Kafayı yemek üzereyim

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.084
602
25
Tek çözüm eşinizin iş değiştirmesi gibi görünüyor. Ama ne kadar mümkün bilmiyorum.. İnşallah mümkün olur da sizde bir düzene girersiniz..

Size kurslara gidin dil öğrenin, arkadaş ortamınız olsun diyeceğim ama sorun yine değişmeyecek çünkü eşiniz yine sizinle olmuş olmayacak.. Şuan ona da çok kızamıyorum çünkü işi gereği bütün enerjisi çekilmiş olabilir. Kolay birşey değil herkes uyurken çalışıp, hayat başladığında uyumak.. Öyle olunca haftasonu da düzeni alt üst oluyor.. İnsan kendini bu şekilde hiçbirşeye adapte edemez..

Eşinizle konuşun güzelce durumu anlatın.. En azından işten çıkmasa bile yeni iş arayışına girsin.. Eğer durum değişmezse bu sefer de bebeğimle yalnızız diye üzüleceksiniz ki bebek için de iyi bir suru. Değil.. Babasıyla hiç vakit geçiremeyecek..

Rabbim size inşallah güzel kapılar açar da eşiniz işini değiştirir..
Güzel duanız için çok teşekkür ederim. Benim eşimi 7 yaşındayken babası Türkiye’ye göndermiş. Babaannesi ve dedesinin yanına. Köy evi. Çok büyük değil. O evde evli amcası ve çocukları da var. Üstüne bi de 2-3 tane bekar halası. Öyle bir ortamda büyümüşler. Tabi eşim ve diğer iki kardeşi (onları da göndermiş ) daha önce ne halalarını ne de babaannelerini görmüş. Babası da tatile gidiyoruz diye gitmiş. Ertesi gün çocuklar uyuyorken onları bırakıp geri dönmüş fransaya. Travmayı düşünebiliyor musunuz? Bu yaşımda ailem bunu yapsa bana çok kötü olurum. Sonra o kalabalık aile içinde büyüdü. Hiç anne baba sevgisi görmemiş. Acaba diyorum bu da bi etken olabilir mi? Okumuştum bir yerlerde. Çocukluğunda sevgi görmeyenler kendileri de sevgisini gösteremezmiş. Öyle midir axaba? Bu yüzden midir

Black93

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
4.074
5.457
Güzel duanız için çok teşekkür ederim. Benim eşimi 7 yaşındayken babası Türkiye’ye göndermiş. Babaannesi ve dedesinin yanına. Köy evi. Çok büyük değil. O evde evli amcası ve çocukları da var. Üstüne bi de 2-3 tane bekar halası. Öyle bir ortamda büyümüşler. Tabi eşim ve diğer iki kardeşi (onları da göndermiş ) daha önce ne halalarını ne de babaannelerini görmüş. Babası da tatile gidiyoruz diye gitmiş. Ertesi gün çocuklar uyuyorken onları bırakıp geri dönmüş fransaya. Travmayı düşünebiliyor musunuz? Bu yaşımda ailem bunu yapsa bana çok kötü olurum. Sonra o kalabalık aile içinde büyüdü. Hiç anne baba sevgisi görmemiş. Acaba diyorum bu da bi etken olabilir mi? Okumuştum bir yerlerde. Çocukluğunda sevgi görmeyenler kendileri de sevgisini gösteremezmiş. Öyle midir axaba? Bu yüzden midir
Olabilir tabi ki.. Adamın zaten kolay bir hayatı olmamış maalesef.. Ama şuan da sevdiği kadınla evlenmiş gece çalışmak zorunda.. Hiçbirşey yaşamamış bile olsa inanın bu da çok zor..

Buyuk_umutlar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
1.707
1.304
Hep bseylere başladım aslında. Pasta yapmaya. Hatta İnstagram hesabı açıp paylaştım da. Resim yaptım. Spor. Dizi. Hepsi var. Vardı. Çok sarmayınca bi yerden sonra bıraktım onları da
Hedefler koyarsan belki motive eder. Etmese de yeni yeni deneyimler kazanmaya çaliş. Kendimden biliyorum kafami dagitmazsam aşiri depresyondaydim

kirmizilihatun

Guru
Pro Üye
25 Mart 2009
676
476
siz bence işsiz kalmışsınız.
kendinizi geliştirecek aktiviteler bulun.
çevre edinin.
hayat sadece koca ve ev değil ki
kendinize gelin lütfen
hemen ne oluyor ölmek falan
ne sıkıntıları olan insanlar var

daha yaşınız çok genç
dil öğrenin, çalışabilirsiniz. tercih etmiyorsanız arkadaş grubu oluşturun gezin eğlenin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 856 gün geçti.

sandriyon

6.takim 🌼🌼🌼🌼🌼🌼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2012
5.466
9.550
Aslında akraba olarak Dayım var. Eşim zaten dayımın oğlu. Ama dayım teee gençken gitmiş Türkiye’den. Sadece adını duyardık. Kendisini bile bilmezdik. O yüzden inanın akrabam olmasa belki daha yakın olurdum. Hani ha dayın varmış demeyin. Hiç öyle bi ilişkimiz yok hiç dayı gibi göremedim.
bayramlar ennnnn zoru zaten. Bu kurban bayramında Türkiye’de olmayı çok isterdim. Bilet fiyatlarından dolayı anca ağustosda gidiyorum işte. Dil öğrenip ben de çalışmak istiyorum ama çok ileri seviye dil öğrenmek epey zaman alacak gibi
Biz dayimla cok iyiydik ama zamanla araya soguk ruzgarlar girdi simdi hic gorusmuyoruz
Bir yilda 2 bayram var, onceden biletinizi almis olsaydiniz ucuz denk gelebilirdi sonucta bayramin tarihi belli, sizin icin iyi olurdu oyuzden soyluyorum. Bizim gidecemiz bellisizdi son anda aldik biletleri.
Bayram oncesi aldigimiz icin 2000 euro odedik sonrasina alsaydik 1200e alabilirdim ama cocuklarim bayram coskusunu gorsun hissetsin istedim. Surdan 3 yil sonra bayrama denk gelmicek tatilmiz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 428 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :78.3 Kg. Şimdiki Kilom :66.1 Kg.

zatenasklarhepboyle

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
231
547
26
Ya bizim turkler genelde dil ogrenmeye egilimli degiller.
Babam 30 yildir burada yasiyo cat pat idare ediyo kendini ama eve mektup gelsin hic bise anlamaz
Cok basit bisey dahi olsa mesela su gune su saate rdvunuz var dese bile mektupta, anlamaz.
Turkler daha cok nerde calisir nerde para yaparim niyetinde. Oyle dil kursuna falan gitmezler gitsede zaten kafam almiyo derler pek ogrenmeye egilimli degiller yani
Ya bir öğrenilmiş Türkler dil öğrenemiyor vs yok öyle bir şey.

Dil öğrenmeme işinin Türk olmakla alakası yok tamamen tembellikle alakalı lütfen kafanızdan genellemeler yapmayın.Çabasızlığınıza bahane üretmeyin.

Sizin çevreniz tembelmiş havadan sadece beden gücüyle para kazanmak için y.dışına gitmiş. Çevremde Türk olup ikinci dilini akıcı konuşmayan kimse yok.

yalova77

Guru
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2010
138
160
Kusura bakmayın ama gencecik insanların onca senedir oturduğu ülkenin dilini öğrenememiş olmasını çok ayıplıyorum ben..Kırk yaşındayım,pandemi nedeniyle evden çalışmayı avantja çevirdim, Açıköğretim ile ikinci üniversiteye başladım,Almanca vardı biraz onu ilerlettim,onlarca kitap bitirdim..İki çocukla,ve saatlerce online ders verdikten sonra yaptım bunları İlk önce dil öğrenin sonra kurslara gidin bu şekilde sosyal çevreniz de olacaktır.Kendinizi geliştirmek için büyük bütçelere de gerek yoktur hele ki yurt dışında.

Alys

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
26.486
70.139
siz esinizin is yerine basvurabilir ve gececi bir is bulabilirsiniz.

saglikcisiniz,
saglik kurumlarinda temizlik gorevlililerinden dil istenmiyor, yine gececi boyle bir is bulabilirsiniz.

ve bunlari da gecici meslekler olarak dusunebilirsiniz,
dil ogrenip kendi mesleginizi yapma surecinizde
bu tarz ek islerle hem kazanc elde edersiniz, hem esinizle bir rutin oturtursunuz, hem de dilinizi gelistirmek icin firsatlar elde edersiniz.

benim kardesim bu tarz islerde calisarak ve de kursuna devam ederek 3 yilin sonunda b2 seviye diplomasini aldi, simdi kendi meslegine yakin bir yan iste calisiyor, tamamen kendi meslegini yapmasi icin c1 seviye dil gerekli cunku.

bir_fincan_kahve

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2020
467
833
Aksine o dil öğren. Benden iyi ol diyor. O konuda sorun yok. Benim kendi işimi kendim görmem onu daha da mutlu eder. A2 seviyesine kadar gittim kursa. Sonra araya pandemi girince kapandı kurslar. Eylül ekim gibi tekrardan başlayacağım. 24 yaşındayım. Dayımın oğlu. Düşünüyoruz sakatlık meselesini ama bir yola girdik artık maalesef. Engelleyici bsey falan da yok sanırım artık. Bilmiyorum ne olacak
Eşinizin sizin kendinizi geliştirmenize olumlu bakması güzel bir şey.

Yalnız size bir şey söyleyeceğim, keşke akraba evliliği yapmasaydınız, dünyada bu kadar insan varken ne gerek vardı? Belki de ilk gebeliğiniz bu yüzden ilerlemedi, genelde sağlıksız olan bebekler zaten kendiliğinden düşüyorlar. Çocuk sahibi olmadan önce çok iyi düşünün, belki de yolları ayırmalısınız...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-10-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 26 gün kaldı.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın