Kafama takılan sorun..

Kendi kendilerine bunun iyi bir fikir olmadığını anlasalar güzel olur ama sanmıyorum. O kadar ince düşünceli insanlara benzemiyorlar. Eşiniz açıkça konuşamıyorsa ve ilişkiniz restleşmeyi kaldıran bir ilişkiyse "biz oğlumla gelmiyoruz, sen git annenle babanla" deyin. Ama restleşemeyecekseniz hiç girmeyin bu topa.

İkinci bir ihtimal eşinizle de konuşup arabayla gitmekten vazgeçmiş gibi yapın. Çocuk 2 gün yolda perişan olacak, biz de uçakla gitmeye karar verdik deyin. Yola çıkmadan 1 veya 2 gün önce biletlerinizi iptal edip arabayla gitmeye karar verdiğinizi söyleyin.
Bilet ücretini düşününce haklısınız gereksiz bir durum oluyor. Kırmadan çocukla rahat olmayacağını anlatmanız gerek o halde.

Ben siz çocukla uzun yolda boşuna yorulmuş olmazsınız diye düşünmüştüm bilet fiyati aklıma gelmedi hiç.
Yorumunuz icin cok tsk ederim :)
Aslinda düsündümde esim babasina bunu diyemeyecek kadar cesaretsizse, bende ucakla gitmeyle kendisini tehdit ederim:KK76: bakalim bosuna cepten para cikmasina hala konusamayacakmi. En güzel ceza bu olur esime. Aslinda kv ve kp icin bunlari yapmakta hic icimden gelmiyorya neyse napalim mücadele etmem gerek..

bence siz tamam dedikten sonra onları anlayışsızlıkla suçlamamalısınız.
o gün direk deseydiniz, çocukla çok zor olur diye.

kırılacak bir şey yok.

asıl bu şekilde, önce plan yapıp, günlerce bekleyip, sonra yok biz vaz geçtik şöyle olsun deyince kalpler kırılır.
şimdiden belirlerseniz herkes yeni duruma göre planlarını günceller.
Biz bastan tamam demedikki. Kendileri bunu söylerken onlardaydik ve üstelik baska misafirlerde vardi. Ben esimin hayir demesini bekledim ve toplum icinde bunu konusmayi tercih etmezdim acikcasi..
Esim söyleyecek babasina. Söylemessede atlarim ucaga giderim..

Biz bastan tamam demedikki. Kendileri bunu söylerken onlardaydik ve üstelik baska misafirlerde vardi. Ben esimin hayir demesini bekledim ve toplum icinde bunu konusmayi tercih etmezdim acikcasi..
Esim söyleyecek babasina. Söylemessede atlarim ucaga giderim..

e tabi üstünkörü konuşulup karara varılmaz bu konuda, bence en kısa zamanda konuşsun eşiniz.
kırılacak bir şey yok ki, hiç öyle düşünmesin.
sonuçta herkesten çok bebeğin rahatı önemli, ki siz o kadar çok mola vereceksiniz ki bence misafirleriniz de bu durumdan bunalacaklar. onlar için de rahat olmayacak.
geçen yaz oğlumla tatile gittik 5 saatlik yol, onunla birlikte 8-9 saatlik yol oldu,
yok çişi gelir, yok bunalır sıkılır, dolaşmak ister, yok ışık rahatsız eder, yok kıyafet değiştirmek gerekir.
eşim de kesinlikle oğlum oto koltuğundan kalktıktan sonra durur ve bekler. böyle böyle öldük yollarda o sıcakta.

X