüyor sadece beni.
Faturaları çarşıya ben çok gittiğim için ben hallediyorum.esimde diğer giderleri ödüyor.
En baştan bizde böyle bir iş bölümü yapmamıştık.ben evde çok yoruluyorum zaten iş bitmiyor.
Sonradan bı şekilde yavaş yavaş eşime de sorumluluk verdim biraz rahatladım.
Hiç yapmayacağı şeyleri biliyorum artık söylemiyorum bile ama eskiden kahvaltıya yardım etmeyen adam artık çayı demler bana yardım eder gerçekten rahatladım.
Bence yavaş yavaş sorumluluklarını hatırlatın.soylemiyorum ağlıyorum diyosunuz ya söyleyin.
İçinize atmayın hasta olursunuz.
İnşallah

Oğlunuzu düşünmeniz çok güzel ve takdire şayan fakat bu şekilde evlilik nasıl devam eder bilemiyorum. Eşinize mutlu olmadığınızı söylemelisiniz en başta, bunu bilse belki davranışlarını düzeltir. Sizin mutsuzluğunuzu bilmezse herşey normalmiş gibi aynı şekilde devam edecek yoksa. İlk önce konuşun, beraber çözmeye çalışın; evlilik tek başımıza bütün sorumlulukları alarak yürütebileceğimiz bir şey değil malesef.

Baştan alıştırmamak gerekiyor. Sizde çalışıyorsunuz evin işlerini ortak yapmanız kadar dogalı yok . Kaldı ki damacana taşımak vs. Bi bayanın eşi varken ve saglık durumu el veriyorken taşıması normal degil. Ben esime basta konuştum market pazar bilmem cam silemem diye . Cok sukur markete de pazara da iş çıkışı izinli gün ne zaman musaitse o zaman alır. Aldıgını yaptıgını da begenmemezlik etmem ki devamı gelsin . Çöp dökmem dışarı cikarken hayatım çöpü hazırladım derim kapiya koyarim damacana bitmis derim kapiya koyarim . Öyle alıştık artık . Cok cok fazlaolmadıkça poset taşımam taşısamda en hafifini secer verir . Isler bi sekilde yapılır yeterki gucunuz olsun fakat hasta olsanız allah korusun size bakabilecek sizinle ilgilenebilecek iyi gunde kotu gunde bir eş mi onu gözden gecirin . Kendinizi evin erkegi moduna sokmayın ve bu modu karşınızdakine de normalleştirmeyin .

Anasının evinde otursaymiş ya ne evlenmiş böyle bir adam. Zaten oyun oynayan adamlara sinirim var al bi örnek daha. Önce sorumluluk alsin sonra oyun baksin.
Ne sorumluluk var ne de size sevgisi var bu adamin. Sevdiği hastayken insan nasil hastaneye götürmez

X