KAFAYI YİYORUM

Bu aslında yakıştırma değil. Ev ortamında hiç tanımadığım yabancı bi kadınla kalıyor. Ve ben bunu uygun görmedim. Olayı asıl büyüten nokta ise eşinin rızası olmamasına rağmen beni hiçe sayıp kalması.
Ama siz saçma bir konuya takılmışsınız, bu yüzden ciddiye almadı sizi.. Şöyle düşünün eşiniz böyle anlamsız ve saçma birseyi istese , hemen tamam mı diyecektiniz?
Abartılacak bir durum yok ortada, huzurunuzu kaçırmayın..

Ama siz saçma bir konuya takılmışsınız, bu yüzden ciddiye almadı sizi.. Şöyle düşünün eşiniz böyle anlamsız ve saçma birseyi istese , hemen tamam mı diyecektiniz?
Abartılacak bir durum yok ortada, huzurunuzu kaçırmayın..
İştw problemde bu ya bana zamanında izin vermemişti en yakın arkadaşımda kalmaya ve ben ona tamam demiştim. İlişki dediğim tek taraflı kısıtlama ile mi olur ?

İştw problemde bu ya bana zamanında izin vermemişti en yakın arkadaşımda kalmaya ve ben ona tamam demiştim. İlişki dediğim tek taraflı kısıtlama ile mi olur ?
İşte siz hatayı orada yapmışsınız !!
Neden izin vermemişti? Gerekçesi mantıklı değilse onun yaptığı gibi siz de tepkinizi koymalıydınız. Eşten izin alınmaz bu arada durum belirtilir, haberdar edilir, dediğim gibi mantıklı bir gerekçesi varsa değerlendirilir.

İşte siz hatayı orada yapmışsınız !!
Neden izin vermemişti? Gerekçesi mantıklı değilse onun yaptığı gibi siz de tepkinizi koymalıydınız. Eşten izin alınmaz bu arada durum belirtilir, haberdar edilir, dediğim gibi mantıklı bir gerekçesi varsa değerlendirilir.
O evde başka bi erkek var rahatsız olurum demişti. Aynı şeyler ben söylediğimde sanki hayatımda ilk defa böyle bişey duyuyormuş gibi aklımla oynadı

Bence çoğu kişi yakın arkadaşı varken pansiyona gidip kalamaz.Ablasıyla ne sorununuz var?Ne olabilir aklınıza ne geldi mesela

Bence çoğu kişi yakın arkadaşı varken pansiyona gidip kalamaz.Ablasıyla ne sorununuz var?Ne olabilir aklınıza ne geldi mesela
Tanımıyorum bi sorunum yok. Haftasonu eşinizin 2 gün boyunca tanımadığınız insanlarla kalacağınızı düşünseniz sizde pansiyonda kalmasını önermez miydiniz ? Belki de haksızım bilmiyorum haksız da olabilirim

Eşin arkadaşına, ben size gelemem çünkü ablan var diye eşim istemiyor diyemez. Bir kere gelirim dediyse çeviremez bunu. Bu yüzden size karşı çıkıyor. Belki en başta, böyle bir ihtimal var ama arkadaşa tamam demedim diye sizi arasaydı söylerdiniz. O zaman bir bahane bulurdu. Ama şimdi olur dedikten sonra söylerse ya ablan hakkında kötü niyetim var dermiş gibi olur yada karımın sözünden çıkamıyorum dermiş gibi. Ayrıca ablası ne yapacak kardeşi evdeyken kardeşin arkadaşına mı yürüyecek. Kesinlikle gereksiz bir kıskançlık gibi duruyor sizinki. Eşinizle tartışırken bunun kıskançlık olmadığını sizin yapamadığınızı itirazınıza rağmen onun yapmasının haksızlık olduğunu belirtin. Çünkü gerçekten kıskançlıkmış gibi algılanıyor, o yüzden buradaki hatunlar bu kadar saçma buldular.

Biraz abartmışsınız sanki.. Eğer aranızda güven varsa üstüne gitmeyin çok fazla inanın öyle bişeyi yapmakta aklı olan her şekilde yapar vede siz içinizi temiz tuttukca bı şekilde karşınıza çıkar merak etmeyin :)
Hee şu konuda haklısınız erkeklerin kendi eşine izin vermeyeceği şeyleri kendilerinin yapması cidden sinir bozucu🙄

Merhabalar 2 yıldır evliyim. Eşimin işinden dolayı 20 günlük bir kurs için şehir dışına çıktık beni de annemlere bıraktı başka bi ile. Ama iller arası yakın mesafe. Haftasonlarında izinli. Bu haftasonu arkadı ile (yakın arkadaşı ile aynı kursa denk geldiler)arkadaşının memleketine bi araba konusu için gittiler buraya kadar sorun yok. Arkadaşının ailesinin evinde kalacağını söylediler ama evde ablası da var. Ben pansiyonda kalmasını evde ablası varken orda kalmasını istemediğimi söyledim ama benim saçmaladığımı daraltıp bunalttığımı söyledi dünden beri de konuşmuyoruz. Ne yapmam gerekiyor? Beni resmen hiç umursamadı. Aynı konuda kendisi olsa bana izinveröezdi ki daha öncesinde de vermedi. Akıl verin nasıl davranayım ?
Saçma bir kıskançlık sizinki..yapıcak olan sizin yanınızda da yapar aklında olmayan birşeyi aklına da sokmuşsunuz..ne olabilir ki?güven çok önemli eş sevgili arkadaş..güvenmiyorsunuz eşinize daha önce bişey mi oldu bilmiyorum ama çok yersiz kıskançlıklar soğutur..ayrıca yapan kendi kaybeder zaten sevmiyordur yapmıştır..

Öyle bir durumda sizden beklediğini kendisinin neden yapmadığını sakince sorardım.

Merhabalar 2 yıldır evliyim. Eşimin işinden dolayı 20 günlük bir kurs için şehir dışına çıktık beni de annemlere bıraktı başka bi ile. Ama iller arası yakın mesafe. Haftasonlarında izinli. Bu haftasonu arkadı ile (yakın arkadaşı ile aynı kursa denk geldiler)arkadaşının memleketine bi araba konusu için gittiler buraya kadar sorun yok. Arkadaşının ailesinin evinde kalacağını söylediler ama evde ablası da var. Ben pansiyonda kalmasını evde ablası varken orda kalmasını istemediğimi söyledim ama benim saçmaladığımı daraltıp bunalttığımı söyledi dünden beri de konuşmuyoruz. Ne yapmam gerekiyor? Beni resmen hiç umursamadı. Aynı konuda kendisi olsa bana izinveröezdi ki daha öncesinde de vermedi. Akıl verin nasıl davranayım ?
Muhabbetlerine bağlı ,yakınlık durumlarına mesela..

Böyle davranma sebebiniz kıskançlığınız mı yoksa eşinizin benzer durumda size tam tersi davranmış olması mı?

Kıskanıyorsanız abartmışsınız evet. Ama hayır normalde kıskanmam beni engellemişti kendisi yaptı diyorsanız da bir daha benzer durumda gider kalırsınız arkadaşınızda yine laf ederse de bu durumu hatırlatırsınız.

Böyle davranma sebebiniz kıskançlığınız mı yoksa eşinizin benzer durumda size tam tersi davranmış olması mı?

Kıskanıyorsanız abartmışsınız evet. Ama hayır normalde kıskanmam beni engellemişti kendisi yaptı diyorsanız da bir daha benzer durumda gider kalırsınız arkadaşınızda yine laf ederse de bu durumu hatırlatırsınız.
Yorum yapmama gerek kalmadı. Kıskançlıksa çok gereksiz. Fakat konu sahibi eşim de olsa izin vermezdi demiş, o yüzden kendisi de kalmamalıydı. Bazı şeyler karşılıklıdır

X