Kahvaltı Aşktır ♥ Ebruli'nin Kahvaltı Sofraları

:dondurma:

a.jpg

Ananas

y.jpg

Yaban Mersini

sü.jpg

Siyah Üzüm

bi.jpg

İncir (Bardacık inciri)

kd.jpg

Kara Dut

gb.jpg

Goji Berry

Pembe Greyfurt Suyu

g.png

Misket Limonlu Yeşil Çay

my.jpg

:kahve:

t.jpg

tp.jpg

h.jpg

Adsız.jpg

Yağmurda toprak kokusu eşliğinde kahve keyfi

Son düzenleme:
Öğlen ve Akşam yemeği menüleri... (ve ramazan ayına denk gelmedi sebebiyle birkaç tane iftar menüsü var) . [toplam 11 menü]

1.

1.jpg

-Peki, çok istediğiniz bugün öğlen yemeğimi de paylaşıyorum. Tam buğday unlu bol maydanozlu makarna, bol kıvırcık salata içine haşlanmış mercimek, karabuğday ekledim. Pancar bu aralar hep menümde var. Pancarı haşlayıp dilimledim. Bol limon ve avokado yağı ile tatlandırdım. Makarnamın yanına yoğurt eşlik ediyor. Yoğurda da keten tohumu koydum. Lezzetli, sağlıklı, doyurucu bence öğlen için harika bir menü. Afiyet, kas, neşe olsun. -

2.

2.jpg

-İşte size şahane bir akşam yemeği alternatifi. Bebek ıspanakları, domates, salatalık, 3 yemek kasığı nohutla karıştırdım. Üzerine keten tohumu ve ızgarada pişirdiğim somonu ilave ettim. Hem doyurucu, protein ve sağlık deposu bir akşam yemeği. Yanında da olmazsa olmazım kırmızı mercimek ve yeşil kabakla pişirdiğim nefis çorbama pul biber eşlik ediyor. Uzun süre tok tutar, kilo aldırmaz, sağlıklı ve lezzetli bir alternatif. -

3.

3.jpg

-Öğlen yemeği için sizlere süper alternatif. Dil balığı ızgara, bol yeşil, kinoalı, cevizli salata, avokado, tatlı kırmızı biber çorbası ve çavdarlı ekmek.-

4.

4.jpg

-Mutlu akşamlar. Akşam yemeği alternatifi. Dereotlu kabak çorbası, mercimek yemeği, bol yeşillik salata ve avokado , 2 parçada tahıllı ekmek.-

5.

5.jpg

-Gününüz şahane geçsin. Bugün sizlere özellikle gününü hareketli geçirenlere harika bir öğlen yemeği alternatifi geliyor. Kepekli makarnaya bol maydanoz, domates ve rendelediğim peyniri ekledim, Zeytinyağı ve keten tohumu ile tatlandırdım. Yarım kase mercimek çorba, yeşil salata ve zeytinyağlı patlıcan yemeği. Gün boyu tok tutar , enerjinizi yükseltir. Kilo aldırmaz. Sevgi dolu, mutlu, bereketli haftalar dilerim-

6.

6.jpg

-Öğlen maması. Buğday makarna, kinoalı dil balık, domates, salatalık ve maydanoz. Hem tok tutar hemde protein. Karbonhidrat enerji verir, tok tutar ve kasları korur.-

7.

7.jpg

-Lezzetli, sağlıklı, yeterli öğlen yemeği gelsin. Somon burger yaptım. Şahane bir tat. Ezogelin çorba ve yeşil salata. Peki Somon burger nasıl yapılır, gelsin tarif hemen. 1 parça somonu minik minik doğrayın, içine 1 dal taze soğan, bol maydanoz, karabiber, 1 kaşık mısır unu, 1 yumurta ile iyice harmanlayın ve teflon tavada ters düz edip pişirin. Arzu ederseniz üzerine soya sos dökebilirsiniz.-

8.

8.jpg

-İftarda tabi ki her şeyi ister canımız ama her şeye birden yüklenmemeliyiz. Bence iftar sofrası da gayet sağlıklı ve lezzetli olabilir. Ayrıca çorbasız ve pidesiz olmaz... Bende yeşil mercimekli, maydanozlu nefis bir çorba yaptım. Çok az haşladığım enginarla bir salata yaptım ve beyaz peynirli sahanda yumurta. Zeytinle iftar açmak harikadır. Yanında da su ve mis gibi ramazan pidesi. Daha ne olsun. Allah olmayanlara da versin, hepinizin orucu, duası kabul olsun.-

9.

9.jpg

-Güler yüzlü, bol sohbetli, bereketli lezzetli iftarlar olsun. Yazın haşlanmış tatlı mısır sever misiniz? Ben çok severim. Şahane tencereye yemeği kinoalı bezelye, mısır ve hafif bir kahvaltı tabağı çıtır çıtır ramazan pidesi ve demleme çaysız olmaz. Afiyet olsun-

10.

10.jpg

-Mutlu pazarlar. Öğlen yemeği için sağlıklı ve lezzetli bir alternatif öğün gelsin size. Maydanoz ve bol dereotlu sarı mercimek çorbası, yanında da ızgara balık ve sardalya, taze yeşil biber, avokado eşlik ediyor. Sağlık, lezzet ve vitamin deposu. Karbonhidratı tahıllı ekmek olarak tercih ettim.-

11.

11.jpg

-Bu akşam iftar sofralarına yakışır köy biberli nefis bir bulgur pilavı eşliğinde tavuk köftesi yaptım. Yanında tabi ki yeşil salata ve ev yoğurdu.-

Bu da ara öğün alternatifi. :dondurma: | :kahve:

12sonaraö.jpg

- Enerjinizi gün içinde yükseltmeye ne dersiniz? Ara öğünleri atlamayın. 1 kivi, ceviz, 1 yemek kaşığı goji berry, yanında da tarçın çubukla demlediğim yeşil çay. Kan şekerini dengeler, açlığı yatıştırır ve metabolizmayı hızlandırır. Antioksidan ve C vitamini deposu. Enerjinizi yükseltin. -

Veee kahvaltı aşktır... :KK200:

76.

29.09.2016 Perşembe

:kk77:
:kk77:
kahvaltı keyfi bir başkadır.

2909.jpg

' Günaydınnnnn günaydınnnn. Yulafıma yaban mersini, ceviz ve badem ekledim. Ev yoğurduyla karıştırdım. Bugün biraz bal var. Çayımı beyaz çay ve detox çayı karıştırıp demledim. ☕️ '

Aramızda Bilinçli Anneler varmış. :anne: Bu paylaşımlarda onlara gelsin. :KK39:

@mutluson , kuzularinannesi kuzularinannesi

1.

1.jpg

'Bugün minik eller kahvaltı sofrasında. Pancıko'nun kahvaltısı.'

2.

2.jpg

'
Ev hamburgeri gibisi yok bence...

İçindeki köftesini sırf kıymadan, bol maydanoz ve dil peyniri ekleyince Çocuklar bayılıyor. İçine burger peyniri, domates, isterseniz kıvırcıkla da harika oluyor. Fırında patateslerde şahane eşlik ediyor. Bu tabağın yanındaki minik el de olmazsa olmaz lezzetim benim. '

3.

3.jpg

' Çocuklar için sağlıklı ve lezzetli bir öğün ızgara dil balığı hafif zeytinyağı ve maydanozla, yanında domates salatalık. Sütlü taze patates püresi, sarı mercimekli yeşil otlu çorba, bir parçacık ramazan pidesi (ben pideleri fazla alıp dondurdum) '

Son düzenleme:
:KK200:

77.

Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı... :KK68:

:KK33: | :kk77: | :kahve: | :dondurma: |:spor:

3009.jpg

- Gününüz muhteşem ve ötesi geçsin. Bugün kahvaltıda tatlı krizini önleyen, tok tutan, protein değeri de yüksek olan chia’dan üzümlü puding yaptım. Uzun süre tok tutan kahvaltılar candır can. -

30.09.2016

Not:
Yarın (1 Ekim) fotoğraf paylaşılmazsa bu son kahvaltı fotoğrafı demektir. :KK39:

:KK25: :KK24:

:KK200:

Son düzenleme:
nutella olmasa harika:KK48: bence kendisi yemiyordur. çocuklar için olabilir.

Aynen. Kendi yiyorsa bile bir kaşıktır. :KK66: Bir an nutella olması harika diye okudum. :KK48:
Aynı görüşteymişiz bak. :KK39:

çok güzel besleniyor ya. cidden motivasyon oldu bana da canım harikasın:dondurma:

Keşke şu kahvaltılar bizi her sabah masada beklese değil mi? :KK53:

Paylaşımlar sona erdi. Hepsine baktın mı? Baya güzel ayrıntılar vardı.

Motive olmana sevindim. :KK5: İhtiyaç duydukça bak çık istersen. Ben öyle yapacağım.

Bu arada çay saati ile ilgili bir paylaşımı vardı. Orada vegan otlu peynirden bahsediyordu.

İstersen fotoğrafı bulup atarım. Nereden aldığı yazıyordu galiba.

Aynen. Kendi yiyorsa bile bir kaşıktır. :KK66: Bir an nutella olması harika diye okudum. :KK48:
Aynı görüşteymişiz bak. :KK39:

Keşke şu kahvaltılar bizi her sabah masada beklese değil mi? :KK53:

Paylaşımlar sona erdi. Hepsine baktın mı? Baya güzel ayrıntılar vardı.

Motive olmana sevindim. :KK5: İhtiyaç duydukça bak çık istersen. Ben öyle yapacağım.

Bu arada çay saati ile ilgili bir paylaşımı vardı. Orada vegan otlu peynirden bahsediyordu.

İstersen fotoğrafı bulup atarım. Nereden aldığı yazıyordu galiba.
baktım baktım:) özellikle meyveler ağzımı sulandırdı. arada bakarım artık sayende.
vegan peyniri biliyorum canım. nerede satıldığını falan da hiç uğraşma,düşünmen yeter:KK36: bir ara deneyeceğim,otlusunu ve cevizlisini

' Bugün minik eller kahvaltı sofrasında. Pancıko'nun kahvaltısı.'

Açtığım eski konularıma bakıyordum.

29 Eylül 2016'da attığım bu mesajda Pars'ın o minik ellerini görünce burnumun direği sızladı...

'' Ebru Şallı : Mezar taşında, 10 yaşındaki oğlumun adını gördüğümde inanamıyorum... 10 yaş nedir ki ? Küçücüktü daha… ''

Pars :KK16: 💙

2681540_d36c8314874224627569ab2bc72fe8dc_640x640.jpg

.

ebru-pars-5.jpg

.

ebru-salli-uzun-bir-aradan-sonra-ilk-kez-goruntulendi-1592320175590.jpg

.

68f2cfa8-7081-4cc8-8fa9-89149cccdabe.jpg

.

:KK16: :KK16: :KK16:

....

X